Italy

Top 10 Travel Destinations Chioggia
Show all

Radln zur Etsch Mündung

July 14, 2020 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Ein später Start, aber heute wollten wir ein bißchen mit den Rädern durch die Gegend fahren. Am Strand von Sottomarina entlang ging es nach Süden bis zur Mündung der Brenta ins Meer. Dann mussten wir an der Brenta entlang bis zur Brücke der SS Romea Richtung Ravenna und dann wieder auf der anderen Seite der Brenta zurück ans Meer. Über kleine unbefestigte Wege gelangten wir auf der Isola Verde bis zur Etsch Mündung.
      Hier gibt es ein kleines aber feines Fischrestaurant, die Trattoria "Alle Foce del Adige", wo wir lecker zu Mittag aßen. Eigentlich wollten wir zuerst noch weiter nach Rosa Pineta auf die andere Seite der Etsch, aber dann radelten wir doch wieder zruück zu unserem Campingplatz, war dann doch zu heiß am Mittag.. Ein wenig wie in "Out of Rosenheim" sieht es hier schon aus, aber ja, ist halt eine Lagune und hier gibt es eben Landwirtschaft und Fischfang..

Hinweg: https://www.komoot.de/tour/t219367198?ref=atd
      Rückweg: https://www.komoot.de/tour/t219423714?ref=atd

5. den: konecne opat plaz

July 22, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 36 °C

Taka klasika, ja ranny nakup, potom spolocne ranajky a plaz. Len som po nakupe musel zobudit pani M, lebo mi nesla karta od izby … nabuduce mam ale vraj cakat na chodbe, kym sa nezobudi. Lenosenie na plazi, plavanie a drinciky okorenila len cajka, ktora pani M na lehatku skoro dobla do nohy 😂😇. Vecera v Do Spaghi (https://goo.gl/maps/WZ7Nvq8ZUfekd1Q9A) s mozzarellovymi palickami, pani M spaghetti carbonara s proseckom, ja stejk na zalenom koreni s pivkom (prekvapila chutna lokalna Metra IPA Petrognola). Ja som si pochutil, pani M mala spagety strasne slane ;( Ale aspon prevetrala satocky z Benatok. Zajtra jej musim najst nejaku super restiku. Zapili sme nasim vinkom na terase a isli do hajan.Read more

3. den: … iba plaz :)

July 20, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 32 °C

Den zacal skvelymi lokalnymi ranajkami. Ano, bol som ja na rannom nakupe, kym pani M este spala - a objavil som skvelu lokalnu vinoteku Enoteca Solezione di Lanza Roberta (https://goo.gl/maps/vY5zCZEPYByPRGwP6) - pan nevedel ENG ani zatat, ale mal super prehlad, tak sme to dali rukami nohami a na izbu som sa dotiahol aj s vyberom 5 talianskych vin ;) Den sme stravili na plazi lenosenim, drinkovanim a cajovym ritualom. Konecne som si to paradne uzil. Zakoncili sme to vecerou v Havana Clube (https://goo.gl/maps/pbmrJLMUCtMoBaXXA) s cibulovymi kruzkami, pizzou Prosciutto e Funghi (pani M) a hamburgerom Gorgonzola & Raicio (ja) a vybornymi ipickami (Beavertown Neck Oil session IPA, Ciney Blonde ALE a Murphys Red ALE). Potom sme sa uz isli vyspat pred zajtrajsim vyletom do Benatok … ale este pred spanim som dopil zasoby GT ;)Read more

Durch die Po-Spalte nach Venedig

July 2, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 26 °C

Unsere Zeltplatznachbarn bekommen Mitleid, als sie sehen, dass wir Instant löslichen Kaffee zubereiten. Spontan laden uns direkt zu einem sehr leckeren marokkanischen Kaffee ein. Nach 3 Espressi sind wir wach und haben Energie für die nächsten 55 Kilometer. Zudem haben wir auch noch einen Vorrat an Espresso für die anstehende Pause mitbekommen. Immer noch lecker! ☕
      Entlang der Küstenlinie fahren wir Richtung Venedig. Unser Tagesziel Chioggia gibt einen schönen Vorgeschmack auf Venedig.

11. den: Torre Canne - Chioggia

August 3, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Ranne balenie prebehlo kupodivu hladko a po ranajkach sme sa rozlucili s morom, arealom aj s Melaniou a Angelom. A este sme sa dozvedeli, ze Melania je tehotna:) Gratulujeme a drzime palce. Cesta do Chioggia prebehla v poriadku, zvladli sme s jednou zastavkou na obcerstvenie. Vcelku to odsypalo, az na poslednych 60km, ktore zabrali 1,5 hodiny. Po rychlom ubytovani sme hladni a nazhaveni rovno plni ocakavania vyrazili do “nasho” podniku z minuleho roku, do Lady Tartar. Prve prekvapenie nas cakalo, ked sme zistili, ze podnik sa uz vola Lady Marina. Druhe prekvapenie bolo, ze sme v podniku boli sami (a to sme sa bali, ze nebude miesto a len si spravime rezervaciu na dalsi den). Tretie prekvapenie bolo, ked nemali vino, ktore sme si vybrali. No a stvrte … z obrovskeho mnozstva famoznych tatarakov ostalo vo vybere 6!!! Ziadna moznost zvolit si plemeno pre hovadzi tatarak, len zakladne vybery losos, tuniak, mečúň, hovadzi (klasicky, stredozemny a hluzovkovy). Hned sme sa pytali, co sa stalo a vraj zmenili koncept restauracie, pribudlo kopec klasickych primorskych jedal … ale tataraky vraj ostali (rozumej tych 6). Po prvotnom sklamani sme si objednali lososovy (pani M) a klasicky hovadzi (ja). Vino sme z opatrnosti uz dali iba po pohari. No a sklamanie pokracovalo, tatarak bol priemerny, hned bolo jasne, ze suroviny nie su take, ake boli vlani a ani prevedenie veru nebolo to prave orechove. Proste obrovske sklamanie. Tesili sme sa dlhu dobu na zopakovanie gastronomickeho zazitku, ale zazili sme velke sklamanie. Aspon to rozlievane vino bolo vyborne. Tak sme uz nedali ani dezert, smutni sme zaplatili, vyjadrili im nase sklamanie a nazor na zmenu konceptu a isli sme prec. Dali sme prechadzku do stareho centra Chioggia a dosli sme az k nasej overenej pizzerii Vigo … a aby sme si napravili dojem, dali sme si aspon jednu bruschettu crudo s cervenym capovanym pivkom. No a ta nesklamala, drzi kvalitu, nastastie. Cestou spat na hotel sme sa este stavili na Cuba Libre v prijemnom podniku (tiez znamom z minuleho roku) Tommy’s Bar a este si overili obsadenost podniku Lady Marina po zmene konceptu z Lady Tartar - posudte sami podla foto. Potom uz len unaveni po celom dni prosecco na izbe - samozrejme z nasich Valdobbiadene zasob, tentokrat brut z vinarstva Gemin Inak dnes tu vsade hlasia vystrahy pred zajtrajsou supercelou v tejto oblasti, tak sme zvedavi, ci vobec vyuzijeme lezadla a slnecnik na plazi. Len aby neboli zase krupy. Drzte palce, dobru noc.Read more

12. den: Chioggia

August 4, 2023 in Italy ⋅ 🌧 23 °C

Hotelove ranajky (porovnavania s ranajkami v Aurelia Sea View sa zdrzim) a sup na plaz napriek nie najlepsej predpovedi (a ani priama vizualna konfrontacia nas nenaplnila optimizmom). Slnko sa sice moc neukazalo, ale zase vlny boli paradne. Ja osobne som sa v mori vyblaznil dosyta. Pani M vsak vlny az tak neocenila. Citanie knih na lehatkach pod slnecnikom (ani neviem preco sme ho mali otvoreny) sme prekladali navstevou blizkeho beach baru (okrem pivka pre mna a aperolu pre pani M sme dali aj Magnum). Pani M (kedze uz precitala vsetky svoje romanticke dovolenkove knihy, ktore sme trepali z BA) upgradeovala a dalsiu kniku cita na Kindle citacke … tomu sa povie progres … som hrdy, ze som ju z doby kamennej (stolovy kalendar) previedol az do digitalnej ery k citakce e-knih … vsak to ale ani nebol bezbolestny proces 😇. Vydrzali sme takto lenosit az do neskoreho poobedia, ked pomaly zacinalo prsat (BTW, rano som nasiel miesto v garazi, takze milasek je preparkovany a tentokrat v bezpeci). Na izbe sme dorazili vcerajsie prosecco a vyrazili na veceru do stareho centra Chioggia. Prave zacinalo prsat a ma aj trochu zamrzelo, ze sme od jedneho z pocernych predajcov na plazi cez den nekupili daznik, co ponukal za 15 euri (ale pani M si kupila aspon taky prehoz do Vojky - bud na gauc, alebo z neho bude vintage obrus). Nakoniec mi prdli nervy a cestou som v minimarkete kupil dazdnik - a bol za 8, takze aj tak dobre, ze sme nekupili na plazi 😜. Pani M sa zdal zbytocny aj tento nakup, vsak az tak neprsalo (nechcem predbiehat, ale uvidite, ako to dopadlo). Cestou sme si pohladom skontrolovali Lady Tartar alias Marina - a samozrejme, nebola tam ani noha. My sme dnes vsadili na klasiku z minuleho roku, a to na Osteriu Gusto. A tato klasika na rozdiel od Lady Tartar vysla na 100%. Ako predjedlo sme dali Pepata Coze (rozumej paprikove musle) a k nim biele vinko Soave D.O.C. Classico 2022 z vinarstva Monte Del Fra. Vynikajuce. A potom sme dali z minuleho roku overeneho tuniaka v pistaciovej kruste a raw tuniakovy tatarak. Famozne, uroven ostala zachovana, tuniak v pistaciovej kruste opat topka, opat paradny gurmansky zazitok. Medzitym pocasie zacalo uplne blaznit a lialo ako z krhly. Sedeli sme sice vonku, ale skryti pod markizou. Zacali sme rozmyslat, ako sa dostaneme na hotel - to uz aj pani M ocenila, ze mame dazdnik. Nepodarilo sa nam vsak odolat dezertu, a tak sme sme si este dali brownie s cokoladou (ja) a cheesecake (pani M). Oba vyborne, ale moj cokoladovy bol aj tak ovela lepsi. Dopili sme vinko, zaplatili a romanticky prituleni sme pod novym pestrofarebnym daznikom vyrazili na hotel. Museli sme vypustit aj tradicne Cuba Libre a aj tak sme dorazili s mokrymi nohami, chrbtami a jednou (vonkajsou) rukou. A tak sme vecer ukoncili uz len jednym flaskovym pifkom z minibaru (proseccka aj primitivka su v aute). Pani M este citala knihu, lebo vraj ju musi este na dovolenke docitat. Ja teda pisem tieto zapisky a pomaly zacinam mysliet na zajtrajsiu cestu domov. Strasne rychlo nam to utieklo, ale v podstate sme toho stihli ovela viac, ako sme povodne planovali. Dobru noc.Read more

7.-8. den: gurmanske zazitky pokracuju

July 24, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 35 °C

Nasu dennu plazovu relaxacnu rutinu uz poznate, tak skocim rovno do gurmanskej sekcie. Ale predsa este nieco … cestou z plaze sme boli kupit mineralky na pitie a odtial bola skratka cez hotelovu garaz. A zistili sme, ze v tej mini garazi nas zprava blokuje stlp, zlava passat (anglicke riadenie, a teda navaleny na nas lavobok) a za nami cez uzku prejazdovu cesticku je dalsia Q7 … obe tieto auta maju parkovanie do 30.7. My odchadzame 28.7. … len to tak vyzera, za ani teoreticky sa odtial nasim autom odist neda. Takze asi budeme potrebovat niekoho, kto 29.7. vyzdvihne Reb na letisku, ak to nedame. Ale podme spat ku gurmanskej sekcii. V nedelu sme urobili dalsi pokus s El Gato, opat vsak bolo plno, tak sme zakotvili v Bacaro La Baia dei Porci (https://goo.gl/maps/F4qSwjXvnWXfjHE68). A nebola to veru vobec zla volba. Zacali sme uz klasicky tuniakovym tataracikom, ktory bol vyborny, ale predsa len za vcerajsim zaostaval. Nasledoval Capasanta tanierovy mix (hrebenatky, 2 druhy kreviet, chobotnica, sardinky) - a toto uz bolo gurmanske nebicko v papulke. Vynikajuce, topka! Nasledoval podobne ako vcera tanier hlboko fritovanych plodov mora - vyborne, vsetko ale vacsie kusy ako vcera, opat vcerajsok vyhrava. Zakoncene dezertmi tiramisu a pistaciovym cheesecakeom. Zapili sme vinkom Sauvignon (pani M), pivkom a prosecckom (ja). Celkovo vecera vyborna, ale Osteria Gusto si drzi neohrozene svoje prve miesto. Vecera este bola okorenena jednym panom, ktory zabudol, ze ma na svojom malom aute nasadeny nosic a prebehol popod taky betonovy obluk … nevosiel sa, cela restika oci na neho a on v panike hodil spiatocku a este dvakrat nacuval nazad, lebo to neslo … z nosica neostalo nic.
      Na pondelkovy vecer sme si pripravili nieco specialne. Zavitali sme k “pani tatarakovej”, rozumej do podniku Lady Tartare (https://goo.gl/maps/fen2UphjruhEF4L88). V modernom prostredi sme pri flasi vyborneho prosecca Borgoluce zacali vyberom predjedla. Bohuzial nemali vyborne vyzerajuce sardelove minibruschettky, tak sme zvolili “lokalnu” specialitu Sarde in saor, co bolo nieco ala nase kysle rybicky s cibulkou, len to boli sardinky. Vyborne, jemnucke. No a potom to zacalo … tataraky. Celkovo maju 2 druhy - masove a rybacie. Masove su podla typu masa 4 zakladne druhy a kazdy z nich pripravuju na 8 roznych sposobov. Rybacie su 3 druhy (tuniak, losos a mecun) na 7 sposobov. Dali sme masovy z maska Chianina (specialne jemne a stavnate hovadzie s vysokym obsahom bielkovin a malym mnozstvom kalorii a nizkym obsahom cholesterolu - ide o specialny taliansky chov porcelanovo bielych zvierat … dalo by sa este popisat o nich vela, ale vsak vsetci mate Mr. Googla) na klasicky sposob (extra panensky olivovy olej, sol, ancovicky, kapary, uhorka, horcica, worcestershire omacka, tabasco a salotka). K tomu tuniakovy tatarak na taliansky sposob (extra virgin olivac, susene paradajky, kapary a taggiasca olivy). Ked nam ich doniesli, najprv sa potesili oci a ked sme ochutnali … no proste kulinarska nirvana!!! Ako strasne som sa doteraz mylil, ze viem, co je tatarak! Ta jemnost, vyvazene postupne naskakajuce chute … no proste ako taky zladeny orchester chuti. Fantasticke, boli sme tak nadseni, ze sme nakoniec neodolali a dali este lososovy na exoticky sposob (extra panensky olivac, sol, kremovy syr Philadelphia, avokado a salsa teriyaki) - rovnako famozna naloz. Zapijali sme tym nasim proseckom Borgoluce a rozmyslali, ci sme prekonali Osteria Gusto. Ale strasne tazko sa to porovnava. Samozrejme tuniakovy tatarak bol najlepsi v Lady Tartare, ale to je priame zameranie podniku … no zvazujeme, ze budeme mat 2 vitazov. A to sme este zacali vyhodnocovat samotne porovnanie tatarakov co sme dnes mali. Tu sme sa ale zhodli, ze detailnou analyzou tych najjemnejsich nuans chuti a vnemov je vitazom tuniakovy tatarak. No a aby bol zazitok uplny, ukoncili sme vsetko niecim sladkym, a to dezertmi Tiramisu cream a Millefoglie s pudingom. Boli uzasne, oba! Lepsie tiramisu som este nejedol. Ak sa tu v okoli objavite, tento podnik je must!!!
      Cestu na hotel sme dali po takej veceri radsej pesi a uz sme vynechali aj vino na terase. Dobru noc.

2. den: plaz a stare mesto

July 19, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 32 °C

Ranajky na terase s vyhladom na more, lenosenie na plazi, drinciky a poobedny plazovy cajovy ritual … proste plazove good vibes ;) Vecerna pesia vychadzka do stareho mesta, tzv. Malych Benatok ukoncena vybornou bruschettou (ta bola exkluzivna), pizzou a piveckom v Pizzeria Vigo (https://goo.gl/maps/iMY16XfxAE21AxXi7). Cesta naspat nas zmohla (necela hodinka pesi), ukoncili sme skvelym piveckom rovno pod nasimi oknami v Berita bare (https://goo.gl/maps/U16RkMRz6qjeofbB7), kde sice mali aj Plzen, ale uprednostnili sme lokalnu ipicku ;) Nakoniec sme ale museli ujst, lebo pani M si vyhliadli ako ciel vsetky miestne komare. A tak sme den zakoncili na balkone nasim GTckom.Read more

April 19 in Italy ⋅ ☁️ 14 °C

Wir kommen mittags in Chioggia an, die Tour war nicht geplant und somit ist diese kleine idyllische Ortschaft eine Überraschung für uns. Ein Lokal sticht uns besonders ins Auge und wir beschließen dort mittags essen zu gehen.
      Es gibt hervorragenden frischen Fisch der wirklich köstlich zubereitet wurde. Danach gehen wir die Insel besichtigen und fahren danach wieder zurück wir Vaporetto Nummer 11 und Vaporetto Nummer 1 sowie Bus Nummer 11 um abends müde in Wohnmobil anzukommen.
      Ein fantastisches Erlebnis!

Doch noch ein Strandtag

September 27, 2023 in Italy ⋅ 🌬 26 °C

Gestern doch nicht abgehauen, sondern Urlaub im klassischen Sinne - also nüscht machen. Baden - Lesen - Mittagspause mit Film gucken 👀 ( Die Schtis als italienische Variante 🤗🙄) Baden - doch noch Waschen einen Abend Ausflug zur Mole- viele KiteSurfer - Ristorante - vorm Auto sitzen und 👀 fertig ✅Read more