Italy
Trastevere

Top 10 Travel Destinations Trastevere

Show all

38 travelers at this place

When the cousins came to town...

May 11, 2019 in Italy ⋅ ⛅ 19 °C

Lara’s sister, Rebecca, and her family joined us in Rome today. We have been looking forward to this visit for a long time!

Sütkérezés es Tonnarello

March 17, 2017 in Italy ⋅ ☀️ 19 °C

Érkezés a nyarba(!), vonattal be, majd Trasteveren szállás (airbnb) elfoglalása, ami konkrétan a nyüzsgő negyed szívében, a Basilica di Santa Maria in Trastevere melletti utcában van- zseniális!
    Majd rögtön nyakunkba vettük a várost, de elsőre a szallastol kb egy méterre jutottunk, ahol a Tonnarello nevu étterem napsütéses terasza rögtön el is csábított minket a befőttesuvegben felszolgált aperol spritzcel. Itt a helyünk, uh rendeltünk is rögtön két pastat. Minden isteni!

Porta Portese

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

Reggeli után irány a hatalmas Porta Portese piac, ami minden évben must have. Van itt minden, a táskáktol és bőraruktol kezdve, ruhák és cipők garmada, konyhai eszközök de meg CDk is. Kemény 3 órát sikerült bolyonganunk itt, totál kimerültunk a végére, de azért pár portekaval gazdagabbak lettünk (megfigyelhető az elegedettseg anya arcán:)), és persze szeretteinkrol sem feledkeztunk meg.:)Read more

Eszter&Otello

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Miután ettünk egy jót, hazajöttünk pihizni egyet. Muszáj volt, én úgy éreztem leszakad mindenem a sok gyaloglasban. Szégyen szemre Anyu sokkal jobban bírja mint én.:)
    Aztán 6kor tali Eszterrel, aki meg mindig hipercuki és nagyon csini is, vele beultunk egy helyre szinten itt a Trasteveren (Da Otello) amit ő ajanlott. A délutáni pizza után abszolút nem voltunk ehesek, uh maradt a vino della casa, de azért megkostoltuk a másik specialitást, a Fiori di zucchini (panirozott és hallal töltött cukkini virág), illetve nekem "muszaj" volt egy tiramisut is ennem.:) Közben persze dumcsi- dumcsi- dumcsi. Aztán meg kis séta a Trasteveren, és az elmaradhatatlan csoki feles, így zártuk ezt a szuper hétvégét!Read more

Colazione in Trastevere

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Borongós időre ebredtunk (sajnos, ra sem ismerek szeretett Romamra), uh a beach progit elvetettuk, de piacozasra pont alkalmas. Előtte viszont kellett egy jó reggeli, uh adta magát a már korábban bevált, pont szemben levő Tonnarello. Én azért a "kis piszkos" híve vagyok továbbra is, de persze panaszra itt sem volt ok. Az étterem meg eledezett, rajtunk kívül csak egy kulfoldi pár próbált "hajnalok hajnalán", kemény 10 orakor magához térni.:)Read more

En carrito de golf

February 25, 2016 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

A la tarde nos fuimos a conocer Roma en carrito de golf. La idea estuvo buenisima porque no nos cansamos y recorrimos un monton de Roma subiendo y bajando colinas.

Gerson (nuestro guia) nos mostro el Gianicolo, Trastevere, el foro romano, el Palatino, el circo maximo y terminamos en el Aventino. Y en el camino comimos pizza y despues cosas dulces.

Lo mejor del paseo en carrito fue que desde cada colina se podia ver todo roma desde arriba.

Lo mas raro fue cuando espiamos por la cerradura de la puerta de la casa de los caballeros de la orden de malta y vimos la cupula de san pedro derechito entre los arboles

Álmos vasárnap délután Rómában

July 17, 2016 in Italy ⋅ ☀️ 27 °C

Hát a rómaiak biztos szunyálnak, de a nyomorult turisták fáradhatatlanul nyüzsögnek.Persze én is.Metróval irány az Ottaviano- de San Pietro oszlopai alá megint nem lehet leheveredni. Pedig már rámférne...Irány az Angyalvár, Campo de'Fiori, a mellette levő téren Michelangelo gyönyörű palotája, aztán rövid séta után haza-persze villamossal!
    Este -rövid pihi után- szokásos trasteverei és lungoteverei körök, a csokizóban persze benyomok egy classicot, aztán le a teverepartra. Végtelen hosszan sátrak, kajáldák, mindenféle bóvliárusok és céllövöldék: a szokásos panem et circenses. Beülök -derékegyengetés céljából- két lelkes fiatal olasz fiú koncertjére, az egyik a Hallelujah-t is elénekli és az utóbbi napok áldozatainak dedikálja-tényleg megható. Előbb kifújok mint a fel-alá hurcibált olasz kisgyerekek, behúz az ágy éjfélkor.

Első nap

July 16, 2016 in Italy ⋅ 🌙 20 °C

Már a bevált rutinnal mintha hazamennék olyan könnyen behúzok a Trasteverére; süt a nap, meleg van, álmos szombat délután.Behúzok a házi supermercatoba egy kis pecorino-sonka-olajbogyó-aperol kombóért és rövid feltöltés után irány a city!Először persze a piac nélküli Campo de'Fiori, Mackó temploma is zárva.Lecsekkolom az üzleteinket, nagy árleszállítás, de csak kicsit csábulok....Aztán Navona, majd a Corso (itt nyüzsög egész Róma) espresso a bárpultnál a Popolon.Vissza az írógépig, de kedvenc Campidogliom ezúttal kimarad.Spagna lépcsőkön még mindig nem ülnek, úgyhogy szkippelem, helyette Trevi és másik kedvencem, a Pantheon. Isteni utcai zenék, nagy hangulat, sok turista, de rendőri készültség is érezhető.Read more

Második nap, vasárnap (vásárnap:))

July 17, 2016 in Italy ⋅ ☀️ 27 °C

Mint a címben is céloztam rá, délelőtti programpont a híres vasárnapi piacon, a Porta Portesen bevásárlás. BB-m kapuján kilépve már a piac kellős közepén van az ember, nap süt, 5eurósok bekészítve, mi kell még?Picusnak végigtúrtam a piacot kb 3 órán át, nem eredménytelenül 😉Read more

Első este

July 16, 2016 in Italy ⋅ 🌙 20 °C

Már besötétedett, de isteni idő van, az utcai éttermek tele, jó illatok, a szokásos pizzás a kirakatban készíti a pizzákat, a Pantheon környékét kicsit még körbejárom.Találok egy isteni fagyis helyet, ahol több, mint 150 félét árulnak: én is benevezek a brutál nagy alatti copára (füge, narancsos csoki, piszti, mango).Szégyenszemre kimarad a Lungoteveren levő buli és a Trastevere, de majd holnap!Read more

Trastevere, Trastévere, טרסטוורה, トラステヴェレ, Regio Transtiberina, Zatybrze, Трастевере, 特拉斯提弗列

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android