Jau iepazīts un atstrādāts tuvās Eiropas ceļojumu formāts. 6 draugu grupā ar busiņu dodamies uz daļēji pazīstamajiem Tatru kalniem. Laiks iepazīt jaunas takas. Read more

Košice

September 12, 2019 in Slovakia ⋅ 🌙 20 °C

- Tik pat nerunīgi arī braucam uz Košici. Dzīvojam diezgan tuvu centrālajam laukumam. Dzīvoklis smuks. 3 - istabu ar terasi, kur var redzēt vecpilsētu. Booking.com saucās - Rooftop apartment I. Par 2 naktīm samaksājām 170eur.
    - Tā kā spriedze grupiņā nav mazinājusies es saku, ka tādā stāvoklī nav vērts iet visiem uz restorānu vakariņās. Ar Madaru aizejam uz veikalu pēc vakariņām, kamēr pārējie aiziet uz maķīti.
    -Neko padarīt, katrā braucienā gadās sava krīzīte.

Domica cave

September 13, 2019 in Slovakia ⋅ ☀️ 21 °C

- Šodien viens apskates objekts un pastaiga pa Košici bez konkrētiem mērķiem. Sākam ceļu uz Domica stalaktītu alu. Jābrauc aptuveni stunda un teorētiski apmeklēto valstu sarakstam varam pievienot arī Ungāriju, jo ~20min braucot uz alu jāiebrauc šajā valstī. Izskatās, ka Ungārijā daudz čigānu... Daudz cilvēku kādā no mazpilsētām ļoti nesteidzīgi dzenā lapas pagalmos ar birstēm, lai arī it kā ir darba diena.
    - Šajā alā izcenojums identisks Dobšinska ledus alai, fotografēšanas cenas tajā skaitā. Šoreiz iztiekam bez foto (vismaz legālā veidā). Lai arī gids runā tikai slovāku valodā, šeit vismaz tiek izdalītas lapiņas ar tekstu angļu valodā. Liels nopelns visdrīzāk veiksmīgam izgaismojumam. Ēnas no stalaktītu veidojumiem, krīt visādos savādos leņķos, kas kopā rada foršu kopainu.
    - Tūre ilgst aptuveni 45min. Ja jāizvēlas viena no opcijām stalaktītu vai ledus ala es noteikti rekomendēju stalaktītu.

Košice

September 13, 2019 in Slovakia ⋅ ⛅ 25 °C

- Atbraukuši atpakaļ uz Košici esam diezgan izsalkuši tāpēc nomēģināsim vienu no saimnieces ieteiktajiem restorāniem - Camelot. Itkā pēc Tripadvisor arī diezgan labs vērtējums. Restorāns viduslaika tēmā, bet cilvēku ļoti maz. Pieņemam, ka tas dēļ pusdienlaika.
    - Nu tā. Alus iespēja tikai viena - Pilsner Urquell, kas pietam ir čehu alus. Ēdieni šajā braucienā, mums neierasti dārgi. Ar Madaru divatā 35eur. Not great, not terrible.
    - Ģirtiņš paņem uzkodas par 4eur. Kad atnes izskatās diezgan smieklīgi. Viena desa un mazs zaļš ornaments.
    - Vidēji apmierināti ar pusdienām ejam tālāk. Staigājoties pa ieliņām ieraugam Tatru tējas telti. Pilsētā šajās dienās notiek Street food un Vīna festivāls, tāpec ielas pilnas ar viskautko. Pa 1 vai 1,5eur var degustēt dažādas Tatru tējas, kas ir vietējā ražojuma stiprā dziriņa (šķiet, ka liķieris), bet priekš tā ka grādi var būt no 20 līdz 72 iekšā iet diezgan labi. Es, Ģirtiņš, Madara un Baltušs iesilstam no degustācijas un līdz ar iešaušanu var just, ka grupiņā spriedze pazudusi. Sapērkam arī dažas pudeles uz mājām un suvenīriem.
    - Aizejam mājās atstāt sapirkto guvumu un nedaudz atpūsties. Pie dažiem aliem izspēlējam UNO turnīru.
    - Vēl vakarā izejam ielās. Laura paliek mājās atpūsties, Rihis iešot skriet krosu, tāpēc ejam ielās četratā. Dabūjuši ielas festivāla ietvaros nezināmas izcelsmes vietējo craft alu sēžam pie it kā slavenās muzikālās strūklakas, bet tā kaut kā neuzrunā. Vēl šur tur pastaigājam, apēdam kebabu, bet pa lielam visiem tāds viegls mīkstums un pēc Košices vecpilsētas galvenās ielas Hlavna street izstaigāšanas ejam mājās.

Ļubļina

September 14, 2019 in Poland ⋅ ☀️ 18 °C

- Šodien pēdējā brauciena pilnā diena, bet no tās kādas 5-6h jāpavada ceļā no Košices uz Ļubļinu. Ceļu sāk Baltušs, bet piebeidz Ģirtiņš. Man šodien haļava. Pilsēta izskatās pārsteidzoši liela. Ceļu infrastruktūra ļoti labā līmenī, bet mašīnu kaut kā aizdomīgi maz izskatās. Es aši iegūglēju cik cilvēku ir Ļubļinā un rīkoju konkursu. Baltušs saka 1.5milj., Ģirtiņš 1.1milj. un Laura 1.3milj. Madara nepiedalās, jo viņai jau pateicu pareizo atbildi. Pareizā atbilde 300 000! Pēc pilsētas rodas iespaids, ka būtu jābūt krietni vairāk cilvēkiem.
    - Noparkojušies naktsmāju pagalmā, kur iebraukšanas vārti ir kādus 20cm platāki par mūsu busu. Visi aši noskalojas un uzēd, pēc tam jāizmet līkums pa pilsētu, lai varam atzīmēties šeit.
    - Vecpilsētas daļa diezgan atgādina mūsu pašu Vecrīgu. Citur īsti arī neaizgājām. Nu jau liekas, ka praktiski katrā pilsētā tās nosaukums kaut kur centrā ir izlikts ar lieliem, izgaismotiem burtiem. Vismaz ir kur nofočēties. Aziejam pa šķietami galveno gājēju ielu - Krakowskie Przedmieście, līdz Ļubļinas pilij. Staigāšanās nesanāk baigi garā, jo visi grib ēst. Izvēle krīt uz Restauracja Browar Lublin.
    - Priekš Polijas relatīvi padārgs, bet tāpat ir lēts salīdzinot ar Rīgu. Poļu virtuve un apjoms ir līmenī. Liekas, ka ne visi poda vāki ir tik lieli, kā Ģirtiņa karbonāde. Un arī karbonādes biezums iespaidīgs. Bet viņš tīri viegli tika ar to galā.
    - Pieēdušies ejam pamazām uz mājpusi. Grupveida selfijs pie Lubļinas burtiem. Mājās vēl pa kādam aliņam, pa UNO turnīram un jāsavāc mantas. Es gan principā neko neizkrāmēju ārā, tāpēc man darāmā maz.

Rīga - mājās

September 15, 2019 in Latvia ⋅ ☁️ 13 °C

- Ap 8:00 no rīta startējam. Uz lielā 6 joslu autobāņa tik agri svētdienas rītā esam praktiski vienīgie. Man pirmais stūrēšanas cēliens. Principā bez pārtraukumiem visu ceļu arī norullējam bez nekādiem starpgadījumiem. Pirms Lietuvas robežas vēl notriecot pēdējos zlotus benzīntankā nopērku dažus Tatru alus. Labāk Tatrs pudelē nevis zloti kabatā, kuri visdrīzāk kaut kur tiktu nozaudēti.
    - Ap 20 esam Rīgā. Izlādējam Madaru pie mājām, lai viņa sakrāmējas un tad ar fordiņu brauc man pakaļ uz Sarkandaugavas CircleK, kur atstāsim nomas busiņu (Nomājām no jau trešo reizi BonVoyage autonomā un ja būs nepieciešamība darīsim to atkal. Tiešām labs serviss). Mēs pa to laiku aši pa visiem iztīram un sakārtojam busiņu. Izlādējam Ģirtiņa apvienību, tad Baltušu un Rihis jau praktiski pie nomas punkta dzīvo.
    - Brauciens noslēdzies! Polija mūs atkal uzņēma viesmīlīgi. Slovākija nogurdināja, bet visas virsotnes un visus objektus atradām un sasniedzām. Jāplāno nākošais brauciens.
    -Kopējās izmaksas: 2442eur.
    -Uz cilvēku dienā: 46eur.