France
Arrondissement de Bagnères-de-Bigorre

Here you’ll find travel reports about Arrondissement de Bagnères-de-Bigorre. Discover travel destinations in France of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Středa 3

July 11 in France

Počasí: polojasno, večer déšť

Dnes byla slabší snídaně, samé průmyslové výrobky (pitíčko, muffin balený po jednom, mini buchtičky také samostatně balené).
    Hned ze začátku jsme stoupali podél potoka. Chvílemi jsme potokem šli. Najednou Vítek uklouzl a vyválel se v bahně. V místě, kde se sbíhaly 3 potoky jsme opustili značenou cestu a cestu vůbec, v tu chvíli jsme byli závislí jen na GPS a popisu z prûvodce. Vystoupali jsme do sedla (2683m) po hromadě kamení, kde bylo roztomilé jezírko a pěkný výhled na okolní vrcholy. Snědli jsme oběd z vlastních zásob (zapomněli jsme si objednat piknik). Pavlíček při tom vysypal sušené ovoce a oříšky do trávy (při přemisťování vzduchem).
    Spaní máme v chatě přímo u přečerpávací elektrárny. Dorazili jsme velmi brzy a to bylo dobře, protože asi dvě hodiny za námi přišla úplně promočená skupina lidí. Kvůli nim byla posunutá večeře asi o 1,5 h, což bylo poněkud nepříjemné, poněvadž jsme měli velký hlad. Večeře a 1/2 l vína nám ovšem spravil náladu.

7:45 - 15:30
    Trasa: Refugio de Viados - Refuge de la Soula (1690m)
    Stoupání: 1000m
    Klesání: 1070m

Au col d'aspin

October 19, 2017 in France

Le col d'Aspin offre de nombreuses possibilités de stationnement pour les camping-cars mais toutefois celui-ci est interdit de 20 heures à 8h du matin
    Cette fois nous allons braver les interdits car nous en avons ras-le-bol de tous ces panneaux non règlementaire.

Col des palomières

October 20, 2017 in France

Au début nous nous étions arrêtés sur le parking en herbe à côté du restaurant de chasseurs. Après quelques minutes il S'avère que le coin est beaucoup trop fréquenté par les touristes. Du coup nous sommes allés juste un peu plus loin à côté des tables de pique-nique où nous espérons trouver la paix.Read more

Près d'une chapelle

October 17, 2017 in France

C'est une petite chapelle qui nous accueille sur son parking avec sur les côtés un petit gazon sur lequel nous nous sommes garés. en arrière plan on peut voir pratiquement toute la chaîne des Pyrénées. Au loin on n'y voit même le pic du Midi.

Arrondissement de Bagnères-de-Bigorre, Arrondissement de Bagneres-de-Bigorre