Philippines
Anda

Here you’ll find travel reports about Anda. Discover travel destinations on the Philippines of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Anda, Bohol. Philippines

November 21, 2016 on the Philippines ⋅ ☁️ 28 °C

Final destination for the birthday boy, with three nights of luxury for our last few nights together.

Our home of relaxation for the next few days is Casa Amihan, a small family run boutique resort on the white sandy beaches of Anda.

What greeted us was one of the most stunning sunsets I have ever seen. That coupled with a mini speech from Dan at dinner left us all a bit emotional.Read more

Poklidny den, krutá noc

October 31, 2018 on the Philippines ⋅ ☁️ 27 °C

Spal jsem dlouho a dobre. Snad prvni noc na Filipinach, kdy jsem si dostatecne odpocal. Usinat při sumeni vln byla parada!

Po rannich ritualech a - hura! joze na travniku u more jsem nekdy v 11 sebral snorchl a ploutve. Od mistniho potapece Cedrica jsem zjistil, kde se nejvic nakoukam, a do 13 hodin plavcil a cucel na rybicky.

K utesy to byla pres 200 metru streka, alespon jsem potrenoval kraula. Nemit ploutve, musel bych proti mirnemu prilivovemu proudu celkem makat. Takhle jsem na nej jeste pohodlne stacil, a zpatky se "vezl". Dojem z mistniho podmorskeho zivota bylo opet mirne zklamani, neb si dosud pamatuji uzasnou barevnost Menjangan island v Indonesii. Tady byly koraly opet sedive, rybicek dost, ale nehyrily zrovna barvami. Ovšem zelvicky! :)) Tedy, metrove ci vetsi, ale roztomile. Byly hodne opatrne, nepustily si mne bliz nez na nekolik metru. Jim stejne stacilo mavnout ploutvi a frrrnk...

Po dvou hodinach plavani me osvezujici vlazna sprcha (ohřev slunecni, cili vecer uz studená) poslala se natahnout. Pri poslechu audioknizky jsem usnul jak kote.

Vzbudil me hlad. 1530, dve hodiny do setmeni. Nějakou dobu jsem vahal, zda si dat jidlo tady, nakonec vyhrala touha objevovat.

Pujcil jsem si v ubytku motorku poloautomat a vyrazil drkotajici polnackou na hlavni silnici. Zaradit se do provozu uz byla rutina, ale myslet po skutru na razeni, a ze brzdu mam na prave noze, chtelo zas pouzivat mozek. Souzneni se strojem nepomohlo ani to, ze na me dlouhe nohy nebyly staveny operky - pripadal jsem si, ze porad klouzu po sedle dopredu. Kdyz jsem si pak spalil vnitrni stranu chodidla v zabkach o sirokou prevodovku, mel jsem jasno, ze chci nekde sehnat klasicky skutr automat.

Zastavil jsem se proto v Trip advisoru doporucene Coco loco restauraci / ubytovne / pujcovne a udelal jsem dobre. Pojedl jsem vyborny humus se zeleninou a plackou, pujcil si od nich dobry skutr, ktery zrovna majitelka umyvala, zapil vedro kokosem a mile si popovidal s osazenstvem. Maji dobrou anglictinu a takovy ten primy, rodinne-pozorny pristup, ktery znam treba z venkovskych reckych taveren. Zavezli mi navic skutrik večer do ubytka, abych nemusel zitra rano zase jezdit sem.

Dve hodinky cteni a plkani ve 1peace se prehouplo do vecere, jime zase spolu, ucime se v 5 jazycich vtipkovat o vedru. Proste nadhera na všech frontach...

A aby byla na svete rovnovaha, prozil jsem nejhorsi noc za poslednich par mesicu. Ani minuta spanku, zato dlouhy chat do CR. Na osobni rovine bolest, smutek, frustrace... Raj se mi rozerval pod rukama.

Happy Halloween!

Anda