Italia
Fusina

Oppdag reisemålene til reisende som skriver reisejournal hos FindPenguins.
Reisende på dette stedet

Über die Schweiz nach Venedig

16. august 2021, Italia ⋅ ⛅ 25 °C

Um 6 Uhr heute morgen gings los. Wir sind zum Bäcker Frühstück holen und dann ab auf die Autobahn. Ich habe bis wir in der Schweiz waren erstmal geschlafen und dann die schöne Landschaft genossen. Bei schlechtem Wetter, Regen und kalt sind wir in den Gotthard Tunnel gefahren und dann nach 17km auf der anderen Seite bei gutem Wetter wieder raus gekommen. Zwischenzeitlich hatte es 39 Grad im Tunnel und die Scheiben wurden ganz heiß..
      Kurze Zeit und ein paar kleine Staus später haben wir es dann auch über die Grenze nach Italien geschafft und sind gegen 16Uhr auf unserem Campingplatz angekommen. Wir wohnen in einem schönen Mobilehome in Fusina, direkt mit einer Fährverbindung nach Venedig. Wir haben uns dann noch ein bisschen die Anlage und die riesen Schiffe angeschaut die hier vorbei fahren (Papa war total fasziniert!) Ein paar Stechmücken und Vino Gläser später lassen wir den Abend nun auf unserer kleinen Terrasse ausklingen. Morgen um 9Uhr geht es dann mit dem Boot nach Venedig :)

Benátky "napešatky"

14. april 2014, Italia ⋅ ⛅ 20 °C

Postupne sa predsa len rozhodneme, že my námorníci s vlastnou loďou (rozumej smiešnym nafukovacím člnkom) s veľkým sebazaprením navštívime Benátky osobnou loďou (loďobusom).

Kedže však náš čln nemôžeme nechať napospas len tak vonku a skladať sa ho nikomu nechce, veď iskierka nádeje vždy existuje, tak ho ešte dokonale špinavý od rias nejakým zázrakom na centimeter vpratáme do nášho minidomčeku (domček 3x3m, dĺžka člnu 290cm).
      Byť majiteľom kempingu a vidieť mojich zákaznikov ako do úplne novo vyzerajúceho mobilheimu pchajú "takú opachu", plne nafúknutý čln, asi tam na mieste skolabujem.
      Po naprataní člnu nie je v domečku žiadne miesto a jediné, čo sa dá spraviť, je zabuchnúť dvere a šup na loďobus, na ktorý ledva dorážame o 13:59 (odchod 14:00, ďalší o hodinu).
      Plavba loďobusom samozrejme zahŕňa skúmanie plavebnej dráhy, aktuálnu veľkosť vĺn a hlavne zistenie, že nezávisle na počasí sú i tak najväčšie a pre náš čln ťažko zvládnuteľné vlny na hlavnom canale Della Giudecca, kde sa na okraji Benátok krížom krážom premávajú desiatky lodí, každá vytvárajúc vlastný systém vĺn...

• Dag 2

Einschiffung in Venedig.

2. september 2017, Italia ⋅ ⛅ 16 °C

Die Nacht war eher feucht, was soll‘s ab morgen ist es (vermutlich) wieder schön und warm.

Vermutlich hatten nicht ganz alle Lastwagen auf Anhieb Platz, jedenfalls wurde 4 Stunden lang Lastwagen aus und wieder eingeladen. In der Zwischenzeit ging über der Fähre ein Schauer nieder und man konnte einen Regenbogen von oben bestaunen.

Zusammen mit drei Allgäuern niste ich mich in einer, schon fast kuschligen, Ecke ein … die Jungen übernachten ja an Deck.

Benátky na dohľad

14. april 2014, Italia ⋅ ⛅ 12 °C

8:00 ráno fúka svieži vietor. Predpoveď je, že sa ma postupne skludniť...
      Ubytovaní sme v kempe Fusina, ktorý ma vlastnú marínu a po vode len cca 5km do Benátok. Doslovne na dohľad.
      Podľa recepčného bude okolo 11-tej príliv, takže rias vo vchode do vody by malo byť pomenej, kedže bude hladina vyššia.
      Realitou však je, že je v skutočnosti odliv a asi 6 metrov vchodu do vody, kadiaľ chceme vkladať čln je plne zašpineného od rias.
      Kým polovička berie do rúk pri vchode pripravené hrabličky a vytvára medzi naplavenými riasami cestičku do vody, ja poctivo skladám a fúkam náš 2,9m dlhý čln s 5hp motorom.
      Ten vyberám z auta, kde máme v kufri spolu s člnom zbalené lyže, veľké lyžiarky a výbavu od zimných veci až po kraťasy na takmer dvojtýždňovú dovolenku, ktorá zahŕňa tak alpské lyžovanie, ako aj plavby v teplejšom počasí. Pohľad do kufra auta je zážitkom na celý život...

p.s. pozn. Deň pred sme sa lyžovali v Talianskych alpách. Na kopci bolo 6m snehu...

Sklamanie po neúspešnej plavbe

14. april 2014, Italia ⋅ ⛅ 19 °C

Do maríny dorážame mokrí a uzimení a to ešte treba ako tak spratať čln a pod.
      Časom nasleduje teplá sprcha v našom minimobilnom domčeku, ktorý máme v kempingu prenajatý o vnútorných rozmeroch cca 3x3m zahrňujúcich dvojposteľ a 2 skrine.
      Pred domčekom naťaháme šnúry na sušenie tak, že zaberáme ďalších 50m2 a znemožňujeme vstup do ďalších mobilných domčekov, len aby sme presušili celé naše vybavenie. V nepremokavých topánkach nám čľupká a tak pobehujeme po kempingu v šlapkách. Dnu v domčeku je taktiež naťahaná sada šnúr, takže spať sa bude pod zavesenými vecami. Sušíme...
      Atmosféra plynúca z doobedňajšieho sklamania postupne hustne a počasie sa navyše nemá nejako zázračne zlepšiť.
      Polovička tvrdí, že zažila životný zážitok a že tým je pre ňu všetkým plavbám koniec a tak len sedíme v rybárskych stoličkách popri sušiacich sa veciach a v sklamaní preflakujeme deň.

• Dag 5

Camping Fusina

6. august 2023, Italia ⋅ ☀️ 25 °C

Camping with a ferry to Venice. And what's more important with a pool, ping pong table, playground and pizza. ☺️

Plán plavby

14. april 2014, Italia ⋅ ⛅ 17 °C

Večer sadám k mape kanálov a začínam plánovať trasu.
      Má to jeden kvalitný zádrhel. Väčšina kanálov sú jednosmerky a tak vytvoriť akú takú rozumnú trasu bez toho, aby sme zavítali na obávaný Canal Grande je proste nemožné. Dokelu to už snáď nie je možné.
      Navyše sa s polovičkou plánujem dohodnúť, kde naskočí na čln, keďže ona je už pevne rozhodnutá, že do Benátok ide loďobusom. Práve veľa suchých vecí už nemáme a tak je jej rozhodnutie z pohľadu normálneho človeka racionálne - (rozumej pre pravého námorníka vrcholne nepochopiteľné :)
      Postupne zisťujem priamo nepovedané, že ak si musím plniť ten svoj kanálový sen tak ok, ale ona sa po zážitkoch z dnešného dňa už nemá záujem zase zmočiť až po uši, takže Benátky chce prejsť pešo. Už žiaden čln.
      Mne je to jedno. Necestoval som tisíc kilometrov s člnom v aute, aby som chodil po Benátkach pešo. Som ochotný obetovať všetko suché, čo mám i zdravie na zvyšok dovolenky. Vkladám do toho všetko a moje rozhodnutia sa javia iným obyvateľom domčeka (rozumej polovičke) celkom kvalitne iracionálne. Benátky pokorím po vode, nech to stojí, čo to stojí.
      Nakoniec sa dohaduje plán, že sa teda plavím sám a ona ma bude čakať na ako inak našom najznámejšom moste (ponte della Paglia) a spolu s dalšími desiatkami ľudí ma odfotí ako vchádzam do Benátskych kanálov.
      Je mi to ľúto, ale po tom čo zažila ju nemôžem k ničomu nútiť a som rád, že vôbec má tu spolupatričnosť čakať na mňa hodinu na moste kvôli jednej symbolickej fotke.
      Pomaly si líhame a pri zvuku klimatizácie, ktorá niekoľkokrát v noci 3x za sebou zapípa (ako budík), aby nás upozornila, že je stále aktívna zaspávame.

• Dag 68

Ankunft in Venedig

26. september 2021, Italia ⋅ ⛅ 17 °C

Land in Sicht , Venedig begrüsst uns mit etwas nebeligen Stimmung am Fährhafen ...sehr unromantisch 😂, bis wir von der Fähre runter waren hat es noch ca. 2 Std.gedauert. Aber ohne Probleme beim ausparken ...lief alles sehr gut organisiert ab .Les mer

• Dag 2

Auf geht's Richtung Griechenland

15. september 2021, Italia ⋅ ☁️ 25 °C

γεια περιπέτεια

Die Einschiffung war noch recht spektakulär. Die nette Frau, welche mit die Fährtickets via Telefon verkauft hat, ist sicherlich davon ausgegangen, dass ich weiß, welche Dokumente wir alles brauchen. Pustekuchen. Die grüne Karte war ja noch schnell aus dem Bus geholt. Aber der Begriff PLF hat mich dann doch überrascht. Gut war, dass man das Formular, welches die griechische Regierung bei Einreise mit dem Schiff fordert, online ausgefüllt und heruntergeladen werden konnte. Wer mich kennt weiß, dass ich Formulare "liebe". Beim dritten Anlauf hat es geklappt und wir hatten alles beisammen. Nun ging es auf die Fähre. Es gibt ab diesem Punkt kein Zurück mehr.Les mer

• Dag 43

6. juli 2017, Italia ⋅ ⛅ 73 °F

We had plenty of time to get to our ferry to Patras since it was leaving at 1am. We took a vaporetto to St. Mark's and found that we needed to purchase another ticket to get us to the vaporetto that would take us to Fusina, where the ferry port is. However, the vaporetto failed to mention that the one to Fusina had just finished for the night, so we ended up stuck there. Thankfully, a restaurant owner and his lady friend helped us with alternate plans to get there. We ended up taking a land taxi from Venice to Fusina.

However, when we arrived at Fusina, we discovered that our ferry had been delayed by 7 hours, and there was no way to leave the desolate port. We hunkered down for a night on the floor of the ferry port building, surrounded by mosquitos.

Det kan også være du kjenner dette stedet med følgende navn:

Bli med hos oss: