Thailand
Ban Ao Nam Mao

19 travelers at this place

Speedboot zum Ao Phrang Nang

October 5, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

Pünktlich zum 17.00 Uhr wurden wir an unserem Hotel abgeholt und etwas außerhalb zum Pier gebracht. Hier warteten bereits sehr viele Boote auf die nächste Ausfahrt.

Wir haben ein Platz auf einen Speedboot zugewiesen bekommen und auf ging die rasante Fahrt Richtung Strand.

Unterwegs sind wir an wunderschönen Inseln vorbei gefahren. Stellenweise ist unser Boot sogar durch die Wellen etwas abgehoben - nur fliegen ist schöner 😉

Nach einer kurzen Überfahrt sind wir am Ao Phrang Nang angekommen. Der Strand ist ein wunderschönes Fleckchen Erde mit imposanten Felsen.

Sind das wunderschöne Bilder 👏

Návšteva Phra Nang Beach

January 6, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Dnes máme posledné sťahovanie do rezortu, v ktorom sme boli ubytovaní pred troma dňami a odtiaľ smer letisko Krabi - Bangkok - Viedeň - Bratislava - Košice a Sečovce.
    Tomčo zase odchádza na celý deň za Ei a my vyrážame na Phra Nang pláž, kde sa nachádza aj pekná jaskyňa s domčekmi 😀.
    Pláž je pekná, len keby tu nebolo toľko lodí a ľudí rôznych národností. Vydržíme tu asi dve hodiny a už zdrháme preč z toho slnka. Cestou dáme dobré jedlo u tetky, ktorej sa Petine oči veľmi páčia a stále sa poteší keď sa u nej zastavíme.
    V rezorte ešte využívame bazén na schladenie počas, ktorého prichádza Tomčo a oznamuje že prišiel iba dať sprchu a odchádza vyhrať auto.
    Predvčerom, keď sme boli na trhu, si kúpil los a dnes budú žrebovať výhercov áut motocyklov a podobne, tak uvidíme či výhra.

Zvyšok vyráža do mesta na nákupy.

Milan

Uz sa vam to krati... Nano posledna sanca rozbit sa, tipy mas vo Viberi, Maji neukazuj :) Inak ste perfektni, sami ste zvladli lodny vylet, ked sa uz ten Tomco na vas vybodol.

Vladimír Gavla

Ja už meliem z posledného čo sa týka financií ešte že nám Ei na zajtra vybavila výlet so zľavou a v tom voda a ovocie je už v cene😀

Richard B

Ale ňaňo nebuď škrob... Berú aj karty. Tu v secovciach zamestnanci štrajkujú za zvýšenie tvojho platu tak kľudne míňaj... 😉😉😉.. Hlavne stastlivo domov..

Vladimír Gavla

Neviem čím mám platiť v hotovosti alebo kartou. A v čom je problém. No nemám peniaze v hotovosti a ani na karte😁😁😁

3 dni do odletu

January 6, 2020 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Na dnes nám Ei vybavila výlet na štyri najkrajšie pláže v okolí Ao Nang.
    Ja takmer mŕtvy "asi som včera dostal úpal" , som donútený vstať a ísť na spoločné raňajky. Už som mal aj myšlienku, že ostávam ležať na izbe, ale to mi bolo dôrazne zamietnuté.
    8:30 stojí pick-up pred chatkou, nasadame a uháňame k lodi. Loď je pekná a dokonca máme aj značkové"CAMEL" záchranné koleso😆😆😆.
    Prvá zastávka je pekná lagúna na Hong ostrove, kde sa dá aj kúpať no my to nevyužívame a pokračujeme na ostrov Aleil a Phak, kde sa okúpeme, šnorchlujeme a sledujeme opicu, ktorá si k nám sadla.
    Ďalšia naša zastávka je pláž na ostrove Lao, kde je vyhradené miesto na kúpanie v šírke cca 10m. Zvyšná časť slúži na parkovanie lodí.
    Táto zastávka je skôr o oddychu a konzumácii rôznych dobrôt, ktoré si ľudia priniesli alebo im to zabezpečili v cestovke.
    Náš kapitán nám navrhol zastávku na šnorchlovanie s čím aj súhlasíme a vyrážame k ostrovu Pak Ka kde je už zopár šnorchlovacích ľudí skáčeme do vody a nás kapitán vyberá chlieb o ktorý sa rybky neskutočne bijú.
    Naša posledná zastávka je pláž na ostrove Hong je to ten istý ostrov na ktorom je tá pekná lagúna.
    Po vylodení na breh naše kroky smerujú do reštaurácie kde si konečne dáme obed a to sme netušili koho tam stretneme. Nášho kamaráta varana ktorý tiež sa zastavil na obed. Táto pláž je najkrajšia čo sme doteraz zažili.

PS. 😭Minula sa mi bezfarebna Pepsi 😭

Milan

Parada. Zajtra si dajte vylet na Pai Plong beach, ta je tiez velmi pekna. To len aby ste neprisli domov nahodou oddychnuti. (Tomco to je ta plaz , co sa tam ide z konca Ao Nang plaze po takych drevenych schodikoch, doslovne horsky prechod, volaju to "monkey trail" a pri vstupe na plaz si nas zapisali, kedze je to sukromna plaz, ale vyhodit nas nemohli, lebo podla thajskych zakonov je pobrezie verejne, mozno si pamatas).

1/7/20Reply
    Richard B

No keďže ti došla pepsi natural tak to máš problém. Rýchlo nájdi náhradu hoci denaturovany lieh.. To je najbližšie k domácemu produktu. 😁😁😁 Alebo vydržíš a doma ti poskytnem infuziu.

1/7/20Reply

Uz len jeden den do odletu

January 8, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Tomčo ráno o piatej zase odchádza s Ei pozrieť novú loď, ktorú dajú dnes prvýkrát do vody, či nezateká + prebehne test motora. Uvidíme kedy sa Tomčo vráti.
    My vyrážame na pláž Pai Plong cestičkou Monkey Trail. Poradil nám to Milan, tak dúfame, že nebudeme ľutovať 😃. Je tu pekne, kľud a čo je super, že tu zažívame náš prvý thajský dážď, ktorý trvá ani nie 10 minút a zase je slnko.
    Tomčo sa zúčastnil testovacej plavby loďou, počas ktorej do lode nonstop tiekla voda a z motora olej.
    Dáme spoločný obed a vyberieme sa do Krabi pozrieť budhistický chrám.
    Zastavíme sa ešte na trhu, kde si Peťka kúpi palacinku s obrázkom a my tak trochu zhrešíme a objednávame si tri krát hamburger, ktorý podľa mňa nič moc.
    Na našej izbe sa už začína baliť a Tomčo zase zdrhá s Ei niekam do mesta.
    Niet sa čomu čudovať veď je to ich posledný večer😭.

Milan

To bola trosku ironia, ze sa mate vybrat na tu plaz... Uz podla druhej fotky vidim ten Majin pohlad, ako ma preklina za ten horsky priechod :)

1/8/20Reply
    Rastislav Briskar

stale lepsie ako pristup na niektore plaze v Chorvatsku .. ale ten Majin pohlad .. 1000 slov..

1/8/20Reply

Presun Ao Nang > Ao Nam Mao

January 3, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Dnes má Tomčo z Ei dohodnutý výstup 1237 schodov k budhovi, takže ráno o 5:00 opúšťa našu spoločnú postieľku, čím ju ja získam celú len pre seba😀.
    7:20 pípa telefón - Maja píše: už sme hore.
    Celé zle, už je po mojom spánku.
    Dáme raňajky a netrpezlivo čakáme na Tomča, ktorý sa mal vrátiť o ôsmej a už je pol deviatej a od Tomča žiadne správy. Je niečo po deviatej a Tomčo konečne prichádza. My už máme zbalené a čakáme na Ei, kedy príde po naše kufre a dvoch pasažierov odvezie do nového hotela. Ja s Tomčom ideme na motorkách. Ubytujeme sa a vyrazíme smer pláž kde si dáme dobrý obedík a nasleduje kúpanie. Tomčo má dnes dohodnuté pracovné stretnutie a možno aj rande.😍😘💑
    Všetci dúfame že mu to rande výjde, aspoň bude o čom písať samozrejme, ak nám prezradí detaily.
    My vyrazíme smer Ao Nang na nákupy.

Milan

Podla foto to vyzera byt pekny rezort, aj ked Maja na kazdej foto zamracena... Ale snad zazracne vody, ananas s ruckou atd. ta poliecia. A Tomco vidiet vychod slnka hore pri Budhovi, gratulujem. Len sa zda, ze nejako zamracene? Pamatam, ze stadial bolo vidno krasne hory a na foto nevidno nic.

Milan

Jo a Petka v kuse na mobile, tablete a tu fotku, co na nu cakam, co mi slubila, mi doteraz neposlala. Asi by ste ju mali zaregistrovat na FindPenguins a nechat ju napisat aspon jeden prispevok, vsetci horime zvedavostou, ake zazitky ma ona a ako sa uz tesi na domacu stravu 😂... Joj teraz mi trklo vy asi cakate na tu jaskynu s tym peknym domcekom, o ktorom nam Petka nieco napise ako vyvrcholenie tejto prispevkovej sagy :)

Dana Kočišková

Tomčo, ten tvoj úsmev je neskutočný. A tie dve kočky vedľa teba.

Richard B

Tomčo už sa teším keď ťa príde navštíviť na šíravu a my tam budeme v plnej zostave.

Druhý den v Ao Nang

January 3, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Petin zdravotný stav sa pomaličky zlepšuje, čo sa nedá povedať o Maji, ktorej teplota stúpa. Obidve majú naordinované nevychádzať na slnko takže sú celý deň na izbe.
    Ja s Tomčom vyrážame na motorkách hľadať nové ubytovanie v lokalite, ktorú nám poradila Ei, no nič zaujímavé sme nenašli tak sa vrátime na izbu, dáme spoločný obed a vyberáme druhú lokalitu, na ktorej tiež nič zaujímavé s našim cenovým limitom nenachádzame. Využívame Google a objavíme dva vhodné hotely, ktoré sa chystáme osobne preveriť.
    Večer sa zastaví Ei, tak spoločne vyrážame na obhliadku. Prvý hotel dobrý a aj cena jedna noc 1300 BAT (momentálne platíme 2000 BAT), druhý hotel tiež dobrý + má bazén cena 1700 BAT a že treba objednať cez agoda.com.
    Nasadame k Ei do auta, kde Tomčo jej referuje čo nám tetka povedala. V tom Ei otvára okno a začne komunikovať s tetkou, ktorá berie mobil a už niekam volá. Aaaaaaa máme novú cenu 1400 BAT kukneme na seba, to berieme. Tomčo vyberá kreditku a ide vyplatiť. Máme ubytovanie na 3 noci.
    Cestou späť sa zastavíme u Ei ktorá nás nepozve k sebe, lebo nemá upratané. Berie zázračnú vodu a ideme do reštaurácie, ktorú vybrala ona. Je to reštaurácia, v ktorej sme boli včera. Ei nás informuje že je to reštaurácia, ktorú navštevujú turisti dlhodobo ubytovaní v Ao Nang. Je tu čisto, dobré jedlo a hlavne dobrá cena.

Ešte k tej zázračnej vode - nemáme presne info, ale tá voda sa používa pri výrobe kávy, cca jedno poldeci sa zriedi s pol litra vody a to sa pije pri vysokej teplote a môže sa to aj potierať na kožu v protismere chĺpkov, čo Maja večer otestuje a ráno je bez teploty, tak uvidíme ako sa bude Maja cítiť cez deň. Tá voda smrdí, ako keby v nej boli ohorky z cigariet.

Milan

Nepripomina vam ten usmev daco? Lebo mne toto: https://static.posters.cz/image/750/plagaty/kadove-kralovstvo-olaf-i20931.jpg

1/4/20Reply
    Maria Gavlova

Ciii to som si az teraz vsimla .😂😂😂

Posledny deň v Ao Nang

January 9, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Na prvej fotke je pavúčik, ktorý sa s nami prišiel v noci rozlúčiť. Bolo to od neho pekné gesto, ale nie veľmi rozumné, keď ho Maja zbadala o zábavu som mal postarané 😁.

Náš posledný deň v Ao Nang začína raňajkami a čerstvým ananásom, ktorý pripravuje Maja.
    Od Tomča dostávam otázku - nechceš slivovicu? 😲😲😲😲😲😲 Akú slivovicu? No budíkovú.
    Jasné že chcem!
    On ju už mal zbalenú v kufri - no celé zle.

Nasleduje utratenie posledných batov a Maja s Peťou si užívajú posledné kúpanie v mori.
    Našou ďalšou úlohou je nájsť lacnú reštauráciu, keďže naša obľúbená je z neznámych príčin zatvorená s čím sme finančné nepočítali.
    Reštauráciu sme našli, objednali si jedlo a spokojne debatujeme, medzi čím si Tomčo dopisuje s Milanom, ktorý mu dá otázku kedy máme vypratať izbu? Tomčo píše, že o 12:00. V tom Tomčovi zamrzne tvár, veď je 13:00 a my spokojne sedíme v reštaurácii a v tom začne stres.
    S Tomčom sadáme na motorky a uháňame vypratať izbu, našťastie si naše meškanie nikto nevšimol.
    Izby, motorky odovzdané, sadáme do taxíka a vyrážame smer letisko Krabi.
    Taxikár nás vyloží pri medzinárodnej odletovej hale, čo zistíme asi po 10 minútovom hľadaní správneho check in.
    Takže opúšťame túto halu a nakladajú nás do dodávky, ktorou nás odvezú k hale pre miestne lety. Po kontrole, ktorou prechádzame bez problémov, vstupujeme do salónika Bangkok Airways, kde máme pohostenie v cene letenky a využívame to na 200%.

A už sme v lietadle.

Milan

Ten vyhlad z okna ste mali uchvatny!!! ...a nedalo sa mi nepovsimnut si, ze Tomco si nakupil vybavu (vyzdobu) do noveho domu, som zvedavy, tesim sa... Len nikde nevidim ako tlacite ten tuk tuk...

1/9/20Reply

An den Küsten Thailands

April 1, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 33 °C

Nachdem wir in Thailand in Bangkok angekommen sind waren wir sehr erstaunt, denn es war sooo leise! Im Vergleich zu Indien ist Thailand fast stumm und den Verkehr könnte man fast geregelt nennen!
    Wir wissen das wird sich in anderen Ländern wieder änderen, deshalb genießen wir das gerade noch. Ein bisschen beim Genießen stören uns allerdings die ganzen anderen Touristen. Die Küste von Thailand ist voll von ihnen und das ist auch berechtigt, denn hier ist es nicht hässlich!
    Seit ein paar Jahren boomt der Tourismus hier und die Preise sind auch deutlich gestiegen. Manchmal denke ich ich wäre in Deutschland, denn hier sind sehr viele Deutsche zum Party-Urlaub oder auch all-inclusive Urlaub machen und einige machen hier, wie wir, kurz auf der Asien-Rundreise einen Stopp.
    Wir waren ein paar Tage in Bangkok, und dann auf der Insel Ko Phangan. Dort hatten wir eine Hütte und einen Roller gemietet, haben die Insel erkundet und waren viel schnorcheln. Danach sind wir etwas südlicher an die Küstenregion Krabi gefahren. Diese Region ist bekannt für ihre Insel-Felsen die überall an der Küste aus dem Wasser ragen, sehr schön!
    Ich muss sagen ich finde es schön hier, aber es ist mir einfach zu touristisch. In einem Kurzurlaub würde mich das vielleicht nicht stören, doch auf einer Weltreise schon. Denn da alles für Touristen ausgelegt ist, habe ich das Gefühl, dass es schwieriger wird das eigentliche Land die Kultur und die Thailänder kennen zu lernen.
    Bisher hatten wir eine besonders schöne Begegnung mit den Thaiändern, die ihre Freundlichkeit und hilfsbereite Art zeigt. Das war als unser Roller einen Platten hatte. Jeder wollte helfen und plötzlich fanden wir uns mit unserem Roller auf einem Pickup wieder und wurden zu einer Werkstatt gebracht. Eine Frau die an der Tankstelle wohl unsere Verzweiflung gesehen hatte, hatte innerhalb kurzer Zeit alles für uns organisiert, nachdem schon auf dem Weg zur Tanke viele angehalten hatten und gefragt hatten ob wir Hilfe benötigen. Den Mann mit dem Pickup kannte sie glaube ich auch nicht und sie konnte auch vkein english, aber alle wollten gerne helfen.
    Danach wünschte ich mir fast wir hätten öfter Mal einen Platten, den so lernt man die Leute und ihre Kultur kennen.
    Deshalb bin ich sehr froh das wir noch 10 Tage im Norden als Freiwillige arbeiten werden. Hier könnt ihr euch schon Mal angucken wo:

P.S. Frohe Ostern! Bei uns ist es mit 32-35°C so gar nicht osterlich!

Hey, du siehst wie ein ganz besonderes schönes Meerestier aus...;-) LG Katrin

4/3/18Reply
    Flora Krieger

Echt schönes Bild!

4/3/18Reply

In Thailand kann man wohl wieder etwas touristischer gekleidet sein. Oliver

4/4/18Reply
    Mira Dahmen

Ja außer in Tempeln ist das kein Problem

4/4/18Reply

Hallo Thailand

March 16, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 32 °C

Nach langer Zeit endlich wieder einmal klettern und dies direkt am Strand. Oben angekommen, konnten wir zur Belohnung eine traumhafte Aussicht über den Strand geniessen.

Renate Leuthard

Cool, sieht toll aus aber anstrengend

3/18/19Reply

Ban Ao Nam Mao, บ้านอ่าวน้ำเมา