Germany
Landkreis Göppingen

Here you’ll find travel reports about Landkreis Göppingen. Discover travel destinations in Germany of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Lakodalom

August 5, 2017 in Germany

A vacsora és a buli a szálláshoz közeli (300m) Schlossban 😉 volt, így szerencsére nem kellett messzire menni.
    Gyönyörű volt a díszítés; rengeteg virággal, gyertyával s jópofa ötletekkel. A mosdókba túlélő csomagokat állítottak össze (hajlakk, gumi, fésű, harisnya stb. a csajoknak; dezodor, hajzselé, fogkefe stb. a srácoknak), flipflop papucsokat osztogattak a táncparketten a megfáradt női lábakra, és persze volt a már-már kötelező fotóbox is.
    Nagyon fincsi sváb ételeket szolgáltak fel, de torta nem volt 😕 csak parfé. Ami amúgy jól esett a melegben (mert a zaj miatt folyamatosan csukdosták be az ablakokat ...), csak hát nem tudtam "szakmázni"! 😅

A vacsi után volt pár játék, amiből nem értettünk túl sokat, fordítás meg hol volt, hol nem volt... Én leginkább a flashmobot vártam, de szerencsétlenségmre épp akkor kísértük haza Icát... 😣 Pedig Viktorral mennyit próbáltuk otthon az "Ágen-bogen"-t, amit Svenni húgától tanultunk youtube-on kersztül... Jó mérges voltam. Később a hajnali buliban volt egy ismétlés, így valamelyest helyreállt a lelki békém. 😊

Viktor persze hozta a formáját, egész este barizott valakivel. Ernőke kisfiával, Bálinttal kezdte(mondjuk vele én is buborékfújoztam egy kicsit! 😉), majd a dán Rasmus, az olasz Renato, a német Timothy Olyphant hasonlat, a szemüveges nagydarab török, egy kis török, a fiatal német párocska, a magyar potyázó kamionos stb. stb. 😃😄😅😆😁 - plusz akikről nem tudok! 😆

Azért én is aktív voltam magamhoz képest; meg is állapítottuk, hogy milyen jó kis banda gyűlt most össze nagy Izsák családból, és Lacin&Éván kívül nem is hiányzott senki! 😉
    Öcsivel még asztalszámot is "lopattam" magamnak! :)

Mártival is jót partyztunk; igaz korábban haza akartunk menni, de végül beszippantott minket a deutsche techno music... no meg engem az az utolsó dög erős cainpirinha 😂
    Viktort is nagy nehezen sikerült összeszedni Öcsikétől, így hajnali 5 után pikk-pakk ágyban is voltunk.

Készülődés

August 5, 2017 in Germany

A hotel mellett egy csodaszép templom van, csodaszép toronnyal és (biztos) csodaszép harangokkal. De hogy miért kell éjjel is minden negyedórában szólniuk, azt nem sikerült megfejtenünk. Ennek örömére mindenkinek kicsit nehezebben indult a nap a kelleténél 😐

Reggeliztünk, majd egy parányi egészségügyi séta után nekiláttunk embert faragni magunkból.

Esküvő

August 5, 2017 in Germany

Puccba vágtuk hát magunkat, és indultunk az esküvőre a szomszéd faluba.
    A ceremónia szép volt, de sokat nem értettünk belőle! 😄
    Templomból kijövet az ifjú pár barátai, focistársai, táncos kollégái, "farsangolós haverjai" stb. álltak kaput a násznépnek feltartott, kardvirágokkal, botokkal, hálóval (jópofa volt).
    Egy kis fogadás következett (pezsgő, zene, lufieregetés) majd vissza Wiesensteigbe.

Offiziell koi Ulmer mehr

December 30, 2016 in Germany

Nach der wunderschönen Trauung von Stephans Bruder im engsten Kreis in Coburg haben wir abermals die Distanz auf uns genommen, Basti eingeladen und sind am Abend dann bei Kim zu Hause eingetroffen. Schon ein kleiner Vorgeschmack auf Amerika auch wenn es diesmal um Silvester geht.

Nach dem wenigen Schlaf der uns noch bis zu den frühen Morgenstunden, in denen der Aufbruch geplant war, blieb ging es nach einer gehörigen Portion Kratzen mit dem Sprinter auf die Straße nach Ulm. Ja ihr habt gerade richtig gehört Kratzen ... Scheint als wolle auch der Winter sich noch von seiner schönsten Seite zeigen. =)

In Ulm angekommen waren die Sachen schnell im Sprinter verstaut und nach Aichelberg geschafft.
    Kein Zimmer und kein Heim mehr in Ulm... Goodbye Ulm mit einem weinenden und einem lachenden Auge!
    Jetzt geht es ans ausräumen und das simultane Silvester vorbereiten ...

Ene mene eins zwei drei....

January 1, 2017 in Germany

...das neue Jahr wünsch ich herbei
    Der Ordnung gibt es nun genug
    Die andren sind nun bald am Zug
    Ob mit Auto oder Bahn
    So kommen sie von weitem an
    Der Dank gilt auch Sebastian,
    der selbstlos bot die Hilfe an
    Doch auch den Fahlbuschs gilt der Dank
    Für Hilfe, Platz plus Speis und trank

...

Die Feier war ganz wunderbar
    Was für ein Start ins neue Jahr
    Wir stiegen auf den aichelberg
    Genossen dort das Feuerwerk
    Und rutschten dann wieder hinunter
    Blieben dabei jedoch munter.
    Nun ist der Spaß jedoch vorbei
    Was bleibt uns nun? Aufräumerei

Flights booked!

August 10, 2017 in Germany

28.07.2017: Am Mittwoch habe ich endlich meine Flüge gebucht. Vom 10.8.17 bis 11.2.18 werde ich mein normales deutsches Leben gegen ein Abenteuer in den USA eintauschen. Ich bin so gespannt und freue mich, wenn es endlich losgeht!

Und los geht's

September 15, 2017 in Germany

5:30 Uhr: Alles ist gepackt, wir haben gefrühstückt und sind bereit für unseren großen Roadtrip.

5:40 Uhr: Es ist stockfinstere Nacht. Die Beleuchtung der Tachoanzeige etc. funktioniert nicht.

5:50 Uhr: Auf der Autobahn bekommen wir ständig Lichthupen von hinten.

6:10 Uhr: Ankunft am Rastplatz Gruibingen.
    Und zwar ohne Rücklicht! Außer den Bremslichtern funktioniert da gar nichts.
    Also warten wir erstmal darauf, dass es hell genug wird, um ohne Licht wieder zurück fahren zu können.

7:15 Uhr: Wir fahren zurück und direkt zu einer Werkstatt. Nachdem beide Papas meinten, es läge an der Sicherung, sollte das eigentlich super schnell gehen.

8:10 Uhr: Der Werkstatttyp hat aber leider nicht richtig zugehört und wollte alle Glühlampen austauschen.
    Wir also wieder zurück nach Weilheim.

8:50 Uhr: Natalie findet beide Sicherungskästen in unserem Auto und nach kurzer Zeit haben wir die kaputte Sicherung gefunden und mit einer neuen ersetzt. Wer braucht schon Automechaniker?

9:30 Uhr: Alles funktioniert wieder und wir können jetzt endlich wirklich losfahren.

10:00 Uhr: Erstmal noch schön Kaffee über mich gekippt Läuft bei uns!

Landkreis Göppingen, Landkreis Goppingen