Rome

A 7-day adventure by Noemi Read more
  • 836kilometers

Shopping in Rome

March 5, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 10 °C

A tegnapi fiús nap után beiktattunk egy jó kis vásárlos delelottot. Szerencsére Sanyi is eléggé élvezte, meg segített is a mit vegyek és mit ne vegyek kérdésben, és persze azért neki is néztünk dolgokat, így nem volt neki se annyira unalmas. A via de corso-n vásároltunk, mert a Popolot metróval könnyen elértük így nem kellett sokat keveregni hozza és rengeteg bolt van az utcában. A vásárlást és jó kis pizza ebéddel zártuk és hazavittuk a zsakmanyokat.Read more

Game On

March 5, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 10 °C

Sanyi már kinézte h pont most van Rómában a Game On nevű játék kiállítás amire persze el kellett mennünk. De szuper volt, mert Sanyi személyében magyar nyelvű guide-om volt. Egy két régi játékkal is játszottunk, meg kipróbáltuk az új 3D-s szemuveggel valo jatekot. A PS VR az tok jo volt, de a masiktol en kicsit rosszul lettem, mert eleg gyors játék volt és nagyon zárt a szemüveg. Nem gondoltam volna hogy ilyen jó élmény lesz, de örülök h eljöttünk. Plusz a vegen Sanyi kapott meg egy PS-es bogret is ereklyekent.Read more

Tajramiszu vagy Tiramisu?

March 5, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 10 °C

A Game On nem a belvárosi részen volt és vissza akartunk indulni a Trastevere-re hogy vacsizzunk egyet, amikor szembejött az utcán egy nagyon jó kis étterem. Csekkoltuk TripAdvisoron és Roma 12ezer étterme közül a négyszáz valahanyadik volt. Megneztuk, nagy nehezen meg asztalt is tudtak adni, szerintem ez csak annak volt köszönhető h fel8 volt, de így is kint kaptunk helyet. Mondjuk begyujtottak a melegitot és pikk pakk jó meleg lett. Az étterem neve Kilo, és marha ételekről híres a hely. Nagyon szép steak-ek és burgerek voltak. Mivel a húsok eleg nagyon voltak, így burgert választottunk, mert abban volt számunkra normál méretű hús, ami így is 20dkg volt 😊 de egyébként nagyon finom volt a kaji, amit lekisertunk egy üveg jófajta vorosborral és a végén Sanyi kert meg egy kis tiramisu-t is. És minő véletlen, pont a 73-as asztalt kaptuk 😉 szuper jó kis vacsi volt ha valaki pont arra jár és marhára faj a foga 😂Read more

Hazaut es erkezes

March 6, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 11 °C

A hazautunk egy élmény volt. Egy iq banda ult mogottunk, egy nő, egy pasi és egy tizenéves srac. Foleg a pasi volt nagyon okos, de igazából mindegyik kuzdott nagyon az elemekkel. Leírtunk pár mondatot ami elhangzott tőlük:
    Felszállás előtt a kapitány megszólal: "Cabine crew, take off." Erre az okos pasi meg a nő kérdezik a gyereket h mit mondott. Erre a srác elismetel valami hasonlót halandzsa nyelven. Megkérdezik tőle, hogy ez mit jelent? Mire a gyerek: "nem tudom, franciául volt"
    Leszallast követően a srác megkérdezi, hogy "itt is lesz taps?" Erre az okos pasi: "Nem, azt majd bemondják mikor kell"
    Felszallaskor azzal voltak elfoglalva h lefotozzak a tengert, és amultak, bámultak h milyen szép és milyen jól látni. Erre a nő: "Most így jobban látni, mert felfelé szállunk, amikor jöttünk akkor, leszalltunk."
    Leszallas után, mikor megállt a gép: a pasi megszólal: "A Timit csörgesd meg." A nő: "Dehát itt meg nincs is térerő." (Miért? Meg az űrben vagyunk???)
    Szinten leszállás után amikor már áll fel mindenki a helyéről megszólal a pasas: "Boglárka, az lesz a legjobb ha leteszed azt a büdös francba most és felallsz. Mert ha most nem teszed akkor nem szállunk le csak holnap mert úgy korbevettek minket"
    Lefotózni sajna nem tudtuk őket, de szerintem mindenki előtt ott van a kepuk. 😂