France
Arrondissement de Foix

52 travelers at this place

Burgen, Kinderträume, Geburtstag

July 18 in France ⋅ ⛅ 26 °C

Nach der sehr schönen und sorglosen Fahrt nach Frankreich landen wir in Foix. Der Wegweiser eines unterirdischen Flusses machte uns neugierig. Als dann auch noch eine wunderschöne Burg auftaucht und ein gratis WoMo Stellplatz für Peti bereit ist, entscheiden wir uns zu bleiben.
    Nach einer ruhigen Nacht, besuchen wir am Morgen den unterirdischen Fluss von "Labouiche". Um kurz nach 9.00 gehts unter die Erde. Unser Gondelliere (keine Ahnung wie der französische Ausdruck ist), erklärt uns alles über die Höhle.... Nur verstehen können wir ihn nicht. Jetzt ist klar Herr und Frau Bünzlis Schulfranzösisch ist in Vergessenheit geraten. Schön und fast schon romantisch war die Fahrt durch die Höhle trotzdem.
    Da waren die Vorstellungen in der Burg verständlicher, nicht wegen der Sprache, aber die Vorführung der Waffen und Kriegsmaschinen sprach für sich. Einzelne Wörter waren dann doch verständlich. So zum Beispiel die Ladung fürs Katapult: Steine, Metall, Exkremente, Gefangene oder auch nur deren Köpfe. Manches will man dann auch nicht mehr verstehen...
    Highlight war die Burg wegen dem interaktiven Erlebnis. Der Schmiedin über die Schulter gucken, auf den Thorn sitzen, sich als Ritter ausrüsten oder mit einem alten Kran Steine heben.

Silvia Kempf

Wauh klingt spannend

7/21/21Reply

Foix

July 28 in France ⋅ ☁️ 25 °C

Weil das Wetter in den Pyrenäen und an der Atlantikküste in den kommenden Tagen schlechter wird, ändern wir unsere Routenplanung. Dies schätzen wir am Wömelä...
    Erste Station ist das Städtchen Foix mit seiner Burg und der schönen Altstadt.Read more

Foix

August 19, 2020 in France ⋅ ☀️ 29 °C

Zum Stadtbummel in Foix hätte eigentlich auch die Besichtigung der Burg gehört. Aber erstens war Hunden kein Zutritt zur Anlage erlaubt, auch nicht zum Außenbereich und zweitens drängten sich Menschenmassen weitgehend ohne Masken im Kassenbereich.
    Dafür war das Mittagessen in der Markthalle preiswert und sehr gut.

Rundkurs

August 19, 2020 in France ⋅ ☀️ 30 °C

Wir sind anschließend einen Rundkurs gefahren, Route Verte, Route de la Crouzette nach Massat, von dort via Col de Port nach Tarascon sur Ariège und weiter dem Vicdessos Richtung Spanien folgend zum Etang de Lers.Read more

Tarascon

August 20, 2020 in France ⋅ ☀️ 29 °C

In Tarascon sur Ariège ein nettes Lokal mit Blick auf den Zusammenfluss von Vicdessos und Ariège gefunden. In letzterer den Hund schwimmen lassen (an der Leine, weil zu viele andere in der Nähe waren).Read more

7.diena: kaut kur Pirenejos-Ascou

September 25, 2017 in France ⋅ 🌙 11 °C

Šodien gandrīz 19km, 820m kāpums. Viss, kas bijis iepriekš, ir tikai "ziediņi". Šodien pa īstam iepazīstu kalnus. Bet nu par visu pēc kārtas. Pamostos 7:15 pēc slikti gulētas nakts. Bija auksti, domāju ap 5º. Sākums izskatās daudzsološs-var redzēt, ka aiz kalna ausīs saule. Sāku gatavot brokastis, pēkšņi saceļas vējš un no rietumu puses kalnam pāri sāk gāzties mākonis. Fiksi paēdu un sapakojos. Ceļš uz pirmajiem sedliem (ap 250m kāpums) ir briesmīgs- sākumā lēzens kāpums pa purveļiem, tad kāpums stāvus debesīs pa akmeņu krāvumiem (skat. abas bildes - tās arī vienīgās, ko ar telefonu šodien uztaisīju. Kādēļ? Lasiet tālāk). Pa ceļam sākas smidzeklis, bet tas pāriet, tikko esmu uzvilcis lietus drēbes. 2km līdz sedliem veicu pusotrā stundā. Kādu gabaliņu aiz sedliem taka sadalās. Pa kreisi ved uz Orlu, pa labi uz Mijanes. Iečekoju google maps, Orlu ir lejā no kalna, tātad man to nevajag. Eju pa labi. Nākamajos sedlos (kuriem manā maršrutā nevajadzētu būt) ir norāde GR7B. Bet man ta vajag A!. Pāris minūšu laikā uznāk migla ar max redzamību 10m. No sedliem tālāk ved 3 takas. Uz vienas skaidri uzzīmēts krusts, tātad tas neder. Nolieku mugursomu un dodos čekot abus pārējos variantus. Takā pa kreisi, pēc gabaliņa atrodu marķējumu. Turpmākais ceļš tiek pavadīts taustoties. Virzos lēnām, pārliecinoties, ka ir nākamā marķējuma atzīme. Redzamība nulle. Ik pa brīdim līst. Tā es uztaustos trešajos sedlos. Skan zvaniņi. Nonāku pie milzīgiem zirgiem. Eju tālāk, ceturtie sedli. Laiks noskaidrojies tiktāl, ka lejā redzami skaisti kalnu ezeriņi. Nepaiet ne 10 minūtes, ka sākas pērkona negaiss. Gāž kā ar spaiņiem, lietus jaucas ar krusu, visapkārt zibeņo. Taka pārvēršas par strautu. Kamēr nonāku līdz ezeriņiem, negaiss sāk rimties, bet man zobs uz zoba neturas. Pēkšņi pretī skrien suns, un nāk 2 vīri. Sākam runāties angliski, skaidrs, ka tie nav franči. Viņi ejot uz Mijanes - tas esot tepat netālu. Un tagad es saprotu - kalnos esmu apmetis pusloku...Vīri saka, ka pēc pusotras stundas gājiena esot vasaras mājiņu ciemats un viņi tur esot redzējuši cilvēkus. Ja neizdodoties dabūt naktsmājas tur, lai ejot lejup pa asfaltu līdz ciematam. Paldies! Šķērsoju vēl vienus sedlus un saprotu, ka palikt teltī šonakt būtu nāvējoši. Turpina līt. Nonāku līdz asfaltam un vasarnïcu ciematiņš protams izmiris. Dodos pa serpentīnu lejup. Pēc pāris km iedomājos nočekot, cik tālu ir ciemats. Vismaz 10 km. Un tajā brīdī no kalna lejup brauc buss. Paceļu roku. Izrādās tie ir vīri, kurus satiku uz takas. Holandieši. Viņi aizved mani līdz B&B ciematā. Tieku pie īstas gultas un franču 4ēdienu vakariņām. Nav nelaime bez laimes- ja būtu aizgājis pa pareizo taku, iespējams, nebūtu nemaz ticis līdz ceļā esošajai kalnu mājiņai.
    Pie vakariņām runājos ar saimniekiem, viņi saka, ka laiks ir netipiski slikts. Uz andoras robežas esot sniegs līdz celim un temp. naktī -5º -13º. Saprotu, ka ar manu esošo ekipējumu šķērsot 2700m kalnu grēdu uz Andoras robežas ir nereāli. Un tad kundzīte ( otra pansijas iemītniece) saka, ka viņa rīt brauc uz Andoru. Un tagad dārgie draugi, pievilšu jūs, jo piekrītu piedāvājumam. Resp. izlaidīšu ap 40km no oriğināli plānotā maršruta. Bet tas viss tikai tādēļ, lai ceļojums varētu turpināties!
    Arlabunakti!

Aiva Jakovela

Gudrs lēmums. Pirms nedēļas biju Austrijas Alpos. Tur ar bija slikts laiks un virs 2000 m sasnidzis sniegs. Bija doma pāriet kalnu 2700 m augstumā. Aplauzos. Vienam tas ir bīstami, jauns sniegs, taku neredzi, viens neveiksmīgs solis un labākā gadījumā esi tikai nedaudz sasities.

Aiva Jakovela

Es bieži sliktā redzamībā lietoju maps.me aplikāciju. Tā strādā bez Interneta, ja iepriekš esi nolādējis nepieciešamo karti. Tiesa visas takas tur nav, bet man vajadzīgās vienmēr bijušas. Tur var uzlikt, ka rāda, kur esi un var izsecināt, uz kuru pusi taka. Vienīgi reljefs nav.

Projekts Tarifa

Man ir telefonā maps.me. bet arī google maps rāda lokāciju+reljefu. Bet tā kā kalnos nebija interneta, no kartes pazuda iepriekš iezīmētais maršruts.

6. diena: Col de la Clause-kalni 2km vjl

September 24, 2017 in France ⋅ ☀️ 14 °C

Šodien 25km, 1200 m kāpums. Rīts paiet raiti: pirmie 12km +/- gar kalnu pa augstumlīniju. Pēc tam ceļš/taka ved tikai augšup. Pēc stundas gājiena augšup sākas cīņa ar gribasspēku... Pēc kāda laika iznāku saulainā pļaviņā, kurā cilvēki vai nu kempo vai atstāj auto, lai dotos dienas pārgājienā kalnos. Šeit žāvēju telti, jo iepriekšējā naktī nebiju kārtīgi nospriegojis ārējo telti, kā rezultātā abas kārtas saskārās un viss bija slapjš. Kārtīgi nosalu.
    Vietā, kur žāvēju telti nav zonas, rezultātā kartē iezīmētais maršruts vairs nav redzams. Vēl trakāk, arī takas marķējums ir izdzisis. Eju taustīdamies, mēğinot uzminēt pareizo maršrutu. Intuīcija nepieviļ un pēc aptuveni kilometra marķējums atkal ir ok. 2km augstumā atrodu piemērotu pļaviņu. Un labi vien ir, jo saule aiz kalna pazūd jau 17:30.
    Bildes:
    1) kalnos visur ir aploki. Šoreiz 1300m augstumā tās ir cūkas.
    2) kā noprotu, te ir miruši cilvēki. Es negrasos:)
    3) Takas marķējuma meklējumos ieklīstu zirgu barā
    4) Skats no manas apmešanās vietas. Nogāzē vietumis redzami sniega pleķīši.

Čtvrtek 5

July 26, 2018 in France ⋅ ⛅ 16 °C

Počasí: slunečno, vedro

Dnes jsme si spojili dvě trasy z průvodce do jedné, protože jedna byla moc krátká a také jsme chtěli ušetřit den. Vstávali jsme v 5:45. Ráno se šlo dobře, nebyla zima ani vedro. Do městečka Hospitalet jsme dorazili kolem 13:00. K naší radosti byl otevřený obchod i bar. Udělali jsme si příjemnou přestávku. Nakoupili jsme zásoby, zmrzlinu, pivo, kávičku a podobně. Na chatu jsme dorazili včas ještě před večeří. Krásně jsme stihli sprchu a otestovat postel.

6:45 - 17:30
    Trasa: Refuge du Rulhe (2185m) - městečko l'Hospitalet-près' Andorre (1436m) - Refuge des Bésines (2104m)
    Stoupání: 1100m
    Klesání: 1200m

Ort der heißen Quellen

October 2, 2016 in France ⋅ ⛅ 14 °C

Wir nehmen den Weg weiter Richtung Andorra. Immer parallel zum Fluss Ariége fahren wir etwa eine dreiviertel Stunde nach Aux de las thermes. Ein Ort in dem es viele natürlich vorkommende Thermalquellen gibt.
    Die Stadt wird mit den Fahrrädern erkundet und wir bestatten der über die Stadt blickenden Jungfrau Maria noch einen Besuch ab. Die Thermalquellen sind unterschiedlich warm. Bei der ersten, an der wir vorbei kommen, kann man sich schon fast die Finger verbrennen. Bei der nächsten hält man es ganz gut aus. Hier hat man das Gefühl in eine Badewanne mit etwas zu heißen Wasser zu steigen. Hier verweilen wir ein bisschen und lassen die Füße im warmen Schwefelwasser baumeln. Eine wahre Wonne.

Arrondissement de Foix