Austrija, Vīne’21

November 2021
Īss trīs-diennieks uz Austrijas galvaspilsētu Vīni četratā ar ģimeni. Read more

Lidosta Rīga - Vīne

November 17, 2021 in Austria ⋅ ☁️ 3 °C

Man šodien vēl darba diena tāpēc cītīgi līdz četriem vēl bija jāstrādā. Aši sakrāmēju ceļojuma zeķes, sagaidām nīciniekus un meklējam tuvāko biti 🐝 lai zuzētu uz lidostu. Pa ceļam vēl no Baltušiem jāsavāc powerbanka.
    Lidostā viss veiksmīgi, laicīgi ierodamies tāpēc bez stresa izstāvam drošības kontroli un paliek laiks brauciena welcome-aliņam lidostā. Secinām, ka Santa nav lidojusi 13 gadus. Edgaram pēdējais ceļojums šķiet, Malaga pirms ~8 gadiem.
    Kā teica kapteinis - lidojam pa vējam līdz ar to Vīnē ierodamies par 20min ātrāk nekā plānots, tomēr iegūto laiku uzreiz pazaudējam pie vilciena biļešu automāta, kur nekādi nesanāca operatīvs pirkums. Lai nu kā, bet beigās biļetes ir kabatā un laižam uz pilsētu.
    Vakariņas visiem izpalika pārbraucienu dēļ, tāpēc grupiņā dzirdamas vēdera rūkoņas. Kā reize izkāpjot no pēdējā tramvaja tieši pretī kebabs! Visi ielocījuši vienu Doneri ar Pepsi pa 1,99€ apmierināti dodamies gulēt un gatavosimies rītdienai.
    Apartamenti atrodas salīdzinoši netālu no pilsētas centra. Dažu metro pieturu attālumā. Par 4 naktīm 4 cilvēkiem apartamentos Vienna Living Apartments - Senefeldgergasse samaksājām 277eur.

Ratzhaus, St. Stephen’s Cathedral

November 18, 2021 in Austria ⋅ ☁️ 10 °C

Nakts nogulēta tīri labi. Vienīgais mīnuss, ka nedaudz ribās kaut kāds dēlis dūrās, tāpēc dienas pirmajā pusē kreisais sāns tāds stīvs.
    Nesteidzīgi iesākam dienu ar brokastīm mājās. Ar Edgaru aizkātojam līdz tuvējam Lidl’am pēc “parastās” pārtikas, kamēr meitenes taisās. Brokastu galds uzklāts atbilstoši valsts svētku tematikai- Santa līdzi paņēmusi arī valsts karodziņus noformējumam.
    Ap 10 startējam no mājām. Dodamies uz metro, kur jābrauc līdz Kārļa 🐱 stacijai, jeb Karlsplatz.
    Šī arī būs mūsu galvenā stacija šajās dienās. Dodamies uz Ratzhausplatz, kur jau sākušies Ziemassvētku tirdziņi. Daudz un dažādi vietējās kultūras gastronomisko izvirtību varianti - nesmādējam. Norunājam, ka šeit jāatgriežas vakarā kad viss būs izgaismots. Pēc tam dodamies uz Vīnes izslavēto Cafe Central, kur Madara beidzot tiek pie Vīnes Apfelstrudel ar vaniļas saldējumu. Secinājums - esot vajadzējis ņemt ar mērci.
    Ogļhidrātus uzņēmuši dodamies uz Svētā Stefana katedrāli, kur pa 343 pakāpieniem uzkāpām 136m augstajā dienvidu tornī, kas tiek saukts par Šteflu. Baznīca uzcelta jau 1160. gadā, tornis gan pabeigts vēlāk 1433. gadā. No augšas paveras skats pār visu Vīnes vecpilsētu.
    Ar šo noslēdzam dienas “gaišo” daļu. Pēc kāpiena atpūšamies Europa cafe, kur pēc individuālā plāna tiek realizēts alus vai karstvīns.
    Jāsagaida tumsa, lai pa dārgo veikalu un tirdziņu ielām varam izstaigāt vēlreiz kad viss ir izgaismots. Vīnes pilsēta nav žēlojusi līdzekļus un elektrību ielu izrotāšanai Ziemassvētku tematikā, lai arī vēl ir tikai novembra vidus. Skaisti un spoži!

Hundertwasser, Melia DC Tower

November 19, 2021 in Austria ⋅ ⛅ 9 °C

Šodien nedaudz kājas jūt pēc vakardienas nokātošanas, bet viss ok. Ar laikapstākļiem mums paveicies tāpēc dodamies tālāk.
    Vairāk vai mazāk pa to pašu Vīnes vecpilsētu vien staigājamies, pieliekot klāt jaunus objektus. Atzīmējamies pie necilās Mocarta mājas, kas vispār ne ar ko neizceļas, bet ķeksītis esot Vīnē ir jāieliek. Nolemjam, ka uz Melia torni dosimies kad būs jau satumsis, tāpēc ir papildus laiks kas jāaizpilda. Dodamies uz Hundertwassera ēku ielecot 1. tramvajā un nobraucot dažas pieturas. Izstaigājam, padzeram smukā kafejnīcā katrs pēc saviem ieskatiem alu vai kafiju, bet izrādās, ka nav īstā ēka, kuru bija plānots apskatīt. To dodamies meklēt pēc "uztankošanās". Es gribēju šeit realizēt arī šniceli, bet grupiņa protestē - pusdienas vajagot vēlāk.
    Pusdienojam centrā Porto Bistro bārā. Visiem bija garšīgi ēdieni. Edgars atzīmējas ar Vīnes šniceli.
    No Austrijā augstākā debesskrāpja (220m) - Melia torņa tumsā izcils skats pār Vīnes vecpilsētu. Vizuāli šķiet, ka pat 57. stāvs ir augstāk par netālu esošo TV torni. Sākotnēji arī biju plānojis doties tieši uz TV torni, bet mūsu draugs, kurš Vīnē nodzīvojis vairākus gadus ieteica tā vietā doties tieši uz Melia torni. Paklausījām. Pēc kokčiku un konīšu realizēšanas 57. stāva bārā nolemjam vēl piestāt vecpilsētā - Wiener wurstel zeit.
    Pēc divām intensīvām dienām vakarā grupiņā manāms mīkstums - visi pa gultām bez sīņošanas.

Šēnbrūnas pils

November 20, 2021 in Austria ⋅ ⛅ 12 °C

Šodien Santai dzimšanas diena. Brokastis ēdīsim ārpus mājām. Ejam uz netālu esošo turku brokastu restorānu. Par 12€ no cilvēka tiek pasniegtas bagātīgas, ar lielu dažādību brokastis. Pārbagātība! Grūti pat pagaršot no visa pa druskai.
    Lai izmēģinātu potenciālo transportu pa nakti uz lidostu noīrējam mašīnu ar car-sharing aplikāciju. Smuks A klases mersītis. Laižam uz Šēnbrūnas pils lielo dārzu. Pati pils un tās dārzs ir gigantisks. Būvēta 1696. gadā iedvesmojoties no Versaļas pils Francijā, tajā esot 1441 istaba, tomēr saistībā ar Covid apstākļiem iekļūšana iekšā ir apgrūtināta, un mēs arī tā baigi nemaz uz to neraujamies.
    Mēs ejam uz Palmenhaus un Desserthaus, kur Madarai sanāca foto sesija mūsu kāzu atmiņu noskaņās. Botāniskā dārza stilā. Sabildējām palmas, mazus tuksnešu dzīvnieciņus un dodamies tālāk. Lai arī pils parkā atrodas pasaulē vecākais Zoo dārzs, kas atvērts jau 1752. gadā, tomēr neradās izteikta vēlme turp doties.
    Vakaru noslēdzam mūsu drauga Laura ieteiktajā restorānā Kunstwalle Wien, kas atrodas pavisam netālu no mums ērtās Karlsplatz stacijas.
    Ilga svinēšanās šodien nav paredzama, jo jāceļas jau 03:00 no rīta, lai dotos uz lidostu.

Flughafen Wien

November 21, 2021 in Austria ⋅ ⛅ 0 °C

Ar Boltu ceļš uz lidostu rādās aptuveni tāds pats kā būtu ar car-sharingu tāpēc, lai nebūtu lieki stresi tad šo opciju arī izmantojam. Raiti salecam auto un pēc 20min esam Vīnes starptautiskās lidostas trešajā terminālī.
    Ar nelielu pamaldīšanos starp lidostas termināļiem atrodam zonu, kur mums jāiet. Visi veikali vēl ciet tāpēc atliek uz soliņa gaidīt mūsu gaisa kuģi. Izrādās, ka lidosim ar Lauda air - ar šo aviokompāniju līdz šim nebija lidots.
    -Ceļojuma kopējās izmaksas: 1483eur.
    -Uz cilvēku dienā: 93eur.