Rome

A 7-day adventure by Noemi Read more
  • 836kilometers

Megerkezes es vacsi

February 28, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Rómába Sanyival külön érkeztünk, O Almatibol jött, mert munka miatt ki kellett mennie 3 napra, én pedig Budapestről. A római reptéren taliztunk, 10 perc eltéréssel érkeztek a gépek. Bár én előbb bejutottam, de alig lett meg a csomagom, mert rosszul írtak ki melyik szalagra érkezik. Amikor már többen mentünk a reklamaciohoz, akkor jött egy csaj és mondta h nézzük meg a másik szalagot mert szerinte oda érkeztek. A lenyeg h meglett, így kicsit később értünk a szállásra mint terveztük. Viszonylag külvárosban lakunk, a Cornelia megállónál, de nagyon kis tuchtig. Szép, tiszta és jól néz ki nagyon, egy B&B-s szállás egy lakoepulet 5. Emeleten. Meg elsetaltunk a közelbe vacsizni egyet, amit a TripAdvisoron néztünk ki, a Banco 36-ba. Jó kis hely volt, nagyon finomat is ettünk, és nagyon jó fej volt a pasi, aki kiszolgált bennunket. Mivel a repülőút miatt eleg éhes voltam így kicsit korán mentünk, meg negyed órát várni kellett a vacsora időig Uh a számlát is úgy hozta a végén h "hungry friends". Feleztunk egy tintahalas nyarsat eloetelnek, utána meg mindketten tésztát ettünk. Nagyon fini volt, tényleg.Read more

Ebed a Campo di Fiorin

March 2, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

Dorika javaslatára eldöntöttük h ebédelni a Campo di Fiorin fogunk. Már nagyon éhesek voltunk mindketten mire oda értünk, így aki a srác aki meginvitalt bennünket az első helyről h kapunk ingyen prosecco-t is, hat beultunk. De jó döntés volt, nagyon finomat ettunk, piros-fehér kockás térítos kis hely. Én ettem egy jó parmezanos minestrone levest és szarvasgombas ricottaval töltött cukkini virágot, Sanyi pedig Alfredo fettuccine-t, ami húsos gombás tészta volt alfredo szósszal. Isteni finom volt minden, főleg a cukkiniviragos étel volt nagyon különlegesen finom. Egy jó kis fehér írtál kísértük le a kaját meg. 😋
    Majd mielőtt elkezdtek a piacosok pakolni, meg gyorsan beszereztunk egy szarvasgombas pecorino-t meg egy tricolor házi készítésű spagettit.

Delelotti rom tura

March 2, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

A reggeli után - ami persze gyárilag csak édesség lett volna és nem voltak annyira flexibilisek a kávézóban h cseréljenek így vettem egy szendvicset h legalább cukrot ne egyek - elindultunk a Colosseum fele. Nagyon jók nez ki meg mindig, bár kisebb akadalypalya mire az ember megküzd a sok arussal és tura szervezővel. De hála a Roma pass-nak a km-es sort simán kikerültuk és pikk pakk bejutottunk. Ezt kovetoen Palatino és Fórum vegigturazasa, majd onnan Piazza Venezia az emlékművel, ahol egy kisebb tuntetesbe is belefutottunk. De nagyon békések voltak, csak álltak és dumcsiztak és lepedoket tettek ki feliratokkal. Utána elindultunk a Campo di Fiori iranyaba, de meg útba ejtettunk néhány kisebb templomot is. Jó volt már megérkezni a térre.Read more

Ebed utani tura

March 2, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 10 °C

Miután jollaktunk, elindultunk római turankon tovább. Elmentunk a Piazza Navona-ra, ami csodaszép kis tér a templommal és szokokuttal a közepén, majd irányba vettük a Pantheont. Utana egy kisebb kanyarral eljutottunk a trevi kuthoz, ahol dobtunk be pénzt h meg visszterjunk 😉 a trevi kút után pedig Spanyol tér, Spanyol lepcsovel, amit ügyesen meg is masztunk. A lepcso mellett is nagyon szép és hangulatos teraszok vannak, biztos jó lehet itt egy lakaska 😉 a lepcsorol visszafele pedig elindultunk az elit boltok utcáján, ahol nagyobbnal nagyobb és dragabbnal drágább márkák uzletei sorakoztak. Sanyival megint megállapítottuk h a sok penz nem mindig párosul jó ízléssel... már kicsit rank sotetedett úgy sétáltunk végig a Piazza Popolohoz. Egy egész egység rendőrosztag haladt vegig a teren, egyébként nagyon erős rendőri jelenlét van az egész városban. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez általános e vagy csak valami különleges delegáció van Rómában, vagy terrorfenyegetettség miatt teszik... a Piazza Popolon metróra pattantunk és hazamentunk lepakolni és pihenni egyet vacsi előtt.Read more

Vacsi a Trasteveren

March 2, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

Kitaláltuk hogy este elmegyünk a Dóri által javasolt sonkazos helyre a Trasteverere. A szallasunkrol azonban nem olyan könnyű sajnos oda jutni, pedig kinéztem h van az FL3-nak egy trasteverei megállója. De mint kiderült az eléggé a végére visz a varosresznek Uh nagyon nehezen ki logisztikaztuk h a 3as villamos egy darabig jó lesz nekünk h ne kelljen 30 percet gyalogolni éhesen. Egészen jól és viszonylag gyorsan el is jutottunk a Sonkazaba, csak hely nem volt. De 10-15 percet kellett csak várnunk felszabaduló helyre, addig pedig ittunk egy-egy pohárka san govese-t, a ház borát. Eleg jó bor volt szó se róla.Read more

Vatikan

March 3, 2017 in Vatican City ⋅ ☀️ 16 °C

Péntek délelőttre volt foglalasunk 9:30ra a Vatikán múzeumba. Jó ötlet volt a foglalás mert megint villámgyorsan haladtunk a rettenetesen hosszú sor mellett. A foglalással a múzeumba gyorsan bejutottunk. Nem mondom h vegigneztunk mindent, de egész sok mindent láttunk a benti kiállításbol. És megkuzdottunk a vezetett túrák hadával is, igaz ez foleg a keleti térségből érkező turista csoportokra, akik mindeb lényegtelen dolgot is fenykepeznek. A muzeum, egy kávé és nemi harapni való után atsetaltunk a bazilika előtti térre és be álltunk a hosszu sorba, ami szinten skippelheto ha valakinek nagyon nincs ideje vagy több felesleges eurója van, azt hiszen fejenkent 15-16 euróért megteheti. Mi most kivartuk a sort, nem volt vészes, nyáron 40 fokban valószínű kegyetlen lett volna, de így a napsütésben kifejezetten kellemes volt. A bazilika meg mindig nagyon szép, megeriba sort kivárni, plusz elmentünk a pápák temetkezesi helyére is, de a kuplaba a sort már nem tudtuk kivárni, az több órás várakozást jelentett volna, addigra már sok volt belőle. A Vatikán után irányba vettuk az Angyalvarat, de előtte az utca végében megalltunk valami gyorskajaldaba mert már éhesek voltunk. De sajnos eleg átlagos volt a kaja is és rendkivul sokat fizettünk érte Uh senkinek nem ajánlom a térrel szembeni utca végében található kajaldat. Akármennyire éhes valaki, inkább menjen kicsit tovább.Read more

Angyalvar es Trastevere

March 3, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 17 °C

A Vatikán után átsétáltunk az Angyalvarhoz és mivel érvényes volt meg a Roma pass-unk be is mentünk megnezni. Vagyis inkább fel. Vegigmentunk a teteje ig ahonnan nagyon szép kilátás nyílt Rómára. Megérte felküzdeni magunkat annak ellenére h már mindkettőnk lába eléggé fajt az előző napi tulhajtastol. Minden irányba jól ellehetett látni, szerencsére szép napsuteses idő volt. Ezt követően felkereskedtunk h atmegyunk a Trasteverere mert előző nap csak sotetben láttuk... a via del Corso egy részénél már nagyon fajt a lábunk Uh felpattantunk egy buszra ami elvitt a Piazza Veneziaig, onnan pedig mentünk tovább 8as villamossal, ami már ismert járat volt. Szóval atjutottunk a labkimelo móddal a célhoz. Sétáltunk egy kicsit aztán beultunk a terén egy helyre h pihentetjuk a labunkat egy kicsit, iszunk egy jó bort meg kértünk egy-egy bruschettat h ne haljunk éhen vacsiig. Na akkora adagot kaptunk h nem is bírtunk vacsizni Uh jó mergesek voltunk. Ez a nap annyira nem sikerült jól kaja szempontból de megfogadtuk h legközelebb figyelunk jobban 😉 meg sétáltunk egyet a hangulatos kis utcákban aztán hazafele vettük az irányt, immár teljesen tudatosan.Read more

Vallelunga kocsikazas

March 4, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

A mai napon volt a nyílt nap Vallelungaban Uh Sanyi már le is foglalta a helyet a pályán előre, bérelt autót is amit a Terminin kellett átvenni. Meg az autó fele rákérdeztem h nála van e jogsija, amit otthon hagyott így mehettünk vissza érte a szállásra. Innentől mindenhonnan kestunk, kocsi átvétel és persze az előre fixalt időpontot is lekestuk. A kocsi átvétel meg vicces volt, Sanyi bérelt egy alfa romeo guilettat h azzal majd jól tud menni a pályán is. Ne persze az nem volt, de a pasi megnyugtatott h semmi pánik, szuper autot ad helyette abban a kategóriában. Ott drukkoltunk h ne SUW legyen mert azzal nem lehet a palyara menni, de ezt mégse mondhattuk neki... végül mindta h Opel Cascada lett. Erre egyszerre ketten kerdeztunk vissza ha az milyen autó mert egyikünk se hallott róla... 😂 de végül tényleg egész jó autó lett, eros is volt, egy nagyobb kabrió (kar h pont aznap eleg esos idő volt így azt nem tudtuk használni), egyetlen hatranya h dízel volt ami nem épp a legversenyképesebb autó de hat anno a turaautoban is dizel Seat-okkal mentek 😊
    Végül szerencsésen oda értünk, szerencsére Sanyi meg pont befért a következő körbe is, Uh pályára tudott menni, amit nagyon élvezett is, meg "ezzel a szar autóval is". 😊a session végén meg körbe néztünk egyet aztán menni is kellett vissza mert 3kor kezdodott a Roma Nápoly meccs, amire előző nap az Angyalvarnal megvettük a jegyeket.

Roma vs Napoli

March 4, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Folytatva a nap "hagyományát" persze innen is kestunk. Sikeresen leadtuk a kocsit a temininel, majd én ettem egyet ott valamelyik kis helyen, padlizsanos-paradicsomos-mozzarellas kis szendvicset aztán irányba vettük az olimpiai stadiont. Meg amíg vártam Sanyira fogadtam online a Rómára ha már ott voltunk. A 15 perces késesunket követően gyorsan megtaláltuk a helyünket, és a Roma meg egész aktívan is játszott, tobb helyzetük is volt, de mindegyiket kihagytak. A standionban szuper hangulat volt, a B közep folyamatosan énekelt valamit, aztán a Nápoly helyzetbe került és ki is használta, így lett 1-0. Akkor kicsit azért lejjebb hagyott a hangulat de meg mindig nagyin drukkoltak. Bár néha a szemben levő max 100 fos nápolyi szurkoló brigád is eléggé felerősödött hangilag. 😊 a 2.napolyi gólt követően már inkább a szitkozodas miatt voltak hangosan bár a több ezer haragos romainak is van hangulata 😃 főleg h a rómaiak rengeteg helyzetet kihagytak. Közben meg el is kezdett szakadni az eső, Uh ezt szerencsésen atveszeltuk fedett helyen. Végül nagy nehezen a romaiak a hosszabbításban bepreseltek egy gólt, így lett a vége 1-2. Pont erre tipp éltünk amúgy csak az oldal volt rossz 😃az eredmény ellenére nagy emlék marad életem első meccse élőben 😉Read more

Vacsi ismet a Trasteveren

March 4, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Az előző nap hibájából kiindulva akármilyen éhesek is voltunk, nem ettünk semmit vagy semmi nagyot vacsi előtt. Így a meccsről ismét irány a Trastevere. Amy kolléganőm javasolt meg egy éttermet, azt akartuk kipróbálni, de nem volt benn senki és aki kijött végül Ő sem volt annyira szimpi Uh TripAdvisoron csekkoltuk a mellette levő éttermet és mivel az jobb értékelést is kapott és szimpibb volt, így oda mentünk be végül. De milyen jól tettük, isteni finomat ettünk. Feleztunk egy eloetelt, grillezett scamorza volt szarvasgombas radicchioval és prosciuttoval, utána én lasagne-t ettem Sanyi pedig Strozzapeti alla Amatriciana-t, majd feleztunk egy cheesecake-et, és egy üveg vorosborral kisertuk le az egészet. Hat isteni vacsora volt, a helyet csak ajánlani tudom. Ditta Trinchetti a hely neve, Tripadvisoron is fent van.Read more