Thailand

Travelers at this place
    • Day 28

Zoznamovanie sa s bazénom

February 18, 2023 in Thailand

Včerajší pokus o prenájom skútra zlyhal, dnes už reparát prešiel, a tátoš je už pripravený k akcii. Kým boli Tomáško so Zuzkou požičať skúter, my sme sa vybrali s Adamkom do hotelového bazéna. Dedko nám robil kameramana, kým sme sa my zoznamovali s novým vodným prostredím. Dvadsať minút stačilo nato, aby Adamko zaspal v našej posteli s dedkom, ktorý z neho oči nespustil, aby z tej postele nespadol. Popoludní sa púšťame do ďalśích aktivít, tentoraz už v meste.
      Po siedmich km po meste nám dobre padne osvieženie v hotelovom bazéne, Adamko sa pridal k nám dvom a užili sme si ho ako ráno.

• Day 43

Abschied von THAILAND

February 2, 2023 in Thailand

Unsere letzte Unterkunft BLUE ORCHID macht uns den Abschied schwer. Insbesondere mal wieder die so lieben, aufmerksamen, immer freundlichen muslimischen Mitarbeiterinnen haben wir in unser ❤️ geschlossen. Sie lächeln 😃 wirklich herzlich, im auffälligen Gegensatz zu den Thailändern, die uns begegnet sind.
      Die Rucksäcke sind gepackt, Taxi 🚕 zum Flughafen ist für morgen früh bestellt.
      Auf nach CAMBODIA!

• Day 43

KRABI Stadt

February 2, 2023 in Thailand

Wir haben keine großen Erwartungen, und wie so oft, werden wir positiv überrascht.
      An einem traditionellen buddhistischen Krematorium treffen wir auf Louis. Er reiste als Archäologie-Prof. schon in viele Teile der Welt und freut sich, dass wir Männer gemeinsam AUSTRALIA auf unserer Kopfbedeckung stehen haben...
      Auf einem kleinen Amulettmarkt soll es der gemeinsame Spitzbart sein, der uns ins Gespräch bringt. Wir müssen kleine Geschenke 🎁 entgegen nehmen und bereuen, unsere Souvenirs aus Hannover nicht dabei zu haben...
      Schulkinder in ihrer Mittagspause winken uns zu, an einem Stand werden uns RAMBUTAN-Früchte zum Probieren angeboten, sehr leckeres 😋 Fruchtfleisch!
      Den Abend beschließen wir im Hotel Cha-Cha in der Nachbarschaft. Eine sehr schöne Außenanlage, nur die Küche war leider weniger beeindruckend.

• Day 42

TIGER CAVE TEMPEL

February 1, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

1260 unregelmäßige, thailändische Treppenstufen aufwärts, und natürlich auch wieder abwärts, haben meine Kniegelenke zum Erzittern gebracht. Aber die Aussicht von der Anhöhe des 🐅 war echt lohnenswert!
      Leider, und wohl auch glücklicherweise, wird die Tempelanlage gerade gründlich restauriert. Auch auf Eintrittsgelder wird deswegen verzichtet. Wir zahlen mit viel Körpereinsatz, Schweiß und Muskelschmerz...
      No pain no glory!

• Day 41

Friedhof der Fossilien

January 31, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 28 °C

Um es gleich vorweg zu nehmen: Die Werbetreibenden haben eine zu große Welle geschoben - oder uns sind die steinalten Zeugnisse der Vergangenheit, trotz Ebbe, einfach unter Wasser geblieben. Nur sich ins, geschweige unter Wasser zu begeben, ist verboten!
      Aber wir dürfen laut Reiseführer berichten, an einem "extrem seltenen Fossilienfriedhof" gewesen zu sein!
      Nur in USA und JAPAN gibt es soetwas noch!?
      Immerhin hatten wir auf dem Weg viel THAILAND pur, einfach sehr entspannend...

• Day 31

Tajný projekt - Bond. James Bond

February 21, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 24 °C

Už pred dovolenkou som vedel, že tu v Thajsku musím uskutočniť tajný projekt. Celá posádka o ňom vedela, ale poctivo drží bobríka mlčanlivosti.

Tajný projekt začal hneď po príchode do Ao Nang. S Ae som sa dohodol, že mi dohodne stretnutie. Ešte neznalý ako to Adamko zvláda a podobne, sa vyberáme na miesto stretnutia ja, Zuzka a Ocko. Traja najpotrebnejší ľudia pre tajný projekt.

Ae nás vyzdvihne pred hotelom o cca desiatej večer a odvezie do zapadnutej uličky kde si nie som istý či nás neunesú na orgány. Po krátkej chvíli zisťujem, že sa nemáme čoho báť. Veľmi priateľskí ľudia nám začnú podrobne vysvetľovať a ukazovať vzorky. Spoločne si vyberáme to najlepšie a projekt začína. Je to naozaj zážitok.

Po asi 10 minútach sa dohadujeme na cene kde nám Ae ešte zjedná cenu o čosi viac. Dohadujeme sa na ďalšom termíne a odchádzame do hotela v ktorom nešla elektrika. Ale o tom už jeden príspevok bol.

Pred koncom dovolenky nie sme v Ao Nang posledných päť dní zbytočne. Všetko bolo dopredu naplánované aby tajný projekt vyšiel perfektne.

Hneď po návrate do Ao Nang teda volám ujkovi a dohadujem stretnutie na ďalší deň.

Ubytovanie máme tiež tak aby tajný projekt nebol pre nás ďaleko aj peši. Všetko bolo dopredu premyslené. Prichádzame na dohodnuté stretnutie tento krát už cez deň. Aj keď pre nich je to asi jedno. Oni robia asi nonstop.

Ujko nám ukazuje polotovar aj keď sme mysleli, že už bude hotový. Zuzka je nadšená ale aj tak dávame menšie pripomienky a odchádzame s termínom na posledné stretnutie na ďalší deň.

Deň pred našim odchodom je tajný projekt - Bond. James Bond úspešne ukončený

Súťaž o štipľavú odmenu
      Čo je to tento tajný projekt?
      Prvá správna odpoveď vyhráva.

• Day 40

JOY BEACH KRABI

January 30, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 23 °C

Unsere letzte Destination bevor es nach CAMBODIA geht. Im Blue Orchid haben wir ein tolles Quartier direkt am Strand gebucht, freuen uns schon auf das morgige Frühstück am Pool.
      Heute Abend folgen wir aber der Empfehlung unseres vorherigen Quartiergebers: JOY BEACH! Hier treffen wir auch Anton an der Feuerschale, wir wollen uns morgen ausführlicher austauschen...Read more

• Day 20

Cesta z ostrova na pevninu

February 10, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Cesta z ostrova na pevninu začína skoro ráno, keď zbadám našu mladú rodinku cupitať k nášmu bungalovu.
      Adamko ostáva u nás a rodičia idú zariadiť všetko potrebné. Po pol jedenástej sme vyrazili objednaným minivanom na cestu na sever ostrova a odtiaľ na pevninu. Juh a sever spája most, ale na pevninu sme sa museli previezť trajektom. Je to krátky úsek po mori, z auta sme nemuseli vystúpiť, takže sme celý cca dvojhodinový presun presedeli v aute. Už po vylodení bolo z okolia cesty badateľné, že sme v tej bohatšej časti Thajska.
      Cestu lemovali murované obydlia aj väčšie priemyselné stavby, školy, obchody a hlavne veľa zelene. Oproti ostrovom priepastný rozdiel. V Thajsku má človek pocit, že všetko pestujú na stromoch, tu nevidno lány polí, ale stromy, palmy rôzneho druhu, celé lesy.

• Day 24

Uz len jeden den do odletu

January 8, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Tomčo ráno o piatej zase odchádza s Ei pozrieť novú loď, ktorú dajú dnes prvýkrát do vody, či nezateká + prebehne test motora. Uvidíme kedy sa Tomčo vráti.
      My vyrážame na pláž Pai Plong cestičkou Monkey Trail. Poradil nám to Milan, tak dúfame, že nebudeme ľutovať 😃. Je tu pekne, kľud a čo je super, že tu zažívame náš prvý thajský dážď, ktorý trvá ani nie 10 minút a zase je slnko.
      Tomčo sa zúčastnil testovacej plavby loďou, počas ktorej do lode nonstop tiekla voda a z motora olej.
      Dáme spoločný obed a vyberieme sa do Krabi pozrieť budhistický chrám.
      Zastavíme sa ešte na trhu, kde si Peťka kúpi palacinku s obrázkom a my tak trochu zhrešíme a objednávame si tri krát hamburger, ktorý podľa mňa nič moc.
      Na našej izbe sa už začína baliť a Tomčo zase zdrhá s Ei niekam do mesta.
      Niet sa čomu čudovať veď je to ich posledný večer😭.

• Day 22

3 dni do odletu

January 6, 2020 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Na dnes nám Ei vybavila výlet na štyri najkrajšie pláže v okolí Ao Nang.
      Ja takmer mŕtvy "asi som včera dostal úpal" , som donútený vstať a ísť na spoločné raňajky. Už som mal aj myšlienku, že ostávam ležať na izbe, ale to mi bolo dôrazne zamietnuté.
      8:30 stojí pick-up pred chatkou, nasadame a uháňame k lodi. Loď je pekná a dokonca máme aj značkové"CAMEL" záchranné koleso😆😆😆.
      Prvá zastávka je pekná lagúna na Hong ostrove, kde sa dá aj kúpať no my to nevyužívame a pokračujeme na ostrov Aleil a Phak, kde sa okúpeme, šnorchlujeme a sledujeme opicu, ktorá si k nám sadla.
      Ďalšia naša zastávka je pláž na ostrove Lao, kde je vyhradené miesto na kúpanie v šírke cca 10m. Zvyšná časť slúži na parkovanie lodí.
      Táto zastávka je skôr o oddychu a konzumácii rôznych dobrôt, ktoré si ľudia priniesli alebo im to zabezpečili v cestovke.
      Náš kapitán nám navrhol zastávku na šnorchlovanie s čím aj súhlasíme a vyrážame k ostrovu Pak Ka kde je už zopár šnorchlovacích ľudí skáčeme do vody a nás kapitán vyberá chlieb o ktorý sa rybky neskutočne bijú.
      Naša posledná zastávka je pláž na ostrove Hong je to ten istý ostrov na ktorom je tá pekná lagúna.
      Po vylodení na breh naše kroky smerujú do reštaurácie kde si konečne dáme obed a to sme netušili koho tam stretneme. Nášho kamaráta varana ktorý tiež sa zastavil na obed. Táto pláž je najkrajšia čo sme doteraz zažili.

PS. 😭Minula sa mi bezfarebna Pepsi 😭

Ban Ao Nam Mao, บ้านอ่าวน้ำเมา