Thailand
Khlong Tha Chin

Here you’ll find travel reports about Khlong Tha Chin. Discover travel destinations in Thailand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

99.-100. päev- meelteergutus

April 15, 2017 in Thailand

Need päevad möödusid väga mõnusalt...

99. päeva veetsin ma basseini ääri pidi peesitades. Terve päeva! Tegin endale pika hommikusöögi ja arvutasin veits. Siis mu arvuti veel töötas 😄. Edasi läksid bikiinid selga ja valisin varjulise koha, kus lebotada. Ah et miks varjulise, sest muidu oleks päike mind poole tunniga ära killinud.. vedelesin basseinis, liigutasin veits jalgu, kuivatasin end ja nii mitu-mitu korda 😂. Noooh, kas muutusite kadedaks.. Tegelt see ei ole mu eesmärk! Ōhtu poole läksin ikka natukene päikese kätte ka, siis kui sai hingata juba.. Päris ōhtuks olid mul plaanid tehtud- date night! Enda ego ja auraga.. me oleme viimasel ajal väga lähedasteks saanud...

Kinoōhtu! Ja kui juba siis täiega..Moonlight cinema..
    Koos restoraniga ning ōhtusöök oli plaanitud seal. Kino on kuskil kilomeetri kaugusel, kui läks pimedaks, lōin end lille ning oli minek. Kaardi järgi jalutades läksin kohale! Ja see oli nii iluuuuus, kogu see ümbrus seal (mitte tee ääred, vaid juba kinos) Täpselt nii ilus, et isegi mesinädala pakett oli müügis. Kuna kinos ikkagi vaadatakse filmi siis ostin pileti filmile Live by night, mingi gängstafilm.. poole sellest filmist ma tegelesin enda burgeriga. Pidin ju ōhtustama kinos, aga film hakkas enne pihta ja nende jaoks oli väga tavaline toit nö saali tuua. Tegemist on siis jälle maailmaparandjatega ja kōik söögid on eriti healthy'd ja veged. Kuna burgeri juures olid ka bataadiviilud, siis ma pidin selle söögi valima, et mitte täitsa nälga jääda. Ma ikkagi olen söögi poole pealt valiv ning päris-päris vege toit mul alla ei lähe! Tofu ja ise tehtud juust jms, sööme burgerit ja kujutame ette, et see pruun rōve ollus seal vahel on liha.. mkmm.. see ei käi nii.. Ehk pool filmi ma tegelesin toidu sorteerimisega pimedas. Natukene meenutas seda eriti poppi söögistiili, et seome silmad kinni ja toit maitseb kohe teisiti. Hetkel maitses veel hullemini kui tavaliselt 🤢. Sōin täpselt nii palju, et sain kōhtu midagi, ōnneks ma olin mingi detoxjoogi endale kōrvale vōtnud 🤢🤢🤢. Film ise oli selline okeika!

Aga kino ise oli nii äge, et ma vōtsin teisele seansile ka pileti. "Kinomaja" oli kaunistatud tuledega, palju taimi, lōke, mōnnad kardinatega istumiskohad.. "Kinosaalis" olid suured lebomatid, küünlad, padjad, suur puu kasvas läbi lae ja heli tuli klappisest. Sääskede peletamiseks oli eriti mōnnalt lōhnav viiruk vms. Selline magical tunne oli ja ma ei jäänud jällegi kordagi magama 🤗😋. Matid olid nii suured, et seal sai vabalt magada.. ja keegi ei tahtnud mu kōrvale "istuda", ma sain üksinda aeleda seal patjade otsas.. Teiseks filmiks oli Fifty Shades Darker, peale minu oli saalis veel kolm naisterahvast, vōib öelda, et peaaegu eraseanss. Viimasele filmile ma vōtsin endale Coca, et natukene end paremini tunda 😄. Kuid lōpuks oli kōik väga äge.. kindlasti soovitan kinos käia kui keegi peaks siia saarele sattuma 👍🏿. Koju sain alles südaööl..

Ja käes on 100. päev reisil olla.. kui me arvestame 6. jaanuarist, mil mul oli esimene päev Balil hotellis.. kus ma tutvusin ämblike ja hiiglasliku memmemusiga.. Täna ma tegin ametliku saunapäeva. Sauna tahaks juba ammu.. Nüüd vōib ema juba sauna sisse lülitada, 32 päeva pärast olen kodus. Selle külma veega vōib end küll pesta ja seebitada, aga tunne on ikkagi must.. eriti veel, kui nöoveega nägu puhastada. Tavaliselt pärast kartulivōttu on sama tulemus olnud, mis siin iga päev. Herbal sauna at Wat Pho Temple- siit ma tuleeeen...

See oli nüüd natukene kaugemal kui kilomeeter, aga ikkagi mitte nii kaugel, et roller vōtta 😄. Rohkem kui poole odavamalt saab jalgratta ja toonuses säärelihased 😅. Tee peale jääb ka üks aare. Koh Phangan'l on väga toredaid kohti, aga aarded on palju vähem kui Samuil. Nii.. aga minu välja valitud kohas pidi olema imeline panoraamvaade ja munkadega tempel. Mida vōiks tähendada panoraamvaade?! See vist ei käi nii, et vurad oma punase noolega kohale ja vōtad aarde ära.. see vist käib nii, et sa jaksad punase noolega poolele maale vändata, jätad noole kuskile metsa ja rühid püstloodis teest ülesse. Keskpäevase eriti mōnusa päikesega ning samal ajal su keha eritab viimast veepiiska, mis temas leidub. Ma täpselt ei mäleta, kuidas ma kohale jōudsin, aga mingile kivipingile ma maandusin. Kedagi läheduses ei olnud, isegi kui oleks olnud siis munkadel on praegu vaikuseaeg ehk nendega ei tohtinud rääkida ja nemad ei räägi 😂. Kogusin end ruttu ja valasin kaasa vōetud vee kurgust alla.. Aarde leidsin ka ülesse, vaate leidsin ka ülesse ja tagasitee leidsin ka ülesse..

Tagasi minna oli juba palju kergem.. ma ei pidanud isegi väntama 😄. Hea et kraavi pannud 😂... aga nüüd kuluks küll üks külm dušš ära.. tee viis mind järgmisesse templisse, selle alal on saun ja tädid teevad massaaži. Templi alal ei tohi bikiinidega käia ja keha varjamiseks anti suur riidetükk, mis tuli endale ümber väänata.. koti sai väikesesse kappi suruda ning ise sai kambrisse ronida. See ürtide saun oli aurusaun ürdiaroomidega. Mitte just kōige meeldivama aroomiga, aga tōmbas lōōrid lahti küll.. aga see saun ise.. Meestel ja naistel eraldi.. metallist uks ja kui sisse astud siis on tunne, et sind maetakse elusalt. See kamber on madal ja pikk. Seina ääres kaks pingirida, saun ise üleni plaaditud ja valgusallikaks on kaks väikest ava seinas.. pääris creepy.. kuumust oli kuskil 50 kraadi ja tädid käisid sisse ja välja.. Mina istusin natukene kauem nendest ja sai mōnedki korrad seal kambris käidud. Edasi oli loputus, sest pesta end nagunii ei saanud seal külma veega väliduššide all. Seda ürpi ei tohtinud ju enda ümbert ära vōtta 😄.

Tädidel jäi just massaažimadrats vabaks ja kohe olin platsis.. 1 tund ōlimassaaži.. Jätkuvalt see on valuuuuuus, ma ei tea kuidas inimesed saavad Tai massaaži nautida. Ükskōik kuhu tädi käe vōi jala paneb, ikka on valus 😄. No okei, mōnest kohast oli päris mōnna ka 😊. Igatahes selliseks mu spa-päev kujunes- keha ja meeli ergutades.

Ōhtul oli laupäevane ööturg. Tänav oli jälle kinni pandud ja igast kraami müüdi tohutult. Süüa müüdi ka, kōhu sai heast ja paremast punni.. väga palju ei saanud raisata, sest alates tänasest on igaaaaaa sent arvel. Arvate, et ma olen ilge kooner ja rahalugeja.. mitte väga.. emotsioonide ja kvaliteetsete asjade eest ma olen nōus maksma.. ma ei ütle, et Aasias tohutult kvaliteetsed ja südamega tehtud asjad on, aga ostmisega kaasnevad ka mingid emotsioonid 😂. Tegelt on hoopis nii, et pangaautomaat vōttis mu pangakaardi ja tagasi enam ei andnud! Noh.. muidu oleks päris suva, aga mul on kaasas veel kaks kaarti, mille PIN'e ma ei tea.. Nüüd hurjutaga kōik, et kuidas sa said nii reisile minna...

Viimasel ōhtul Eestis ma läksin krediitkaartide PIN'e kontrollima, sest ma teen nendega tavaliselt oste netis ja ma olin üleüldse kindel, et ma tean nende koode. Agaaa tuli välja, et ei tea.. tänaseni ei suuda välja mōelda, et mis koodid on kui mitte need, mida ma tean. Pidin reisil olles pangaga suhtlema ja kuidagi endale uued PIN'd sebima, aga aeg on läinud kiiresti ka otsest vajadust selleks ei olnud.. ehk nüüd on natukene tuksis.. Keegi ei sōida täna-homme Taisse? Hea meelega ootaks kedagi sularahaga 😄. Helistasin panka, seletasin olukorda, aga Tais on ju pühad praegu nagu Euroopaski.. keegi ei tee tööd! Pean ootama esmaspäevani ja siis uuesti selle pangaga ühendust vōtma.. äkkiiii ōnnestub kaart tagasi saada 😄.

See tähendab seda, et ma pean homse praamipileti edasi lükkama, praegust majutust pikendama ja järgmise majutuse broneeringut muutma... et äkki mul emaspäeval kuidagi ōnnestub midagi muuta.. elame üks päev korraga..

Ja kui end lohutada ja mōelda, et mul on ikkagi mu töö ja kōik on hästi.. siis päris nii see ei ole. Lahti mind ei ole veel lastud, aga mu peamine töövahend rüperaal otsustas koostööd mitte jätkata. Ma kardan, et tal sai sellest kuumusest kōrini, olen ma ju teda igale poole kaasa vedanud- metsa ja metsa taha. Päris randa liiva sisse küll mitte, aga liivast pinda on olnud küll.. Arvutitargana eeldan, et ventikas on igast pahna ja putukaid täis ning arvuti kuumeneb üle. Enda kaitseks lülitab ennast välja, aga kuna ta on nii kohusetundlik siis lülitab ennast kohe sisse tagasi. Kuid, kui ta on pildi korraks ette saanud, saab ikkagi aru, et ta ei suuda tööd teha ning lülitab end uuesti välja. Sellist vōitlust endaga vōib ta jäädagi pidama, mul ei ole muud teha kui klapp kinni panna ja oodata paremat tulevikku.

👣- Herbal Sauna

Koh Pha Ngan

July 15, 2017 in Thailand

The last month has been the best time I've had so far. I stayed at Echo Beach, a backpacker hostel which is run by travelers working for accommodation. I've done this kind of work before, but at no other place I made such good friends, by the time I left we were just one big family living, working and at night going out together. This was the first place where I could imagine staying for longer than just some weeks, but plans for Argentina are settled, so I'll just have to go back as soon as I can.Read more

25. Februar 2017, Koh Phangan

February 25, 2017 in Thailand

Um 7:00 Uhr erwachten wir bereits, das einzige was man hörte war das stille Rauschen des Meers, wunderbar! 😍

Wir setzen uns auf die Terasse und bestaunten den Ausblick, die Bilder sagen nur die Hälfte aus, das muss man mit eigenen Augen gesehen haben!

Das inkludierte Morgenessen genossen wir im selben Restaurant, 10 Meter vom Bungalow entfernt. Es war köstlich!

Kurz darauf ging es mit dem bereits gemieteten Roller los. Die Insel erkunden war angesagt.
    Koh Phangan besitzt diverse Strände, einer der beliebtesten ist der Malibu Beach, weisser Sand und glasklares Wasser.

Während der Fahrt hielten wir Ausschau nach anderen Bungalows, das Milky Bay konnten wir nur für zwei Nächte buchen.

Sicherlich bekannt sind wir in dieser Hinsicht etwas voreingenommen (Erlebnis in Kambodscha).
    Nichts war wirklich überzeugend.

Wir verbrachten ca. 2 Stunden am traumhaften Malibu Beach, bis es dann weiter in Richtung Rest der Insel ging.
    Bei kühlem Fahrtwind machte das Erkunden noch mehr Spass.

Unsere letzte Hoffnung, das auf Airbnb gefundene Bungalow.

Von Aussen sah es schon Mal sehr vielversprechend aus!
    Auch dort unglaublich freundliche Angestellte.
    Wir durften die Bungalows besichtigen und eines, auch direkt am Meer viel uns direkt auf.

Schön eingerichtet, zweistöckig mit Hängematten und eigenen Liegen direkt am Meer. Zu unserem Glück auch noch verfügbar. 👌🏻

Wir machten also aus, dass der Hotelshuttle uns am kommenden Tag um 12:30 Uhr abholen kommt.

Das Abendessen genossen wir in einem typischen Thai-BBC.
    Ihr müsst euch das wie Fondue-Chinoise vorstellen, Buffet mit diversem Gemüse, Fleisch, Fisch, etc.
    Alles konnte man auf dem eigenen Grill braten oder im Wasser kochen und kostete 229 Baht pro Person.

Durch die lange Erkundugstour ging es dann vernünftigerweise auch wieder zurück ins Bungalow um ein paar gemütliche Stunden auf der Terasse zu verbringen.

26. Februar 2017, Koh Phangan

February 26, 2017 in Thailand

Transfer wie erwähnt um 12:30 Uhr in die nahegelegene Bungalow-Anlage (Hansa Beach Resort@Koh Phangan)

Wir nutzen die Zeit also und verzichteten aufs Frühstück um ausschlafen zu können. Ausgecheckt und abholbereit standen wir dann an der Rezeption.
    Im neuen Bungalow eingecheckt (auch wieder direkt am Meer) mieteten wir ein weiteres Bike. Diesmal ein etwas anderes Kaliber, Kawasaki 250cc. 😍

Gegen den späten Nachmittag ging es dann in Richtung Aussichtspunkt.
    Eine Bar, welche sich mittem im "Dschungel" befindet und einen gewaltigen Ausblick bietet!

Den Sonnenuntergang dort zu geniessen ist einfach ein Muss!
    Tipp: Der Sonnenuntergang auf Phangan ist meist gegen ca. 18:20 Uhr, begieb dich aber schon um 17:00 Uhr auf die Terasse, so hast du freie Platzwahl und kannst die Sonne bei einem kühlen Bier, etc. geniessen👌

Name der Bar: ** Amsterdam Bar **
    Bilder von der Aussicht sieht man in der Bildstrecke.

Völlig ausgehungert ging es dann nach Thong Sala (Hauptort der Insel), zusammenhängend der Foodmarket.

Wir genossen ein Pad Thai und sonstige Leckereien und machten uns dann auf in Richtung Bungalow.
    Ausgestattet mit zwei Liegestühlen lässt es sich auf der Terasse gut leben. 🙏

27. Februar 2017, Koh Phangan

February 27, 2017 in Thailand

Am Morgen wurden wir von dem heftigen Regen & den lauten Wellen geweckt. Ja, auch in Koh Phangan kann es regen... 😓 Wir entschieden uns, kurz zu frühstücken und danach weiterzuschlafen. Unsere Bungalow-Managerin sagte nur: wait Honey! So in dem Stil, wartet - die Sonne ☀️ kommt noch. Mmmh!

Am späteren Nachmittag wagten wir uns trotz regen (kein Anzeichen von Sonne) auf eine kleine Töff-Spritztour. Die Strassen waren nass & mit Sand übersehen...

Auf der halben Strecke, etwas versteckt fanden wir eine herzige, mit viel Liebe am Hang gebaute Bar.
    Die Besitzer waren extrem gastfreundlich, der eine machte Natascha sogar noch ein "Dread Lock" 🙈
    Foto's hierzu existieren leider nicht, da wir den ganzen Nachmittag/ Abend ohne Natel unterwegs waren!

Weiter ging's nach Thong Sala, wir wollten den Strassenmarkt besuchen, leider waren wir zu spät. Die Stände schliessen bereits um 18.30 Uhr.

Um die Ecke gab es mehrere Bars mit Billiardtischen. Cyrill zwinkerte Natascha zu - komm lass uns spielen.
    Nach einer Stunde verliessen wir die Bar schweigend. Cyrill verlor 0:4! Es dauerte lange, bis er sich wieder einkriegte. 😂

Den Abend liessen wir erneut auf unserer Terrasse direkt am Meer ausklingen (unbeschreibliches Gefühl).
    Wir freuen uns auf den nächsten Tag und hoffen, dass wir morgen etwas mehr Glück mit dem Wetter haben!

28. Februar 2017, Koh Phangan

February 28, 2017 in Thailand

Der gute alte Regen...
    wie man es in der Schweiz auch kennt.
    So hatten wir bereits nach dem Aufstehen wieder das Vergnügen. Es regnete und regnete, zwischendurch 10 Minuten Ruhe und kein Sonnenstrahl zeigte sich.

Wir diskutierten schon länger darüber uns ein Buch zu kaufen.
    Google verriet uns den Standort einer auswahlreichen Buchhandlung im Inselteil "Haad Rin" (dort findet monatlich auch die Fullmoonparty statt.)

Auf gings, bereits um 9:00 Uhr sassen wir auf dem Bike.
    Die Strassen komplett überschwemmt, das Beste kommt aber noch.
    Solche Strassen haben wir beide glaube ich noch nie gesehen. Kurven, schärfer als das Küchenmesser der Mutter und Steigungen von ungelogen mehr als 60 Grad.

Der Regen und das viele Wasser vereinfachten die Fahrt nicht gerade, trotzdem gelangten wir nach geschätzten 40 Minuten nach Haad Rin.
    Das Dorf ist bis auf die wenigen Tage vor und nach der Fullmoonparty jeden Monat komplett leer. Viele Geschäfter geschlossen, etc.

Leider sah es auch mit unserem Buchladen nicht wirklich gut aus...😩 Die Seitenstrasse haben wir zwar gefunden, doch das Gebäude stand leer. Von Einheimischen erfuhren wir, dass die Buchhandlung bereits vor längerer Zeit geschlossen habe..

Aus Frust: erstmal ins Restaurant um ein Pad Thai zu geniessen.

Der Regen, immernoch als stetigen Begleiter, machten wir uns daraufhin wieder auf den Rückweg.

Mittlerweile waren gewisse Strassenteile komplett überflutet.

Voller Elan nahmen wir die Kurven und überwindeten die ein oder andere Steigung.
    Schliesslich, unser Lieblingsort, wo das Bike auch von der anderen Seite her nicht richtig wollte.

Cyrill, als Optimist bekannt, im zweiten Gang auf die Steigung zu rasend war zuversichtlich. Das Bike auch, aber leider nur bis zur Hälfte der Steigung. 😔
    Schalten in so langsamen Tempo? Fehlanzeige.

Entweder der Motor "verreckt" oder man bleibt beim Schalten hängen.
    Hätte man die Szene von unten gefilmt, klarer Fall für "Oops die Pannenshow".

Stehend konnte Cyrill das Bike mitten im Hang noch so halb hinwerfen, dann war erst mal rutschen angesagt.

Cyrill zur Seite, Natascha mit einem eleganten Purzelbaum rückwärts. Als ich mich zu Ihr umdrehte, stand Sie bereits wieder auf den Beinen! Leichtfüssig und Athletisch.

Sorgen um das Wohlergehen von Natascha standen Cyrill ins Gesicht geschrieben, genau diese Sorgen, welche sich in der nächsten Sekunde in Luft auflösten.
    Das Geschreie hätten noch eher den Oscar verdient als Leonardo Di Caprio. Unglaublich und für Cyrill auch gleich ein Zeichen, dass Sie kerngesund war! Ausnahmsweise war das Schreien also mal Beruhigung statt Aufregung. 😂👌🏻

Spass beiseite, wir hatten jede Menge Glück. Ein Paar Schürfwunden bei Cyrill, das war's!

Bike aufstellen an so einem Hang, Fehlanzeige.
    Aber auch hier war ein freundlicher Thai, welcher extra aus dem trockenen Auto stieg, an Ort und Stelle.

Mit einem Schock ging es wieder in Richtung Bungalow. Das musste erst bei einem Mittagsschlaf verdaut werden.
    (Der Fuss von Cyrill wurde mittlerweile bereits verbunden)

Das Abendessen nahmen wir dann in Thong Sala zu uns, feinstes Barbeque, einen Caesar Salad und eine Flasche Wein, so spielte auch der Regen keine Rolle mehr.

Am Abend stand die Thai Fight-Night an. Wir wurden mit dem Taxi vom Resort zum Ring gefahren.
    Das Ganze war super organisiert. Nicht ganz billig (CHF 20.- pro Person) aber auf jeden Fall sehenswert!

Englischessprechender Kommentator, eine Bar mit kalten Getränken und jede Menge Wetten vor jedem Kampf.
    Cyrill natürlich komplett im Wettfieber, dachte er könne hier gross mitmischen.

Als er dann die Beträge der Einheimischen hörte, welche schon zum ersten Kampf gesetzt wurden, wahnsinn! 😜

Die nächsten Paar Stunden hörte man nur aufprallende Ellbögen und klatschende Fausthiebe 👊🏻.
    Das Glück war wenigstens hier auf unserer Seite: Aus 100 Baht (knappe 3.-) wurden 200 Baht (6.-) absolute Meisterleistung! 😂

Voller Adrenalin aber doch etwas beschwipst ging es dann zurück ins Bungalow! Der ganze Tag war im Grossen und Ganzen doch erlebnisreich, aber der verdammte Regen liess sich auch jetzt noch nicht abschalten...

Khlong Tha Chin, คลองท่าจีน