Thailand
Phuket City

Patong

November 27, 2018 in Thailand ⋅ ☀️ 31 °C

Patong ist zwar voll mit Touris (siehe Russenhocke 😁) und so einsam wie es auf dem Sonnenuntergangsfoto scheint, ist es nicht, aber dafür hat man jede Menge zu gucken. Lassen uns die Sonne auf den Bauch scheinen und beobachten Selfie machende Menschen aus aller Welt, Jetskis, Sonnenbrillenverkäufer und Liegestützen machende Pumper am Strand. Abends geht es auf die berühmt berüchtigte Bangla Road.Read more

Getting started

March 14, 2018 in Thailand ⋅ ☀️ 32 °C

14.03.: ca. 5kg Klamotten rausgesucht & im Rucksack verstaut; zwecks Hygiene 1 ganze Zahnbürste dazu, das war's. Woher die Überzeugung kam, dass man Zahnpasta auch in Asien kaufen kann, die Zahnbürste aber mit muss, ist mir keine 48 Stunden später jedoch unklar ;)Read more

Plaz Paradise

January 9, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Rano mi je trochu lepsie, tak sa pred vsetkymi tvarim, ze mi je skvelo, lebo viem, ze len tak sa dostanem vonku.
      Tomco pre nas na posledny opalovaci den a na moje narodeniny vybral vylet na Paradise beach.

Najprv zajdeme do uliciek Patongu kupit este nejake somarinky. Cez den to vsak vobec nezije. Stastie vsak i tak stoji pri nas a nakup sa podari. A to vyjednavanie o cene to je top akcia tejto dovolenky. Podliezame aj nase predpokladane najnizsie mozne vyjednatelne ceny.

Stadial uz sup na Paradise beach.
      No a to uz bol trosku iny level ta plazicka. Je to totiz prva plaz v Thajsku, kde musime zaplatit za vstup (a nie malo) - okrem tych, co maju narodeniny (tym to plati sponzor Tomco)...
      Viac menej hned po vstupe zistujeme, ze ten poplatok i tak nic nezahrna, takze si mozeme ist pekne uzivat ako milionari a zaplatit si postel so slnecnikom na plazi, alebo lehatka. Aj ked mam dnes ako narodeninovy oslavenec uplne slobodnu volbu rozhadzovania Tomcovych penazi, pre pokoj jeho penazenky volim nizsi standard, lehatka so slnecnikom. Uzivam si vyhlad na malu plaz uzatvorenu v zatoke s velkymi oblymi kamenmi po okrajoch a v pozadi s velkou vyletnou lodou, kym sa ti dvaja clapkaju vo vode.
      Neskor na dorazenie atmosfery si objednavame obed rovno do postele (teda "lehatka") vo forme fajnej pizze (asi uz mame abtinencne priznaky po europskom jedle).
      Ked uz ma zacne teplo dorazat zbalime veci.

Cestou sa este pokusime kupit maly darcek, ktory si Nano zazelal a vobec to nie je sranda. No pekne nam to zakomplikoval. I tento projekt sa nakoniec podari i ked trochu inak ako sme zamyslali.

Tetuske z pozicovne vraciame motorky a vyzera byt stastna, ze sa tie motorky po 8-ich dnoch fakt vratili a ze na sebe nemaju ani skrabancek - no zda sa, ze vyssi level je uz iba nejaka upchata 12 prudovka v Bangkoku, ale to uz tuto dovolenku nebudeme skusat...

P.S. Urcite mi je lepsie, ale extra zdravo sa necitim a pridali sa dalsie priznaky.
      Tie pred zvyskom tajim, lebo by sa na mna hned vrhli so svojimi lekarnickami...

Presun do Phuketu

January 1, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Mototaxikom (ten sposob prepravy neznasam) na molo, speedboatom vo vlnach na pevninu, superluxusnym vanom na bus stanicu a potom uz len 6 hodin v autobuse, kde filter klimy nebol meneny asi nikdy...
      Pocas cesty busom vojenska kontrola pravdepodobne na pritomnost osob, ktore nelegalne prekrocili barmsku hranicu (utecenci). Zaujimave je, ze v ramci autobusu, kde sa nahodne skontroluju doklady asi polovicke cestujucich sa najdlhsie kuka do mojho pasu. A celkovo nechapem, ci mu vyzorom pripominam nejakeho cokoladovonegroidneho barmanca. Danka s tym problem nema a Tomco pre istotu nema so sebou v buse ani pas a nastastie ho ani nekontroluju.
      Na zvysenie napatia nakoniec vyberu z autobusu dve dievcata a nechavaju si ich na kontrolnom bode s tym, ze my s autobusom odchadzame... Doteraz nevieme v com mali problem...
      Cesta je dlha a mam pocit, ze Thajsko je jedna velka dzungla, do ktorej su vsadene nejake mestecka, dedinky. Vsade je to husto zarastene a ani raz som nevidel nejake vyruby a pod. ako u nas.
      V autobuse sme cely cas jedine biele tvare. Nas sprievodca (ten je v kazdom buse zjavne akejkolvek kategorie) vsetko organizuje a doslovne o kazdom v autobuse a jeho cieli cesty ma prehlad.
      Kazdeho upozorni, ked ma vystupit a v ramci cistenia klimatizacie do nej v polke cesty striekne zachodovu voňku, ktora "rozvonia" cely bus.
      Poslednych 30km uz na ostrove Phuket je katastrofa. O osmej vecer zapcha, ze sa pohybujeme priskokmi vpred.
      Tato cesta bola asi najvacsim trapenim za celu dovolenku... Ked sme konecne po vyse 7mich hodinach ukoncili cestu, ktora mala trvat 6 hodin, museli sme este hladat taxik, kym sme skoncili v nasom krasnom hoteliku.
      K Phuketu zatial viac nepisem, snad sa moje prve dojmy trosku daju dokopy...

Reise nach Phuket

October 27, 2017 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

Ein weiterer Skorpion im Zimmer ließ auch diese Nacht etwas kurz werden...
      Heute mache ich mich auf die Reise nach Phuket, um Anita zu besuchen. Sie sitzt seit einigen Tagen im Krankenhaus fest, weil ihr kleiner Sohn Schleim in den Lungen hat. Da sie noch ein Bett frei hat, nutze ich die Chance um mal nicht im Dschungel zu schlafen.
      Nachdem Frühstück schreibe ich an meinen Einträgen hier und lese mein Buch weiter. Als Yad fertig war mit Frühstück servieren haben wir eine Runde Backgammon gespielt, auch hier spielt man das sehr gerne. Zur Erholung und vor allem für meinen Rücken gab es noch eine kleine Runde Joga. Anschließend machten wir uns durch den Dschungel auf den Weg zum Mittagessen bei Tiki und einen kurzen Stopp bei Anitas Restaurant - Faye’s Kitchen.
      Frisch gestärkt verabschiedete ich mich von den anderen zweien und begab mich auf den Weg von Ko Yao Noi nach Phuket ins Krankenhaus - mit dem Roller zum Pier, mit dem Speedboat nach Phuket und den Rest mit dem Taxi.
      Angekommen im Krankenhaus musste ich schnell feststellen, dass das einem 5 Sterne Hotel gleicht. Hier kann man ruhig mal krank sein. :-) ich habe also nun ein eigenes Bett in einem geschlossenen Raum, mit warmen Wasser und einem Bestellservice der alles bringt was das Herz begehrt. Was will man mehr :-) in diesem Sinne gute Nacht.

Phuket City