Andorra
Engordany

European5000: Alpilles / Livia / Andorra

September 12, 2019 in Andorra ⋅ ☀️ 15 °C

European5000 - Stage 6: from Nîmes to Andorra... a hot trip through the Pyrenees with the soft 6-cylinder-sound in the back! #European5000 #TeamPetitBateau #PetitBateau #LesVendanges #E38 #728 #UpToBarcelona #Halfway #BramTheRoman

• Sep12

Hello Andorra

September 12, 2019 in Andorra ⋅ ☀️ 25 °C

Heute ging es ganz gemütlich los mit abbauen auf dem Campingplatz.
    Es war gefühlt eine recht kurze Nacht.

Wir sind über den „Col de Chioula“ und den „Pas de la Casa“ bis nach „Escaldes Engordany“ gefahren.
    Da wir heute schon bei Zeit da waren können wir es heute Abend gemütlich angehen lassen 😄

Jetzt noch gemütlich Abendessen und dann Richtung Hotel und da noch eins trinken 😊

9. Tag - Zaragoza > Andorra

September 10, 2019 in Andorra ⋅ ☁️ 9 °C

Heute Morgen haben wir noch eine kleine Tour durch Zaragoza gemacht und dort ein kleines Frühstück zu uns genommen. Unterwegs zu unserem morgigen Einstiegspunkt ins Gelände haben wir noch die dortigen Übernachtungsmöglichkeiten gecheckt, die echt nicht gerade preiswert waren und nichts zu bieten hatten, als auf einmal ein Auto mit einem Kennzeichen aus Andorra an uns vorbei fuhr. Wie weit ist Andorra eigentlich von unserem Ziel entfernt und was kosten da die Unterkünfte? Nach kurzem Check der Lage stand der Entschluss fest. 60 km weiter und eine Stunde später befanden wir uns in Andorra in einem 4 Sterne Hotel zu einem günstigeren Preis als in Spanien in einer 1 Sterne Unterkunft. Zudem haben wir noch anstelle des gebuchten Doppelzimmers ein Familienzimmer mit 2 Bädern bekommen. Dann haben wir noch einen kleinen Einkaufsbummel durch das Steuerparadies gemacht und lecker zu Abend gegessen.Read more

9.diena:Montmalús-Andorra la Vella

September 27, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 16 °C

21km, neliels kāpums un 1700m uz leju.
    No rīta nokāpju pa nemarķētu taku līdz GR11. Tad seko neliels kāpums ( ap 300m), kurā man pretī nāk 2 vācu jaunieši. Pēc brīža nonāku pie mājas, kurā biju plānojis palikt iepriekš. Tā ir milzīga, pirms 3 mēn. atjaunota un "guarded", kas nozīmē, ka tur var paēst un palikšana ir par maksu. Piesēžu un papļāpăju ar diviem puišiem no Argentīnas, kuri uz 5 dienām aizvieto mājas saimniekus. Viņi būvē aplociņu 10 vistām. Iedzeru kafiju un turpinu ceļu, no šī brīža tas iet tikai lejup. Ceļā vēl viena mājiņa un tad satieku 2 meitenes, kurs cītīgi kāpj augšup. Pie nākamās mājiņas (pēdējās manā ceļā) nolemju papusdienot ( gabaliņš bagetes, šķiņķis, siers). Tad no lejas elsojot uzkāpj pavecāks andoriešu pāris. Skaidrs, ka kāpiens ir bijis garš un šodien ir ļoti karsts. Bikiņ sāku atsvaidzināt savu spāņu valodu - tā man nākamos 2 mēnešus noderēs. Esmu jau nolēmis, ka uz dienu palikšu Andoras galvaspilsētā. Tam ir 3 praktiski iemesli:
    1) manām foršajām inov8 kurpēm locījumu vietās ir iziruši diegi. Tās ir jāaiznes pie kurpnieka.
    2) Man ir vajadzīgs nedaudz siltāks guļammaiss. Savā plānajā esmu katru nakti salis, bet priekšā vēl daudzas naktis 1000-2000m augstumā.
    3) vienkārši vajag nedaudz atpūsties. Protams, jaukāk būtu bijis to darīt kaut kur augšā kalnos.
    Tad nu nonākot galvaspilsētā piestāju pirmajā viesnīcā un palūdzu wifi paroli. Booking.com atrodu sakarīgu nedārgu viesnīcu un fiksi norezervēju. Šobrīd sēžu ielas un dzeru savu pirmo alu kopš aizbraukšanas no Latvijas:)
    Tradicionāli par bildēm:
    1) Viss skaidrs - kur kas atrodas :)
    2) govis govis govis. Tās kalnos ir visur.
    3) pirmais skats uz Andoras galvaspilsētu.

10.diena: Andorra la Vella

September 28, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 18 °C

Nu tā, šodien esmu izstaigājis pilsētu krustām šķērsām, un esmu gatavs rītdienas gājienam. Mērķis-Spānija. Izskatās uz kilometriem 30.
    Interesanta lieta - aizgāju uz pastu, lai nosūtītu uz mājām guļammaisu. Dāma runā tikai kataloniešu, spāņu un franču valodās. Prasa man, vai man ir Andoras adrese. Nav? Tad neko nevarot nosūtīt. Bet tepat ap stūri esot Spānijas pasta kantoris. No turienes varēšot nosūtīt. Ja Andoras pasts pilnīgi sterils un es esmu vienīgais cilvēks, tad spāņu kantorī čum un mudž no cilvēkiem - gandrīz kā konservu kārbā. Čalis runā arī angliski un tā man pa pusei angliski, pa pusei spāniski izdodas veikt sūtījumu. Čalis vēl speciāli izdošanai atrod pavisam svaigu Andoras eiro monētu. Un nu dažas bildes ( sorry par kvalitāti- bildēts dienas vidū- bija baigā saule):
    1) vienkārši Dalī...izrādās tas ir oriğināls
    2) skolas sporta laukums. Loğiski, jo šai valstī nav nevienas līdzenas vietas. Bet es nebrīnīšos, ja LV futbola izlase nākammēnes zaudēs Andorai...
    3) Caldea - lielākais SPA centrs dienvideoropā
    4) tā kā pilsēta atrodas ielejā, tai cauri tek strauja kalnu upe (lielākā Andoras upe Grand Valira)..viens no skatiem uz to.

Engordany