Spain
Barajas

Here you’ll find travel reports about Barajas. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

27 travelers at this place:

 • Day4

  Monday, Madrid

  September 25, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 68 °F

  Little sleep on the flight over and we walked forever to wait in the customs line. When my turn came, the passport officer said not a word, but stamped my passport and I was on my way. Found an ATM that worked so got a few euros, and got assistance from tourist info to reach my hotel. Got to learn how to dial in this country. I'll try 011 in front of the number next time.

  At hotel, checked in and ready to take a metro to Puerto del Sol for food and sight seeing.

  Took the metro, but had lots of trouble finding it. I used my limited Spanish and was successful. Plazas Sol and Major were big and crowded . Folks here smoke more than Americans do and was it obvious. Tapas are wonderful and I made a meal of what I got. Rick steves audio guide gave me some difficulty as I had to restart often as the volume died.

  Anyway, after a fashion I realized that I gotta take a nap so all for now.

  Two hours and I feel great. Hope I can get some shut eye later. I've also learned that the Spanish have trouble giving directions that make sense. For example the directions I got this am for the metro seemed pretty simple...straight, then make a left. He even gave me a map. Wrong way as I had to ask multiple times and had all sorts of twists and turns before arriving at the metro, and finding a supermarket with directions proved to be an around the block twice effort. Go straight he says, but the street curved to the right. I found it and had a wonderful tuna salad sandwich for dinner.

  All for today...
  Read more

 • Day21

  Always be fluent in sign language.

  July 10, 2016 in Spain ⋅ ☀️ 25 °C

  After sleeping in (much needed after last night) we peeled ourselves out of bed and decided to head out on the second walking tour.

  We started in the Puerta Del Sol square where we saw the Clock of Casa de Correos (which rings in the new year) before heading up the famous Calle Arenal Streeet. On this street, we ate at the San Ginés Chocolate Bar next to the Monastery San Ginés - they serve quite literally the BEST CHOCOLATE CON CHURROS I HAVE EVER HAD IN MY LIFE. NO LIE. if you are ever in Madrid... Go here.

  After eating as much chocolate as we could manage (ie. A lot) we wandered past a few places great for photo ops. There was the Monastery of the Incarceration, Plaza de Oriente behind the Royal Opera House and the Royal Palace and Gardens. Afterwards came the La Almudena Cathedral, which was closed today, and the Plaza de la Villa square, which wasn't. We then stumbled into the Church of San Miguel (which was super creepy) before ending at the Plaza Mayor square, which housed fat superman.

  After our tour, we met our new Australian friend Pheobe for dinner - again! You may remember her from the lunch we had together in Barcelona... Turns out we ended up in Madrid at the same time as well! We ate at this cute little spot where we spoke about life, home, and asian nail salons (big boiiiiiiii) before going our seperate waya again. Pheobe is heading to Toronto and Montreal in September/October and we couldnt be happier!

  Afterwards, we went back Home to chill, watch Netflix and creep on instagram (i am looking at you mama Tay) until the wee hours of the morning. Oops.
  Read more

 • Day23

  Rychle a zběsile: Madridská mise

  August 11, 2016 in Spain ⋅ ☀️ 30 °C

  Vracíme auto! Plán zněl jasně - nejpozději v 8:30 vyrazit (čeká nás přes 400 km dlouhá cesta a chceme mít 2 hodiny rezervu), abychom se před vrácením auta (do 15 hodin) stihli ještě zastavit v hotelu Vincci Soho v centru Madridu (mimochodem hotel je opravdu skvělý) a nechat si v něm zavazadla. Přeci se s nimi nebudeme dřít až z letiště, kam vracíme auto, ne? 🙂 Ze začátku šlo vše dle plánu a ve 13 hodin jsme opravdu přijížděli k hotelu, před kterým ovšem nebylo možné zaparkovat. Udělali jsme si kolem třikrát kolečko a stále nic. Martina to psychicky nevydržela a zavelela, že přeci nemá cenu jezdit kolem a čekat, až se něco uvolní, když je tu přeci podzemní parkoviště! Jasně… Hned, jak jsme do něj vjeli, tak jsme si vzpomněli, jak úzké tu dělají vjezdy a místa. Uf. Ještě pěkně všude přidat ostré sloupy, ať se ukáže, jaký jsi řidič! Nebudeme vás napínat, zvládli jsme to a auto jsme na poslední chvíli neodřeli, ale podruhé bychom tam opravdu nezajížděli. 😀 Tato akce spustila lavinu dalších událostí, které vyvrcholily rozbitím 2 láhví Riojy (z toho jedné Rezervy), které nám vypadly cestou na hotel z velice praktické dárkové krabice na 3 vína, kterou jsme ke koupi dostali. Vypadalo to asi takto… Uf, zaparkovali jsme (zatím bez škrábance - hurá, cestou ven z garáží si musíme dát pozor), nahodíme krosny a rychle do hotelu, už potřebujeme na záchod a čas letí. Ještě ta vína, no, je to jen kousek, tak je ani nebudeme dávat do krosen a vezmeme je v krabici. Tak šup šup, rychle rychle… Štrádujeme si to ulicí k hotelu a najednou rána na celou ulici, všichni koukají, my také koukáme, zavoní Rioja a už teče do kanálu (bílou tedy neochutnáme)… Jirka zastavuje dopravu, ale nějaký Číňan to nevydrží a stejně přejíždí střep velikosti tenisáku. Kola jeho BMW naštěstí vydržela. Martina s krosnou na zádech sbírá ostatní střepy a drhne dlažbu. Hlavně žádné slzičky a jede se dál! 🙂 Kupodivu to jedna láhev (Rezerva) přežila! Po příchodu na hotel jsme ji slavnostně otevřeli. Martina totiž prohlásila, že už ji nikam neveze. 🙂
  Cestou na letiště z hotelu další drama. Auto musíme vrátit s plnou nádrží. Hledání benzinky bylo lahůdkové, ale zvládli jsme to. Brali jsme benzín uprostřed letištních skladišť. Snad to nebyl kerosin. Pokračujeme na terminál 1 (psali v e-mailu den předem, že tam máme vrátit auto). Když míjíme odbočku na terminál 4, tak Martina nahlas popřemýšlí, zda to náhodou nemělo být tam. Rychlý pohled do našich papírů k autu nám potvrzuje, že ano. Ach jo. Jak se ale sakra teď otočit na dálnici? Martina šílí, když si Jirka za hustého provozu přenastavuje navigaci a má strach, že to auto fakt nakonec naboříme. Do garáží Europcaru vjíždíme v 14:45 (pohodová rezerva 15 minut). Pán kontroluje auto a my se modlíme, aby si nevšiml žádných škrábanců (dvakrát jsme ho proto nenápadně přeparkovali, aby na něj ze strany nebylo moc vidět z čehož Jirka už nemohl :-)). Uf, hotovo. Tváříme se jako boží telátka, ale je to čistá euforie. Ještě jenom požádat o fakturu a cestou z letiště na pořádný drink. Zase to dobře dopadlo. Jak to ale příště udělat, aby to bylo konečně bez nervů, je nám záhadou.
  PS: Auto nám posloužilo skvěle. Seat Leon nás opravdu příjemně překvapil, nejen proto, že dle popisu vad to nejdříve vypadalo, že jsme si pronajali auto, který právě stáhli z „demolition derby“ (výčet vad na protokolu před převzetím auta: prasklé čelní sklo, nabourané zepředu, nabourané zezadu…). Asi mají v Europcaru šikovné techniky, my na něm nic takového nenašli. 😉
  Read more

 • Day16

  Laddar batterierna

  September 13, 2016 in Spain ⋅ ⛅ 17 °C

  Nu har vi mellanlandat i Madrid. Flygresan hit var både trång, obekväm och turbulent men huvudsaken är att vi kom fram iallafall.

  Nu sitter vi och laddar både våra egna och mobilernas batterier och vädrar fötterna i förebyggande syfte inför nattflyget till Lima.

  Egentligen skriver vi bara ett inlägg för att Fredrik vill ha en till plutt på kartan 😁 det är tydligen coolt att ha varit på många ställen!

  /Magda
  Read more

 • Day1

  Мадрид. Рейс профукался!

  March 18, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 16 °C

  Картинка символизизирует, что Турецкие авиалинии не нарушили традицию и в очередной раз накосячили. Хороший сервис, отличные условия, но у меня с ними постоянно не складывается. В этот раз проверяли двигатель в Стамбуле - минус полтора часа. Ладно, в полете отыграли, шанс успеть на следующий рейс был велик... Но умудрились потерять рюкзак в багажом отсеке боинга! Наблюдал, как грузили, видел, что тупит, даже стюардессу напряг, чтобы проверила. ОК, говорит, погрузили... А в Мадриде не нашли! Я им говорю - смотрите внимательнее, там он! Не нашли. Пошёл ругаться, заодно и перенос вылета делать - гейт закрыли, рюкзака нет... Нашли! Именно там, где я и сказал. Написали справку, что да, задержали рейс, да, грузчики косоглазые... А толку? Переоформление вылета 668 евро!!! И если бы я не подсуетился и стал бы этим вопросом через 20 минут заниматься, пришлось бы выложить больше штуки... Надеюсь, аиревропа косячить не будет и я завтра смогу, наконец, на борт подняться и командование принять.Read more

 • Day16

  Madrid Ibis hotel

  April 25, 2018 in Spain ⋅ ☀️ 27 °C

  Last night before we fly home. Hot today 29.5! No air conditioning since it is expected to cool down again. Nice hotel only 5 minutes from airport

 • Day1

  Flughafen Madrid

  May 4, 2015 in Spain ⋅ ⛅ 25 °C

  Warten auf den Anschlussflug nach Porto :-)

 • Day5

  Na letišti v Madridu

  July 24, 2016 in Spain ⋅ ☀️ 28 °C

  ... opravdu nejsou auta zadarmo. 🙊

You might also know this place by the following names:

Barajas de Madrid, Barajas, MAD

Join us:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android

Sign up now