Madeira 2022

August 2022
Ostrov věcného jara, ostrov dřeva...
Naše dovolená v apartmánu u Čechů a s půjčenou červenou Toyotkou Aigo.

Z Pico do Areeiro na Ruvio a zpět

August 28, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 17 °C

Náš poslední den jsme museli dát ten přechod z Pico do Areeiro na Ruvio. Přivstali jsme si ještě dřív než posledně a udělali dobře. Všude spousta lidí, kteří šli na tůru nebo také jen na východ slunce. Těch výchoďáků tam bylo v tu chvíli více - sice nebyli vůbec vybaveni na takovou zimu (potkali jsme lidi s peřinou přes sebe, s normální obyčejnou peřinou 🙈) a také jejich orientace byla zmatená - většina jich šla na vyhlídku, posedali si a vyhlíželi východ slunce... na západní straně. Nekecáme, fakt. 🤣🤪

My jsme na nic nečekali a vydali se na trek. Provázela nás mlha, ale východ slunce a následné vyjasnění nám to brzké ranní vstávání bohatě vynahradili! 🌅🌄

Přestože to měl být celkem těžký trek, nám to tak nepřišlo. Šlo se dolů, pak nahoru, pak zase dolů. Sem tam nějaký tunel. A po pár hodinách jsme dorazili na vrchol nejvyšší hory Madeiry - Pico do Ruvio (Červený kopec; 1 862 m. n. m.). Všude tam byla slyšet čeština 🇨🇿 - z cca 30 lidí na vyhlídce jich bylo odhadem tak 20 z Česka! Nechali jsme se tedy vyfotit, zkusili pohladit místní kočku, pokecali s dalšími Čechy a marně čekali na rozplynutí mlhy.

Cesta zpátky byla taky celkem v pohodě - až na ty davy lidí, také převážně z Česka ("Jo, za námi jdou ještě dva autobusy."). Mlha nás ve střední části opustila, aby nás zase na konci dohnala. A protože ta tůra byl velký výkon, odměnili jsme se na konci zákuskem a Renča také pončou (místním alkoholickým nápojem). No, napíšu to bez obalu - dala si ty dvě deci na fotce a měla ji jak z praku. 🍰🥃

Poslední celý den dovolené se nakonec (až na tu mlhu) povedl. Bylo tam krásně. 🤩

Machico a odlet domů

August 29, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 24 °C

Ráno jsme vstali, nasnídali se, dobalili si a kolem desáté si věci nechali u domácích, aby si mohli uklidit. Pak jsme se vydali do Machica, přilehlého města, které jsme celkem opomíjeli.

Stihli jsme procházku po pláži, svačinu na lavičce, procházku historickým centrem i kafe v kavárně. ☕ Na třetí hodinu nás čekal u vili odvoz na letiště, takže po rozloučení s domácími, jsme už za čtvrt hodiny byli v odbavovací hale.

Přílet našeho letadla jsme sledovali z terasy (na stání nám ho navedla paní v podpatkách). Natankovali ho, naložili nám zavazadla a na čas (po čtvrté) jsme vzlétli. Za letu to trochu házelo, ale do Prahy jsme dorazili včas - v půl jedenácté večer. 🛬

Náš domluvený odvoz nás hned vyzvedl a v 0:50 jsme odemykali doma dveře. Všichni, celí, ve všemi zavazadly, po nádherné dovolené... 🏠