Thailand
Khao Ao Nam Mao

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Travelers at this place
  • Day 28

   Zoznamovanie sa s bazénom

   February 18 in Thailand

   Včerajší pokus o prenájom skútra zlyhal, dnes už reparát prešiel, a tátoš je už pripravený k akcii. Kým boli Tomáško so Zuzkou požičať skúter, my sme sa vybrali s Adamkom do hotelového bazéna. Dedko nám robil kameramana, kým sme sa my zoznamovali s novým vodným prostredím. Dvadsať minút stačilo nato, aby Adamko zaspal v našej posteli s dedkom, ktorý z neho oči nespustil, aby z tej postele nespadol. Popoludní sa púšťame do ďalśích aktivít, tentoraz už v meste.
   Po siedmich km po meste nám dobre padne osvieženie v hotelovom bazéne, Adamko sa pridal k nám dvom a užili sme si ho ako ráno.
   Read more

  • Day 31

   Tajný projekt - Bond. James Bond

   February 21 in Thailand ⋅ ☁️ 24 °C

   Už pred dovolenkou som vedel, že tu v Thajsku musím uskutočniť tajný projekt. Celá posádka o ňom vedela, ale poctivo drží bobríka mlčanlivosti.

   Tajný projekt začal hneď po príchode do Ao Nang. S Ae som sa dohodol, že mi dohodne stretnutie. Ešte neznalý ako to Adamko zvláda a podobne, sa vyberáme na miesto stretnutia ja, Zuzka a Ocko. Traja najpotrebnejší ľudia pre tajný projekt.

   Ae nás vyzdvihne pred hotelom o cca desiatej večer a odvezie do zapadnutej uličky kde si nie som istý či nás neunesú na orgány. Po krátkej chvíli zisťujem, že sa nemáme čoho báť. Veľmi priateľskí ľudia nám začnú podrobne vysvetľovať a ukazovať vzorky. Spoločne si vyberáme to najlepšie a projekt začína. Je to naozaj zážitok.

   Po asi 10 minútach sa dohadujeme na cene kde nám Ae ešte zjedná cenu o čosi viac. Dohadujeme sa na ďalšom termíne a odchádzame do hotela v ktorom nešla elektrika. Ale o tom už jeden príspevok bol.

   Pred koncom dovolenky nie sme v Ao Nang posledných päť dní zbytočne. Všetko bolo dopredu naplánované aby tajný projekt vyšiel perfektne.

   Hneď po návrate do Ao Nang teda volám ujkovi a dohadujem stretnutie na ďalší deň.

   Ubytovanie máme tiež tak aby tajný projekt nebol pre nás ďaleko aj peši. Všetko bolo dopredu premyslené. Prichádzame na dohodnuté stretnutie tento krát už cez deň. Aj keď pre nich je to asi jedno. Oni robia asi nonstop.

   Ujko nám ukazuje polotovar aj keď sme mysleli, že už bude hotový. Zuzka je nadšená ale aj tak dávame menšie pripomienky a odchádzame s termínom na posledné stretnutie na ďalší deň.

   Deň pred našim odchodom je tajný projekt - Bond. James Bond úspešne ukončený

   Súťaž o štipľavú odmenu
   Čo je to tento tajný projekt?
   Prvá správna odpoveď vyhráva.
   Read more

  • Day 22

   Návšteva Phra Nang Beach

   January 6, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

   Dnes máme posledné sťahovanie do rezortu, v ktorom sme boli ubytovaní pred troma dňami a odtiaľ smer letisko Krabi - Bangkok - Viedeň - Bratislava - Košice a Sečovce.
   Tomčo zase odchádza na celý deň za Ei a my vyrážame na Phra Nang pláž, kde sa nachádza aj pekná jaskyňa s domčekmi 😀.
   Pláž je pekná, len keby tu nebolo toľko lodí a ľudí rôznych národností. Vydržíme tu asi dve hodiny a už zdrháme preč z toho slnka. Cestou dáme dobré jedlo u tetky, ktorej sa Petine oči veľmi páčia a stále sa poteší keď sa u nej zastavíme.
   V rezorte ešte využívame bazén na schladenie počas, ktorého prichádza Tomčo a oznamuje že prišiel iba dať sprchu a odchádza vyhrať auto.
   Predvčerom, keď sme boli na trhu, si kúpil los a dnes budú žrebovať výhercov áut motocyklov a podobne, tak uvidíme či výhra.

   Zvyšok vyráža do mesta na nákupy.
   Read more

  • Day 22

   3 dni do odletu

   January 6, 2020 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

   Na dnes nám Ei vybavila výlet na štyri najkrajšie pláže v okolí Ao Nang.
   Ja takmer mŕtvy "asi som včera dostal úpal" , som donútený vstať a ísť na spoločné raňajky. Už som mal aj myšlienku, že ostávam ležať na izbe, ale to mi bolo dôrazne zamietnuté.
   8:30 stojí pick-up pred chatkou, nasadame a uháňame k lodi. Loď je pekná a dokonca máme aj značkové"CAMEL" záchranné koleso😆😆😆.
   Prvá zastávka je pekná lagúna na Hong ostrove, kde sa dá aj kúpať no my to nevyužívame a pokračujeme na ostrov Aleil a Phak, kde sa okúpeme, šnorchlujeme a sledujeme opicu, ktorá si k nám sadla.
   Ďalšia naša zastávka je pláž na ostrove Lao, kde je vyhradené miesto na kúpanie v šírke cca 10m. Zvyšná časť slúži na parkovanie lodí.
   Táto zastávka je skôr o oddychu a konzumácii rôznych dobrôt, ktoré si ľudia priniesli alebo im to zabezpečili v cestovke.
   Náš kapitán nám navrhol zastávku na šnorchlovanie s čím aj súhlasíme a vyrážame k ostrovu Pak Ka kde je už zopár šnorchlovacích ľudí skáčeme do vody a nás kapitán vyberá chlieb o ktorý sa rybky neskutočne bijú.
   Naša posledná zastávka je pláž na ostrove Hong je to ten istý ostrov na ktorom je tá pekná lagúna.
   Po vylodení na breh naše kroky smerujú do reštaurácie kde si konečne dáme obed a to sme netušili koho tam stretneme. Nášho kamaráta varana ktorý tiež sa zastavil na obed. Táto pláž je najkrajšia čo sme doteraz zažili.

   PS. 😭Minula sa mi bezfarebna Pepsi 😭
   Read more

  • Day 24

   Uz len jeden den do odletu

   January 8, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

   Tomčo ráno o piatej zase odchádza s Ei pozrieť novú loď, ktorú dajú dnes prvýkrát do vody, či nezateká + prebehne test motora. Uvidíme kedy sa Tomčo vráti.
   My vyrážame na pláž Pai Plong cestičkou Monkey Trail. Poradil nám to Milan, tak dúfame, že nebudeme ľutovať 😃. Je tu pekne, kľud a čo je super, že tu zažívame náš prvý thajský dážď, ktorý trvá ani nie 10 minút a zase je slnko.
   Tomčo sa zúčastnil testovacej plavby loďou, počas ktorej do lode nonstop tiekla voda a z motora olej.
   Dáme spoločný obed a vyberieme sa do Krabi pozrieť budhistický chrám.
   Zastavíme sa ešte na trhu, kde si Peťka kúpi palacinku s obrázkom a my tak trochu zhrešíme a objednávame si tri krát hamburger, ktorý podľa mňa nič moc.
   Na našej izbe sa už začína baliť a Tomčo zase zdrhá s Ei niekam do mesta.
   Niet sa čomu čudovať veď je to ich posledný večer😭.
   Read more

  • Day 20

   Cesta z ostrova na pevninu

   February 10 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

   Cesta z ostrova na pevninu začína skoro ráno, keď zbadám našu mladú rodinku cupitať k nášmu bungalovu.
   Adamko ostáva u nás a rodičia idú zariadiť všetko potrebné. Po pol jedenástej sme vyrazili objednaným minivanom na cestu na sever ostrova a odtiaľ na pevninu. Juh a sever spája most, ale na pevninu sme sa museli previezť trajektom. Je to krátky úsek po mori, z auta sme nemuseli vystúpiť, takže sme celý cca dvojhodinový presun presedeli v aute. Už po vylodení bolo z okolia cesty badateľné, že sme v tej bohatšej časti Thajska.
   Cestu lemovali murované obydlia aj väčšie priemyselné stavby, školy, obchody a hlavne veľa zelene. Oproti ostrovom priepastný rozdiel. V Thajsku má človek pocit, že všetko pestujú na stromoch, tu nevidno lány polí, ale stromy, palmy rôzneho druhu, celé lesy.
   Read more

  • Day 20

   Cesta za Budhom

   February 10 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

   Z rezortu Suksai Buri, kde sme sa presťahovali vidno v bohatej zeleni sochu Budhu, na ktorú nás upozorňuje Tomáško. Keďže je to “za rohom”, po večeri sme sa s Milanom vybrali pozrieť ho zblízka.
   Je to majestátna stavba o cca desiatich poschodiach, okolo 250 schodov. Cestu, ktorá vedie k tejto stavbe lemujú stĺpy elektrického vedenia ozdobené sochami námorníkov. Celá stavba sa nesie v červeno zlatom šate. Na každom poschodí má Budha nejakú armádu a celkom hore sochy mníchov, ktorí na mňa zapôsobili úplne živo, až som sa vyľakala.
   Cesta hore bola náročná, lebo schody sú síce široké, ale každý schod má hĺbku len cca 20 cm, sú veľmi strmé. Bála som sa cesty dolu. Bokom tejto obrovskej stavby však vedie úzke, ale vcelku pohodlné schodište a z druhej strany výťah, ktorý v čase našej návštevy - pred západom slnka -nefungoval. Prvýkrát v živote som videla takúto stavbu, stačilo, toto nie je moja “šálka kávy”, ja sa teším na more, za ktorým sa vyberieme dnes.
   Read more

  • Day 28

   Včerajší presun

   February 18 in Thailand

   Včerajší presun začal pre nás dvoch sladkými raňajkami v hotelovej reštaurácii a hneď odtiaľ za Adamkom. Aby jeho rodičia stihli všetko pobaliť, vzali sme Adamka, ako vraví Zuzka, na prázdniny. Naposledy sme sa pohrali v našej izbe a na predpoludňajší spánok sme vyrazili s kočiarikom k moru. Dláždená cestička uspala Adamka na takmer hodinu a pol. Po chutnej “desiate” sme už pred dvanástou nastúpili do minivanu a po štvrťhodinke sme už zakotvili v našom poslednom ubytovaní. Adamko zrelý do postieľky zostal so Zuzkou v chládku izby a my traja sme vyrazili preskúmať práve otvárajúci sa veľký trh neďaleko rezortu. Tu sa ešte len schádzali trhovníci, obed sa tu ešte nedal obstarať. Večer to tu už bežalo na plné obrátky, chlapi ochutnali hamburger- jednohubku, na večer sme sa zásobili ovocím a čerstvo grilovaným mäskom.
   Na tom trhu bolo všetko, od “blšákových” šiat, cez čerstvé ryby a ovocie, až po kdejaké miestne dobroty od sladkých po slané, aj niečo na spôsob našich buchiet na pare. “Vône” toho všetkého sa miešali v horúcom vzduchu, čo miestami vôbec nebolo príjemné. Tu som si uvedomila, že to bude najhorúcejšia destinácia, kde budeme bývať. Z asfaltových ciest a chodníkov sála horúčava, akú sme pri mori nezažili.
   Read more

  • Day 31

   Deň pred odletom

   February 21 in Thailand ⋅ ☁️ 24 °C

   Deň pred odletom sme si vyhradili na balenie, žiadny výlet, iba spoločná večera.
   Po včerajšom daždi sa ráno vyčasí, preto si s Adamkom pošantíme v bazéne. Ten ho tak vyčerpá, že cez obed spí takmer 2 hodiny v našej posteli, kde ho obložím vankúšmi, aby naňho klíma priamo nefúkala, lebo bez nej by sa spať nedalo.
   Keď už spinkal skoro dve hodiny, spustil sa taký lejak, že ho zobudilo hlasné bubnovanie na strechu nad terasou pred izbou. Ale aj necelé 2 hodiny spánku ho posilnili tak, že poobede šantil v bazéne s rodičmi. Cestou na večeru už zase naberal energiu zo spánku v kočiariku. Zo servírovanej večere si nenechal ujsť ryžu a aspoň olíznuť slamku z ananásového drinku. My dvaja s Adamkom sme zamierili “domov” a Zuzka s chlapmi šla prvýkrát poobzerať trh oproti rezortu. Tomi musí od 20tej makať v robote, takže sa dnes žiadne karty nehrajú a chystáme sa spať, ráno o ôsmej nabalíme objednaný minivan a zamierime na letisko v Krabi.
   A ešte poznámka, to svetielko v zeleni na úvodnej fotke je Budha nad rezortom, v ktorom bývame. Vedie k nemu len 250 schodov.
   Read more

  • Day 18

   Tag 17 - Zurück aufs Festland

   May 7 in Thailand ⋅ ☁️ 32 °C

   Nach knapp 2 Wochen haben wir die Inseln Koh Samui, Koh Phangan und Koh Tao durch und sind auf dem Rückweg aufs Festland. Als nächstes zieht es uns nach Krabi im Südwesten von Thailand. Hier erwarten uns tolle Landschaften, viele kleine Inseln und beeindruckende Strände.
   Ab hier organisieren wir unsere Reise auch noch selbstständiger als zuvor. Wir greifen hier auf ein nobles AirBnB zurück und kümmern uns auch selbst um den Transport von Ort zu Ort, was vorher ein Reisebüro für uns gemacht hat.
   Nachdem wir 7 Stunden unterwegs waren, sind wir um 17:00 Uhr an unserem AirBnB angekommen, haben uns, wie immer, Roller geliehen und sind und den Magen füllen gegangen. Vielmehr wurde an diesem Abend auch nicht gemacht.
   Eine Neuerung gab es dennoch: Am Abend wurde in der Unterkunft der erste Filmeabend eingeläutet. Es lief:
   Uncharted.
   Jetzt sind es noch 5 Tage in Krabi.
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Khao Ao Nam Mao, เขาอ่าวน้ำเมา

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android