Thailand
Ban Ting Rai

Add to bucket listRemove from bucket list
Travelers at this place

Štedrý deň je v Thajsku deň ako každý in

December 24, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Môžete robiť čo chcete, ale tú atmosféru ako doma to mať nebude. A kto nedokáže mať vianoce bez tej atmosféry, tak pre neho dovolenka na vianoce v exotike 🏖🏝 naozaj nie je.

Ráno ma prebudí pracovný email, ktorý ma dosť vydesí a v najhoršej situácii môže vyústiť do môjho okamžitého návratu ✈️na Slovensko. Nebudem to ďalej rozpisovať, ale netrpezlivo čakám na informáciu, či je potrebná moja fyzická prítomnosť pri podpise alebo nie. Nakoniec o niekoľko hodín neskôr zisťujem, že sa to dá vyriešiť aj bez mojej prítomnosti. Našťastie.

Na našej pláži sú relatívne veľké vlny 🌊 a tak sa veľmi nekúpeme.

Cez obed vyrážame do miestnej dediny a kupujeme nejaké šaty, suveníry a ovocie. Poobede ideme cestou do resortu a zastavíme sa v reštaurácii niečo zjesť. Neskutočne dlho čakáme na jedlo. Keď nám ho konečne donesú tak sa najeme, ale Maji a Peťke veľmi nechutí. Pre Peťku tam boli príliš veľa cibule. Každé jedlo si predstavujú totiž inak. Obrázky sú len ilustračné a ešte nikdy sa nestalo, že by obrázok zodpovedal realite.

Neskôr Maja zahlási, že myslela, že pôjdeme na nejaku spoločnú večeru. Akože štedrú večeru. Doteraz veľmi netuším ako to malo podľa nej vyzerať, lebo kapustnicu a šalát s rybou som zabudol doma. Ja som vedel že mi niečo chýba keď som odchádzal z domu.

Ako som písal na začiatku, ak chcete na ostrove, kde každý rezort vyzerá skoro rovnako mať štedrý deň ako doma, žiaľ nedá sa to. Na oplátku sú v ponuke iné benefity ako napríklad kúpanie v mori a stabilná teplota cca 30 stupňov.

Deň sme zakončili sladkým dezertom v podobe vyprážaného banánu so zmrzlinou a šľahačkou a vyprážaného ananásu. Peťka si dala mango so zmrzlinou. Ja, keďže viem, že miestne zákusky z ďaleka nedosahujú slovenských kvalít som si dal 🍗chicken s cesnakom a peprom.

Tento deň nebol dnes naozaj ničím výnimočný. Nikto žiaden úraz a na tomto ostrove ani nie sú nejaké extra atrakcie.

Tomco

Traveler

Tomco, a kde je opis tvojho vyletu na pevninu? Tam si nedostal ziaden darcek? predsa, pevnina nieje ostrov kde "nic" nieje a vianoce byvaju stedre aj ked nieje stedry den :)

Traveler

tak ci tak, vdaka za prispevok Tomco!

Milan

Už píšem asi šiesty komentár a potom to vždy zmažem, takže asi nakoniec len som rád, že sa nakoniec Tomčo obetoval a napísal príspevok. Aj keď som váš verný čitateľ, ktorý doslovne ani nespí a čaká na nové zážitky, tak prvoradé je vytvoriť si tam čo najlepšiu atmosféru a užívať si ju... za mňa ja prežijem aj bez každodenných príspevkov, hlavne si to tam užite. P.S. pre mňa sú (alebo boli) Vianoce v Thajsku práve o tom, že žiadne neboli a to bolo perfektné aj keď na štedrú večeru u Pata a Mata v Krabi (keď počas obsluhy jeden čašník od prehnanej snahy až doslovne odpadol) asi nezabudnem nikdy...

6 more comments

Koh Jum

December 26, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 30 °C

Zurück durch den Nationalpark geht es Richtung Koh Jum. Freunde von Olli verbringen hier die Feiertage.

Frühjahr 2012 war ich schon mal auf Koh Jum. Wir ankern etwa dort, wo wir damals gewohnt haben. Mittlerweile ist die Insel ans Stromnetz angeschlossen und ich fürchte fancy Resorts und mehr Touristen. New Bungalows gibt es nicht mehr, seit diesem Jahr läuft die Unterkunft unter einem anderen Namen mit neuem Besitzer. Nur der Baum und das letzte Brett erinnern an das Baumhaus, in dem wir gewohnt hatten.
      Ein paar mehr Unterkünfte sind zu erkennen, auch welche mit mehr Luxus. Die einsamen Strandhütten aus Bambus werden weniger. Dennoch hat die Insel ihren Charme behalten und ist erstaunlich ruhig geblieben. Im Norden befindet sich die Peace Bar, eine wunderschöne Raggae Bar mit guter, aber langsamer Küche...🤣

Koh Jum behalte deinen Zauber so lange es geht! Du bist wunderschön!

So schön!

1/4/20Reply

Vitajte v Ňaňovom domove

December 21, 2019 in Thailand ⋅ 🌙 25 °C

Počas jazdy autom (vybavený odvoz kamoškou Ei) sa všetci ukľudníme z hektického rána a pokračujeme na loď ktorá by nás mala vziať na údajne miesto, ktoré Ňaňo nazýva svojím domovom. Že vraj sa tu lieta na mesiac, ale to už len on vie či to stojí za to. Ja vlastne ani netuším čo čakať po týmto pojmom. Hneď na začiatku nas naložia do celkom luxusného kufra auta a závezu nás pár metrov ďalej na vybetónovanú úzku cestu, ktorá vraj vedie k našim chatkám. Záhadou je, prečo stále Ňaňov kufor zoberú a všade mu ho vynesú. Nemajte strach, už mu strkám svoj kufor do rúk. Tu cestu potom hľadáme celý deň a máme problém trafiť. Sme v lese blízko vody a na celkom dobrom briežku. To najlepšie prekvapenie prichádza keď otvoríme chatku a zistíme že ubytovanie pre troch je vlastne jedna manželská posteľ. Nedosť sme sa celý čas delili dvaja o jednu perinu teraz prichádza krutá realita traja pod jednou perinou.
      Po zapožičaní motoriek, jasné že len dva kusy (ja si nezaslúžim, už teraz ľutujem ten strávený čas na polícií pri vybavovaní medzinárodného vodičského preukazu), vyrážame pozrieť priateľa Bilana na pláž.
      Zostava na motorkách: 1.motorka Tomčo a ja
      2.motorka Ňaňo a Peťa
      V duchu sa modlím aby si ich pamätal, veď sa na neho tak tešia. Dokonca aj z domácej mu Ňaňo odleje. A je to tu! Stretnutie prebieha v poriadku a Bilan je veľmi rád že sa znova vrátili. Este pár foto na net, ako reklamu a už si aj objednávame. Plaž nepôsobí úchvatné, nakoľko je odliv a je to tam sama skala. Niet čo fotiť ale zdržíme sa kôli chlapom. Jedlo je napodiv super hoc ceny Ňaňo stále ofrfle. Kde sú tie obedy za euro,hmm???Celá tá atmosféra obchodov a domovov je trochu zvláštna. Domčeky, aj pekné aj chudobné. To by až tak nevadilo ale ten bordel??? Hlavou mi chodila otázka: Nie je to škoda?
      Bilana už bolo dosť a nasleduje zatiaľ najkrajšia pláž, ktorú som videla. Pláž, kde bývali Danka a Milan na svojej dovolenke a musím uznať že tá chatka priamo na plaži, hojdačka, lehátka, hneď vedľa reštaurácia a čo je najdôležitejšie tri kroky od vody to bolo zavidenia hodné. Využívame si aj hojdačku, kde si Tomčo nájde svoj objekt na hojdanie, viď foto😀. Ňaňo zaostril na masáže a jeho plánom je ma trošku zničiť. Thajská masáž bola minulú dovolenku opisovaná ako bolestivá a teraz???Pekne sme si oddýchli a Tomčo zjednal aj cenu keďže aj tu sa akosi ceny zvýšili. Masáž bola tak ukludňujúca že Tomáš v jednom momente zachrapal a nasledoval smiech všetkých zúčastnených. Únava robí svoje.😀 Späť z pláže sme už šli traja s Ňaňom a Peťou na motorke keďže sa tu musíme správať ako Thajci.Všetky fotky v dokumente.
      Dnes sa chystáme pohľadať to, čo Ňaňo (a nie len on aj masérky hneď niečo konštatovali a ukazovali na more) zazrel. Boli sme vlastne na mieste, kde Ňaňo s Tomčom pri šnorchlovaní minulú dovolenku videli korytnačku. Tak žeby to bolo ono???
      A Peťka? Tá sa celý večer prehrala v piesku a opuch skoro zmizol tak liečbu kortikoidmi asi ukončíme predčasne.😀

Milan

No a to si Maja ešte nebola v kúpelni toho domčeka na pláži. , kde sme bývali, to bola paráda... Ale zas už vtedy to nebolo práve lacné... V každom prípade rád by som videl nejaké foto vášho bývania a viac info, lebo bývate v rezorte, ktorý som ja pred troma rokmi zhodnotil ako nevhodný (na disku zatiaľ žiadne foto nie sú). P.S. na tej rodinnej fotke na motorke ste úžasní, vymenil by som to za ten obraz, čo máte aktuálne doma nad telkou, vyžaruje z toho taká súdržnosť, ktorá mi je jasné, že sa končí hneď ako Ňaňo vystúpi z motorky a prestúpi na Apollo, ale večer budete zas spolu, pod jednou perinou, to sú hodnoty!

Traveler

Dakujeme fotky pridám v dalšom samostatnom úryvku, kedže je toho dost a je málo priestoru aj na fotky ohľadne ubytovania.

Traveler

Maji som veľmi rada že si prevzala štafetu práve ty. Konečne máme podrobnejšie informácie a vieme si živo predstaviť.

5 more comments

Tomčov útek z miesta činu

December 22, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Vstávam ráno trošku skôr ako ostatní s víziou dokončiť príspevok pre vás. Už mi chýba len chvíľa a počujem ako pípa Ňaňov telefón. Tomčo je hore! Spal si vraj ako kráľ a nepodelil sa ani o vankúš. A ňaša noc??? Jediné jedno slovo to vystihuje a to : HRÔZA. Večer som bombardovaná pri písaní príspevku Ňaňom a asi po hodine Peťou, ktorej sa sníva že pláva, pretože schytám minimálne dva kopance rovno do brucha. Z našej malej postele niet úniku. A takýmto krutým zaobchádzaním voči mojej nádhernej bytosti to pokračovalo až do rána.

Som prekvapená ako dnes všetko zvládam, pretože moja snaha hneď ráno dokončiť príspevok mi nevychádza podľa predstáv a všetko je vo finálnom prevedení až pred obedom. Ale ako stále, nebola to moja vina. V tomto prípade, vinníkom je Tomčo a jeho iniciátíva sa hneď z rána okúpať. No odolaj, keď cez deň znova voda klesne a bude málo miest kde sa namočiť.
      Po kúpaní vyrážame k tetke,ktorá chlapcov vykrmovala aj po minulé dovolenky, za vynikajúce ceny. Tam sa Tomčovi hneď poteší potencionálna nevesta (už minulého roku po ňom išla), o ktorú samozrejme, mladý pán nemá záujem. Veď prečo aj. Dnes ho čaká návrat na pevninu a výlet s kamoškou (hádam je to tak) Ei. Naše kľudné raňajky sa skoplikujú v momente, ako Tomáša pritlačí príroda a on s údivom zisťuje, že jediný možný a časovo vhodný odvoz z pevniny, o 7 minút odchádza a on kde??? Samozrejme na WC. Už sa so svojou milou aj lúči, že to nemá šancu stihnúť a KEĎ V TOM ZRAZU A VŠAK, zopne všetky svoje sily a motobike v rukách a uháňa vpred svojmu osudu. Zjavne mu aj všetko vychádza ale po príchode zisťuje že loď sa odväzuje a odchádza z móla. Z posledný síl v rýchlosti odparkuje motobike,kričí a prosí ako sa dá (ešte že jeho láskaví rodičia ho donútili chodiť na tu angličtinu ináč by bol stratený). Hádajte čo sa stalo??? Nebudem vás napínať veď aj tak by ste si to prečítali nižšie, ÁNO MLADÝ PÁN VYHRÁVA. Loď sa otáča a naberá smer vpred krásnemu dňu s Ei.

Upozorňujem čitateľov,že všetko čo momentálne napíšem je len z rozprávania a pohľadu Tomáša nie môj subjektívny názor. 😊

Po dlhom, až 1,5 hodinovom čakaní na rande sa Tomáš dočká a odchádzajú zistiť ako sa vyrábajú lode a koľko takýto špás stojí. Vynára sa otázka, boli sami??? Jasné že nie. Pridal sa k ním friend v ženskom prevedení, ktorý bol tiež príjemneho podľadného vzhľadu, v Tomčovom veku s 20-ročným synom. Kto by to bol povedal? Nasledoval obed na ktorom sa o Tomča postarala Ei dokonale ( napr. oberaním mäsa z kraba). Neostávalo mu nič iné ako sa prispôsobiť a užiť si plnú starostlivosť a obskakovanie. Veď, kto by si na niečo také nezvykol. Po ukončení výletu sa Tomčo dozvedá ze pri spänom príchode do Krabi ho čaká vianočný darček. Hmmmmm, že za čo???? Niečo mi uniklo???? Čo to bude????A aký darček bude čakat Ei po našom príchode???? Hmmmm.🤔🤔🤔

Náš fešák sa s plnou hlavou zážitkov blíži loďou späť. Kľudne si vystúpi z lode, nasadne na svoj motobike a vyráža s hlavou zahmlenou vpred.KEĎ TU ZRAZU A VŠAK, niekto kričí v pozadí.Čo sa deje??? Zmäteno sa obzerá a v tom 💡💡💡-UŠIEL SOM BEZ PLATENIA! Žial Bohu, nič zdrvujúce sa už nekoná. Nasleduje ospravedlnenie (na ktoré mu možno nik neskočil),vyplatenie cesty a príchod s prekvapením pre Peťku späť (do reality k Ňaňovi 😂😂😂).

Náš deň bol síce fajn ale ten Tomčov bude zaujímavejší pre väčšinu čitateľov. A čo bol Peťkin darček? Nadherné tortičky, ktoré jasne ani neochutnala. Tak aspoň Tomčo si pochutil na jednom z nich.

Pri dopísaní tohto príspevku sa koli nepríjemnému zážitku dostaneme k príspevku o ubytovaní, špeciálne pre Milana. To znova až ráno, hoc už teraz mám strach, či ráno budeme v tomto bungalove všetci zdraví a celí.

Posledné foto z ohňovej šou kamaráta Bilana
      a mňa ako plodím príspevok pre vás.
      Tak peknú noc aj vám priatelia. 😘

Milan

Nemôžeš tak podrobne opisne, ale stručnejšie a k faktom, lebo budeš celý deň len písať príspevok... A zajtra môžete nenápadne tú Marfušu z raňajok aj odfotiť, lebo ľudia vonku (okrem mňa, čo som to zažil) netušia pri niektorých častiach príspevku, o čom to točíš a čo tým presne chceš povedať.

Milan

V každom prípade, dnes by mohol napísať príspevok aj Tomčo je tu viac zvedavcov ;), ktorí by chceli počuť jeho mužský pohľad na vec a hlavne zážitky priamo od zdroja!

Ko Jum | Explore & Relax

January 15, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 31 °C

Gegen 9 Uhr gingen wir zum Frühstücken runter ins Restaurant. Chris verspürte den Drang den höchsten Berg der Insel, den Khao Ko Pu, zu erklimmen. Also zog er nach dem Frühstück los. Mein innerer Drang befahl mir zu chillen und nach langer Zeit endlich nochmal ein Buch zu lesen. Also machte ich es mir in einem Liegestuhl am Strand in der Nähe des Hotels im Schatten gemütlich. Gerade als ich mich hin gesetzt hatte, hörte ich Geräusche in den Bäumen über mir und bekam plötzlich Besuch von 3-4 kleinen Affen. Da wir vom Hotel gewarnt wurden und ja auch diverse Videos von kleinen, süßen Äffchen im Internet kursieren, die von Touristen fotografiert werden und im gleichen Atemzug deren Handy, Fotoapparat und Hipbag klauen, war ich vorsichtig und wickelte meine Tasche erstmal um meine Beine. Mein Handy hab ich ja eh immer an meinem Band umhängen und umklammerte es fest, als ich versuchte die kleinen flinken Äffchen über mir zu fotografieren. Ich hatte Glück und sie wollten mich wohl nicht überfallen. So schnell wie sie kamen, waren sie auch wieder weg. Also konnte ich mich endlich meinem Buch widmen, dass ich beim Weihnachtswichtel erwichtelt hatte. „Unter der Mauer“, ein Kriminalroman von Melanie Lahmer, der u.a. auch von bzw. in Siegen handelte, fesselte mich schon nach wenigen Seiten. Oh, was tat das gut. Nichts tun, ohne schlechtes Gewissen haben zu müssen.
      Chris kam gegen die Mittagszeit wieder und berichtete von seinem Aufstieg auf den Khao Ko Pu. Als er oben ankam, blickte er in vier überraschte Gesichter. Eine junge Frau und Ihre Mutter hatten scheinbar zwei Guides für diese Tagestour auf den Berg gebucht und saßen gerade beim Mittagessen. „You came here on your own?“ fragte die Frau Christian. Auch die Guides schauten anerkennend und luden Chris ein einen Teller mitzuessen, was er dankend ablehnte, da er noch vom Frühstück gesättigt war.
      Den Nachmittag verbrachten wir gemeinsam miteinander am Strand mit schwimmen, lesen und Musik hören. Gegen Abend, kurz vor Sonnenuntergang, liefen wir diesmal zur Bar auf der anderen Seite unseres Hotels namens „No have Bar“. Die Stimmung dort war schon ausgelassen und es lief laute Musik. Wir gönnten uns ein, zwei Drinks auf dem Dach der Hütte, da die Theke schon voll besetzt war und gingen dann rüber ins Restaurant zum Essen. Nach dem Essen hieß es wieder packen, denn morgen würde wir wieder einen längeren Trip auf uns nehmen, um zur Insel Ko Bulon Leh zu kommen. Das wird der südlichste Punkt unseres Trips, liegt die winzig kleine Insel doch nur wenige Kilometer von Malaysia entfernt.
      Die letzten Seiten des Buchs las ich im Bett und übergab es dann an Chris.
      Was für ein schöner und entspannter Tag!

Traveler

Die Entspannung war ja mal richtig gut!👍

1/18/20Reply
      Traveler

Jaaaa, das tat richtig gut!

1/18/20Reply

Prvý deň vianočný na Ko Jum

December 25, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Prvý deň vianočný začíname zdravými raňajkami.
      Po dohode odchádzame sa rozlúčiť s Bilanom keďže už dnes o 14:00 musíme vrátiť motorky.
      Dorazíme k jeho baru a Bilana nikde kto by to bol povedal Bilan sa včera opil 🍺 a tak spinká nevadí počkáme. Schladíme sa v 30° mori poležíme Tomčo napíše vianočný príspevok až kým sa náš kamarát nezobudí.
      Mája vychádza z luxusného WC keď tu na ňu niekto kričí "Hallo Maja" šak to náš kamarát.
      Dáme spoločne foto a prezrádza nám že večer majú akciu za 100BAT môžeš jesť koľko chceš čo nás veľmi nepoteší keďže musíme vrátiť motorky.
      Ale to nevadí hovorí Bilan nemá problém po nás poslať taxík.

Po príchode do nášho rezortu nás víta cca 30 živých opíc🙈🙉🙊. Nasleduje oddych ktorý každý z nás využíva postojom Maja si išla ľahnúť Ja ležím v sieti na terase Peťa pozerá vedľa mňa rozprávku a Tomčo si išiel tiež ľahnúť.

Večer strávime v blízkej reštaurácii a po odchode Maji a Peti ideme s Tomčom ešte na jedno pivko do Fu baru.

Milan

Takze nakoniec ste vecer na tu 100THB akciu nesli? Nie je to z toho prispevku uplne jasne,kedze pises,ze vam poslal taxi...

12/26/19Reply
      Vladimír Gavla

Nešli sme Bilan nemal problém nám poslať taxík

12/26/19Reply

Ko Jum oder Ko Fu

April 3, 2022 in Thailand ⋅ 🌧 28 °C

Koh Jum ist glaube ich nicht so krass berühmt wie die anderen Inseln, wahrscheinlich weil der Partytourismus dort nicht so ausgeprägt ist. Mein erster Eindruck war nicht besonders ehrlich gesagt. Nur Djungel, keine Menschen, eine Straße, zwei Restaurants und zwei Supermärkte. Aber nach einem Tag hab ich die Insel lieben gelernt. Insbesondere die Menschen dort waren sehr hilfsbereit und herzlich. Vor allem Rosa und ihre Schwester sind mir ans Herz gewachsen. Ich habe fast jeden Tag dort gegessen, weil Rosa wirklich super gekocht hat!
      Die Insel ist ein kleines Paradies!

Dr. Sombon a Presun Ko Jum

December 21, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Ráno vstávame a zistíme že Peťa je celá opuchnutá pravdepodobne alergická reakcia na jedlo už len zistiť na aké jedlo. Tomčo sa pohotovostné skontaktuje z Ei ohľadom Peti ktorá mu oznámi že na recepcií nám nechala raňajky foto číslo 1.
      Máme v pláne navštíviť Tomčovho známeho doktora Sombona ktorý začína ordinovať o 10:00 čo je trochu problem lebo Ei nám zabezpečila na 10:30 odvoz v smere Leam Kruad Pier odkiaľ ide loď na Ko Jum.

K Dr. sa vyberieme 9:30 kde nás na základe vážnosti ochorenia okamžite posielajú na urgentný príjem. Vo dverách ambulancie sa objaví Dr. Sombon v nejakom divnom skafandri takto ho Tomčo ešte nevidel🤔
      Po chvíli zazvonil zvonec a ošetrenia je koniec.

Peťa má alergickú reakciu v kombinácii slnko a antibiotika ktoré už začala brať na Slovensku.

10:00 odchádzame späť na hotel kde Peťa aplikuje predpísané lieky mastičky a čakáme náš odvoz.

10:26 sadáme do auta.

11:15 prichádzame k mólu

11:30 odchádzame z veľkého móla loďou na ktorej je okrem nás asi 20 thajcov z toho jedna malá nevesta a náklad ako postele paplóny žlté trubky ovocie a ľad z ktorého roztapajuca sa voda steká Máji pod zadok😂

Konečne na ostrove Ko Jum. Na tento ostrov som sa najviac tešil.

Týmto príspevkom sa z vami lúčim a odovzdávam štafetu Maji😎

Milan

Parada, uz sa to graduje! Velmi rad by som videl Majinu reakciu potom, ako vam Dr. Sombon oznamil vseobecne znamu pravdu, ze antibiotika su pre telo ten najvacsi jed. Slniecko by Petku samo dalo dokopy a uz na tom aj zacalo pracovat a vytlacat z nej to toxicke. V kazdom pripade mi je Petky luto a drzim palce, nech sa z toho, co najskor dostane. Z mojho pohladu je fotka zltej Petky zatial to naj, co by sa mohlo vynimat na titulnej stranke buducej knizky o vasej dovolenke, ktoru Nano urcite vytlaci. Zazitkom vsak nie je koniec! Pri "ceste na Mesiac" mozu vzniknut este lepsie momentky... ;) P.S. moje pocity uz dalej nepisem, lebo u Maji uz i tak asi aspirujem na blacklist...

Milan

A ta Thajka Ei je zlata... Pre mna je dovolenka presne o tom, pozorovat a spoznat ludi z inych krajin a ich vlastnosti. Casto to je v mnohom poucne a inspirujuce. A kedze Thajsku pohostinnost som uz zazil a Thajska laskava starostlivost (napr. Nano v lekarni) ma fascinuje doteraz, tak viem, ze na tychto dovolenkach si treba vsimat prave tieto "malickosti", ktore nam mozu dat do zivota ovela viac ako standardne vyvalovanie pri mori, ktore sa od pravej dovolenky ocakava... Som rad, ze mate stastie i na tento druh zazitkov a v dobrom vam zavidim...

Traveler

Nuž, nie každému sa dostane liečivej bielej Pepsi s preventívnym účinkom :)

Vladimír Gavla

Nuž vera

12/21/19Reply

Taký jednoduchý deň s večernou návštevou

December 23, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 29 °C

Ňaše kľudné ráno začína ovocnými predraňajkami a čakaním na Tomčové prebudenie.To sa stáva realitou až keď ho Peťka s Ňaňom ho okolo 10:00 hod prebudia. Tradičné raňajky u tetky prichádzaju okolo 11:30 a to zlou objednávkou. Klasika, nedôjde to čo sme si objednali. Ale Tomčo nedbá a napriek tomu, že nie je hladný, všetko dojedá. Dnes je ten deň, keďže prichádzajú sviatky a ďalšia naša cesta smeruje k práčke,kde hádžeme všetko dohromady. Žačína stres, keď vidíme ako sa Tomčové tričko farbí na žlto a on v strese pri odchode vrazí hlavou do vtáčej klietky a celodenné pitie úbohého vtáka vylieva na svoju hlavu. Nastáva neutíchajúci rehot okolo stojacích ľudí a vtáka pritom KONEČNE odnášajú do tieňa.
      Čas potreby na vypratie využívame na kúpanie a vychutnanie si "dobrej 🥴🥴🥴" kávy.
      Tomča nechávame nacvičovaťohňovú šóu s Bilanom a thajská rodinka v našom podaní vyráža preskúmať okolité pláže a nepláže. Vyhráva jedna jediná Coconut beach a resort Mupa s malinkatou plážičkou a aj za odlivu je perfektný prístup do vody.Viď foto dole.
      Príchodom späť na chatku sa všetko komplikuje. Pavúk v rohu a gekon na plafóne. Ňaňo schová gekona (ani sám nevie ako) za skriňu, a odchadzáme na večeru do Fu baru. Tam Tomčo po výdatnej večeri zhodnotí, že ostáva na love v bare a my sa "ponáhľame" za naším gekonom,keďže sme ho v chatke nechali samotného.

Reisetag & Ko Jum

January 14, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 31 °C

Heute Morgen gingen wir um 7.00 Uhr zum Frühstücken runter. Wir beide aßen einen Banana Pancake. Gegen 7.30 Uhr hielten wir uns bereit, weil sie gesagt hatten, dass man eine halbe Stunde vorher bereit sein sollte.
      Eigentlich hätten wir an dem Hotel hinter unserer Unterkunft abgeholt werden sollen. Wir hatten aber geschaut und festgestellt, dass es nur eine Einfahrt dort hin gab. Deshalb waren wir der Meinung, dass wir auch bei unserer Unterkunft auf unserer Terrasse warten könnten, da wir ja mit bekamen, wenn jemand einfuhr.
      Also warteten wir. Gegen viertel vor 8 kam auf einmal ein riesiger, weißer Reisebus aus der Einfahrt von dem anderen Hotel gefahren. Wir guckten uns beide verwundert an, schalteten aber erst als der Bus davon fuhr und fragten uns im selben Moment, ob das vielleicht unser Bus gewesen war?! Auf unserer Bestätigung stand zwar „Van“, aber man wusste ja nie, was oder wer einen abholen würde. Gerade als wir unruhig wurden, fuhr ein weißer Mini-Van vor und der Fahrer signalisierte uns aus dem Fenster, dass er in zwei Minuten bei uns sei, er müsse nur schnell noch wo anders hin.
      Wir waren wieder beruhigt und atmeten durch. Während der Wartezeit gesellten sich 3 weitere Personen aus unserer Unterkunft zu uns und stellten sich bereit. Dann kam der besagte Minivan wieder. Der Fahrer war überaus freundlich aber ziemlich hektisch. Die 3 Personen sprachen mit ihm und er signalisierte ihnen, dass sie nicht zu ihm gehörten. Er kam zu uns und signalisierte uns, dass wir einsteigen sollten.
      Im Bus saß bereits ein weiteres Pärchen. Dann fuhren wir los und verließen Khao Sok. Kurz bevor wir an eine Straßenkreuzung kamen, schnappte Chris in Gesprächsfetzen zwischen Fahrer und dem anderen Pärchen auf, dass sie Surat Thani Airport erwähnten. Wir wurden hellhörig, da das ja so gar nicht unsere Richtung war. Als der Fahrer an der Straßenkreuzung anhielt und kurz ausstieg, sprachen wir das Pärchen an und fragten, wo sie hin wollten. Unsere Zweifel bestätigten sich. Als der Fahrer zurück kam, fragten wir ihn, ob wir richtig seien für die Fahrt nach Krabi. Er wurde noch hektischer als sonst schon und verneinte. Also fuhr er uns wieder nach Khao Sok zu unserer Unterkunft, lud dort die 3 Personen ein die er zuvor stehen lassen hatte und sagte uns, dass der große weiße Bus vor uns wohl der richtige Transport für uns sei. Der würde gleich zurück kommen. Irgendwie glaubten wir das nicht so wirklich, ließen uns aber wieder vor unserer Unterkunft abladen. Unsere Hosts waren sehr verwundert, dass wir wieder zurück waren. Da es bereits 10 nach 8 war, versuchten wir bei den beiden angegeben Telefonnummern anzurufen. Keine davon war erreichbar bzw. vergeben. Unsere Host sagte uns, dass das Unternehmen die Straße runter sei und i.d.R. sehr unzuverlässig und immer zu spät wäre. Sie rief eine andere Telefonnummer an und sagte uns dann, dass jemand käme, um uns abzuholen. 10 Minuten später hielt ein Minivan und ein unfreundlicher Fahrer stieg aus, kontrollierte diesmal unsere Buchung und ließ uns einsteigen. Dann holten wir noch einige andere Leute ab bis der Bus voll war und fuhren immer wieder unkooediniert vor uns zurück auf der einzigen Hauptstraße Khao Soks. Als alle Plätze belegt fahren, fuhren wir endlich Richtung Krabi. Kurz vor der Anlegestelle hielt der Minivan bei einer Art Bushaltestelle / Sammelstelle und wir mussten alle aussteigen. Kurze Zeit später wurde Ko Jum ausgerufen und wir mussten lustigeweise wieder beim gleichen Fahrer in den Minivan steigen. Dann fuhr er uns zur Anlegestelle und zeigte uns, wo wir hin mussten. Die Fährbetreiber verkauften uns ein Ticket für die Weiterfahrt von Ko Jum nach Ko Bulon Leh für einen angeblich direkten Transfer und sagten uns, dass wir sonst erst nach Ko Lanta müssten und von dort aus nach Ko Bulon Leh. Also kauften wir das Ticket und er notierte die Abholstelle auf Thai darauf und meinte unser Hotel könne uns dann sagen, wo wir am 16. abgeholt würden.
      Auf der Fähre mussten wir nur ein paar Minuten warten, bis wir gegen 11.40 Uhr losfuhren. Im Innenraum stank es und ein Schild verbot die Fenster zu öffnen. Wir tuckerten langsam aus dem Hafen und Chris meinte, dass das Speedboot bestimmt gleich Gas geben würde. An der Geschwindigkeit änderte sich aber rein gar nichts, auch nicht als wir den Hafen schon längst passiert hatten. Also tuckerten wir weiter schön gemächlich im gefühlten Schneckentempo nach Ko Jum. Vor der Insel hielt die Fähre an und es kamen 5 Longtails, auf die die aussteigenden Touristen nach Hotels sortiert wurden. Gegen viertel nach 1 legten wir endlich am Strand von Ko Jum direkt vor unserem Hotel Coral Bay Resort an. Dort wurden wir freundlich begrüßt, bezogen unser kleines Hüttchen, zogen uns um und hüpften direkt mal ins Meer. Eine Abkühlung war es nicht wirklich, aber es tat gut! Den Rest des Tages verbrachten wir am Strand und genossen die Ruhe, waren es wirklich nur eine Handvoll Touristen um uns herum. Neben an kehrten wir für ein, zwei Getränke in die Simply Life Bar ein. Dort wurden fleißig Tütchen geraucht... nicht von uns ;-). Dementsprechend chillig war die Atmosphäre. Unsere eigentlichen Pläne ins Dorf Ban Ko Jum zu laufen, verwarfen wir nach der ausgiebigen Dusche und aßen einfach bei uns im Resort zu Abend.
      Bereits der Nachmittag hatte schon geholfen ein wenig zu entschleunigen. Ich freute mich auf den morgigen Tag, an dem ich einfach mal nichts, außer lesen und relaxen, machen wollte.

Ban Ting Rai, บ้านติงไหร

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android