Your travels in a book

Learn more

Get the app!

Post offline and never miss updates of friends with our free app.

New to FindPenguins?

Sign up

Sungai Gombak

Here you’ll find travel reports about Sungai Gombak. Discover travel destinations in Malaysia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Zunächst einmal, KL steht für Kuala Lumpur. Wie wie/die Schwaben sind auch viele Malaien einfach zu faul den ganzen Namen auszusprechen und da klingt KL auch gleich viel Weltoffener und vor allem einfacher.

Unsere Unterkunft war ein Hostel direkt in Chinatown in der Nähe der Metro. Gleich neben unserem Hostel war ein 7eleven. Also perfekt um abends noch ein Wasser zu holen oder auch mal ein Bier und Eis ;)

Das Hostel war sauber und man konnte gut damit Leben das die Zimmer und das Bad eben kein Luxus waren, aber es ging ja auch um die Stadt und nicht um den besten Blick mit Infinitypool ;)

15:00 Uhr Ankunft in Kuala Lumpur! Jetzt sind es wieder 7 Stunden Zeitverschiebung und heute hat es hier heftigst gewittert und geregnet ⛈
    Unser Hostel liegt in China Town, und wir sind ziemlich nah beim Central Market. Mal schauen, was die nächsten Tage so bringen!
    ~> Voll motiviert für Land No.3 🤗🎉

Nach über einem halben Jahr war ein Frisörtermin dringend mal wieder nötig. Die Auswahl war in Tawau aber nicht gerade groß und so stolzierte ich einfach in den nächst besten Salon hinein. Die Frisöse war gerade am Essen und konnte kein Wort Englisch. "Okay bevor ich eine Glatze rasiert bekomme, düse ich schnell wieder ab", dachte ich mir und drehte mich schon um. Doch dann rief sie mir hinterher und gestikulierte, ich solle mich auf den Stuhl dort setzen und sie schneide mir die Haare. Okay, das Abenteuer beginnt. "Sind ja nur Haare, falls was schief gehen sollte", war mein Gedanke. Nach einer halbstündigen Kopfmassage ging es dann ans Eingemachte und sie Schnitt mir die Haare. Und ich muss sagen: ich war in Deutschland schon bei schlimmeren Frisörterminen!
    Für 30 MYR (6€) bekam ich das was ich wollte und bin vollstens zufrieden. Außerdem war die Dame sehr freundlich, obwohl sie die meiste Zeit auf den Fernsehbildschirm im Salon blickte, um dort ihre Serie zu schauen, statt auf meine Haare.
    Fabi wartete übrigens sehr geduldig, bis Frau ihre Haare schön hatte. Dieses Bild werde ich nie vergessen! Zum Schießen, wie er in dem rosafarbenen Salon auf dem Wartestuhl saß.

Um 8:30 Uhr sagten wir Indonesien "Auf Wiedersehen" und stiegen in den Flieger nach Kuala Lumpur. Dort ging es per Star Shuttle zu unserem Hotel, welches mitten, wirklich mitten, in China Town liegt. Geht es besser?

Bevor wir die Stadterkundungstour starteten versorgten wir uns noch mit allerlei Köstlichkeiten to go in China Town. Zu Fuß ging es zum Fernsehturm, zu den Petronas Towers, wo wir uns ein Durian Eis gönnten. Ekelhaft, was auch immer die Asiaten daran finden!? Weiter ging es durch den Park und zur Heli Bar. Diese befindet sich, wie der Name schon sagt, auf einem Helikopter Landeplatz auf einem Hochhaus. Bei herausragendem Ausblick und Sonnenuntergang gönnten wir uns mehrere geniale Cocktails.

Der Hunger führte uns, wie sollte es anders sein, nach China Town. Es schmeckte hervorragend und Florian schwelgte schnell in Erinnerungen an seine Zeit in Peking.

Kolmapäeva hommikul ma vee ärkasin Boracaylt. Hommikul sadas vihma, hoidsin kõiki pöidlaid ja varbaid, et kui ma minema pean hakkama siis jääks sadu ära. Käisin pesus ja pakkisin kotti, tegin kõike häääästi aeglaselt, et vihm ikka jõuaks järgi jääda :D Vist oli kasu, sest kui ma sain oma asjadega valmis ning hakkasin väljuma, siis päike paistis ja tänavatel olid ainult hiiglaslikud lombid. Jätsin hüvasti oma vastuvōtjatega ning nemad olid kindlad, et ma tulen järgmine aasta tagasi. Tegin oma eelviimase tricycle sõidu ja põrutasin sadamasse. Sain pm kohe laevukesele ja varsti olin lennujaamas. Seda te juba teate, mida ma seal tegin :D Lend läks kiiresti ja juba ma olingi Cebu lennujaas. Seal oli mul jälle terve elu oodata, aga ma ei viitsinud linna ka minna, nagunii seal midagi toredat ei ole. Ootasin oma öökese lennujaamas ära ning astusin "värske" peaga Malaysia poole teele.

Kui ma jaanuaris ostsin Filipiinidele lennupileti siis tuli ka teada, et palun makske travel tax internetis, et see kiirendab lennujaama toimiguid. Maksta tuleb siis riigist väljudes. Olin sellega arvestanud, et mul tuleb 1620 peesot maksta taxi'i. Lugesin ka igasuguseid muid internetiavaustes leiduvaid uudisnupukesi ning kõik väitsid, et see maks tuleb tasuda... Lisaks sellele loomulikult lennujaama maks 750 peesot. Lennujaama/sadama jne maksud on neil iga pool. See on selline hea koht, kust raha koguda. Ehk Boracay viimasel õhtul ma hoidsin end tagasi ja ei hakanud laristama, teadsin, et mul tuleb igasuguseid asju veel maksta. Tegin ceck-in'i ära. Jälle pidin seletama, mis mu kotiga juhtus..Läksin järgmise tädi juurde, tema tahtis saada 750 peesot. Läksin siis järgmiste ametnike juurde. Seal vaadati mulle sügavalt silma ning pandi tempel, et olen riigist lahkunud... ning jõudsin "tuti fruity" poodidesse. Nooh, kus nüüd see counter on, kes mult seda travel taxi tahab.. aaah... seda nagu ei tulnudki. Nüüd mul oli 1h aega lennu väljumiseni ja 2000 peesot taskus. Palju õnne mulle. Midagi osta sealt ka ei olnud, sest kõik asjad olid veeeel kallimad. Vahetasin siis peesod ringgit'te vastu. Jõin ühe kohvi ja jätsin Filipiinidega hüvasti. See lend ei läinud nii kiiresti, aga ikkagi 4h. Istusime mingi onuga kehekesi kolmeses reas. Jälle oli nii külm, et ma pidin lõhki minema. Kitsas oli ka, vaatasin ainult suure imestusega, kuidas onu pm terve lennu istus rätsepistmes ning magas.. oleks väga ka nii tahtnud.

Väike ärevus sees ja maandumine Kuala Lumpuris. See oli ikka suuuuuur lennujaam. Andsin ikka jalutada kontrolli ja kus seal oli rahvast. Ma jälle ei käinud pissil ära...Mõtlesin, et suren ära sinna. Terve suur hall oli inimesi täis ja järjekorrad veinisid ja venisid... Lõpuks ulatasin enda passi, naeratasin, andsin oma sõrmejäljed ja olin lubatud Malaysiasse.. juhhuuuu... Nüüd tuli veel pagas üles otsida.. Aaa, selle kõige vahepeal ma juba soetasin endale internetikaardi. Ma ei suutnud poolt tundi ka ilma selleta olla :D. Aga vahemärkusena pean ütlema, et see toimib sigahästi! Koti sain ka lindilt kenasti kätte, rohkem vigastusi, kui sellel juba oli, ei olnud juurde tehtud. Hakkasin siis siltide järgi kuhugi poole suunduma. Hea, et ma ära ei eksinud, sinna lennujaama oleks võinud jäädagi :D. Aga leidsin mingi väljapääsu ja tegin juba oma tuttavat Uberi trikki. Oleks saanud ka imeodavate busside ja rongite jms, aga mulle sobis see 17€, 60 km ja 1h sõit üksinduses mugavas autos väga hästi.

Ainukene paha asi on Uberiga see, et need aadressid, mida ta pakub ei ole alati kõige õigemad. Seekord läks ka natuke pahasti ning esimese korraga panime veits puusse. Õnneks oli vaja teha ainult 4 km ring ning autojuht ei olnud mu peale väga vihane. Olen neile tavaliselt pärast sõitu alati hindeks viis pannud, äkki nad siis on vähe õnnelikumad, et peavad minusugusega sõitma. Esmapilk Kuala Lumpurist oli väääga hea, kõik on nii puhas ja ilus. Linnas sees ma ehmatasin korraks ära- ma ju eksin siia kohe ära ning ei oska midagi teha :D Minu ööbimispaik on Chinatown's. See on selline tuntud nö linnaosa. Kuna mul hakkas Filipiinidel rahast natukene kahju siis on mul bronnitud üks voodi, esialgu kolmeks ööks. Kui ma selle maja ette jõudsin siis nagu pani jälle korra mõtlema, kas tõesti. Õnneks on siin all korrusel kohe üks resto, tundus selline hipsterite koht ning rahunesin maha. Ma ütlen kohe ära, et tohutuuuult kihvt on tegelt!!!

Üks teenindaja aitas mul siseneda õigest uksest- tuleb kella lasta ning siis avatakse sulle uks. Tutvustasin ennast ja mind juhendati tuppa. Oiiiiii... konku! Aga isegi väga talutav konku. Neli voodit, kõigil pimendavad ja summutavad kardinad ees. Igal voodil oma kapike, riiul, oma valgustus, pistikud ja väike puhur ning mis kõige tähtsam- tekk- mõnus pehme tekk! Päris eurooplase tunne tekkis kohe. Kogu see koht on täielik hipsterikas. Kõik on eriti prosta, aga kõik toimib suurepäraselt. See on lihstalt müstika, ma terve päeva ikka imestasin, kuidas see võimalik on. Esiteks, uksed käivad kaardiga. See kaart toimib nagu suurepäraselt, mitte nagu meie hotellides, enne võid sinna ukse taha ära kõngeda, kui roheline tulukene ukse küljes vilkuma hakkab. Wc-d on lihtsalt suurepärased, muidu on alati probleem äravooluga. Duššid on jälle suurepärased- kõrged, ideaalse survega, reguleeritava veetemperatuuriga! Olemas on raamatunurk ning arvutinurk- Macidega! Mõnus terrass, kuhu saab ainult kaardiga, selline tšill istumine õhtuti ning hommikul hommikusöök. Kui veel rääkida minu toast, siis sellel ei ole akent. Aga selle valgustus on täpselt selline nagu päike paistaks aknast sisse. Ma ikka mitu korda olen petekat saanud ja tuleb meelde, et see on ju valgustus. Ühesõnaga- kõik on lihtsalt suurepäraselt läbi mõeldud ning kõik toimib niiiiii hästi nagu ei olekski Aasias. Ja internet on jällegi uskumatu. Vaatasin netist selle koha kohta paari videot jms- asutajateks on insener, marketingi ekspert ja raamatupidaja, loomulikult see on ideaalne koht. Lisaks nad teevad veel oma tuure, mida kõik kiidavad taevani- jällegi ei nööri üldse raha, vaid ainult sisenemise piletid. Panen teile sellest kohast mõned pildid ja võite ise ka netist vaadata- nii tore koht lihtsalt. Kui keegi peaks tulema KL siis ma kindlasti soovitan seda kohta! http://www.minglekl.com/

Tegin hästi kiire beautysleepi ning läksin toitumiskohta otsima. Tegelt ma läksin alguses postkontorit vms otsima. Pidin ju Filipiinide kaardid ära saatama Cebu lennujaamas. Aga sellel ajal, kui mina kaarte kirjutasin, olid nemad putka kinni pannud.. olin natukene kurb, aga mis teha. Nüüd siis esimese korraga leidsin linna kõige suurema postiasutuse- ma ei hakanud sinna kohe minema, see tundus minu paari kaardi jaoks nagu liiiiga suur :D Tegin mõned arglikud sammud sellest "linnakeses" ja läkisn tagasi oma tänavasse.

Nagu enne mainitud, siis minu tänav ei ole üldsegi selline tavaline tänav. See on suur poodlemise tänav :D aga suure agaga- Chinatown! Siit saab kõikvõimalike brändide järgitehtud asju.. igasuguseid asju, veits nagu Türgi turud. Ja siin tuleb ainult kaubeda.. See kraam mind väga ei huvita, sest ma lihtsalt ei tohi endale midagi osta, aga lisaks igasugustele asjadele on siin ohtralt tänavatoitu. Algul oli küll tunne, et isegi selle üle tuleb kauplema hakata, ilmselt oleks hea olnudki, eks mingi 5 ringgitit pandi ikka minu toidule otsa :D

Tegin turule/tänavale tiiru/tiirud peale, sõin mõnusasti ja pärast ostsin puuvilju. Siin käib asi siis nii, et väikestes kilekottides on valmis viilutatud tükid ja ootavad sind jääkuubikute vahel. Kotike mingit puuvilja maksab minu tänavas 30 eurosenti, kõik on kohe söömiseks ning selleks pannakse sulle kotti pikk puust ork. Läksin oma ideaalsesse ööbimiskohta. Istusin terrassil netis, sõin puuvilju ning pärast nautisin kuuma dušši. Kukkusin suhteliselt vara ära, sest olgem ausad, ei jaksa 2 päeva järjest üleval olla :D

👣- Mingle Kuala Lumpur

Heute wollen wir ins historische Zentrum von KL und um die Sache systematisch anzugehen, wollen wir den Rundgang an der National-Moschee beginnen. Die Idee ist gut, nur leider klappt es nicht mit einer Besichtigung am Morgen, denn freitags ist alles anders und die Moschee für Besucher erst am Nachmittag für eine Stunde geöffnet. Also später wiederkommen!
    So schauen wir als erstes den palastähnlichen ehemaligen Hauptbahnhof an - eine Mischung aus maurischer und viktorianischer Architektur und sehr schick.
    Unser Weg führt direkt am Nationalen Textilmuseum vorbei, ein schönes altes Haus im Kolonialbaustil. Wir sind neugierig und gehen rein. Das es nichts kostet, stört uns gar nicht 😉! Wir sehen die verschiedensten Herstellungsarten der schönen Stoffe, z.B. Batik oder Stickerei, auch Kopfbedeckungen und Schuhe werden so verziert. Die vielen malaysischen Trachten gefallen uns sehr, genauso wie die dazugehörenden Schmuckstücke.
    Das Gebäude wurde übrigens 1905 als Hauptquartier der malayischen Eisenbahn im sogenannten Mughal-Islamischen Stil gebaut. Bis es 2007 zum Nationalen Textilmuseum erklärt wurde, war es noch Verwaltungsgebäude der Provinzregierung, Bank, Gericht und Schauraum für Textilverarbeitung. Eine sehr bewegte Geschichte.

Da wir unsere letzten Tage der Reise nicht nur in Bangkok verbringen wollen, haben wir beschlossen in Kuala Lumpur einen Stopp von 5 Tagen (3 volle Tage) einzulegen.
    An unserem ersten richtigen Tag haben wir die Petronas Tower von außen betrachtet. Ein netter Anblick. Allerdings wollen wir uns die eventuell noch einmal bei Nacht ansehen, da sie dann beleuchtete werden.
    Den restlichen Tag sind wir größtenteils durch verschiedene Malls gelaufen. Die riesigen Einkaufszentren sind einfach überwältigend und mit unzähligen Nobelmarken, wie Dior, Versace, Swarovski und ähnlichem ausgestattet. Es reicht schon einfach nur durch den Komplex zu laufen und die ganze Szenerie auf sich wirken zu lassen. Einfach krass😁.
    Am Ende sind wir dann noch in einen Kinofilm gegangen. Der Eintritt kostet hier nämlich nur ca 2,50€! Kaum zu glauben, wenn man die Preise in Deutschland gewohnt ist.

Heute haben wir uns die Nationalmoschee angesehen. Da man dort nur komplett verhüllt hinein kommt, haben wir uns das passende Outfit für Touristen geliehen. Super chic, wie man auf Bild 1 erkennen kann. Die Moschee selber ist leider nicht besonders beeindruckend (Bild 2 + 3). Danach haben wir noch eine kurzen Abstecher zum Vogelpark gemacht, diesen aber nur von außen gesehen, da uns der Eintrittspreis zu teuer war.
    Nach einem kurzen Abstecher zum Merdeka Square (Bild 4) und dem Sultanspalast (Bild 5) haben wir dann noch eine kleine Runde durch den Central Market gedreht bevor es wieder zurück zum Hostel ging 😁.
    Am Nachmittag haben wir dann tatsächlich nochmal einen Film angesehen 😂. Das ist einfach zu billig hier 😜.

Wir wollen noch ein bisschen von Malaysias Natur kennenlernen und haben uns dafür einen Nationalpark auf der Halbinsel ausgesucht. Der Weg dorthin führt über Kuala Lumpur, so dass wir dort eine Nacht in Chinatown verbringen, denn da fährt morgen früh unser Bus ab.
    Also geht unsere Zeit heute mit fahren zum und vom Flughafen und vier Stunden fliegen drauf. Alles sehr entspannt und der Flughafen in Hongkong ist wirklich riesig! Endlose Weite und Zugfahrten zum Terminal!
    In KL ist es übrigens ähnlich, wir müssen zweimal Zug fahren, bevor wir überhaupt ans Gepäckband kommen.
    Am Abend gibt's noch ein Shanty auf dem Chinatown-üblichen Nachtmarkt und dann ist Feierabend 😴.

...mirno letimo in po lokalnem času pristanemo v Dohi ob 1.30 zjutraj. Tukaj na letališču smo presenečeni, kako je vse urejeno. Letališče novo, vsa letala flote Qatar airways prav tako izgledajo nova, vsi lokali na letališču tudi sredi noči delujejo in so odprti. Na letališču igrala, spa center za oddih, vlak, ki vozi na drug terminal, vidi se kje je denar. "Multikulti" srečamo v pravem pomenu tukaj prvič, tudi ženske popolnoma v črnih pokrivalih, kar resnično je malo nelagodno, kaj šele za njih, ker tak kot to izgleda na prvi pogled, je fajn napeto to prek obraza.

Skratka, vkrcamo se na drugo letalo, večje, udobno pa na 7 urnem letu ne bo pretirano nobeno, razen prvi razred morda. Vsega skupaj smo v Dohi bili na letališču dobre pol ure in že smo na drugem letalu proti Maleziji. Ob 15.30 po lokalnem času pristanemo v Kuala Lumpurju. Welcome to Malaysia.

Letališče je ogromno. Da pridemo do kontrole in prtljage, se moramo po lepem sprehodu peljati z vlakom na drug terminal. Takoj preden smo izstopili iz letala, nam povedo, da v Maleziji ni heca z drogo, saj je za karkoli v povezavi z drogo smrtna kazen. In dejansko "treniraju strogoču" povsod. Kontrola, da te spustijo noter, slikajo te, prstne odtise vzamejo, povsod vidiš neke kazni, če zgubiš ključ toliko ringittov kazni, če kadiš tam, toliko ringittov kazni, skratka...red mora bit :)

Po menjavi Eur v ringitte, kjer nas prvič rahlo olajšajo za vrednost evropske valute, kupimo kupon za taksi, ki nas pelje v hotel v središče Kuala Lumpurja ali tukaj kar KL, kot rečejo mestu. Na poti iz letališča se spoznamo z Malezijo prvič. Bogata država to mora biti, samo dobri avti povsod, Audi, Bmw, Mercedes, Toyota, Honda....povsod se gradijo bloki, naselja...moderno vse, ogromni jumboti, ki so v bistvu megalomanski jumboti, kot jih pri nas nimamo. Skratka...napram Vietnamu ali Tajski, Malezija je mnogo bolj moderna in bogata, že na prvi pogled.

Taksist nas odloži pred vrata hotela, Geo hotel Kuala Lumpur, 100 m do mestnega centra, 200 m do Chinatowna, naredimo po nastanitvi v lepo veliko sobo prvi sprehod. Vročina, sopara in vlaga Azije nas greje, ko z odprtimi očmi naša mala popotnica požira kulturni šok :) Tržnica, sadje, hrana na ulici....klasični prizori Azije bi lahko rekli....utrujenost in lakota nas pripeljeta do nekega bacpakarskega lokala, kjer se pocartamo s hrano in potem na spanje.

Prenastaviti telo na časovno razliko nas vse malo muči ponoči, še najbolj našo malo popotnico ki ob 1.30 po lokalnem času pa do 4.00 gleda ko sova in noče zaspati. Nekako nam le uspe...lahko noč.

Sungai Gombak