Thailand
Muban Chao Mokaen

Preflakany den a zazitky s motorkou

December 30, 2017 in Thailand ⋅ 🌙 -1 °C

Kedze byvame v bungalowikoch upletenych z bambusu, tak ich steny su tak tenke, ze medzi dvoma vedlajsimi sa mozete kludne zvnutra rozpravat.
      To je sranda, kedze mame susedov Nemcov a ti sa vecer rozhodnu ist do sprchy (ladovej). Z ich chatky vychadzaju zvuky, ako by tam rezali prasa.

Sranda konci v noci, ked nemozem spat, lebo Tomcov a vedlajsi bungalow ma kaslajuceho obyvatela.
      Konecne rano ako tak zaspim, no niekedy pred osmou rano je na dovolenke najvyssi cas, aby ranostaj Danka zacala nejakym dlhodobym procesom rozbalovat balicek keksikov - ten zvuk ma tak rozculuje, chcem spat...
      Ked to konecne rozbali zacne si stastne odchrumkavat a kedze v jednom balicku je tych keksikov snad 6 je mi jasne, ze moj spanok na dnes konci.

Cele doobedu spekulujeme nad tym, ze si poziciame motorku na preskumanie ostrova, ale kedze moznost pozicat si ju je az 30m od nasho bungalowa na nasej recepcii a my sme na smrt zleniveli, tak z motorky nakoniec nic.
      Cele doobedu tiez riesime, kde a ako sa ubytujeme v nasledujucich dnoch, nakolko pocasie sa zhorsilo. Je sice teplo, ale zamracene a slnko vychadza len na kratke intervaly. Obcas aspon podla predpovede hrozi aj dazd. Predpokladam, ze more ma stale svoju cca 29 stupnovu teplotu.
      Horko tazko sa o 12tej vyberieme z domceka az k cca 20m vzdialenemu stolu restauracie, kde si objednavame ranajky ;)
      Danke to uz neda a neskor ide az na 50m vzdialenu plaz rovno pod nasimi bungalowmi, zatial co ja odpadavam unaveny z "ranajok".
      Toto nicnerobenie ma uplne zabija.
      Zakerne je, ze z nasho beachfront bungalowu nevidim plaz, ale plachetnice na nej zakotvene vidim detailne. Ked sa este ti provokateri vozia na motorovych nafukovacich clnoch na breh, zacinam mat z toho vazne suchozemske depresie.

Podvecer konecne objednavame ubytovanie na poslednych 10 dni na Phukete, kde sa zacneme presuvat prveho januara a konecne si tiez prenajimame aspon jednu motorku.

Vyrazime s nou do mesta na nakupy a na dobrotku s tym, ze v polke cesty natankujeme.
      Na pumpe (slnecnik s plastovym stolikom, na ktorom su vylozene pet flasky s benzinom) po tom ako nevieme odomknut priklop nadrze ujko po thajsky zahlasi, ze to nie je korektny klucik na tuto motorku. Pomyslim si o nom svoje, kedze videl ako sme presne s tymto klucikom a nastartovanou motorkou dosli az na pumpu a taktiez videl ako som nastartoval a odfrcal prec. Dolezite je, ze nadrz sa otvorit a teda ani dotankovat nepodarilo.
      Zabava sa zacina, ked cestou spat motorka zacina v kopcoch nejako trhat. Neskor uz zhadzujem Danku a zistujem, ze uz ani so mnou to ta motorka nejako do kopca nepotlaci. Proste nadrz prazdna. Z jedneho kopca sa spustim, zvysok nakoniec dotlacim az do nasho rezortu.
      Neskor zaciname patrat po probleme a zistime, ze s klucikom cislo 6 sme cely cas chodili na motorke cislo 9 (tak nam to dali). Zahadne sa s tym klucikom dalo nastartovat aj ked sa jednalo o uplne iny typ motorky, ale uz otvorit nadrz, alebo zamknut motorku neslo. Zanechavame im teda v rezorte motorku s uplne prazdnou nadrzou a dostavame inu (damskeho Scoopyho, ktoreho Danka oznacila za nemoznu a slabu motorku), ku ktoremu zahadne pasuje nas klucik z predchadzajucej motorky.

P.S. Na fotke odflaknuta foto nasej plaze - jedina foto, ktoru sme dnes odfotili

Specialny pozdrav posielame pre jednu Lucku a dvoch Matusov ;)

Prieskum ostrova

December 31, 2017 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Rano Danka v nocnej koseli bez spodneho pradla (a zdaleka tu nie je jedina) skuma kilometre nasej plaze.
      Potom si doprajeme zdravu ovocnu ranajkovu misu z ovocia, ktore sme nakupili este vcera. Specialitou je hlavne jablko, ktore chuti ako hruska a dracie vajce "pitahaya" (ako spravne poznamenal Tomco, ovocie ako z filmu Avatar; v skutocnosti plod kaktusoveho stromu).

Nasledny plan na poslednej motorke, ktora sa dala prenajat je preskumat juznu plaz ostrova (asi 10km od nas), ktora je ako jedna z mala v Thajsku znama vlnami vhodnymi na surfovanie.
      Kedze Tomco odmieta, ze pojdeme na jednej motorke traja - to mohli byt zase zazitky, tak ja robim mototaxikara a striedavo nosim na plaz a z plaze najprv Tomca a potom Danku.
      Vzhladom na obdobie ako aj cas odlivu bohuzial ziadne extra vlny neboli. Piesok bol vsak uplne jemnucky prasok.
      Cestou spat s Tomcom nas chyti osviezujuci dazdik a cestou spat s Dankou prekrizujeme na motorke ostrov skrz naskrz, az kym nezacne taky fukot, ze je jasne, ze coskoro zmokneme do nitky. Nastastie zas len taky maly dazdik.
      Na obedo-veceru vyskusam barmsku polievku s vajcom (burmesse egg curry) a je to delikatesa, aj ked porcia taka, ze mam dost. Thajske porcie su vzdy take, ze staci jedna polievka, alebo jedno druhe jedlo a clovek ma dost. Polievka je v skutocnosti len ciastocne tekute velmi bohate druhe jedlo. Navyse do toho este vzdy vtlacim dobru kopu ryze, ktora tu chut polievky do seba natiahne a cele to riadne zahusti.
      Snazime sa trochu odychnut a uvidime, ci sa tu v noci nieco v suvislosti s novym rokom strhne vzhladom na to, ze neverim, ze Tomco prepasoval nejake rachejtle... ;)

Na foto ikonicky hippie bar v tvare lode, ktory je na plazi asi 100m od nas; nase ranajky; barmska polievka a dnesna plaz.

Pozdrav z buducnosti

January 1, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 0 °C

Z roku 2018 vam vsetkym meskajucim, ktori ste este v 2017 prajeme vsetko naj v novom roku...

A "maly" popis ako to prebiehalo u nas:

Vecer urobime prieskum blizkych barov po plazi. Hipie bar postaveny zo zvyskov naplavenych driev je vo vnutri nieco neskutocne. Skrizena stroskotana lod s byvanim v korunach stromov, tarzaniou s tanecnym parketom a kopou nezavislych v roznych vyskach polozenych terasiek s vyhladom pospajanych vyskovymi cestickami a rebrikmi. To vsetko farebne nasvietene do decentnych roznofarebnych tonov.
      Vo vacsine barov uplne kludna atmosfera, vobec nie hlasna hudba. Vobec to nevyzera, zeby sa tu slavil nejaky koniec roka. Pravdepodobne som tento ostrov vybral spravne podobne ako vacsina, ktora nema zaujem o nejake hlucne a buracajuce oslavy.
      Chudak Tomco spi, lebo ako to uz u neho na dovolenkach byva, vzdy ma stastie na nejaky zdravotny problem. Po tom ako celu dovolenku kasle, chrapci a dorazil si kostrc pripisuje dnes na zoznam dalsi neduh. Tentoraz mu asi prechladlo oko na motorke.

Ja s Dankou lezim na uplne prazdnej terase nasho rezortu polozenej priamo nad plazou s vyhladom na more so zakotvenymi lodami. Nad nami mesiac v splne a trosku dalej doliehajuca romanticka hudba z blizkeho baru dofarbovana zvukmi prilivu. Tesne vedla nas lezi a strazi nas verny rezortovy pes, ktory zistil, ze sme aktualne jedini zijuci ludia v blizkom okoli.
      Ludia uz od cca deviatej vecer vypustaju nepretrzite baloniky stastia, ktore pomalicky stupaju a aj ked to nie je prave ekologicke je to take pomale, kludne a zapadajuce do tejto tichej oslavy prichodu noveho roku.

Prechod do noveho roku prebehne viac menej v klude az na zopar ukricanych zapadniarov a na plazi, kde sme dnes boli (ale ta je od nas teraz pekne daleko) je aj ohnostroj, ktory z dialky pozorujeme pocas toho ako oblohu pokryju dalsie a dalsie baloniky stastia...

Poriadna (myslim kus hlasnejsia) hudba v baroch sa nakoniec pusta az po polnoci a zacina sa oslavovat, ale to my uz unaveni padame spat... Zajtra (teda uz dnes) mame pred sebou narocny presun do Phuketu.

Buffalo Bay

March 11, 2023 in Thailand ⋅ ☀️ 29 °C

Heute gings mit den Mopeds Richtung Buffalo Bay. Eine große Bucht mit unterschiedlichem Sand. Im Norden goldgelb grobkörnig und im Süden weiss und fein.

Koh Phayam II

July 24, 2022 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Two more days in paradise...surfing and swimming

Ko Phayam (Tag 2)

November 29, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Der Tag startete mit einem leckeren Fühstück mit Kaffee am unterkunftseigenen und naturbelassenen See. Hier kann man wirklich sehr entspannt sitzen! Anschließend gingen wir an den Strand und entspannten uns ausgiebigst. Gerade als wir gegen Mittag wieder zur Unterkunft wollten, fing es an zu regnen. Wir gingen zu einem örtlichen Fahrradverleih und wollten uns zunächst erkundigen ob die Dinger denn auch Licht hätten (Straßenbeleuchtung ist hier nämlich größtenteils Fehlanzeige und um 18:30 ist es bereits finster): nein haben sie nicht - nagut, also kein Fahrrad.
      Zurück in der Unterkunft aßen wir von der hiesigen Speisekarte zwei leckere Gerichte: es gab Pad Thai und Frühlingsrolle. Schnell buchten wir noch die morgige Aktivität: Schnorcheln auf den Surin Inseln - sollen u.A. der beste Schnorchelspot in Thailand sein. Dann ging es um die alles entscheidende Frage: traut sich Clemens auf einen Roller oder nicht (noch nie gefahren). Wir gingen zum Vermieter um die Ecke und fragten erstmal, was das alles für Knöpfe und Schalter sind: und ab ging es! Probegefahren, kurz den Mietvertrag unterschrieben und wir hatten unser super Fortbewegungsmittel! An dieser Stelle muss man erwähnen, dass selbst der internationale Führerschein aus Deutschland, den wir haben, hier nicht gültig ist: d.h. bei Kontrolle Schmiergeld zahlen und bei einem Unfall hat man verloren. Da hier jedoch keine Polizei ist, Autos verboten sind und generell nur sehr wenig Verkehr auf der Insel ist, trauten wir uns.
      Erstes Ziel: Monkey Beach im Norden. Tatsächlich sahen wir auf dem Weg durch den Regenwald wieder Makaken - super! Der Strand an sich war total verlassen und idyllisch gelegen. Eine Strandbar hat es hier. Da soll nicht der letzte Besuch gewesen sein. Den Sonnenuntergang schauten wir uns an „unserem“ Strand, am Buffalo Beach, an. Zum Abendessen trafen wir uns am Pier mit Fabian, dem Schweizer mit dem wir zur Insel gekommen waren. Nach langen Gesprächen im nahen Restaurant bis halb 10 fuhren wir wieder zur Unterkunft. In dieser Nacht schauten wir uns das leuchtende Plankton im Meer wieder an: einfach schön:)

Snorkeling #2

February 25 in Thailand ⋅ ☀️ 33 °C

Sind heute schon früh aufgestanden, wir haben nich einen Schnorchelausflug gebucht. Schöner geht's glaub ich garnicht mehr. Ich hatte das Gefühl ich schwimme durch ein Aquarium.

Ko Phayam - letzter Tag

December 4, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 24 °C

Augen nach der Nacht öffnen und man erblickt das ruhige Meer; die ersten Sonnenstrahlen treffen den Strand: Das muss das Paradies sein. Leider auch unser letzter Tag an diesem herrlichen Strand und auf der wunderbaren Insel. Wir spielen schon ernsthaft mit dem Gedanken unsere Rentenzeit hier zu verbringen;)
      Nach einem Frühstück an unserem Stammplatz hieß es erstmal: Hängematte! Gegen halb 10 fuhren wir mit dem Roller auf die südöstliche Seite der Insel. Hier wollten wir die nur bei Ebbe zu Fuß erreichbare Insel Ko Kam besuchen. Auch hier war der Weg alles andere als gut ausgebaut, sodass wir nach kurzer Zeit auf der „Straße“ den Roller abstellten und zu Fuß weitergingen. Zum Glück war der Weg zum Strand nicht mehr weit. Dass sich nur wenig Menschen an diesen Teil von Ko Phayam verirren, sah man an den ganzen schönen Muscheln und Einsiedlerkrebsen am Strand. Auch ein nahegelegenes Resort sah sehr verlassen aus. Als wir an der Furt ankamen war es leider schon zu spät, wir konnten nur noch ein Foto von der kleinen Insel machen.
      Auf dem Rückweg gingen wir an einem kleinen verlassenen Strandabschnitt vorbei, an den wir uns kurz vorher verfahren hatten. Es lag viel Müll herum; ein altes zusammengefallenes Guesthouse befindet sich am Strand. Ein wenig Aufräumen und einige architektonische Änderungen würden hier einen kleinen Traumstrand entstehen lassen:)
      Auf dem Rückweg probierte auch Karin mal das Rollerfahren aus und fragte sich sogleich warum eigentlich Clemens immer gefahren ist (macht Spaß!). Nach diesem Ausflug hieß es für uns wieder: Hängematte! Und zwar bis zum Mittagessen. Um gleich danach wieder in der Hängematte zu landen. So kann das weiter gehen. Ein zwischenzeitlicher Meeresgang war natürlich auch immer dabei. Gegen 16 Uhr mussten wir uns leider von unserem Roller verabschieden, da wir mit ihm am nächsten Tag nicht zum Pier fahren konnten. Für die anschließende Runde in der Hängematte holten wir uns einen Mojito und eine Pina Colada. Nachdem der letzte Sonnenuntergang genossen wurde, aßen wir bei unserer alten Unterkunft Rabbit Bungalows zu Abend, wo wir uns lange mit Lec unterhielten und ein leckeres Getränk aufs Haus erhielten. Auf der Terasse sitzend ließen wir den Tag ausklingen.
      Am nächsten Morgen standen wir um 7 Uhr auf, um nach dem Packen noch etwas das Meer genießen zu können. Wir verließen bei schönstem Wetter um 8 Uhr unseren Bungalow und fuhren mit Moped-Taxen zum Pier, wo uns schon unser Speedboat nach Ranong erwartete. Unser Bus in Ranong hatte das Ziel:
      Krabi

Muban Chao Mokaen, หมู่บ้านชาวมอร์แกน