Thailand
Ban Ting Rai

Doobedie s Adamkom

January 28, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 29 °C

Dnešný deň sa nezačal až tak ideálne ako som si to ráno pri prechádzke k moru predstavovala.
      No ráno - okolo desiatej - vidím ako Tomi trieli k recepcii. Neskôr sa dozviem, že kvôli mravcom, majú ich aj v izbe aj v kúpeľni.
      Do obeda prebieha deratizácia, v izbe smrad, terasa to istí. Adamko sa na nej napapal a po krátkej prechádzke sladko zaspal v kočiariku. Aby nespal sám, dedko mu výdatne pomáhal na posteli. Ale Adamko sa nedal tromfnúť dedkom, po 40 minútach je hore.
      Potreboval by pospať aspoň hodinku a pol. Po polhodine čičíkania sa mi ho podarí uspať, uvidíme dokedy, hádam sa stihneme naobedovať.
      Tomáško so Zuzkou požičali skúter a vyrazili obstarať Adamkovi čerstvé suroviny k príprave jedla.

Koh Jum: Nichtstun im Niemandsland

March 20 in Thailand ⋅ ☀️ 35 °C

Auf zur letzten Station meiner Reise. Früh morgens geht es mit der Fähre 20 Minuten von Koh Lanta nach Koh Jum.
      Koh Jum ist eine kleine Insel, die noch kaum Tourismus kennt und einen sehr entspannten Rhythmus hat. Hier her kommt man zum Nichtstun.
      Mein Holzbungalow ist richtig schön und die Gastegeberin äußersts hilfreich und süß. Mit dem Roller geht es wie immer auf Entdeckungstour, aber viel zu entdecken gibt es nicht. Ein seelenruhiger Strand folgt dem nächsten. Ich bewege mich von Strand zu Strand und lebe planlos in den Tag hinein. Das wird sich wohl auch in den nächsten beiden Tagen nicht ändern.
      Zum Sonnenuntergang finde ich noch eine coole Reggae Bar am Strand mit Livemusik. In dieser Umgebubg die Sonne beim Untergehen zu beobachten regt zum Denken an...

Ranná pohoda na pláži

January 31, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 30 °C

Všade pokoj, počuť len šum mora a stretnúť sa dajú len takí ranní vtáci ako ja - niektorí sa už plavia na kajaku, iní behajú, prechádzajú sa alebo sa kúpu.
      Ja si dnes užívam pohľad do krištáľovo čistej vody a pozorujem behajúcich krabov a plávajúce rybičkyRead more

Adammast a jeho 8 mesiacov ❤️

January 31, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 24 °C

Dnes počas svojho veľkého dobrodružstva, ktoré si žiaľ nebude pamätať, oslavuje Adamko svojich 8 mesiacov. Svoj deň začal rannou rozcvičkou v mori, po ktorej si rovno dal šlofíka v stane. Deň pokračoval hrou na teraske pred ubytkom, slávnostným obedom: batat, mrkva, brokolica a ďalším šlofíkom na pláži. Aby si svoj deň užil poriadne, zobudil sa na západ slnka a pri večeri to oslávil s mango džúsom, s ktorým pomohol babke :)Read more

Takmer ideálny deň

January 31, 2023 in Thailand

Ráno vstanem zjem lieky a posadím sa na terasu. Pokiaľ by neboli tie lieky tak by to bol ideálny deň. S pocitom pohody sledujem okolie - zelené stromy a pokojnú okolitú atmosféru. Je bezvetrie, pod mrakom, teplúčko, tichúčko, pohoda, proste raj na zemi. Čo mi chýba ku šťastiu? Po raňajkách ideme na pláž spolu s Adamkom sa okúpať. Leňošiť na deke potom obed. Mamka si na obed dá vajíčka a kuracie mäsko. My ostatní hľadáme niečo nové čo sme ešte neochutnali. Počas obeda využijeme miestnu práčovňu. Poobede znova na pláž znova sa okúpeme a večer oslavujeme. Adamko má 8 mesiacov. Na oslavu si pripijeme my dospelí pivom Chang a oslávenec s babkou mango džúsom. Adamkovi úžasne chutil. Myslím, že by si dal aj častejšie. Je večer, deň končí, Adamko sa ide okúpať a do hajan. No povedzte, čo viac čakať od ideálneho dňa? Všetko sa vydarilo ako sme si to predstavovali.Read more

Prechádzka

January 31, 2023 in Thailand

Adamko sa už ustálil aj v thajskom časovom pásme a opäť sa vieme viac menej spoľahnúť na jeho režim. Aj dnes sme sa rozhodli využiť jeho 2 hodinový poobednajší spánok, zatiaľ čo on si sladko buvkal na pláži pri babke a dedkovi. Tentokrát sme sa vydali na kľudnú prechádzku po tej našej pláži, smer juh. Naokolo sme míňali rôzne ubytovania na štýl nášho, aj luxusnejšie vilky, alebo menej pohodlné, ale stále pekné chatky, no aj úplne obyčajné chajdičky. Cestou nás upútal aj domček v korunách stromov. Ľudí tu bolo podstatne viac, ako na severnej pláži, no zďaleka to nie je preľudnená pláž, kde si niet kde deku zložiť. Vidieť tu jak rodinky s deťmi rôzneho veku, mladé partie, tak aj skupinky starších ľudí. Prevažne tu počujem rozhovory v nemčine. Ľudia sa tu zabavia bežnými činnosťami na pláži a vo vode, ale čo som často inde nevidela a tu áno, je to akej obľube sa tu teší kajak. Našu prechádzku sme potiahli takmer až na južný cíp ostrova, ale pokročilý čas a boľavý prst po menšom úraze nás otočil na cestu späť o niečo skôr. A tak sme sa vrátili pred západom slnka, ešte kým Adamko spinkal späť ku nášmu rezortu.Read more

Koh Jum ... posledný deň

February 2, 2023 in Thailand

Zajtra končíme náš pobyt na ostrove Koh Jum a presúvame sa na ostrov Ko Lanta. Pôvodne naša cesta mala viesť na Phi Phi, ale vzhľadom na podmienky na ostrove by bol náš presun až veľmi komplikovaný. A tak sme za pochodu zmenili plány a náš vedúci zájazdu Tomčo preskúmal iné, nám viac priateľné možnosti.
      Dnešný deň sme si užili rannou rozcvičkou v mori, v pomerne sviežej vode a tomu zodpovedajúcej nálade. Ale šlofík v kočíku na pláži už nebol taký zlý. Počas toho sme sa posnažili minúť naše zásoby zeleniny, aspoň tie čo by už presun nezvládli. Na obed sa vybrali babka, dedko aj Tomčo vyskúšať nové miesto, kde sme doteraz nejedli a kde mali rezance, ktoré by mohli babku potešiť. My s Adamkom sme bojkotovali slnečný deň a ostali sme sa hrať na izbe. Môj žalúdok tú kombináciu vyššej teploty a iného druhu kuchyne prestáva zvládať. Z vychádzky nám doniesli fajné mango a dedko bol taký dobrý a skočil nám aj po banány. Pochúťka na olovrant je už jasná. Ku večeru sme si dali ešte relax vo vode (už teplej) pri západe slnka, aj keď nás strašilo zopár kvapiek dažďa. Kým sme sa vychystali, z dažďa nič nebolo. Trošku väčšie vlnky rozhodli, že z cvičenia nič nebude, a tak tato pobehol po koleso a iba sme sa čvachtali. Keď už bola tma a teplota znesitelnejšia, išla som sa aj ja normálne najesť v sprievode mojich dvoch chlapcov a ide sa baliť. Tomčo musí robiť, ja baliť a Adamko spokojme buvkať, aby sme sa zajtra v pohode presunuli za novými zážitkami.
      Ostrov Koh Jum je vo všeobecnosti pekný, kľudný, neznámi pre väčšinu turistov. Ubytovanie v Season Bungalow malo svoje muchy. Na pohľad útulné ubytovanie, nebolo úplne príjemné. Odhliadnúc od (ne)informácii o teplej vode, ten každodenný boj vždy s novou armádou mravcov na pohodlí nepridal. Mám obavy, že som našim sprejom zasiahla asi tak tretinu mravenčieho obyvateľstva ostrova Koh Jum. Avšak, s miestnymi komármi mali asi dobré vzťahy a patrične ich pomstili. Nie som si istá, či tu mám dosť gélu na štípance. Taktiež, ubytovať rodinu s bábätkom pred rockový bar mi tiež neprišlo úplne vhodné, aj keď samozrejme 3 takmer prebdené noci mám za sebou iba ja. Bábätko jak aj tato, zavreli oči a spali. Mňa zachránili až perfektné slúchadlá od dedka. Ďalšie noci hluk ustál, asi majú otvorené len sobota až pondelok, neviem. Svoje štuple do uší som našla samozrejme až v utorok, problém priveľkej batožiny. Aj napriek tomu tu bolo dobre, ale sa aj teším na nové miesto :) Zajtra nám tu má pršať, tak som zvedavá ako sa nám bude presúvať.

Die geruhsame Insel Koh Jum

December 28, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Wir sind voll angekommen im Inselleben. Nachdem wir die letzten Wochen eigentlich immer unterwegs waren, bekommen wir hier das Kontrastprogramm. Hier gibt es nicht viel und für Leute die Nachtleben und Kultur wollen ist sie sicherlich nichts. Jedoch kann man hier ganz prima entspannen und am Strand liegen, genau richtig für uns. Koh Jum hat wenige geteerte Straßen und entlang derer finden sich kleine Restaurants, welche eigentlich immer Familienbetriebe sind, wo der Mann den Service macht und die Frau kocht. Außerdem eine kleine Moschee und eine Tankstelle, welche ihr auf den letzten Bildern seht. Alles ist sehr geruhsam und wir merken wie diese Inselvibes auf uns übergehen.Read more

Die Affen rasen durch den Wald...

December 29, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Da hier auf Koh Jum garnicht so viel Aufregendes passiert oder zu zeigen ist, dachten wir, euch heute mal unsere Unterkunft mitten im Jungle zu präsentieren. Wir wohnen in einem kleinen Bungalow, der recht spartanisch eingerichtet ist. Da zwischen den Brettern sehr große Lücken sind, lebt man hier mit der Natur. So versuchen wir im Tagesrhythmus zu leben, denn in der Dämmerung kommen ganze Armeen von Stechmücken. Daher auch das riesige Moskitonetz. Was wir nicht so toll fanden war ne riesige Kakerlake auf unserem Bett die erste Nacht, aber da diese Tiere sehr scheu sind, hat sie sich danach nicht mehr blicken lassen. Wie ihr auf Bild 5 seht, haben wir auch von einem Frosch Besuch bekommen. Ansonsten lebt eine große Affenbande bei uns im Jungle und die hat es in sich. Selbst unsere Fruchtabfälle werden stibitzt und auch so sind die Affen sehr laut, frech und neugierig. So beobachten wir, dass die Affen einen schlafenden Hund so lange von den Bäumen aus mit Gegenständen bewerfen, bis dieser winselnd abhaut. 😁Read more

Taký jednoduchý deň s večernou návštevou

December 23, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 29 °C

Ňaše kľudné ráno začína ovocnými predraňajkami a čakaním na Tomčové prebudenie.To sa stáva realitou až keď ho Peťka s Ňaňom ho okolo 10:00 hod prebudia. Tradičné raňajky u tetky prichádzaju okolo 11:30 a to zlou objednávkou. Klasika, nedôjde to čo sme si objednali. Ale Tomčo nedbá a napriek tomu, že nie je hladný, všetko dojedá. Dnes je ten deň, keďže prichádzajú sviatky a ďalšia naša cesta smeruje k práčke,kde hádžeme všetko dohromady. Žačína stres, keď vidíme ako sa Tomčové tričko farbí na žlto a on v strese pri odchode vrazí hlavou do vtáčej klietky a celodenné pitie úbohého vtáka vylieva na svoju hlavu. Nastáva neutíchajúci rehot okolo stojacích ľudí a vtáka pritom KONEČNE odnášajú do tieňa.
      Čas potreby na vypratie využívame na kúpanie a vychutnanie si "dobrej 🥴🥴🥴" kávy.
      Tomča nechávame nacvičovaťohňovú šóu s Bilanom a thajská rodinka v našom podaní vyráža preskúmať okolité pláže a nepláže. Vyhráva jedna jediná Coconut beach a resort Mupa s malinkatou plážičkou a aj za odlivu je perfektný prístup do vody.Viď foto dole.
      Príchodom späť na chatku sa všetko komplikuje. Pavúk v rohu a gekon na plafóne. Ňaňo schová gekona (ani sám nevie ako) za skriňu, a odchadzáme na večeru do Fu baru. Tam Tomčo po výdatnej večeri zhodnotí, že ostáva na love v bare a my sa "ponáhľame" za naším gekonom,keďže sme ho v chatke nechali samotného.

Ban Ting Rai, บ้านติงไหร