Hungary
Veszprém megye

Here you’ll find travel reports about Veszprém megye. Discover travel destinations in Hungary of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Nordufer- Tihany

July 2 in Hungary

Heute war ein Ausflug auf die Halbinsel Tihany geplant. Ein ganzes Stück entfernt aber dafür sollte uns ein denkmalgeschütztes Fischerdörfchen erwarten und eine wundervolle Aussicht und eine Abtei. Am attraktiven Nordufer entlang mit herrlichen Weinbergen und schönem Blick auf den Balaton vorbei am höchsten Berg, dem Badacsony, führte uns die Route Richtung Halbinsel. Wir erwarteten Touristen, aber wir erwarteten nicht .... asiatische Selfisticks.... einfach nur Massen an Menschen auf der Suche nach einem Parkplatz oder nach Münzgeld für die Parkautomaten aus Angst vor der Parkkralle. Da auch wir wenige dieser kostbaren Münzen besaßen, reichte es nur für eine knappe Stunde in der wir uns zahlreiche Stände mit Lavendelprodukten, die Abtei, den Blick über den Balaton und hübsche Reetdachhäuser im Schnelldurchlauf ansehen konnten. Dann führte unser Weg geradewegs zur Autofähre mit der wir an der schmalsten Stelle den Balaton überquerten und dann am Südufer Richtung Quartier fuhren. Unterwegs hielten wir noch in einer gemütlichen Taverne mit freundlichem deutschsprechenden Kellner. Der Nachmittag klang gemütlich am Pool aus.Read more

Mittelalter- Burg Sümeg

July 6 in Hungary

Heute verschlug es uns nach Sümeg, einer mittelalterlichen Burg aus dem 13. Jahrhundert. Diese hatte es den Kindern schon bei der Anreise angetan. Zunächst sah es eher aus wie eine Ruine aber uns erwartete jede Menge mittelalterliches Spektakel: Falknershow, Magier, Hexenjagd,Bogenschießen Folterkeller und hübsche Blüten und Kräutergärten zwischen Burgmauern und Brunnen. Ein rundum gelungener Ausflug. Vor allem spürte man auch hier wieder dass die Ungarn ein sehr kinderliebendes Volk sind. Sehr empfehlenswert....Read more

Ausflug nach Tihany

June 30 in Hungary

Nachdem wir uns in Lelle etwas eingelebt haben, haben wir auch schon unser Lieblings-Restaurant gefunden. Zwar nicht typisch ungarisch, aber urgemütlich und super lecker. Die „Favágó Pizzeria" (Holzfäller Pizzeria) scheint der Hotspot bei jung und alt zu sein. Mit einer Riesen Leinwand, worauf Musik-Clips und natürlich Fußball live gezeigt wird, zieht dieses Lokal die Menschen magisch an. Zu bestimmten Uhrzeiten ist hier kaum ein Sitzplatz zu bekommen. Zudem liegt es ziemlich zentral „auf der Meile". Davor und dahinter sind diverse Lokale und Souvenir-Geschäfte zu finden. Auf dem Weg zum Hafen befindet sich noch ein kleiner Platz, an dem abends gerne mal Live-Musik gespielt wird.

Gestern haben wir einen Ausflug nach Tihany gemacht. Mit einer kleinen Auto- und Personenfähre gelangt man innerhalb von 8 Minuten von Szántód nach Tihany. Mit 3.100,00 Forint ist man dabei (ca. 10 Euro).
    Leider war Tihany so überfüllt, dass kein Parkplatz zu bekommen war und wir nur durchfahren konnten und uns dann entschlossen, irgendwo an der Küstenstrasse kurz anzuhalten und etwas zu essen. Danach sind wir auch schon wieder „nach Hause' gefahren.
    Wir werden es dann mal unter der Woche versuchen… vielleicht haben wir ja dann etwas mehr „Platz“ und die Möglichkeit ein wenig mehr Zeit dort zu verbringen.
    Dafür hatten wir auf dem Rückweg den Imbiss „András" entdeckt, wo es frischen Fisch gab.
    Da ich an der Küstenstrasse bei Tihany nur einen Salat gegessen hatte, brauchte ich nun etwas „handfestes". Ich entschied mich für den Zander (siehe Foto). Ein ganzer Zander (800 Gramm) welches auch nach Gewicht bezahlt wird, mit Krautsalat, kostete 6.300 Forint (ca. 21 Euro).
    --- In Deutschland kaum unter 40 Euro zu bekommen…..

Vorgestern konnten wir leider nicht sehr viel unternehmen, da am späten Nachmittag ein Gewitter über uns hinweg zog.
    Das Wetter soll jetzt aber die kommenden Tage beständiger sein und dann werden wir noch ein wenig mehr die Gegend erkunden.

Szigligeti fagyizás

July 11, 2017 in Hungary

... hát ez az (íz)élmény külön posztot érdemel. 😉

Kaja után kipakoltunk, de fürdésre már nem maradt idő, így kitaláltam, hogy Badi előtt tegyünk egy kis kitérőt, és látogassuk meg a híres-hirhedt fagyizót (Várkávézó Szigliget) a szigligeti vár tövében.
    Sok remek fagylaltot ettem már, így bátran állíthatom, hogy az itt kapható is közéjük tartozik!
    Egy pisztácia-sós mogyoró-fehércsokis levendula- mangó kombóval kényeztettem magam... hmmm... Sajnos a pisztácia annyira finom volt, hogy abból még egy lecsúszott, és mégsem kaptam fagyimérgezést! 😉 A hegy is nagyon kellemes, bár a kilátást hiányoltam. De a fagyi tényleg fenomenális!!!!
    Ide is visszajövünk, na! 😃

Badi ON

July 12, 2017 in Hungary

Szerda reggel már a jó öreg badacsonyi házban ébredtem, bár egy szinttel lejjebb, mint lefeküdtem, mert borzalmasan kényelmetlen volt az ágy, így leköltöztem a földre matracostul. 😄

Szegény ház tényleg kicsit ramaty állapotban van, de azért még megtalálom benne a szépet... az emlékek sokat segítenek! 😅

Délelőtt próbáltunk valami emberi állapotot teremteni, de ebéd után inkább a lazulást választottuk, így meglestük, mit hoztak ki a Lábdi strandból... hát... kicsit kicsi, kicsit iszapos, de a miénk! 😃
    Azért nosztalgiáztunk egy sort... dagonyáztunk a kis(iszapos) vízben, igazi strandos főtt kukoricát ettünk... kb. 30 éve nem fürödtünk ott. Anyuval kettesben meg talán soha! Mint ahogy Badacsonyban sem voltunk még így együtt! Szuper kis anya-lánya pár nap lett ez! ❤

Hazaballagtunk, majd vacsi után elmentünk sétálni a papék fele. A régi Kneipp üdülőből Izabella vendégház lett, és egy gyönyörű levendula mezőt alakítottak ki mögötte; így 1-2 szál hogy, hogy nem hazajött velünk, ami később a rozé fröccsünkben landolt! 😃 A kecskék pedig lejjebb kerültek, egy fás-erdős részre. (De ott már mindent lelegeltek, így jól megetettük őket az út szélén lehullott gyümölcsökkel)

Kényelmes kelés

May 23 in Hungary

Kényelmesen keltünk, jól bereggeliztünk, majd kicsekkolás előtt teraszoztunk, levegőzünk egy kicsit.
    Ami annyira bejött, hogy utána lent a parton folytattuk egy kis balcsis lábáztatással. Iszonyatosan kellemes volt az idő, és jó hűs a víz. Nem sokon múlt, hogy előássam a fürdőruhámat!

Kávéztunk még egyet a teraszon, és becéloztuk a Bergmann cukrászdát Füreden.
    Bevallom sosem hallotam róla, pedig régi, híres családi cukrászda, és méghozzá egészen jó is! Az a málnás pisztaciamousse... Hmmm... (És benne volt a mag!!! Ezt Andinak mindenképpen el kell mesélnem!!! 🤗)
    ...maradjunk annyiban, hogy az előző nap megspórolt kalóriákat itt rögtön pótolni kellett! 😉🤣

Ui.: ...azért kicsit elbizonytalanodtunk a cuki bejáratánál, mert egy táblán jelezték, hogy akinek lóg a hasa, és napszemüveget visel, az nem mehet be! 😀😁😂🤣😃😄😅🤣

Állatkert

May 22 in Hungary

Tulajdonképpen az állatkert miatt mentünk Veszprémbe, de majdnem a várat is megnéztük! 😁
    Sajnos Márti nem volt a helyzet magaslatán, már annak is örültem, mikor az etteremben egy fél mosolyt sikerült belőle kicsikarnom...
    ... így kicsit aggódva tekintettem közös kis kirándulásunk elibe' ...

Szóval állatkert.
    Nem olcsó mulatság (felnőttnek 3e ft, de én roki kísérőként végül 800 forintért mehettem be, aminek rettentően örültem! 😏) azonban ellentétben a budapestivel itt egy igazi parkban élnek az állatok; teljesen más hangulata van! Sajnos épp átépítés alatt álltak, így 1-2 állat kimaradt, de mindenképpen megérte a látogatás!

Olyan csodásak voltak a barackrózsaszín pelikánok!!!
    Aztán a guanakókkal haverkodtam le (akiket én szimplán lelámáztam), mert persze vettem zoo csemegét, és így nem volt nehéz 😉
    Aztán volt persze mindenféle népség, zebra, zsiráf, elefánt, fóka, pingvin (! 😉) stb., de nekem az ecsetfülü disznó rabolta el a szívemet a kajla kinézetével, illetve a madárröpdében a skarlát íbisz a gyönyörű színével. Na jó a flamingók is szépek voltak abban a csepp édenben.
    Ja igen, és a maki sétány is mókás volt!

Állatkert - dinópark

May 22 in Hungary

... bár kaptunk térképet, Márti rövid időre magamra hagyott, és sikerült is "eltévednem". Marhára nem érdekelt a dinópark, mégis ott kötöttem ki... szerencsémre, mert bizony igen jópofa volt!
    A sétány két oldalán a fűben, bokrokban; kvázi a természetes közegükben csücsültek (vagy épp álltak) a dinoszauruszok, illetve életnagyságú másuk. Érdekes volt belegondolni, hogy ezek a különleges és monumentális állatok valóban a földünkön éltek, s akár egy lépésükkel el tudtak volna taposni minket. Persze voltak kisebbek is, repülni tudók is, meg egy csomó felé, amit nem is ismertem...
    ... tiszta Jurassic Park... Ok, 1-2 bohóc szelfit nem tudtam kihagyni! 😂

Veszprém megye, Veszprem megye, 베스프렘 주