South American Trip

September 2016 - January 2017
A 139-day adventure by the painted veil Read more

Bratislava

September 6, 2016 in Slovakia ⋅ 🌧 14 °C

І ось: початок нашої подорожі, яку ми так довго виношували в голові. Хоча вона все ще недоношена :) але доплановувати будемо вже по дорозі, імпровізація додає авантюрності)) Смішно, звичайно, коли питають: "О, Південна Америка, в яку країну їдете спочатку?", а ми відповідаємо: "В Словаччину". Але ми сьогодні тут. В дощовій Братиславі. Вона не така маленька як видається на перший погляд , старовинна і симпатична, але радянський touch теж присутній.Read more

Rome

September 7, 2016 in Italy ⋅ ⛅ 22 °C

Аж не віриться, що з Братислави в Рим 1 год 10 хв летіти. В Римі на практиці автобусом можна їхати задарма, перевіряють рідко, в основному в серпні, так ми і добрались з аеропорту в місто :) цього разу з airbnb-хостами не пощастило. Пара, яка в них ночувала, викликала поліцію, бо в них вкрали 1000 євро з кімнати. В квартирі була відеокамера, але хазяїн відмовився показувати відеозапис... І наш заїзд він скасував, бо в нього й так в цей день "забагато стресу з поліцією". Але воно, напевно, і на краще. Пара - він чилієць, вона швейцарка. Вони на півроку приїхали в Європу. Все як в нас, тільки навпаки :) Шкода, були надзвичайно милі, було би класно зустрітись в Чилі. До речі, римська поліція надзвичайно пасивна.... Вони так толком нічого і не зробили. Навіть приїжджати не хотіли спочатку. Хоча в місті патрулі на кожному кроці.
    Ми поселились в іншого хоста в дуже прикольній квартирі, а airbnb подарували нам 50 євро за незручності:)
    А Рим... тепер я розумію чому його називають вічним містом. Я вражена. Просто дар мови втратила. Він перевершив всі мої очікування. На кожному кроці чекає щось неймовірне. Аж не віриться, що ти в центрі такої великої історії. У вічному місті навіть і розмови про вічне :)
    І вперше в Західній Європі я почуваюсь underdressed ))
    Правда, проблеми зі сміттям в них величезні. Це видно вже біля аеропорту. Але навіть і в центрі. Побачила здорового щура на вулиці, він вже навіть людей не боявся. Востаннє гризуна на вулицю я бачила знову ж таки в Італії...
    Зате їжа, звичайно, неперевершена. Ми ж в Eataly ;)

Vatican

September 9, 2016 in Vatican City ⋅ ⛅ 24 °C

Сьогодні були в новій країні хехе:) Ватикан ще менший, ніж я думала. Музеї Ватикану надзвичайні. Аудіогід обіцяв, що ми їх запам'ятаємо на все життя і протягом 4-х годин ми мали можливість переконатись в його правоті. Такого щільного накопичення краси на кв.м ще не доводилось бачити. Риму це стосується також. Просто приходить момент, коли думаєш, ну все, достатньо, я не можу стільки осягнути, стільки красивого, змучуєшся навіть емоційно, бо постійно в захваті. Так, звучить, напевно, дивно, сама не думала, що так буває. Перед тим, як побачити якусь визначну пам'ятку, про яку я лиш читала чи яку бачила лиш в інтернеті і телевізорі, я страшенно хвилююсь. Ніби перед важливою зустріччю. Я думаю: ну, і яка вона буде, чого очікувати, чи виправдає сподівання. В Сикстинській капелі взагалі неймовірні відчуття. Знову ж таки, це неможливо осягнути.
    Собор Святого Петра теж вражаючий. Дуже жаль, що ми не встигли в нього потрапити. Було вже зачинено. Взагалі з робочими годинами, позначками входу-виходу тут і у Римі трохи проблематично... І нам в інформаційному пункті сказали, що ми далеко не єдині туристи, які шось прошльопали через це. Оскільки цього ж дня в нас літак, ми не встигли піти і на пагорб Джаніколо, звідки, кажуть, Нерон споглядав ним же підпалений Рим.
    Але в Рим завжди можна на вихідні прилетіти. Що ми обов'язково зробимо. Значно більше шкодуватимемо, якщо щось з бажаного не вдасться побачити в Південній Америці. Туди на вихідні не прилетиш.
    Колізей, Римський Форум - тут навіть нема що сказати, мені досі не віриться, що я це все побачила на власні очі. Але черги - нереальні. І ми дуже тішились, що купили квитки онлайн.
    Хочеться відмітити, що у Римі дуже багато фонтанчиків з питною водою і взагалі вона дуже добра. Не очікувала від міста, яке має такі проблеми зі сміттям. Пиво чомусь дуже дороге-в середньому 7-9 євро за 0.5 л. До аеропорту ми вже не встигали і взяли таксі, це було дуже весело))) Італійська манера водіння наліцо)) Це і постійно сигналити, і возмущатись як інші можуть так жахливо їздити, і сварки з іншими водіями на ходу через відкрите вікно))) Словом, все як у фільмах)) Крістоф такий: "Нам не треба нервуватись, що ми не встигаємо, він нервується за нас обох" :)
    Італія чудова.

Porto

September 10, 2016 in Portugal ⋅ ⛅ 20 °C

Вперше летіла літаком вночі, в аеропортах набагато спокійніше в цей час.
    Заснули і прокинулись під шум величезних хвиль океану. Також вперше. Правда, вода в ньому крижана.
    А Порту - чудове місто. Надибали на шикарний вінтажний магазинчик, я би там лишилась жити :) Будинки на різних рівнях незвично виглядають, все місто - це весь час верх-вниз і стрімкі сходи.
    Вперше спробувала портвейн (де ж як не тут) - зрозуміла, що це не моє, надто міцний як на вино.
    В цьому місті багато моїх "вперше". Думаю, їх ще багато попереду.

Obidos

September 12, 2016 in Portugal ⋅ ☀️ 25 °C

Дуже насичені дні, а інтернет - рідкість. Побували в Авейро, португальській Венеції, Коімбрі, університетському містечку, Фатімі, відомому паломницькому місті (тут вразили незвичне спалювання свічок і літня пара: жінка повільно повзла на колінах до церкви, а чоловік йшов стоячи поруч і підтримував її за руку), зараз в Обідуші, "місті королев", де вперше побачила бібліотеку в церкві, і їдемо в Сінтру, столицю португальського романтизму. Дивуюсь, як досі з португальських міст чула лиш про Лісабон та Порту. Тут так багато є що глянути. І деколи таке враження, що ти або вже в Латинській Америці, або десь в Африці.Read more

Evora

September 13, 2016 in Portugal ⋅ ☀️ 23 °C

Сінтра вразила. Точніше не так місто, як палац а ньому, занесений до культурної спадщини ЮНЕСКО. Після неї ми опинились в Кабо да Рока, найзахіднішій точці континентальної Європи, де лиш скелі та океан.
    Зараз звернули в центральну частину країни - в Евору, тут інакше, ніж в решті міст- будинки на одному рівні, білі, а не кольорові, і практично без плитки. Глянемо тут на старий акведук та капличку з людських кісток, і рухаємось далі на південь. Дуже хочеться вже до побережжя Альгаве.
    А, ну і люди: в Португалії вони дуже привітні і завжди готові допомогти, навіть коли не просиш. Вже за це люблю цю країну.

Isla Cristina

September 13, 2016 in Spain ⋅ 🌧 19 °C

Неочікувано ми опинились в Іспанії :) побачили це місто на карті неподалік кордону з Португалією і вирішили: чому б не заїхати сюди, ще й місто назване в мою честь 😄😜
    Сильного контрасту з Португалією ми не очікували побачити, бо ж від кордону зовсім недалеко. Але темперамент іспанців відразу відчувся, португальці все ж таки спокійніші ))

Algarve

September 17, 2016 in Portugal ⋅ ☀️ 24 °C

Побережжя чудове для пляжного відпочинку. Але от міста в цьому регіоні такі собі. Трохи більшого очікувала від столиці Алгарве Фару. Ну і про Албуфейру начиталась, але це надто вже туристичне місто, заполонене британцями та голландцями, одні ресторани, магазинчики і розваги, більше глянути нема на що. Але це хто що шукає на відпочинку.
    Ну і ціни, звісно, вищі, ніж в решті країни.
    Найкраще на цьому фоні виглядає Лагуш- гарне місто і людей не надто багато. Нема тієї какофонії звуків, як в Албуфейрі.

Море, правда, теж не для кожного. Хоча пейзажі красиві, але вода - градусів 18-19 - Атлантика дає про себе знати. Біля кордонів Іспанії вода тепліша. А на самому південному заході країни, в Сагреші, мені треба було хвилин 15, щоб повністю зайти у воду. А ввечері уже взагалі не могла зайти. Проте кажуть, що в липні температура води сягала 24 градусів... 😢

Lisboa

September 19, 2016 in Portugal ⋅ ☀️ 25 °C

Оскільки вже в місті не вперше, то й сильно ми містом не гуляли. Попрали-посушили речі і готувались до поїздки. Сьогодні вирушаємо в далеке плавання)) Я так на цей день чекала😍 Наступні днів 10-12 інтернету не буде, тож дамся чути, як прибудемо 😊Read more