Mexico
Playa Vista

Canyon del Sumidero

October 12, 2022 in Mexico ⋅ ☁️ 26 °C

Den Canyon del Sumidero haben wir heute mit einer geführten Tour erkundet. Zwar verbrachten wir mehr Zeit im Auto als erwartet, dieTour hat sich aber auf jeden Fall ausgezahlt. Zunächst fuhren wir zu zwei Aussichtspunkten, wo man den Canyon von oben sehen kann, dannn ging es mit dem Boot etwa zwei Stunden durch den Canyon. Der abschließende Besuch in Chiapas del Corso wäre zwar für uns nicht notwendig gewesen, alles in allem war es jedenfalls ein tolles Erlebnis.
      Das Wichtigste: abendlicher Ausklang mit anderen Backpackern in einer super Weinbar...nix auslassen ist die Devise!

Journée cadeau de Noël de Charlotte !

January 6 in Mexico ⋅ ☀️ 27 °C

Journée surprise pour Noël :)

Charlotte nous a emmené à 45min de San Cristobal à Chiapas de Corzo ! C’est une petite ville toute mignonne avec 47K d’habitants !

Nous avons mangé dans un restaurant typique sur une petite île (bonjour les moustiques) et nous avons fait du bateau sur le fleuve ! C’était très cool ☺️ Nous n’avons pas vu de crocodile mais il y en a pas mal…

Ensuite petite promenade dans la ville et retour en bus, ça ronflait sec 😂

Retour au RBNB pour se préparer pour le restau-rencontre de la famille de Pancho 😎

Sumidero Canyon

December 25, 2019 in Mexico ⋅ ☀️ 27 °C

🛫Mexico 7.50 🛬La Gutierrez 9.30am

We arrived around 11 am in Cañón del Sumidero.
      It is a deep natural canyon located just north of the city of Chiapa de Corzo in the state of Chiapas, in southern Mexico. Sumidero Canyon is a premier example of mother nature’s wrath. Situated just outside of San Cristobal de las Casas in Chiapas, Mexico, this inexplicable testament to the power of water will blow your mind.

We got a 2 hours round trip on a boat; it was a spectacular journey through the canyon, with some of the walls towering 2,500 feet (800 meters) above you. The wildlife on display is spectacular, and the boat took us on a tour past a cave in the area.

A wide river slowly snakes along the valley below. Monkeys, crocodiles, and birds of all sorts can be spotted in the numerous jungle patches along the shoreline.

Cañon del Sumidero

February 17, 2020 in Mexico ⋅ ☀️ 28 °C

Sākšu ar kašķīgām lietām: naktī koda odi, kuri šeit ir tik sīki, ka tos nevar lāga nosist. Tamdēļ nācās gulēt pie aizvērta loga. Kad to no rīta atveram, istabā parādās tāda kā sērūdens smaka. Nospriežam, ka šis laikam ir ārstnieciskais SPA. Vēlāk gan noskaidrojas, ka gar pašu logu tek upīte, kuru bērnībā ar puikām mēs būtu skaidri nokristījuši par Sūdupīti.
      Ātri top skaidrs, ka Chiapa del Corzo galvenā vieta ir līdz pat 250 metru dziļais Sumideiro kanjons, kuru ieskauj kilometru augstas klintis. Sākot no desmitiem rītā, visi pilsētiņas viesi tad arī dodas to skatīt. Visiem līdzi arī mēs, kā jau kārtīgiem salašņām pienākas.
      Laika prognoze sola līdz +36, un tās pamatotību var manīt jau 10os no rīta. Mūs nostāda rindā, uzvelk glābšanas vestes un tad liek gaidīt veselu stundu, jo neesam pamanījušies iereģistrēties pirms dažām lielajām grupām. Karstums pieņemas, laivinieks nesteidzas mūs vizināt, kļūstam jau nedaudz nīgri.
      Kanjons patiesībā ir upe ar diezgan spēcīgu straumi un apšaubāmu ekoloģisko stāvokli, tajā peld visādi aizdomīgi priekšmeti, un ūdens krāsa ir drīzāk brūna nekā zila. Pievienotajās fotogrāfijās skaidi redzama iPhone spēja uzlabot ūdens tīrību un ainavas kvalitāti.
      Karstums joprojām pieņemas spēkā, un 3 suņi, lai izvairītos no ģīboņa, dodas garā peldējumā pāri upei un atpakaļ, tik ausis vien ārā.
      Beidzot tiekam vesti iekšā kanjonā, un skati tiešām ir aizraujoši, aprakstīt grūti, tāpēc skatiet foto. Nosaukšu tikai redzētos objektus: klintis, alas, 1 krokodils, 1 elektrostacija, 1 Svētās Jaunavas skulptūra, 2000 putnu, 3000 plastmasas pudeļu un 2 atspirdzinošo dzērienu tirgotāji, pie kuru laivas obligāti jāpiestāj, nežēlīgos saules staros jāstāv ūdens klāja vidū, kamēr visi mūsu ekskursijas laivas dalībnieki iepērkas, un mūsu “kapteinis” saņem savu peļņas daļu. Atgriežamies tā izkarsuši un apsviluši, ka pašiem bail uz sevi paskatīties.
      Saprotam, ka šajā pilsētiņā visu esam apguvuši, atliek tikai pusdienu tiesa. Trāpam labā pusdienu restorānā, jebkuram draugam varu rekomendēt “garneļu tostu”, ko mēs ar Zandiņu šeit atklājam. Lidija ir uzticīga garneļu kokteilim, Viesturs šodien visu dienu vēlas būt atšķirīgs, tāpēc izvēlas kaut ko maksimāli tālu no garneles, un tas ir liellops. Mēs esam acīmredzami “slaukšanas objekti” šai restorānā, pat marimbistu ansamblis sāk spēlēt trijos pēcpusdienā mums par godu. Kad to novērtējam ar dzeramnaudu, pie mums steidzas kādi 3-4 aproču un kaklarotu tirgotāji. Laiks laisties lapās.
      Dodamies ceļā uz 60 km attālo un par 1500 metriem augstak esošo San Cristobal pilsētu. Interesanti, ka 4 cilvēkiem taksis izmaksa par 20% letāk nekā autobuss. Braucam pa maksas autostrādi, kas taisnā līnija stiepjas augšup gar kalnu grēdas malu, smagie auto rēc, dūmo un attīsta ātrumu ap 40 km/h. Priekšā smaga avārija - kāds mačo, liekas, būdams kunga prātā, taranējis pretim braucošo busu. Policists tam atlauzis rokas uz muguras, saslēdzis rokudzelžos un sēdina trafarētajā Federālās policijas mašīnā. Tipiska seriālu aina. Labi, ka visi iesaistītie palikuši dzīvi.
      Rīt skatīsim, kas vēl interesants notiek ap San Cristobal.

El viajero solitario

January 23, 2021 in Mexico ⋅ ⛅ 29 °C

Otro vecino con los mismos intereses. Jesse viaja solo en este van, viene desde Canadá y también se dirije al sur. Compartimos un par de días con él e intercambiamos mucha información a partir de la experiencia que hasta ahora hemos acumulado... y claro que esperamos volvernos a encontrar en la ruta. Buen viaje, amigo 😉👍Read more

Cañón del Sumidero, Chiapas

December 28, 2019 in Mexico ⋅ ☀️ 27 °C

Am Tag vor der Busfahrt nach Guatemala habe ich noch einen Ausflug in den Cañón del Sumidero gemacht, der ganz in der Nähe von San Cristóbal liegt. Eigentlich wollte ich gerne zu den Wasserfällen Agua Azul, die ebenfalls in Chiapas am sogenannten „Gringo Trail“ liegen. Die Busfahrt dorthin ist jedoch verhältnismäßig teuer und da die Wasserfälle durch das Erdbeben in Mexiko vom 8. September 2017 stark beeinträchtigt und noch nicht vollständig wiederhergestellt sind, entscheide ich mich gegen Agua Azul und für den Cañón del Sumidero. Ich fahre gemeinsam mit Daan, der aus Nijmegen kommt und den ich bereits aus dem Hostel in Oaxaca kenne. Zufällig sind wir in San Cristóbal wieder im selben Hostel und wir beschließen, die Tour in den Canyon zusammen zu machen.
      Der Cañón del Sumidero gehört zu einem Nationalpark, der sich zum Ziel gemacht hat, die teilweise vom Aussterben bedrohten Tierarten wie Kormorane, Pelikane, Klammeraffen und Flusskrokodile zu schützen. Da der Canyon mit Wasser gefüllt ist, fährt man (ganz schön schnell) mit Booten durch die bis zu 1.000 Meter hohen Schluchten und kann links und rechts die Dschungelvegetation anschauen. Neben unglaublich vielen Vögeln sehen wir Affen und sogar zwei Krokodile. Eins könnt Ihr auf dem markierten Foto am Ufer liegend zumindest erahnen😉.
      Mit der Tour in den Canyon endet meine Zeit in Chiapas, wo man sicherlich noch viel mehr Zeit verbringen könnte, da die Natur unheimlich vielfältig ist. Von Dschungel bis Pazifikküste ist alles dabei, sodass ich den Bundesstaat gut als Urlaubsziel empfehlen kann.
      Ich hoffe, Ihr hattet einen guten Start in das neue Jahr und konntet die ersten Jahrestage genießen. Ganz liebe Grüße von Eurer Astrid 😘✨

Viaja, la vida está aquí afuera

February 4, 2021 in Mexico ⋅ 🌙 20 °C

Corto de video con imágenes aéreas, que resume la belleza de los paisajes del sureste de Chiapas.

Playa Vista