Slovenia
Logatec

Ankunft in Slowenien

July 21, 2023 in Slovenia ⋅ 🌧 22 °C

Regen, Sonne, Regen, Sonne, Regen, Sonne! Das Wetter spielt verrückt. Nachdem ich neue Reifen bei KTM in Klagenfurt aufziehen lassen habe, sind wir nach Slowenien rüber. Bis auf den Pass ist es in Slowenien eher langweilig. Eine unendlich lange Straße voller Verkehr quält sich durch das Land. Immer wieder haben wir heftigste Gewitter, die uns zwingen Schutz zu suchen. Unsere Sachen sind komplett durchnässt. Somit ist Camping keine Option. Wir buchen ein kleines Hotel, wo wir eine sehr nette Gastgeberin antreffen, die uns sogar erlaubt alle Klamotten auf ihrer Terrasse zu trocknen. Kaum sind wir eingecheckt kommt die Sonne raus und es geht auf die 30°. Wir sind heute Früh ins Bett, weil morgen geht es endlich auf den TET.Read more

Leaving the alps behind

August 3, 2022 in Slovenia ⋅ ☀️ 29 °C

First blue sky morning in quite awhile. Even a hot air balloon out enjoying the sunshine. Nice ride through Slovenian countryside as the alps receded and the forested hillsides returned. Lunch by a nice, but unswimable river. Opted to go around Ljubljana. Found some nice bike paths, keeping us out of traffic. Last uphill and ‘had to’ stay in a guesthouse as no campgrounds around.Read more

Weiter geht es - manchmal

June 3, 2023 in Slovenia ⋅ ⛅ 20 °C

Frühstück um 8 Uhr beim Simmerl-Wirt. In Österreich bei unserer Zwischenstation ist die Welt noch in Ordnung. Auch wenn ab 6 Uhr die Kirchenglocken direkt neben unserem Bett das Aufstehen durchaus,erleichtern.
      Um halb 10 sind wir im Auto, um die letzten 440 Kilometer in Angriff zu nehmen. Dumm nur, dass es sehr viele Menschen gibt, die gleichfalls unsere Autobahn nutzen, um von A wie Austria nach B wie Breunigs-Ziel zu gelangen. Stunde um Stunde vergeht und wir kommen eigentlich gar nicht vorwärts. Immerhin gehen uns weder Gesprächsstoff (wie schön wars früher) noch das Liedgut (Was, ihr kennt Bumsbar nicht?) Aus, sodass wir gut gelaunt und eigentlich ordentlich genährt (in Spittal finden wir einen Wirt, der uns Schnitzel und Teigtaschen serviert) den Tag auf der Autobahn verbringen. Neun Stunden brauchen wir, bis wir unsere sechs Enkel Lenny, Emily, Miles, Loni , Lucy und Moritz im beheizten Pool sehen und Chrisi, Sonja, Carina und Marcus begrüßen. Unser Luxushaus in Jursici ist wie im letzten Jahr traumhaft schön, das von Chrisi und Marcus servierte Grillgut schmeckt köstlich - und das heißt: Unser Urlsub kann beginnen..

A dilemma...

March 19, 2018 in Slovenia ⋅ ☁️ -1 °C

... már régóta fentem a fogam rá, hogy legközelebb én lennék a díszkíséret Arezzoba (ha menni kell munkaügyben), de a közelgő alkalomnál már jó előre lehűtött Viktor, hogy ez bizony most sem fog összejönni, mert Imikével megy. Bakker.
      Na, legalább majd egy jó kis csajpartyt rendezek akkorra - gondoltam. 😉

De - mert mindig szokott lenni egy "de" (vagy "ellenben", esetleg "ámbátor" 😉 ) Imike részéről családi okok miatt súlyos érdekeletlenségbe fulladt a dolog, így mégis nekem kínálta magát az alkalom.
      Azonban kezdeti lelkesedés rögtön parába váltott át, hiszen a márciusi tortadömping kellős közepén voltam, továbbá 😲😲😲 MI LESZ ZSERBÓVAL 😲😲😲 ?!?!?!?!?!?!? - csapott belém hirtelen a vélt (vagy valós?) "anyai aggodalom" 😊 pindúr kölyökkutyánkkal kapcsolatban, akivel még csak pár hete ismerkedünk egymással közös otthonunkban.

Jó, a tortákat megoldom... valahogy megoldom.... Max kevesebbet alszom, valahogy lesz... Még olyan sosem volt, hogy valahogy ne lett volna! 😃
      Rendben, de Zseeeeerbóóó!!!? Vele mi lesz??? 😮
      ... jó, hát akkor ez van, most sem megyek.
      Ugyanis végigvettem a lehetőségeket, és konstatáltam, hogy minden egyes szóba jöhető személynél halálos veszedelemben lenne... 🤓
      Ekkor pattant ki az isteni szikra az agyamból, hogy nem őt kell elvinni, hanem ide kell hívni a lehetséges kutyapecért! Arról nem is beszélve, hogy szerény gazdaságunk egyéb jószágai os ellátásra szorulnak 😊 (Oszimacska, a tyúkocskák és a kerti énekesmadarak)
      Végül anyu nyerte meg a nemes feladatot! Gondoltam, ha a gyerekekre tud vigyázni... 🤣😃😄😅
      Azért Icára is osztottam szerepet, nehogy mellőzve érezze magát! 😉
      (Amiből tuti az lesz, hogy ott fognak götyézni, meg partyizni nálunk 😃 )

Pompás, minden leszervezve, vasárnap megbeszélés, korán lefekvés és hajnalban indulás.
      Anyu meg Ica megérkezett du., addig rendben is volt. Aztán betoppant Anita a 3 sráccal, majd G. Bence Barbarával... szóval minden eddigi tervem dugába dőlt, helyette volt ház- és kertvizit, kutyázás, vaskályha mozgatás, mi szem-szájnak ingere 😨

Mindezek ellenére sikerült másnap 5kor elindulni némileg álmosan, és kicsit fájó szívvel Zserbó tekintetét látva 😯

Az út nagyon-nagyon hosszú volt köszönhetően a márciusi télnek (volt minden, hó, eső, havaseső... ) és egy balesetnek.
      De Mikszáth és Csányi Vilmos hangoskönyveknek némi szunyókálásnak és pár Hubabubbának köszönhetően túléltük. Épphogy.
      Szerencsére még épp odaértünk a gyárba, és pikkpakk este 6ra már a hotelben is voltunk. Uff...

Logatec, ロガテツ, Občina Logatec