Indonesia
Banjar Belanjong

Here you’ll find travel reports about Banjar Belanjong. Discover travel destinations in Indonesia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

20. ja 21. päev- Sanur

January 26, 2017 in Indonesia

Nonii... jōuame siis järjele.
    Bedugul'st sōitsin hommikul vara Sanur'i. Hotelli autojuht viis mind toredasti bussipeatusesse. Peatuses tuli ligi tunnike oodata, natuke jäi buss hiljaks, kuid ega kōik ei peagi kellapealt toimima 😄Lōunasse sōitsin jälle nö kohaliku bussiga. Bussis oli peale minu veel üks meesterahvas, valisin endale oma istmerea ja viskasin koivad sirgu. Vaated olid jätkuvalt maalilised ja kohe lust oli sōita. Tegime Ubud's ühe vahepeatuse ja peagi olime sihtpunktis.

Sanur on vähe tihedama liiklusega linn. Kaardilt vōite näha, et lennujaam on juba lähedal, mitmerealised teed jne. Visati mind suhteliselt keset teed välja ja öeldi pakaa. Kuid minu majutus oli ju hoopis kuskil mere ääres... kuhu jäi lōunasöök ja viime teid 1€ eest hotelli (nii nagu oli Lovinas). No mis teha, loomulikult tuli härra taksojuht ja tema viib mind ära. Üritan siis näidata kaardilt, et näe sinna.. ei tema saa sellest kaardist jälle aru.. mina jälle ei oska täpselt nende tänavanimesid hääldada. Okei, lōpuks saime kuidagi jaole. 2 km taksosōidu hind Sanuris oli täpselt sama, kui tulla teiselt poolt saart bussiga. Tegin küll nägusid, aga ta teatas, et sa oled üksi jne. Olen jaaaaa üksi, mis teha!!!

Minu homestay oli tohutult suure ja kōrge voodiga. Isegi Baruto oleks oma perega sinna ära mahtunud, koos minuga mōistagi. Puhas ja kena, pesuruumis oli jälle aukudega sein, aga ōnneks mingeid konni ma ei tuvastanud. Logisin aga wifisse sisse, ma olen nagu mingi internetimaniakk, esimene küsimus, mis on wifi parool, suva see konditsioneer ja kōik muu 😂Eriti wifi jälle ei toiminud, aga ma hakkan juba harjuma. Iga kord mōtlen, kuidas Kristi ja Tiit läheksid närvi sellise asja peale 🙊

Siis oli aeg randa minna, sest see on ju täpselt külje all. Jōudsin kohale, tegin väikese jalutuskäigu veepiiril, mōnus ja tore. Istun muulikividele maha ja vaatan taevasse, arvake kui tumedad äikesepilved olid mind jälitanud ⚡️Saan aru, ei mingit päikesevanni, tuli hakata söögikohta otsima, soovitatavalt katusealusega. Veits läks aega mööda ja paduvihma kallas. Aga ma ei nurise, ise ma tulin jaanuaris Balile, temperauur on jällegi talutav 😊. Küpsetasin oma väiksel grillil kanavardaid ja olin ōnnelik. Veits selline tegevusetuse tunne oli, aga seda vist nimetatakse puhkuseks v? Mingi aeg pakkisin kodinad kokku ja tatsasin koju, sain suht kuivalt. Teepealt vōtsin 1€ eest värsket ananassi ja draakonivilja mahla, Eestis vōiks ka nii olla. Meil promotakse hullult, et jooge smuutisid ja teie keha tänab teid. Elades siin ma oleks kriipsujuku ja keha muutkui itsitaks kaasa ning tänaks mind 🍌. Ōhtuni sadas ja ma tsillisin oma suurepärase wifivōrgu vahendusel internetis.

Järgmine päev hommikusöök ja uus katse rannaga. Seekord tuli juba nagu paremini välja. Siin ei ole laineid nii nagu Seminyak's, liiv on kollasem ja mis peamine, puhas... Sanur's pole väga vaatamisväärsusi jms, see on pigem selline surfamise koht. Rannas on kitesurf'i alad ja mitmed koolid, saab varustust laenata jne. Lisaks loomulikult diving ja muud veeatraktsioonid. Lisaks veemōnudele pakutakse massaaž jms, koolitusi ning päevaseid/ poole päevaseid tuure saarel. Siit saab ka kiirkaatriteg kōrvalsaartele, korra mõtlesin et lähen, kuid jätan selle ka järgmise korra listi 😄

Pikutasin vees ja rannas ning mōtlesin, mida järgmiste päevadega ette vōtta, ega neid mul palju ei ole jäänud. Üleskutse nüüd kōigile... soovitage kuhu Filipiinidel minna, kus käia ning kuhu tingimata mitte minna. Palun soovitused kommentaaridesse 😄

Nii ma seal siis olin, seekord rätikukesega liival, kuna enamuse ajast olin vees. Pärast läksin jälle ühte väga lahedasse kohta sööma. Kui teenindajad on ikka rōōmsad ja naudivad, mida nad teevad, siis on koht ka kohe äge. Nagu muuseas toodi mulle vōrratu söök ja olemine oli väga muhe. Istudes oli nagu natukene valus, aga ma ei teinud väljagi. Koju jōudes sain aru küll, miks valus oli. Olin liiga kauaks jäänud pikutama sinna liivale, peps on täitsa kärssand ja nahk säärte pealt ei anna venima... Ma ei tea, millal see Külli ükskord ōpib- näkku, kätele ja ōlgadele sai küll ohtralt määritud päikesekreemi, aga ju seal vees ligunedes leotasin jalgadelt selle viimsegi kaitse maha. Tänaseks on üks potsik burnshield geeli ja 1 leht ibumetini otsas. 4 kuud veel minna 😂 Ma luban, et tulevikus panen palju enam rōhku päikesekaitsele.

Kui siin on küsitud, kas ma olen juba välja puhanud jne siis nendel päevadel ma üritasin seda teha. Tegin küll tööd ka, aga niimoodi tsillilt. Ma vist ei oska enam nii elada, et ma kordagi päevas ei mōtle ega tee tööd, see on nagu üks osa minust. Eks varsti tuleb aeg, kus ma ütlen, et olen läbipōlend ja ei saa oma eluga enam hakkama... (sama pōlend nagu mu peps praegu)

👣- Kamboja Homestay Sanur's

12. Tag Sanur Schildkröten

June 6 in Indonesia

Frühstück, Strand, Duschen wie gehabt und ab ins Taxi auf Turtle Island, wo kranke oder verletzte Schildkröten aufgenommen und wieder ausgesetzt werden. Um den knappen Bestand der Wasserschildkröten zu sichern, werden auch die Eier vom Strand sicher ausgebrütet. Gegen kleines Geld kann man auch eine adoptieren und in die Freiheit entlassen und dann toi toi toi. Unser Kiess hatte schon einen holprigen Start, ob der die 20 Jahre schafft um geschlechtsreif zu werden, darf zumindest bezweifelt werden. Für den Abend war eine 90 minütige Hot Stone Massage gebucht im The Nest und danach ging es noch in The Owl indonesisch Essen. Wir waren anfangs die einzigen Gäste und weckten das eingeschlafene Personal, was teilweise vor Schreck von den Bänken fiel.Read more

10. Tag Ubud Sanur

June 4 in Indonesia

Heute gab es eine andere Frühstückskarte, so nobel war das hier. Nachdem Check out ließen wir uns nochmal in die Stadt fahren. Nochmal etwas Bummeln, über den Markt und durch die Geschäfte inklusive Stopp im Cocusnussladen. Eine kleiner Teil eines Wanderwegs stand nach auf dem Programm und zum Abschluss gönnten wir uns noch einen Drink auf dem Weg zum Hotel. Dort wartete schon der bestellte Taxifahrer, rund 20 Minuten vor der Zeit. Die Fahrt nach Sanur dauerte ziemlich genau eine Stunde. Gebucht war für die nächsten vier Nächte das Mercure Sanur Resort. Ein kleiner Bummel am Strand und durch die Straßen ums Hotel sowie ein leckeres Abendessen im BabyMonkey und schon war der Tag wieder rum. Das Resort ist nett aufgebaut und hat einen schönen Strandzugang.Read more

11. Tag Sanur Strand

June 5 in Indonesia

Das Restaurant liegt hier in unmittelbarer Strandnähe, was morgens ein echt nettes Ambiente zaubert. Das Buffet ist üppig und man kann sich eine zeitlang dort aufhalten. Danach ging es runter zum Strand und ins warme Wasser. Für den Nachmittag hatten wir uns die Einkaufsstraße hier vorgenommen und ließen uns ein Stück weit vom Hotelshuttle fahren. Über Supermarkt, McDonald's und einer verdammt leckeren Eisdiele ging es langsam wieder Richtung Hotel.Read more

II. ASI/ID - Bali Teil 2

November 13, 2016 in Indonesia

Wie fast überall in Asien ist es auch in Bali wesentlich günstiger, Essen zu gehen als einzukaufen und selbst zu kochen.
    Am besten macht man es wie die Einheimischen und isst in den sog. Warungs, kleinen Straßenküchen - was ab 60ct beginnt und meist nicht mehr als 1,50€ kostet. Die wohl typischsten Speisen sind:
    - Sate/Satay
    Marinierte Fleischspieße mit scharfer Sauce
    - Nasi Ayam/Goreng/Campur
    Nasi ist Reis, Ayam Huhn, Goreng mit Ei und
    Campur total gemischt mit Gemüse etc
    - Mee Ayam/Goreng/Campur
    Mee sind Nudeln, Rest s. bitte oben
    - Cap Cay
    Gemüse/Gemüsesuppe
    - Tahu und Tempe
    Tofuvariationen

- Sanur (Di-Mo):
    Sanur war für mich der Ort der Entspannung und wie ich mir Bali vorgestellt hatte:
    Schöne Strände, ruhig und v.a. nicht total überlaufen/touristisch und damit auch noch günstiger und besserer Kontakt zu Einheimischen. Das Hostel hatte so einen tollen Pool, Strandnähe mit Yoga und Massagen, viele mega günstige Warungs (große Portionen für gerade mal 70ct) und so nette Angestellte, dass ich entschied, die restlichen 6 Tage hier zu bleiben.
    Dabei fand ich eine gute Mischung zwischen Entspannung und Ausflügen:
    - We, 09.
    -->Entspannung
    Essen, Pool, Essen, Strand, Sonnenuntergang :)
    - Do, 10.
    -->Ausflug Tempel & Surfer
    Ulun Danu Beratan und religiöse Zeremonie
    Tanah Lot
    Padang Padang Beach (Surfer)
    Uluwatu Sonnenuntergang
    - Fr, 11.
    -->Entspannung
    Essen, Pool, Essen (kein Strand, da Regentag/-zeit)
    - Sa, 12.
    -->Ausflug Wasserfall & lokale Kunstmärkte
    Blangsinga Wasserfall & Tag mit Einheimischer
    - So, 13.
    Essen, Pool, Essen, Strand, KOKUSNUSS & BALI-MASSAGE :))), Essen
    - Mo, 14.
    -->Backpacker-Alltag
    Waschen, packen, Orgakram für Australien ;)

Like almost every other Asian country it is also in Bali a lot cheaper to go out to get some food instead of heading to a supermarket and cook by yourself.
    Best thing is to do it like the locals by eating in the so called warungs, small eateries on the streets - a normal meal starts at 60ct and you seldomly pay more than 1,50€. The most popular dishes are:
    - Sate/Satay
    Marinated grilled meat with spicy sauce
    - Nasi Ayam/Goreng/Campur
    Nasi is rice, ayam chicken, goreng with egg and
    campur totally mixed with vegetables etc
    - Mee Ayam/Goreng/Campur
    Mee are noodles, rest pls see above
    - Cap Cay
    Vegetables/Veg soup
    - Tahu and tempe
    Tofu variations

- Sanur (Tu-Mo):
    Sanur was finally my place of relaxation and a town summarising my idea of Bali:
    Nice beaches, quiet and in particular not so packed/touristy and thus even cheaper with also better contact to locals.
    The hostel had an awesome pool, close to the beach with yoga and massages, a lot of incredibly cheap warungs (huge portions for just about 70ct) and so friendly staff that I decided to spend the other remaining 6 days here.
    With that I found a mixture between relaxation and excursions:
    - We, 09.
    -->Relaxation
    Food, pool, food, beach, sunset :)
    - Th, 10.
    -->Trip to some temples and surfing spots
    Ulun Danu Beratan and religious ceremony
    Tanah Lot
    Padang Padang Beach (surfers)
    Uluwatu sunset
    - Fr, 11.
    -->Relaxation
    Food, pool, food (no beach as rainy day/season)
    - Sa, 12.
    -->Trip to waterfall and local art market
    Blangsinga waterfall and day with local
    - Su, 13.
    -->Relaxation
    Food, pool, food, beach, COCONUT & BALI MASSAGE, food :)))
    - Mo, 14.
    -->Backpacker life
    Washing, packing, organising Australia ;)

Banjar Belanjong