Thailand

Travelers at this place
    • Day 22

3 dni do odletu

January 6, 2020 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Na dnes nám Ei vybavila výlet na štyri najkrajšie pláže v okolí Ao Nang.
      Ja takmer mŕtvy "asi som včera dostal úpal" , som donútený vstať a ísť na spoločné raňajky. Už som mal aj myšlienku, že ostávam ležať na izbe, ale to mi bolo dôrazne zamietnuté.
      8:30 stojí pick-up pred chatkou, nasadame a uháňame k lodi. Loď je pekná a dokonca máme aj značkové"CAMEL" záchranné koleso😆😆😆.
      Prvá zastávka je pekná lagúna na Hong ostrove, kde sa dá aj kúpať no my to nevyužívame a pokračujeme na ostrov Aleil a Phak, kde sa okúpeme, šnorchlujeme a sledujeme opicu, ktorá si k nám sadla.
      Ďalšia naša zastávka je pláž na ostrove Lao, kde je vyhradené miesto na kúpanie v šírke cca 10m. Zvyšná časť slúži na parkovanie lodí.
      Táto zastávka je skôr o oddychu a konzumácii rôznych dobrôt, ktoré si ľudia priniesli alebo im to zabezpečili v cestovke.
      Náš kapitán nám navrhol zastávku na šnorchlovanie s čím aj súhlasíme a vyrážame k ostrovu Pak Ka kde je už zopár šnorchlovacích ľudí skáčeme do vody a nás kapitán vyberá chlieb o ktorý sa rybky neskutočne bijú.
      Naša posledná zastávka je pláž na ostrove Hong je to ten istý ostrov na ktorom je tá pekná lagúna.
      Po vylodení na breh naše kroky smerujú do reštaurácie kde si konečne dáme obed a to sme netušili koho tam stretneme. Nášho kamaráta varana ktorý tiež sa zastavil na obed. Táto pláž je najkrajšia čo sme doteraz zažili.

PS. 😭Minula sa mi bezfarebna Pepsi 😭

• Day 22

Návšteva Phra Nang Beach

January 6, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Dnes máme posledné sťahovanie do rezortu, v ktorom sme boli ubytovaní pred troma dňami a odtiaľ smer letisko Krabi - Bangkok - Viedeň - Bratislava - Košice a Sečovce.
      Tomčo zase odchádza na celý deň za Ei a my vyrážame na Phra Nang pláž, kde sa nachádza aj pekná jaskyňa s domčekmi 😀.
      Pláž je pekná, len keby tu nebolo toľko lodí a ľudí rôznych národností. Vydržíme tu asi dve hodiny a už zdrháme preč z toho slnka. Cestou dáme dobré jedlo u tetky, ktorej sa Petine oči veľmi páčia a stále sa poteší keď sa u nej zastavíme.
      V rezorte ešte využívame bazén na schladenie počas, ktorého prichádza Tomčo a oznamuje že prišiel iba dať sprchu a odchádza vyhrať auto.
      Predvčerom, keď sme boli na trhu, si kúpil los a dnes budú žrebovať výhercov áut motocyklov a podobne, tak uvidíme či výhra.

Zvyšok vyráža do mesta na nákupy.

• Day 25

Posledny deň v Ao Nang

January 9, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Na prvej fotke je pavúčik, ktorý sa s nami prišiel v noci rozlúčiť. Bolo to od neho pekné gesto, ale nie veľmi rozumné, keď ho Maja zbadala o zábavu som mal postarané 😁.

Náš posledný deň v Ao Nang začína raňajkami a čerstvým ananásom, ktorý pripravuje Maja.
      Od Tomča dostávam otázku - nechceš slivovicu? 😲😲😲😲😲😲 Akú slivovicu? No budíkovú.
      Jasné že chcem!
      On ju už mal zbalenú v kufri - no celé zle.

Nasleduje utratenie posledných batov a Maja s Peťou si užívajú posledné kúpanie v mori.
      Našou ďalšou úlohou je nájsť lacnú reštauráciu, keďže naša obľúbená je z neznámych príčin zatvorená s čím sme finančné nepočítali.
      Reštauráciu sme našli, objednali si jedlo a spokojne debatujeme, medzi čím si Tomčo dopisuje s Milanom, ktorý mu dá otázku kedy máme vypratať izbu? Tomčo píše, že o 12:00. V tom Tomčovi zamrzne tvár, veď je 13:00 a my spokojne sedíme v reštaurácii a v tom začne stres.
      S Tomčom sadáme na motorky a uháňame vypratať izbu, našťastie si naše meškanie nikto nevšimol.
      Izby, motorky odovzdané, sadáme do taxíka a vyrážame smer letisko Krabi.
      Taxikár nás vyloží pri medzinárodnej odletovej hale, čo zistíme asi po 10 minútovom hľadaní správneho check in.
      Takže opúšťame túto halu a nakladajú nás do dodávky, ktorou nás odvezú k hale pre miestne lety. Po kontrole, ktorou prechádzame bez problémov, vstupujeme do salónika Bangkok Airways, kde máme pohostenie v cene letenky a využívame to na 200%.

A už sme v lietadle.

• Day 29

Výlet rodičov

February 19, 2023 in Thailand

Dnešný deň sa začal skoro. Tomi so Zuzkou si naplánovali výlet za Budhom za východu slnka. Slnko tu vychádza aj zapadá okolo pol siedmej. Aby sa k nemu vyštverali po tých dva a pol tisíca schodoch, majú budíček na veľmi skoro, ja až o 4,50, lebo o piatej sa mám presťahovať ku Adamkovi. Tomi klope na dvere už o 4,55, že sú pripravení. Adamko sladko spinká krížom cez dvojposteľ. Postieľku asi túto noc ignoroval. Rodičia sadajú na motorku a za úplnej tmy sa vydávajú na cca polhodinovú cestu, kde ich čaká neľahký výstup a podľa mňa ešte ťažší zostup. Mne stačilo 250 schodov ku Budhovi "za rohom". Verím, že za ten zážitok tá námaha bude stáť.
      Je 6,32 a malý cestovateľ po rodičovskej posteli sa prebúdza.
      Uvidíme, či všetko ešte zažijeme počas dňa.

• Day 7

Erster Abend in Krabi

November 5, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 27 °C

Nach einem kurzen Flug sind wir in Krabi angekommen. Schon vom Flugzeug aus konnten wir einen Blick auf die Küste und das grüne Hinterland werfen. 🌴🌊 Heute machen wir uns einen gemütlichen Abend in unserer neuen Unterkunft. Für die nächsten 4 Nächte bleiben wir im Anana Ecological Resort. Das überschaubare Hotel hat eine eigene kleine Farm und baut dort Lebensmittel an. 😊 Wir haben uns gleich nach unserer Ankunft im Pool erfrischt und den Abend anschließend auf der Dachterrasse verbracht. Bei angenehmen Temperaturen haben wir Cocktails geschlürft und in der Ferne ein gewaltiges Gewitter beobachtet. 🍹Read more

• Day 8

Buddah und der Nachtmarkt

January 2 in Thailand ⋅ ☁️ 29 °C

Am Morgen ging es zum Mountain Buddah Tempel Ao Nang. Dabei mussten wir einige Treppenstufen überwinden. Nach dieser Sporteinheit kam etwas Abkühlung im Pool genau richtig, bevor wir dann am Abend mit dem Tuktuk zum Nightmarket fuhren. Mit leckerem Essen und Bier lassen wir den Tag ausklingen.Read more

• Day 19

Druhý den v Ao Nang

January 3, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Petin zdravotný stav sa pomaličky zlepšuje, čo sa nedá povedať o Maji, ktorej teplota stúpa. Obidve majú naordinované nevychádzať na slnko takže sú celý deň na izbe.
      Ja s Tomčom vyrážame na motorkách hľadať nové ubytovanie v lokalite, ktorú nám poradila Ei, no nič zaujímavé sme nenašli tak sa vrátime na izbu, dáme spoločný obed a vyberáme druhú lokalitu, na ktorej tiež nič zaujímavé s našim cenovým limitom nenachádzame. Využívame Google a objavíme dva vhodné hotely, ktoré sa chystáme osobne preveriť.
      Večer sa zastaví Ei, tak spoločne vyrážame na obhliadku. Prvý hotel dobrý a aj cena jedna noc 1300 BAT (momentálne platíme 2000 BAT), druhý hotel tiež dobrý + má bazén cena 1700 BAT a že treba objednať cez agoda.com.
      Nasadame k Ei do auta, kde Tomčo jej referuje čo nám tetka povedala. V tom Ei otvára okno a začne komunikovať s tetkou, ktorá berie mobil a už niekam volá. Aaaaaaa máme novú cenu 1400 BAT kukneme na seba, to berieme. Tomčo vyberá kreditku a ide vyplatiť. Máme ubytovanie na 3 noci.
      Cestou späť sa zastavíme u Ei ktorá nás nepozve k sebe, lebo nemá upratané. Berie zázračnú vodu a ideme do reštaurácie, ktorú vybrala ona. Je to reštaurácia, v ktorej sme boli včera. Ei nás informuje že je to reštaurácia, ktorú navštevujú turisti dlhodobo ubytovaní v Ao Nang. Je tu čisto, dobré jedlo a hlavne dobrá cena.

Ešte k tej zázračnej vode - nemáme presne info, ale tá voda sa používa pri výrobe kávy, cca jedno poldeci sa zriedi s pol litra vody a to sa pije pri vysokej teplote a môže sa to aj potierať na kožu v protismere chĺpkov, čo Maja večer otestuje a ráno je bez teploty, tak uvidíme ako sa bude Maja cítiť cez deň. Tá voda smrdí, ako keby v nej boli ohorky z cigariet.

Khao Ao Nam Mao, เขาอ่าวน้ำเมา

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android