Sri Lanka
Ganahena

Letzten tage

April 2, 2022 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 30 °C

Hier war nochmal tauchen und Strand angesagt. Es fängt an zu regnen und dann geht's richtig ab. Wobei man sagen muss im Vergleich zu Monsun Regen den ich in SEA erlebt habe steht hier immerhin dann die Straße nicht komplett unter Wasser.

Beim tauchen gings diesmal in einen Unterwasser canyon und ein Schiffswrack anschauen. Beides sehr gut :)

Ich bin jetzt viel zu früh dafür entspannt am Flughafen. Es wurde der Notstand ausgerufen und für morgen sind große demos über das ganz Land verteilt geplant. Vielleicht ein ganz guter Zeitpunkt hier raus zukommen wo es noch easy geht. Wobei noch bin ich ja auch nicht raus. Aber wird schon werden und immerhin habe ich nur Bilder von brennenden Bussen gesehen und noch nicht live mitbekommen wie geschossen wird.

Meist geführtes Gespräch mal wieder eh wo komsch du her. Komisch wenn Leute den Akzent einfach so gar nicht einordnen können

Flughafen Colombo. Unglaublich schlecht. Es ist mega voll und ich stand 1h um mein schon gechecktes Gepäck aufgeben zu dürfen. Es sind 3 Sicherheits Kontrollen nötig bis man im Flugzeug sitzt und jetzt sind wir noch nicht los und das erste Kind fängt schon an zu kotzen

Japanese peace pagoda

February 21, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 -5 °C

A mai nap csucspontja mindenkeppen az volt, amikor gyerekkel a hatunkon atkirandultunk az obol masik oldalara. Ezt ugy kell elpezelni, mintha Nagymarosrol mennel at Zebegenybe naplementet nezni. A helyi oserdoben vezet at a nem kicsit emelkedos ut, meg a tukk-tukknak sem konnyu ottan felmenni. Es hogy miert mentunk at? Leginkabb azert, hogy megnezzuk a 11 eve a tsunami aldozatainak emlekere emelt japan beke pagodat. Eppen egy szertartasba csoppentunk bele, sokan voltak az unnepen. Megkapo, nyugalmat araszto, lelekemelo... ezekkel a szavakkal tudnam leirni az erzest, ami elfogott. Halas voltam, hogy bepillantast nyerhettem a helyi emberek unneplesebe. Nem mellesleg hetfon "poya day", vagyis telihold lesz, ami itt minden honapban hivatalos unnep: zarva tartanak a hivatalok, iskolak es a boltok tobbsege is. Erezheto is volt a hosszu hetvege, hiszen megtelt a part sri lankai csaladokkal...Read more

Galle

February 19, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 6 °C

Ma megtortent az, ami azt hittem soha nem fog: bekentem magam 50 faktoros kremmel! Amikor sut a nap, az nagyon durva. Amugy a parat eleg gyorsan megszoktam, de lehet nekem is kellett volna szoliznom utazas elott... mindenesetre ma bementunk a reggeli furdozes utan Galle-ba, aminek tobb oka is volt: Andras fule bedugult es orvost kellett keresni. A tegnapi tukk-tukkos bacsira raakadtunk, aki orommel elfuvarozott ismet minket. A magankorhazban gyorsan es szakszeruen ellattak minket, 3000 Huf - ba kerult a fulmosas. Aztan elmentunk az allomasra, hogy megvegyuk Ella- Kandy jegyunket, de vegul nem tettuk, mert a penztaros szerint tele vannak a vonatok 22-en. Ez nagyon meglepo lenne, foleg, mivel utolag kiderult nem is lehet mas allomason jegyet venni, csak ott, ahonnan indulsz. Ezek utan az Unesco vilagorokseg reszekent nyilvantartott Galle Fort-ba vettuk az iranyt. Hangulatos kis epuletek, regi autok, kicsit talan emlekeztetett SanCristobalra. Ez delutan haromkor volt, es a hoseg kezdett nehezen elviselhetove valni, igy aztan hazaindtunk, hogy az este beallta elott meg lehutsuk magunkat a nagy zold vizben. Dani kicsit nehezen viselte a napot, kevesebbet aludt a szokasosnal, igy felmerult, hogy lemondom az estere hivott dadust. De vegul nem tettem, kar is lett volna... Egy rendkivul kedves es szeretetteljes kisugarzasu holgy jott vigyazni KisBucira, amig mi apaval es az ujdonsult magyar ismerosokkel egy kicsit lazultunk a parton. Egy pillanat alatt letrejott a kemia Dani es a kisholgy kozott, aki lathatoan nagyon gyakorlottan ert hozza. Kiderult, o is anyuka, nemsokara iskolaba megy a fia, meselte buszken a fiatal lany. Aztan addig kerdezoskodtem - jo szokasomhoz hivem -, amig ki nem deritettem, hogy valojaban elvalt, mert a ferje megcsalta amikor a 9. honapban volt, hogy a gyermeket a megozvegyult edesanyja neveli akinek o rendszeresen hazakuldi fizeteset, es o valojaban nagyjabol csak ket havonta tudja latni a fiat. Nem panaszkodott, csak meselt: elmondta, hogy a munkaban boldog es hogy mennyire orul, hogy ilyen jo allasa van(masszor), hogy sokat medital, amibol energiat tud meriteni, es hogy " i have big dreams for my son"... Csak ott ultem, figyeltem, anyakent megdobbenten... legszivesebben elsirtam volna elotte magam. Nehez szivvel, de magukra hagytam oket Danival, akinek fel sem tunt tavozasom... igy tudtam, hogy minden rendben van. Az este tovabbi resze felettebb jol sikeredett, jottek meg tobben magyarok, es persze megbeszeltuk, hogy kulfoldon inkabb keruljuk egymast, de megis milyen jo most igy osszetalalkozni. Nem tudom, hogy a pentek este kellett-e hozza, de ugy dontottunk, hogy maradunk meg itt ket napot es az eredetileg 4 naposra tervezett kirandulasbol csinalunk egy napot. Daninak is jobb lesz igy, aki mostanra teljesen megszokta es megszerette ezt a meses kornyezetet. Szo se rola, nem volt nehez.Read more

After the rain

February 16, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 12 °C

Azzal kezdem, hogy ma nem esett. Halleluja! Reggeli utan a kis csalad levonult a beachre. Amig apa uszott, anya tologatta a babakocsit, majd forditva. Hat ennyit a kozos strandolasrol :-). Viccet felreteve atusztam a kis oblot, ami onmagaban nem nagy szam, de nem voltam meg olyan tengerben, amiben ilyen lassan lehetne uszni. Lehet, hogy a folyamatos kis hullamzas teszi, de lassan ment. Az vigasztal, hogy ahogy neztem, masnak is. No nem csak a napi rutin miatt usztam, hanem mert kerestem a reagge bart, ahova tegnap nem jutottunk el az uton, mert az eso kedvunket szegte. Megtalaltam, de ertelemszeruen reggel meg nem duborgott a party time. Csak hogy mindenki furdizzen, mikor feljottunk, Dani a medenceben pancsizott egy jooo nagyot. A helyiek csak neztek, foleg amikor lenyomtam a viz ala... Nem ertettek, nem hiaba itt a tobbseg uszni sem tud. Van itt egy kedves holgy, mint kiderult o a masszor... olyan eszrevetlenul szervezett be egy masszazsra, hogy csak akkor eszmeltem ra, mikor mar a nyakamat nyomkodta. Nem volt gyenge! Ami a napi izgalmat illeti, az is meg volt, mikor raeszmeltem, hogy elhagytam a telefonomat... Hoppa!! Gyorsan felhivtam Andras telefonjarol magamat... szerencsemre rogton fel is vette egy kedves hangu angol ferfi, aki megtalalta a parton es magahoz vette. Ha jol ertettem, meg az anyukamat is felhivta, hatha eler engem... Este pedig egy kedves "kockas abroszos" helyen ettunk, ahol kimondottan organikus alapanyagokbol foznek hazias kosztot. Andras ujjongott, a vacsora pedig valoban finom volt... a haziak pedig hadd ne mondjam itt is mennyire kedvesek voltak. All in all, nem tudom Dani mennyire fog ezekre emlekezni, de en azt remelem, hogy ha minel tobbet tapasztal a vilagbol, talan annal nagyobb esellyel lesz belole jo ember.Read more

Jungle Beach

January 11, 2022 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 29 °C

Heute haben wir den schönsten Ort auf SriLanka kennengelernt, zumindest kann ich mir keinen schöneren vorstellen 😀 am Jungle Beach hat man hinter sich eine Art Dschungel, vor sich einen traumhaften Strand, über sich niedliche Affen die immer mal hin und her springen, viele Bäume für die Hängematte und im Meer kann man super schnorcheln und man sieht viele bunte Fische, eine Traumkombi quasi. Weil es uns so gut gefallen hat, haben wir direkt die Pläne für den nächsten Tag verworfen und wir fahren wieder dahin. Ryan ist hin und weg vom Schnorcheln und macht das auch richtig gut. Da die Wellen hier ganz flach sind, ist es auch für Zoe und Robin super zum Schwimmen.Read more

• Day 18–22

Unawatuna

December 25, 1989 in Sri Lanka ⋅ ☁️ 26 °C

Déi nächst véier Deeg hu mer eis et op der Rumassala Beach zu Unawatuna gudd go gelooss a vill vun der Plage 🏝, vum Mier 🌊 🤿 a vum gudden Iesse 🥥🥭🍍🍤🎣profitéiert.

Ganahena