Italy
saint angelo

96 travelers at this place

Hotel Regola

March 26, 2015 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

És végül-mint aki jól végezte dolgát- vacsi a Baccanaleban, a Campo sarki szokásos éttermünkben, spaghetti alla vongole és bolognese sok parmival, vino rosso de la casa és egy kis macchiato ahogy az olaszok isszák... Aztán már csak pihi, holnap újra szétcsapunk!

Róma, hotel Regola

March 26, 2015 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Akkor mégis folytatom.Lisztfecóbeli szokásos Vipezés, majd szerencsére eseménytelen repülőút-Róma mindig mosolygós/napsütéses arcát mutatja, olyan mintha hazajönnénk.Minden a szokásos, mégis imádjuk, már az olasz nyelvet hallva is mintha simogatnák a fülünket...Vonattal Trasteveréig, 8-as villamos és máris a város szívében vagyunk, a Campo Di Fiorinál, kedvenc sétálóutcánkon át besétálunk kedvenc szállodánkba, ahol a recepciós a Ciao köszönésre Mariannázva üdvözöl, csak a hangom alapján.Read more

Harmadik-uccsó nap :(((

March 28, 2015 in Italy ⋅ 🌙 13 °C

Ma végra süt a nap, gyönyörű koratavaszi hidő- ez az amit Rómánktól elvárunk! Szombat délelőtt jó kis paradicsomkiegészítéses reggelink után irány a Campo, isteni a délelőtti piac,egyszerűen beleszeretek a broccolikba a melanzanokról nem is beszélve! Végül is két helyes sajtos fiúkánál addig kóstolgatunk, amígbeadjuk a derekunkat és veszünk is- zseniális! Persze jó kis bevásárló utcánk sem maradhat ki, kedvenc üzletünk eladója régi ismerősként köszönt és ékes olasz nyelven hosszan elcsevegünk a gyönyörű Farnese palota csodás esti díszkivilágításáról. Aztán némi vásárlás után irány a kedvenc táskásunk, aki elmeséli hogy kell egy kis közönséges vazelinnel regenerálni a táskámat, majd a Trasteverénk kacérkodunk Mackó szandálcsináltatásával, de végül nem jön össze.Tiszta haszon, spóroltunk egy halom pénzt.Kis pizzaszelet, majd az Isola Tiberina túlpartján egy aranyos kézműves lánnyal cseverészve ellessük a gyűrűkészítés rejtelmeit. Innen a zsidó negyeden keresztül végre eljutunk kedvenc Campidoglionkhoz és bemegyünk az Aracoeli templomba, ami azért kívülről sokkal szebb a maga egyszerűségében, mint belülről. Herevere a lépcsőkön a szikrázó napsütésben, közben pisztácia fagyit nyalva -mint Örkény "magyarni egypercesében"- ez az élvezetek netovábbja. Még egy panorámakép a Traianus csarnokról, kupolákkal, pineákkal és a valószínűtlenül kék éggel, majd futunk a délutáni traccspartira Eszterrel. Jó kis Aperol mellett újra felvesszük a fonalat egymás életéről, Eszter szép, fiatal és nagyon édes minden baja ellenére, aztán irány haza mert Mackó megy a fiúkkal az esti rómázásra.Aranyosak, nagyon hívnak de ezt most kihagyom, irodalmazok és pakolok egy kis vbor mellett...Read more

Hotel Regola

March 26, 2015 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Kis pezsgőzés után nyakunkba vesszük a várost- először végigjárjuk kedvenc üzleteinket-persze némi shopping azért jár-és utána jöhet mi szem-száj ingere, azaz sült gesztenye, macaron, fagyi, Navona,Trevi (még mindig tatarozzák :(( ), Pantheon,Corso, stb.

Második nap a Regolaban

March 27, 2015 in Italy ⋅ 🌙 11 °C

Szokásos kiadós reggeli (én még a maradék pezsgővel is megkoronáztam) nyakunkba vettük Rómánkat. Az idő so-so, de a Fiesta lelőhelyet is felderítettük :) Aztán át a hídunkon a lusta táskásunk mellett Trastevere külsőre, ahol elmélyedtünk a sarucsináltatás rejtelmeiben- de a megvalósulás még függőben van.Utána szokásos SanPietro körünk, napfény sehol de zaránd minden mennyiségben, úgyhogy futóra vettük a dolgot.Közben az idő is bekaka, ezért kénytelenek voltunk kedvenc üzleteinkbe visszavonulni az Ottavianon és a Corso Popolohoz közeli részén- nem eredménytelenül :) Mire a Spagnara értünk a nap is kisütött,aztán kis pihi otthon majd esti Trastevere.Isteni prosciutto tál és csokipohárban rum...Read more

Vacsi a Trasteveren

March 2, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

Kitaláltuk hogy este elmegyünk a Dóri által javasolt sonkazos helyre a Trasteverere. A szallasunkrol azonban nem olyan könnyű sajnos oda jutni, pedig kinéztem h van az FL3-nak egy trasteverei megállója. De mint kiderült az eléggé a végére visz a varosresznek Uh nagyon nehezen ki logisztikaztuk h a 3as villamos egy darabig jó lesz nekünk h ne kelljen 30 percet gyalogolni éhesen. Egészen jól és viszonylag gyorsan el is jutottunk a Sonkazaba, csak hely nem volt. De 10-15 percet kellett csak várnunk felszabaduló helyre, addig pedig ittunk egy-egy pohárka san govese-t, a ház borát. Eleg jó bor volt szó se róla.Read more

Angyalvar es Trastevere

March 3, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 17 °C

A Vatikán után átsétáltunk az Angyalvarhoz és mivel érvényes volt meg a Roma pass-unk be is mentünk megnezni. Vagyis inkább fel. Vegigmentunk a teteje ig ahonnan nagyon szép kilátás nyílt Rómára. Megérte felküzdeni magunkat annak ellenére h már mindkettőnk lába eléggé fajt az előző napi tulhajtastol. Minden irányba jól ellehetett látni, szerencsére szép napsuteses idő volt. Ezt követően felkereskedtunk h atmegyunk a Trasteverere mert előző nap csak sotetben láttuk... a via del Corso egy részénél már nagyon fajt a lábunk Uh felpattantunk egy buszra ami elvitt a Piazza Veneziaig, onnan pedig mentünk tovább 8as villamossal, ami már ismert járat volt. Szóval atjutottunk a labkimelo móddal a célhoz. Sétáltunk egy kicsit aztán beultunk a terén egy helyre h pihentetjuk a labunkat egy kicsit, iszunk egy jó bort meg kértünk egy-egy bruschettat h ne haljunk éhen vacsiig. Na akkora adagot kaptunk h nem is bírtunk vacsizni Uh jó mergesek voltunk. Ez a nap annyira nem sikerült jól kaja szempontból de megfogadtuk h legközelebb figyelunk jobban 😉 meg sétáltunk egyet a hangulatos kis utcákban aztán hazafele vettük az irányt, immár teljesen tudatosan.Read more

Vacsi ismet a Trasteveren

March 4, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Az előző nap hibájából kiindulva akármilyen éhesek is voltunk, nem ettünk semmit vagy semmi nagyot vacsi előtt. Így a meccsről ismét irány a Trastevere. Amy kolléganőm javasolt meg egy éttermet, azt akartuk kipróbálni, de nem volt benn senki és aki kijött végül Ő sem volt annyira szimpi Uh TripAdvisoron csekkoltuk a mellette levő éttermet és mivel az jobb értékelést is kapott és szimpibb volt, így oda mentünk be végül. De milyen jól tettük, isteni finomat ettünk. Feleztunk egy eloetelt, grillezett scamorza volt szarvasgombas radicchioval és prosciuttoval, utána én lasagne-t ettem Sanyi pedig Strozzapeti alla Amatriciana-t, majd feleztunk egy cheesecake-et, és egy üveg vorosborral kisertuk le az egészet. Hat isteni vacsora volt, a helyet csak ajánlani tudom. Ditta Trinchetti a hely neve, Tripadvisoron is fent van.Read more

Sant' Angelo, saint angelo, san angelo, Sant'Angelo

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android