Indonesia
Banjar Kutuh Kelod

Here you’ll find travel reports about Banjar Kutuh Kelod. Discover travel destinations in Indonesia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

9. päev- Damai Guest House

January 14, 2017 in Indonesia ⋅ ☀️ 28 °C

Eelmisel päeval olin ma jälle dilemma ees, kuhu siis ikka järgmisel ööl magama minna. Maret valis mulle välja suurepärase koha, kuid see tundus ikka liiga linnas. Samas ei lubanud Tiit mul Balilt lahkuda, kui ma ei ole näinud nende varjuteatrit ja Kecak Fire & Trance Dance "etendust". Läksin kompromissile endaga ja valisin jälle kōrvaltänavas ühe odava koha. (18€ 2 ööd)

Hommikul vintsasin oma koti selga ja hakkasin minema kōrvaltänavasse. Kōik pakkusid jälle taxit, mina ikka nonononooo... kohe kui on natukene suurem kott siis seda enam nad aktiveeruvad. Siis jäi mingi vanamees mu kōrval seisma, rolleriga loomulikult. Et tema viskab mind ära, ta teab kindlasti kuhu ma minema pean. Räägin siis talle, et ma pööran siit kohe ära ja olen kohal. Tema ikka sōidab järgi ja ei jäta jonni. Mul ei olnud plaaniski 100m pärast talle mingit 10 000 ruupiat anda. Tähtis nägu ees tatsasin edasi.

Ja siis jäi mingi noormees mu kōrval seisma, et kuhu ma lähen.. (no lōpetage ja laske mul minna) näitan siis talle oma kaarti, et näed siia lähen. Tema vaatab ja uurib ning ei saa aru, kus see on. Ma hakkan nüüd ka natukene muretsema, äkki ongi kuskil pärapōrgus. Ta isegi vōttis telefoni ja helistas sinna, rääkisid indoneesia keeles midagi. Ma ei saanud ikka täpselt aru, miks seda kōike vaja on. Ning siis ütles, et ta viib mu ära... no okei, eks sa siis vii... sōitsime rolleriga kaks meetrit ja olime kohal 😂😂 siis ta läks mingisse valesse hoovi, hüüdis seal, tuli välja, nägi teeääres mingit tuttavat vist ja sōitis ära 🙄 Ma ei saanud üldse aru, mis toimus. Minuga ta rohkem ühtegi sōna ei vahetanud... mina siis läksin natukene edasi ja olin kohal- sildid ilusti näitasid.

Nojaa see kohal oli ikka kohal. Suur plekist värav, vaikselt lükkan selle lahti... esimene keda ma näen- seljaga mees aia ääres. Ilmselt tal mingid kastmisprotseduurid just pooleli (kuna eelnevalt te teate, et vihma on korralikult sadanud ja voolikut kui sellist mehel käes ei olnud), ma ei hakka teda segama, las teeb lōpuni, tema enda aed ikkagi...
    Koht on selline vaesem, pole uhket aeda, aga midagi siiski. Emale ilmselt väga meeldiks Balil, kōik potililled, mida ta eales kasvatanud on, kasvavad siin rōōmsalt aedades. Ma ei hakka tuba kommenteerima, aga pesuruumi laes on auk... nagu lakaluugi auk vms- saab ilusti pead pestes vaadata, mis katuse all toimub, kas hüppab mingi elukas tuppa vōi mitte 😄. Mul on ka minibaar, etteruttavalt vōin öelda, et ma vōtsin sealt ōhtul ühe ōlle😄 Kuid mis kōige kōige tähtsam... internet on vōrratuuuuu... lausa lust ja lillepidu. Ma kohe jääkski siia 😇 See on ilmselt tingitud sellest, et peale minu ja pererahva ei ole siin kedagi.

Sellegipoolest läksin tööd tegema kohvikusse.. Pärast olin otsustanud minna Dance etendust vaatama, see hakkas 19:30 ja koha olin eelnevalt juba järgi vaadanud, et oskaks ikka minna. Kuna oli laupäev ja ōhtul selline välja minek siis naisterahvale kohaselt oli vaja piduriideid 😋 Turult ma ju endale kleiti ei saanud... Oli vaja ette vōtta šoping, lubasin endale, et käin ainult ühes poes ja mitte väga kallis.. muidu on siin ikka Ralph Lauren jms brändid esindatud.

Vōiks eeldada, et ma ostsin endale mingi värvilise suvekleidi, aga te ilmselt ei arvaks kunagi ära, millise piduriide ma endale soetasin- Valged pitsiga vanaema trussareid meenutavad lühikesed püksid 🙈😂No mul läks neid vaja 😄.

Kodus ennast korda sättinud hakkasin aegsasti minema. Tiit saab alati pahaseks, kui me minu pärast kuskile etendusele viimasel minutil jōuame.. Valisin enda meelest kōige parema istumiskoha, oli mul ju aega valida ning nii ma seal välitemplis oma pidurüüs istusin...rahvas aga kogunes ja kōigi lustiks hakkas veel vihmagi sadama. Ōnneks neil oli seal kōrval katusealune, pingid keerati teistpidi ja show vōis alata.

Etendus oli vägev...ma ei hakka seda ümber jutustama, saate YouTube'st otsida kui huvi pakub. Kōige piinlikumad hetked olid need, kui inimesed välguga pilte tegid. Enamuse ajast nad üldse pildistasid ja filmisid, selle asemel, et vaadata. Loomulikult etenduse keskel hakkas üks ahv inglise keeles rääkima, et küsida kuidas meil läheb ja kas vajame taksot- no see oli tobe... muidu oli kōik väga kihvt.

Koju tulles nägin poodi, kus müüakse saia... polnud ma ju saia-leiaba 10 päeva söönud. Kohe pidin minema sisse ja endale muffini ostma 😄 Hea pärast kodus mugida..
    Enne magama jäämist panin pesuruumi ukse kōvasti kinni, et mōni eksootiline elukas sealt pööningult ei kavatseks mulle kaissu pugeda...

10. päev- pühapäev

January 15, 2017 in Indonesia ⋅ ⛅ 24 °C

Pühapäeval tööd ei tehta- teate seda jah.. jälgisin täna hoolega seda tava. Käisin lōunal jälle ühes fantastilises kohas söömas- Fussy Bird. Tore on ikka lebotada kott-toolil ja süüa head sööki. Pärast tahtsin teile postkaarte saata, aga pühapäeval ju tööd ei tehta- nii oli ka postkontor kinni. Hulkusin siis niisama tänavate vahel. Naeratasin kohalikele ja olin muidu ilus.. Otsisin üles templi, millest ükspäev mööda tuhisesin, egas seal just midagi vaadata ei olnud. Ma ootan ikka templit, kuhu ma saan täitsa sisse sisse ka minna. Mitte ainult eeshoovis ringi tiirutada.

Turutädilt ostsin oma elu kallimad banaanid ja veel mingid karvased elukad, mis on muide suurepärase maitsega. Lasin juba Maretil neid tööjuurde puuviljavaagnale tellida... ja kui juba tööst räägime siis hommikul üllatati mind videokōnega Eestist... nimelt Kristi ja Tōnu olid laupäeva öösel linnas trehvanud, väga armas teist, et te helistasite. Hea, et ma esimese korraga vastu ei vōtnud. Päris ehmatav oleks olnud näha Tōnut ja ta naist koos Kristi ja Martiniga enda toas 😄 Lubasin ju Tōnule ainult ***** hotellides ööbida...

Päeval oli mul siin diskents. Mu majakese vastas on peaagu tühi suur saal. Ilmselt mingi vana religioonne hoone. Ōhtuti poisid mängivad seal sulgpalli. Aga täna päeval nad otsustasid, et teevad trummi ja bassi peo. Täpselt siis kui mina otsustasin tukastada 😤Ilmselt on sinna kokku kogutud terve piirkonna kōlarid ja vōimendused...Üleüldse on kōik maailma hääled nii hästi kosta nagu magaks keset tänavat. Kuigi pōhimōtteliselt see ju ongi nii... Vōtsin lennukist kaasa vutlari, kus olid silmaklapid ja sokid ja muu kraam. Mul oli seda kotikest vaja, see tundus väga ideaalne akupanga jaoks. Kotti tühjendades hoidsin pikalt käes kōrvatroppe, ma ei tea, miks ma nii tropp olin ja need ära viskasin...

Jalad ka valutavad sellest kōndimisest, pole ju harjunud aboluutselt ennast liigutama... Kui mul enne ei läinud pikasäärega saapad jalga siis tagasi tulles lähevad need veel vähem 😅

Ja kui mu eilne päev oli selline kultuurne siis selliseks osutus ka mu tänane ōhtu. Käisin vaatamas Shadow Puppet Performance't. Ma otsisin kohta, kus see toimiks, juba mitu päeva tagasi. TripAdvisor näitas punkti maha, aga sealt ma seda üldse ei leidnud.. küsisin, siis näidati mulle lihtsalt mingit suunda... ei tundunud usaldusväärne. Kuid ükspäev koju kōndides koperdasin pm sellele kohale otsa. Peaks mainima, et tegelikult oli see ikka üleüldse teisel pool tänavat... mitte paremal vōi vasakul pool, vaid ikka tükk- tükk maad ida suunas 😄aga mis peamine, see on peaagu mu uue öömaja kōrval, oleks ma jäänud vanasse kohta, oleks teater üleüldse nägemata jäänud. Vahel ikka vaeb ka inimesel. Samuti minu ōnneks, just pühapäeviti on üks etendus. Ma iga päev loodan, et kōik need kaitseinglid oleksid ikka minuga.
    Täna polnudki siis muud teha kui piduriided jälle selga ja teatrisse.

Tegemist on siis varjuteatriga, kus valge lina taga pannakse lōke pōlema ja nukkudega etendatakse mingit lugu. Midagi aru loomulikult ei saanud, aga mis seal ikka oli: kuri ja hea ja vangistus ja päästmine.. kōige parem koht oli jälle see, kus nad purssisid vahele midagi inglise keeles. Jumala suvalises kohas küsis üks puppet teiselt, kas tal transporti on vaja🙈 taxi taxi... no ei ole vōimalik 😄Vaatajaid oli vähe, kokku oli meid äkki kümne ringis, aga no kōik naersid. Nüüd on linnuke kirjas ja vōin öleda, et olen Bali varjuteatri ära näinud.

Tüübid on jälle tänaval midagi asjatamas, huvitav mis nägu nad teeks, kui läheks kittel seljas ōiendama nendega😝

Banjar Kutuh Kelod