reste i 2 länder Läs mer
  • Dag 4

Ho Chi Minh

25 februari 2019, Vietnam ⋅ ⛅ 33 °C

Další den v Ho Chi Minhově městě jsme navštívili Palác sjednocení a Muzeum následků války, které je opravdu velké a člověk by tam klidně strávil několik hodin. Potom jsme se rozhodli opět věřit s jídlem průvodci a vydali jsme se hledat restauraci Cyclo Resto Company, kde jsme měli dostat za 6 dolarů pět fantastických vietnamských jídel. Průvodce nelhal. Bylo to tam skvělé, ochutnali jsme tam naše nejlepší jídlo v Ho Chi Minhu. Na konci se podávala káva s vajíčkem. Dostali jsme instrukce, ať to promícháme a vypijeme. Vypadalo to zajímavě a chutnalo výborně. Video included. Jídlo bylo ve Vietnamu jedna z věcí, co nás nejvíc nadchla. I v Česku chodíme hodně na vietnamské jídlo a proto jsme si místní jídlo patřičně užívali. Večer v hotelu jsme vymýšleli, kam naše kroky povedou dál. Chtěli jsme už z města odjet. Cestu jsme z domu moc naplánovanou neměli. Pouze některé body, které jsme na naší cestě chtěli navštívit. Rozhodli jsme se tedy přizpůsobit situaci a zohlednit, že já se necítila moc dobře a bolelo mě v krku z tý všudypřítomný silný klimatizace a jet se zrelaxovat na pláž do Mui ne. Na další ráno jsme tedy zamluvili vlak a těšili se, co nám cesta přinese.Läs mer

• Dag 3

Ho Chi Minh

24 februari 2019, Vietnam ⋅ ☀️ 32 °C

Do Ho Chi Minh jsme přiletěli v neděli 24. února 2019 ráno. Vystáli jsme si frontu na imigračním, pan úředník nám dal razítko do pasu a šli jsme si koupit vietnamské sim karty. Vyšli jsme před letiště, zjistili jsme, že je nám horko a všude jsou troubící taxíky. Zatímco Aleš hledal cestu z letiště pěšky, protože byl přesvědčený, že každý taxikář nás natáhne a Uber se nám nedařilo s vietnamskýma sim kartama rozjet, já si trošku zahysterčila, že už chci být na hotelu, je mi blbě a horko. Nakonec se nám podařilo vybrat z bankomatu dongy a najít autobus do centra. Autobusy ve Vietnamu fungují zajímavě. Každý autobus má kromě řidiče i "naháněče". Naháněč vybírá v autobusu peníze od lidí a prodává lístky, případně volá na řidiče, kde má komu zastavit. Z bankomatu jsme měli pouze nerozměněné velké bankovky a tak už to vypadalo, že nás naháněč zase z autobusu vyhodí. Naštěstí se tam zjevil zcestovalý evropan a těch asi 10 tis. dongů (hodnota jako 10 Kč) za nás zaplatil. Potom už jsme našli v centru náš hotel, dali si sprchu a na pár hodin odpadli.

Poté, co mě Aleš vykopal z postele a zdůraznil, že takhle nebudu spát večer, jsme se vydali hledat naše první jídlo. To se nám moc nepovedlo, ale žaludky jsme měly plné, tak jsme se vydali trošku poznat město. Vzali jsme to přes nejznámější a v průvodci Lonely planet doporučená místa jako katedrála Notre Dame, Hlavní pošta, budova opery.

Ho Chi Minh nás dostal svojí dopravou. Miliony motorek, každé přejití přes přechod bylo tak trošku noční můrou. Další den jsme v tomhle šílenství našli alespoň trošku systém a došlo nám, že netroubí proto, že by dávali najevo, že člověk dělá na silnici něco špatně, ale že o sobě jen dávají vědět, že třeba jedou do zatáčky nebo se předjíždějí. Na přechodu jsme zase pochopili, že je prostě potřeba pomalu jít a případně zvednout ruku, žádné rychlé a zběsilé pobíhání. To by nás nestačili objet. Samozřejmě kde to šlo, tak jsme se to snažili brát spíš parkem než kolem silnice. Ale večer, večer si člověk rozmyslí, jestli půjde parkem. Všude totiž začínají lézt potkani. Fuuj. My si to takhle večer namířili, že půjdeme parkem. Když jsme potkali třetího potkana, tak jsme to vzali zbaběle zpátky k silnici.

Po rychlé obhlídce památek jsme vyrazili za večeří. Tentokrát jsme šli podle průvodce na jídlo do Banh Xeo 46A, kde se dělají vyhlášené vietnamské palačinky Banh Xeo. Byla to taková omeleta se zapečenýma krevetama a vepřovým a k tomu hromada salátu. Spokojení jsme šli na hotel a spát.

• Dag 1

letiště Praha

22 februari 2019, Tjeckien ⋅ ⛅ 3 °C

Naše cesta do Vietnamu začala docela netradičně. Na letišti v Praze jsme byli včas, prošli kontrolou ke gatu. Let do Moskvy měl hlášené zpoždění a tak jsme byli trošku nervózní, protože jsme měli v Moskvě na přestup jen 2 hodiny. Poté u gatu vyhlásili, že lety z Moskvy dál do jihovýchodní Asie nepouštějí a že nemáme do letadla vůbec nastupovat. Poslali nás zpět do odletové haly do pobočky Aeroflot. Tam nám udělali rezervaci na let přes Katar. Jenže ten let už měl jen hodinu do odletu a naše letenky se jim tam nestihli propsat. Opět čekání ve frontě pobočky Aeroflot. V tu dobu (bylo kolem čtvrté odpoledne) už pán za přepážkou neměl moc možností, jak nás do Vietnamu poslat, protože zbývající lety ten den už byly plné. Takže nám zabookoval let s Airfrance přes Paříž na další den ráno. Byli jsme smutní a otrávení, že budem mít ve Vietnamu o jeden den míň a asi to na nás bylo vidět :D Tak jsme jako kompenzaci dostali let v business class a na tu jednu noc hotel naproti letiště, abychom už nemuseli jezdit zpátky domů. Hotel byl pěkný, byla tam úžasná snídaně další ráno, ale pozor, k večeři jsme v tomto 4hvězdičkovém hotelu dostali řízek s hranolkama. To chceš :D

Večer jsme se začali zajímat o to, jak vlastně vypadá ta business class a šli jsme spát plni očekávání. Business class znamenala i přístup do letištních salónků. A tak jsme navštívili ráno salónek v Praze a poté i v Paříži. Hodně dobrý, hodně luxusní a něco, co by si člověk dal líbit pravidelně na letišti. Je tam příjemný klid, dobré jídlo a pití. Ano, i alkohol. Business class v letadle byla pecka. Měli jsme velké a polohovatelné sedačky, které se daly sklopit tak, že člověk téměř ležel. Mohli jsme tam na obrazovce sledovat let a přistání. Servírovali tam skvělý jídlo. Úplně dokonalá francouzská paštika a čokoládový dezert. Před přistáním jsme měli k snídani lívance. Prostě pecka. Myslím, že se nám to jen tak nepoštěstí letět business class, tak jsme si tu cestu vlastně nakonec docela užili.

Gå med oss:

FindPenguins för iOSFindPenguins för Android