Vietnam
Suối Lớn

5 travelers at this place

Inseltour 1: Chua Ho Quoc Tempel

November 24, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 30 °C

Nur knapp 10 km entfernt in Richtung Norden - die Zufahrt ist etwas versteckt - liegt ein schöner Tempel, der ein Zen Kloster beherbergt. Er liegt direkt am Meer und wenn ich ehrlich bin, hatte ich den so nicht auf dem Radar. Er hat richtig Atmosphäre, ist gut erhalten und es macht Spaß, ihn zu erkunden 👍👏👌.Read more

Phu Quoc III

December 17, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 29 °C

ZEN BUDDHIST TEMPLE & CAPLE CAR

▪️Trúc Lâm Hộ Quốc Zen Monastery so heißt der buddhistische Tempel von dem man einen wundervollen Blick über den Ozean hat und im Häuschen neben an ein leckeres, kostenloses vegetarisches Gericht bekam :)
    ▪️222 Treppen ging es hinauf zu gigantischen Staturen und Pagoden, es roch nach Räucherstäbchen und immer wieder erklung ein dumpfer Gong
    ▪️An der Südküste sind wir mit der längsten Seilbahn übers Meer zur Pineapple Insel gefahren
    ▪️150k p.P. (ca. 5€) kostete die Überfahrt, was für Vietnam ziemlich teuer ist, dafür wurde aber auch einiges geboten: ein 360°C Blick über das Meer, Phu Quoc und ein Wasserpark auf der Touri Insel! :D

(GoPro Bilder folgen noch)

💡Die Phu Quoc Cable Car hat in der Zeit von 12 - 13:30Uhr geschlossen. Die beste Zeit um die 25 minütige Fahrt anzutreten ist ab 15 Uhr, wenn die Warteschlangen sich aufgelöst haben.

Pláž Sao a prieskum ostrova

February 24, 2019 in Vietnam ⋅ ⛅ 26 °C

Požičiavame si motorky bez toho, aby sme nechali nejaký doklad, zálohu, čokoľvek zaplatili a vyrážame na 20km vzdialenú pláž Sao, ktorá nás prekvapí bielym pieskom a teplučkou tyrkysovou vodou.
    Pokúpeme sa, polebedíme a poobede vyrážame na potulky a prieskum ostrova.

Prvý plán obsadiť nejakú pláž exkluzívneho rezortu nám nevychádza. Snáď 6 hviezdičkové ultraluxusné rezorty sú dokonale strážené a nám sa nepodarí prekĺznuť.
    Neskôr skončíme v neturistickom prístave, kde pozorujeme farebné vietnamské rybárske lode, ale aj tradičnú vietnamskú loďku pripomínajúcu veľký pletený kruhový košík. Ako sa však ten manévruje netušíme.

Plán nájsť opustenú pláž nám vychádza, keď po zopár kilometroch prašno-hlineno-pieskových ciest nachádzame asi 5km dlhú úplne prázdnu pláž. Na jej konci už stoja žeriavy a prebieha čulý stavebný ruch. Tu raz bude rezort na rezorte. Teraz sú tu len palmy, piesok a kravské hovienka, vďaka ktorým sme si kúpanie rozmysleli.

Neskôr vchádzame doslovne do novostavajúceho sa sídliska. Zopár kilometrov rozostavaných hotelov, luxusných víl vo francúzskom štýle. Celé ulice plné apartmánov.
    Zjavne sme v časti ostrova, kde turistický ruch ešte nedorazil, ale raz tu bude milarda dovolenkárov.

Niekoľko kilometrov od nášho hotela si omylom zamknem kľúče do úložného priestoru motorky.
    Ten sa dá ako inak otvoriť len s tými kľúčmi. A taktiež motorka sa dá naštartovať a presunúť len s týmito kľúčmi...
    Keby to spravil Tomčo asi ho obesím.

Ja však s rehotom a nejakým vnútorným presvedčením, že všetky zážitky majú šťastný koniec hneď oproti na druhej strane cesty objavujem motoopravára.
    Ten síce nevie ani slovo po anglicky, ale pochopí a ukáže nám ako sa s veľkou trpezlivosťou dá otvoriť príklop s úplne iným kľúčom. (posledná foto)

Domov dorážame zničení a kvalitne pripečení. Jediné, čo v kuse natieram je hlava a nos. A nos ma štípe a hlavu mám tak zlúpanú, že vyzerám jak Gorbačov...

Chùa Ho Quoc

August 31, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 28 °C

Avant de rentrer, un petit détour par la pagode Ho Quoc.

Nous arrivons au crépuscule, au moment de la prière. Nous avons tout juste le temps de faire un tour que la nuit tombe.

Le retour a Duong Dong se fera de nuit. Et peut-être sous la pluie...Read more

Suối Lớn, Suoi Lon