Ukraine
Transcarpathia

Here you’ll find travel reports about Transcarpathia. Discover travel destinations in Ukraine of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Shayan, Ukraine

September 2, 2016 in Ukraine

Der Bericht folgt zum Camp, was viel als Werbung versprach, doch wenig hielt.
    Man-o-Mann! Was es für Straßen gibt! Die Eisenbrücke sollte für Fahrzeuge bis 2,5 Meter Höhe durchfahrbar sein. Mein Womo ist 3,25 Meter hoch und ging durch. Allerdings einspurig befahrbar, man muss warten, bis das Pferdefuhrwerk die Brücke geschafft hat.Read more

Přejezd z Kyjeva do Mukačeva

August 24, 2017 in Ukraine

Celý čtvrtek byl ve znamení přesunů. Nejprve jsme ještě ve středu v noci nastoupili v Kyjevě na noční vlak do Lvova. Ve Lvově jsme měli cca 30 min. na přestup na osobák, který jel na Sijanky (Užodský průsmyk). Tím jsme jeli asi pět hodin. Pak jsme měli 2,5 hodiny času na procházku a znovu do vlaku a dalších 5 hodin do Mukačeva. No a jelikož zdejší vlaky nejsou nejmodernější (výroba někde v 80. letech 20. století), sedačky jsou dřevěné atd. tak jsem po těch deseti hodinách byla ráda, že můžeme vystoupit a již se ubytovat.

Ubytování jsme měli domluvené předem, tak jsme jen museli najít hospodu, kde jsme si měli vyzvednout klíče. Podle bookingcomu to vypadalo, že ubytko bude hned vedle té hospody. Trochu mě překvapilo, když nás naložil týpek do dodávky a že nás popoveze... No dobrý pocit jsem z toho neměla... A ještě horší to bylo, když nás ó pár set metrů dál vysadil a tam čekal další, který nás prý dovede dál... Už se stmívalo a Ivan (fakt se tak jmenuje) nás vytáhnul do úzké neosvětlené uličky... Asi po sto metrech zastavil a odemkl dveře od jednopatrového domku. Ubytování je docela pěkné, ale některé věci jsou mimo mě chápaní... Např. nejdou pořádně otevřít okna, protože tam překáží žaluzie, vypínač, kterým se rozsvěcí chodba je na druhé straně od pokoje apod. Ale je to docela čisté a je tu klid 😊

18. Übernachtung

June 12, 2017 in Ukraine

Von Czernowitz ging's dann in die Kapaten. Zunächst nach Kolomea, weiter über die H09 nach Tatariv bis nach Mukacheve. Rund 370 Kilometer über Strassen, die eher als Buckelpisten herhalten können. Heftig, aber völlig normal für hiesige Verhältnisse, ist mit über 10ü km/h durch Ortschaften zu fahren. Besonders leistungsstarke Wagen wie Land Rover V8 oder Q7 sind die Könige der Landstraße. Schlaglöcher und Gegenverkehr sind völlig egal.

Mein heutiges Domizil liegt direkt am Bahnhof.

Zakarpattia Oblast, Transcarpathia, Oblast de Transcarpatie, Kárpátalja, Закарпатская область, Закарпатська Область