Beļģija - Brisele, Antverpene

February - March 2018
Īss city-break tipa ceļojums dažu dienu garumā uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli aukstajos ziemas mēnešos. Read more

Rīga - Brisele

February 28, 2018 in Latvia ⋅ ☁️ -13 °C

- Novembra Black Friday nopirkuši avio biļetes uz Briseli pa 9.99eur laidīsim ātrajā vizītē apskatīt to Beļģiju. Vai vismaz nedaudz iepazīties, jo gan man, gan Madarai šī būs pirmā vizīte Beļģijā. Lidmašīna paredzēta 20:00. Es nemaz neņēmu brīvdienu no darba šodien. Pēc darba aizskrienu uz mājām, kaut ko aši ieēst un laižam uz lidostu. Esam laicīgi. Bagāžas mums nav, tāpēc viss bez stresa un raiti.Read more

Charleroi lidosta

February 28, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ -5 °C

- Ielidojam Čarlerojas lidostā nedaudz pirms 23, kas ir aptuveni 50km no pašas Briseles, tāpēc vēl stundu ar busiņu jābrauc līdz pilsētai. Autobusa biļete bija gandrīz 2 reizes dārgāka, nekā mūsu avio biļetes uz šejieni. Vismaz busiņš ērts. Ar to vienmēr jārēķinās, ka Rynair lētās avio biļetes visdrīzāk vedīs uz kādu krietni tālāku lidostu no pilsētas. Bet lidojums zem 10eur pāri pusei Eiropas izklausās tāpat pietiekoši vilinošs piedāvājums. Izdodas pat nosnausties.Read more

February 28, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ -6 °C

- Pēc grafika iebraucam Briseles centrālajā stacijā, bet mums vēl jātiek līdz mūsu rajončikam Laken. Knapi, knapi paspējam uz pēdējo tramvaju. Aptuveni 20min un esam mūsu pieturā. Vēl ~10min ar kājām līdz naktsmājām.
    - Pirmo reizi izmēģināju naktsmājas rezervēt caur AirBnB, nevis caur Booking, kā to darīju vienmēr līdz šim. Viss it kā veiksmīgi. Saimnieks pidžamā ap vieniem naktī, kad beidzot ierodamies naktsmājās, noskrien lejā, lai mūs ielaistu. Istabā salīdzinoši vēss, bet temperatūra ir pēdējais ar ko mūs var pārsteigt pēc 5 gadiem Krūzes ielā (aut. - mājās Rīgas dzīvoklī mums vienmēr ir auksts - ziemā pa nakti, kad nekuras kamīns var noslīdēt pat ap +10 grādiem, tāpēc esam rūdīti).
    - Mums vienistabas jumta dzīvoklītis. Super mini dzīvoklis, bet viss nepieciešamais ir. Guļot gultā gan nevar strauji celties augšā, jo tā var atsist galvu pret slīpo jumtu un vannas istabā var tikai apgriezties ap savu asi.

March 1, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ -2 °C

- Salīdzinoši netālu no mums atrodas Atomiums - lielā molekula, tāpēc turp arī uzreiz dodamies. Šķiet, ka tūristam parastajam šī molekula varētu būt arī viens no zināmākajiem apskates objektiem uzreiz aiz čurājošā puišeļa. Ārā tāds diezgan dzestrs, bet tas baigi ātrumu nemazina - vismaz pagaidām. Tiekam līdz molekulai, bet nožīdojāmies un nesamaksājām 15eur ieeju, lai uzbrauktu augšā kādā no bumbām. Bet man ir sajūta, ka neko tik traku nepalaidām garām.
    - Tālāk dodamies uz centra pusi, kur jāapskata čurājošais zēns. Biju iedomājies, ka puika būs nedaudz lielāks, bet augumā labi ja kādi 30cm. Bet cilvēku masas savāc tāpat. Lielu vēlmi šeit uzturēties cilvēku pūļi nerada, tāpēc daži aši foto un dosimies tālāk.
    - Vispār tomēr šodien baigi auksts. Staigājam ar sarkaniem apsalušiem deguniem. Ik pa brīdim jāieskrien kādā veikalā vai kafejnīcā nedaudz apsildīties.
    - Vafeles, vafeles un vēl vafeles. Mans favorīts ar karsto karameli, Madara ēd ar balto šokolādi un augļiem. Izskatās, ka būs vafeļu diēta. Tās tiek arī trakoti daudz tirgotas. Uz katra otrā stūra. Ar augļiem, ar putukrējumu, ar saldējumu, ar šokolādi, ar karameli - nevari izvēlēties, tad ir arī tādas ar visu kopā!
    - Pirms iešanas mājās sapirkos testam dažādus mazos beļģu aliņus. Salīdzinoši dārgi. 0,33l pudelītes sākot no 2eur. Mugursomu ar 8 aliem sanāca nest 5km un to mani pleci pēc tam juta, bet bija jāupurē pleci izpētes procesa vārdā. Bāc... un visi ali man negaršoja! Patiešām! Nesaskan man ar beļģu alus gaumi.
    - Kopā pa dienu nostaigāti gandrīz 23km līkumojot pa Briseles ielām. Principā Briseles klasiku izskrējām vienā dienā - Molekula - Čurpuika - Vafeles - alus. Un tas viss tikai ejot ar savām kājiņām. Parlamentu atliekam uz pēdējo dienu.

Brisele - Antverpene

March 2, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ -1 °C

- Šodien laižam ar vilcienu uz Antverpeni. Tomēr no sākuma jāveic savi 5km ar kājām līdz Briseles centrālajai stacijai. Biļešu iegāde maksimāli vienkārša pie automāta. Brauciena ilgums aptuveni 40min ļoti ērtā vilcienā.
    - Pirmais apskates objekts Antverpenē ir pati centrālā dzelzsceļa stacija. Vēsturiska un iespaidīga kā konstruktīvo risinājumu, tā dizaina elementu dēļ. Tērauda konstrukciju mezglu paraugdemonstrējums. Pati stacija arī izmēru ziņā iespaidīga - vilcieni pienāk pa 22 līnijām 3 stāvos.
    -Jau pēc pirmajām 30-40min staigājot pa Antverpenes ielām uzreiz rodas sajūta, ka ja Rīgā tūristi brauc skatīties Alberta ielu tās īpašās arhitektūras dēļ, tad Antverpene sastāv no vienām vienīgām "alberta ielām".
    - Izlīkumojuši pa mazajām ieliņām esam sagaidījuši laiku, kad varam iečekoties savās naktsmājās. Atradu caur AirBnB mazu vienistabas dzīvoklīti. Īpašniece, mūsu vecuma meitene pati aizbraukusi uz laukiem nedēļas nogalē. Pa to laiku izīrējot savu istabu citiem. Nedaudz jocīgi liekas no mūsu platuma grādiem, bet Rietumeiropā - kāpēc ne? Tur pat uz ielas pastkastītē atstāta dzīvokļa atslēga un droši ejiet tik iekšā.
    - Mājās nedaudz atpūšamies - power naps. Vēlāk vakarā iesim ielās otrajā raundā. Vajadzētu atrast kādu foršu vietiņu vakariņām.
    - Arī pa šodienu kopā savācas nostaigāti 25km. Kājās jau nedaudz jūt nogurumu, bet ko darīt - esam kājāmgājēji.

Antverpene

March 2, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ -2 °C

- Vakara apgaitu sākam ar cafe. Garšīga latte man un cappucino Madarai. Pārsteigums mums, ka izejot ārā no kafejnīcas - ārā diezgan pamatīgi snieg. Un šeit parasti it kā nesniegot. Pa ziņām esot teikts, ka bez vajadzības ārā no mājas nevajadzētu iet. Vēl var piebilst, ka Beļģijā ziemas riepas mašīnām nav obligāts pasākums.
    - Mēģināju sabīdīt tikšanos uz kafiju ar vidusskolas klasesbiedreni Agiju, kas tagad dzīvo šeit Antverpenē. Žēl, bet viņai jau bija citi plāni sarunāti, tāpēc vakarā staigājamies, pa sniegoto pilsētu savā nodabā.
    - Ap 20.00 esam atpakaļ mājās. Kājās savācies nogurums tāpēc šodienas staigāšanai metīsim mieru. Vēl mazu iedvesmu iziet no mājas saņēmām 20:50 kad beidzās vinčiks un veikals strādā līdz 21:00. Ļoti operatīvi problēmu atrisinājām nelielā veikaliņā pāri ielai.

Antverpene - Brisele

March 3, 2018 in Belgium ⋅ ⛅ 1 °C

- Šodien Antverpenē pirms braukšanas atpakaļ uz Briseli jāaiziet uz MAS muzeju, kur paveras panorāma pār pilsētu. Izgājām caur kaut kādu sarkano lukturu ielu, kur pusplikas meičas gozējās pa skatlogiem.
    - Nonākuši MAS muzejā visiem, kas iet uz izstādēm vai tādiem kā mēs, kas grib tikt tikai uz terasi visas mantas jāatstāj garderobē. Ieeja uz terasi ir bez maksas. Lai arī ārā ir migla un redzamība nav pati labākā, bet aiziešanas vērts tāpat bija.
    - Tagad lēnā garā dodamies uz vilcienu, lai brauktu atpakaļ uz Briseli.

March 3, 2018 in Belgium ⋅ 🌧 6 °C

- Tikuši ārā no stacijas Briselē dodamies uz Eiropas parlamentu. Pēdējais apmeklējamais ķeksītis mūsu braucienā. Madara atteicās spēlēt karogu spēli (jāatpazīst iespējami daudz karogu, noteiktā mēģinājumu skaitā), tāpēc to izpēte beidzās ar Latvijas karoga atrašanu. Skaidrs, ka iekšā parlamentā bez tūres tikt nevar, bet ļoti uz to arī neraujamies. To atstāsim uz nākamo Briseles apmeklējuma reizi.
    - Kā izrādās Briselē ir ne tikai čurājošs puika, bet arī čurājoša meitenīte. Līdz tai arī aizejam - tiesa nejauši. Interesanti, kas tiem beļģiem ir ar čurājošiem bērniem?
    - Man sāk izpausties vājuma pazīmes tulznu formātā uz pēdām. Tikuši līdz pēdējām naktsmājām Hotel Belvue nedaudz atpūšamies. Šodien arī pieveikta pusmaratona distance. Vēlāk vēl iziesim nedaudz ielās.
    - Ir uzdevums. Jāsameklē kārtīgas friškas. Tādas kārtīgas svaigi ceptu kartupeļu formātā nevis atsaldētas un pa taisno iemestas fritēties. Tik viegli nemaz negāja. Visur taisīja parastos atsaldētos kartupeļus uzvārītus eļļā. Tas nebija, tas uz ko tēmēju. Pēc ilgiem meklējumiem atradām frī kartupeļu kiosku, kur bija kartupeļu daiviņas, kuras cepa milzīgā pannā mūsu acu priekšā. Iznīcinājām divas tūtes ar kartupeļiem.
    - Pirms gulētiešanas vēl viesnīcā uz 6.stāva terases pasēžam. Ilgi gan nevar nosēdēt, jo ārā tomēr diezgan vēss. Ārā marts un tā...

March 4, 2018 in Belgium ⋅ ☀️ 5 °C

- Šodien bez nekādiem konkrētiem mērķiem vai maršrutiem dodamies uz vecpilsētas pusi. Ir nedaudz laiks pirms došanās uz lidostu, lai palīkumotu pa pilsētu vai apēstu vēl kādu vafeli. Jānopērk arī kāda paciņa uz mājām savādāk visi ģimenes čatiņā caur WhatsApp tikai kaitināti ar daudzām vafeļu bildēm.
    - Noejam vēlreiz gar Manneken Pis, un izrādās, ka šodien puišelis pārģērbts citās drēbēs.
    -Pēc tam gan lēnā garā virzāmies uz busika pusi, lai dotos uz lidostu.

Rīga

March 4, 2018 in Latvia ⋅ ⛅ -5 °C

- Tā kā lidojam ar Ryanair, tad nekāds aizraujošais lidojums nav paredzams, jo lidojuma laikā nekas ne ēdams, ne dzerams netiek pasniegts. Ielidojam Rīgā ap 22, kamēr vēl tiekam līdz mājām pulkstens jau nedaudz pēc 23. Un rīt jāiet uz darbu...
    - Kopumā labs nedēļas nogales brauciens. Pārtikas dēļ sanāca nedaudz dārgāks nekā plānots. Nebija tādi "super wow" momenti, bet pilsētās tādus ir arī krietni grūtāk atrast nekā dabas parkos. Abs pilsētas ir smukas un noteikti vismaz vienu reizi ir vērts apmeklēt.
    -Kopējās ceļojuma all-included izmaksas: 604eur.
    -Uz cilvēku dienā: 61eur.