Tulūza-Tarifa dubls1

September - October 2017
A 37-day adventure by Projekts Tarifa Read more

Otrā diena: Montreal-Mirepoix

September 20, 2017 in France ⋅ 🌙 15 °C

Šodien 40km ar astīti. Pa ceļam tikai viens nenovākts vīnogu lauks, tādēļ pārtiku galvenokārt no sēmuškām (skat.foto). Uz vakarpusi nogurums nežēlīgs - pēdējā atpūtas pauzē, ceļot uz pleciem mugursomu, zils gar acīm sametās... Biju domājis, ka šodien jāiet mazāk, bet mērķis bija tikt līdz Mirepoix, tādēļ kapāju līdz galam. Par laimi šeit ir kempings, ja meklētu kādu pļavu aiz pilsētas, būtu jau pustumsa. Esmu paēdis, tagad kafija un pilnīgs bezspēks...pat uz dušu kājas nenes. Varbūt rīt iešu nedaudz mazāk, jo tagad sākas grūtais posms - 130 km līdz Andoras robežai kopējais kāpums ir tuvu 7km. Gandrīz piemirsu - šodien visu dienu kreisajā pusē vai priekšā bija Pireneji. Un skaidrs ir tas, ka pilnīgi noteikti būs jāiet pa sniegu....Read more

Trešā diena: Mirepoix-Camon

September 21, 2017 in France ⋅ 🌙 18 °C

Šodien nolemju nedaudz atpūsties, pirms sākas nopietnie kāpumi augšup. Naktī biju savilcis abus termokreklus un jaku, bet vienalga salu. No rīta ilgāk pagulēju, izžāvēju telti, izmazgāju dažas drēbes un īsi pirms pusdienaslaika metu pāris km līkumu caur veikalu. Kopā šodien veikti 19.90 km. Par bildēm:
    1) Ciemats Lagarde un pilsdrupas. Sestdien, Svētdien tur būs bezmaksas pasākums ar viduslaiku tērpiem un izdarībām. Esmu ieradies pāris dienas par ātru...
    2) Īsi aiz Lagardes pirmais pārsteigums- tilts, kuru man jāšķērso, ir nojaukts. Upe nav plata, bet vienalga peldama. Rezultātā jāiet 5 garlaicīgi kilometri pa asfaltu.
    3) Esmu apmeties ganībās. Ceru, ka šeit neielaidīs govis.
    4) Skats uz Pirenejiem no teltsvietas.
    5) Bilde priekš Ilzes...

Ceturtā diena: Camon-Nébias

September 22, 2017 in France ⋅ 🌙 15 °C

Šodien 38km ar kopējo kāpumu 990m. Biju domājis, ka galapunkts ir tuvāk, bet nekā... Pēdējos 5km jau gāju autopilotā, labi ka taka bija pa līdzenumu, turklāt uz pēdējiem 10km bija palicis tikai 0,5l ūdens.Šodien mans labākais draugs bija nūjas. Izmantoju visu dienu. Vairāki kāpumi - samērā lēzeni, bet gari. Sliktā ziņa - esmu pavirzījies tikai kādus 100m augšup. Kempingā sastapos ar kārtējo pārsteigumu. Recepcijā uzraksts, ka slēgts, bet tā kā iekšā dzirdu troksni, pieklauvēju. Iznāk večuks, saka: vai tad es neredzot uzrakstu? Saku, ka redzu, bet tomēr vēlētos palikt.. Viņš prasa, vai es pa GR7 ejot? Un vispār, tā kā es esot lielais kājāmgājējs (Grand Randonée), man palikšana būšot par brīvu.. Tagad par bildēm:
    1) nofočēju sevi pēc otrā garā kāpiena (tā man tai brīdī likās). Izrādījās, ka ceļš augšup turpinās vēl pāris km....:)
    2) taka uzveda kārtējā paugurā, lai no attāluma varētu redzēt Puivertas pili. Pēc tam gan bija jānokāpj, lai kāptu atkal augšā uz pašu pili.
    3) apm. 1km pirms kempinga. Šonakt gulēšu Pireneju pakājē.

Piektā diena: Nébias- Col de la Clause

September 23, 2017 in France ⋅ 🌧 12 °C

28km, 1018m vertikālais kāpums. No rīta, pēc stundas kāpuma, mežā pavisam tuvu izdzirdu 2 šāvienus un nedaudz tālāk vēl trīs. Rej suņi, šķind zvaniņi-saprotu, esmu iekļuvis medībās. Vienīgā doma - tikt ātrāk projām. Rezultātā palaižu garām takas marķējumu un aizeju pa citu ceļu. Par laimi, tas iet paralēli takai un kaut kad atkal saies kopā ar taku. Pēkšņi atskan zvaniņš un no kalna lejā nonesas bīgls. Pie kakla 3 kastītes, zvaniņš un antena. Es tikai paspēju iedomāties-kaut viņš nesāktu riet, bet nē - bīgls, ošņādams pēdas, aiznesas virzienā no kura nāku. Tpu.... pēc tam uz takas ik pa gabaliņam satieku 3 medniekus - visi no galvas līdz kājām tērpušies atstarojošās oranžās drēbēs.
    5 dienas esmu līdzi nesis vīna pudeli, kas pienācās par vīnogu vākšanu. Šovakar to izdzeru, jo rīt, izskatās, kāpums ir ap 2km, un lieks kg man nudien nav vajadzīgs. Un kā ierasts, tagad par bildēm:
    1) izejot laukā no medību zonas ir brīdinājums. Ieejot nekā tāda nebija....
    2) Mazītiņā ciematā (Caillens - kādas piecas mājas) ieraugu unikālu auto piekabi.
    3) Redzat 2 stirnas uz ceļa?
    4) Mana šodienas teltsvieta.
    5) Smalkais vīns. Latvijā maksātu ap €40. Dzeru no alumīnija krūzītes lauka apstākļos....

6. diena: Col de la Clause-kalni 2km vjl

September 24, 2017 in France ⋅ ☀️ 14 °C

Šodien 25km, 1200 m kāpums. Rīts paiet raiti: pirmie 12km +/- gar kalnu pa augstumlīniju. Pēc tam ceļš/taka ved tikai augšup. Pēc stundas gājiena augšup sākas cīņa ar gribasspēku... Pēc kāda laika iznāku saulainā pļaviņā, kurā cilvēki vai nu kempo vai atstāj auto, lai dotos dienas pārgājienā kalnos. Šeit žāvēju telti, jo iepriekšējā naktī nebiju kārtīgi nospriegojis ārējo telti, kā rezultātā abas kārtas saskārās un viss bija slapjš. Kārtīgi nosalu.
    Vietā, kur žāvēju telti nav zonas, rezultātā kartē iezīmētais maršruts vairs nav redzams. Vēl trakāk, arī takas marķējums ir izdzisis. Eju taustīdamies, mēğinot uzminēt pareizo maršrutu. Intuīcija nepieviļ un pēc aptuveni kilometra marķējums atkal ir ok. 2km augstumā atrodu piemērotu pļaviņu. Un labi vien ir, jo saule aiz kalna pazūd jau 17:30.
    Bildes:
    1) kalnos visur ir aploki. Šoreiz 1300m augstumā tās ir cūkas.
    2) kā noprotu, te ir miruši cilvēki. Es negrasos:)
    3) Takas marķējuma meklējumos ieklīstu zirgu barā
    4) Skats no manas apmešanās vietas. Nogāzē vietumis redzami sniega pleķīši.

7.diena: kaut kur Pirenejos-Ascou

September 25, 2017 in France ⋅ 🌙 11 °C

Šodien gandrīz 19km, 820m kāpums. Viss, kas bijis iepriekš, ir tikai "ziediņi". Šodien pa īstam iepazīstu kalnus. Bet nu par visu pēc kārtas. Pamostos 7:15 pēc slikti gulētas nakts. Bija auksti, domāju ap 5º. Sākums izskatās daudzsološs-var redzēt, ka aiz kalna ausīs saule. Sāku gatavot brokastis, pēkšņi saceļas vējš un no rietumu puses kalnam pāri sāk gāzties mākonis. Fiksi paēdu un sapakojos. Ceļš uz pirmajiem sedliem (ap 250m kāpums) ir briesmīgs- sākumā lēzens kāpums pa purveļiem, tad kāpums stāvus debesīs pa akmeņu krāvumiem (skat. abas bildes - tās arī vienīgās, ko ar telefonu šodien uztaisīju. Kādēļ? Lasiet tālāk). Pa ceļam sākas smidzeklis, bet tas pāriet, tikko esmu uzvilcis lietus drēbes. 2km līdz sedliem veicu pusotrā stundā. Kādu gabaliņu aiz sedliem taka sadalās. Pa kreisi ved uz Orlu, pa labi uz Mijanes. Iečekoju google maps, Orlu ir lejā no kalna, tātad man to nevajag. Eju pa labi. Nākamajos sedlos (kuriem manā maršrutā nevajadzētu būt) ir norāde GR7B. Bet man ta vajag A!. Pāris minūšu laikā uznāk migla ar max redzamību 10m. No sedliem tālāk ved 3 takas. Uz vienas skaidri uzzīmēts krusts, tātad tas neder. Nolieku mugursomu un dodos čekot abus pārējos variantus. Takā pa kreisi, pēc gabaliņa atrodu marķējumu. Turpmākais ceļš tiek pavadīts taustoties. Virzos lēnām, pārliecinoties, ka ir nākamā marķējuma atzīme. Redzamība nulle. Ik pa brīdim līst. Tā es uztaustos trešajos sedlos. Skan zvaniņi. Nonāku pie milzīgiem zirgiem. Eju tālāk, ceturtie sedli. Laiks noskaidrojies tiktāl, ka lejā redzami skaisti kalnu ezeriņi. Nepaiet ne 10 minūtes, ka sākas pērkona negaiss. Gāž kā ar spaiņiem, lietus jaucas ar krusu, visapkārt zibeņo. Taka pārvēršas par strautu. Kamēr nonāku līdz ezeriņiem, negaiss sāk rimties, bet man zobs uz zoba neturas. Pēkšņi pretī skrien suns, un nāk 2 vīri. Sākam runāties angliski, skaidrs, ka tie nav franči. Viņi ejot uz Mijanes - tas esot tepat netālu. Un tagad es saprotu - kalnos esmu apmetis pusloku...Vīri saka, ka pēc pusotras stundas gājiena esot vasaras mājiņu ciemats un viņi tur esot redzējuši cilvēkus. Ja neizdodoties dabūt naktsmājas tur, lai ejot lejup pa asfaltu līdz ciematam. Paldies! Šķērsoju vēl vienus sedlus un saprotu, ka palikt teltī šonakt būtu nāvējoši. Turpina līt. Nonāku līdz asfaltam un vasarnïcu ciematiņš protams izmiris. Dodos pa serpentīnu lejup. Pēc pāris km iedomājos nočekot, cik tālu ir ciemats. Vismaz 10 km. Un tajā brīdī no kalna lejup brauc buss. Paceļu roku. Izrādās tie ir vīri, kurus satiku uz takas. Holandieši. Viņi aizved mani līdz B&B ciematā. Tieku pie īstas gultas un franču 4ēdienu vakariņām. Nav nelaime bez laimes- ja būtu aizgājis pa pareizo taku, iespējams, nebūtu nemaz ticis līdz ceļā esošajai kalnu mājiņai.
    Pie vakariņām runājos ar saimniekiem, viņi saka, ka laiks ir netipiski slikts. Uz andoras robežas esot sniegs līdz celim un temp. naktī -5º -13º. Saprotu, ka ar manu esošo ekipējumu šķērsot 2700m kalnu grēdu uz Andoras robežas ir nereāli. Un tad kundzīte ( otra pansijas iemītniece) saka, ka viņa rīt brauc uz Andoru. Un tagad dārgie draugi, pievilšu jūs, jo piekrītu piedāvājumam. Resp. izlaidīšu ap 40km no oriğināli plānotā maršruta. Bet tas viss tikai tādēļ, lai ceļojums varētu turpināties!
    Arlabunakti!

8.diena:Pas de la Casa-Refugee Montmalús

September 26, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 7 °C

Ap 15km, kāpums? No rīta tieku aizvests uz pirmo ciematu Andorā. Tā kā Andorā nav akcīzes, ciemats sastāv tikai un vienīgi no veikaliem un ir pilns ar frančiem. Tūrisma info birojā noskaidroju, kur man jādodas un čalis saka, ka šodien noteikti varu nokļūt līdz pirmajai kalnu mājiņai. Sniegs esot bijis, bet vakardienas negaisā viss esot nokusis.
    Iepērku pārtiku, kaut ko uzkožu, un dodos ceļā.
    Sāku ar kāpienu uz sedliem 2650m augstumā. Augšā mani pārņem sajūsma, jo viss tālākais būs tikai uz leju. Kāpju lejā un plkst.14:39 tieku atpakaļ uz GR7. Krustcelēs satieku francūzi, kurš pa GR107 dosies uz citu mājiņu.
    GR7 ir viltīgs. Izrādās, tas met līkumu un, lai tiktu līdz mājiņai, man vēl 2 reizes jāršķērso vairāk kā 2700m augstums. Pirmajā kāpju stundu. Nolaidiens prasa tikpat. Apjaušu, ka pa gaismu līdz mērķim netikšu. Līdz mājiņai, uz kuru pa citu ceļu gāja francūzis ir jāiet 1h40m. Mainu plānu un dodos turp, kaut arī šeit ir jāšķērso sedli virs 2700m, ceļš ir īsāks. Krēslā ierodos galapunktā, francūzis jau priekšā. Izrādās, ja nebūtu tik spītīgi turējies pie maršruta, būtu pa īsāku ceļu mierīgi ticis līdz oriğināli plānotajam galamērķim.
    Bildes:
    1) Pas de la Casa.
    2) Skats no pirmajiem sedliem 2650m augstumā.
    3) Yahooo! Esmu atpakaļ uz GR7.
    4) Skats no 2700+. Augstăk vairs nav kur. Brīžiem bija jāiet pa kori, brīžiem pa kores maliņu.
    5) Refugee de Montmalús. Mana nakšņošanas vieta.

9.diena:Montmalús-Andorra la Vella

September 27, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 16 °C

21km, neliels kāpums un 1700m uz leju.
    No rīta nokāpju pa nemarķētu taku līdz GR11. Tad seko neliels kāpums ( ap 300m), kurā man pretī nāk 2 vācu jaunieši. Pēc brīža nonāku pie mājas, kurā biju plānojis palikt iepriekš. Tā ir milzīga, pirms 3 mēn. atjaunota un "guarded", kas nozīmē, ka tur var paēst un palikšana ir par maksu. Piesēžu un papļāpăju ar diviem puišiem no Argentīnas, kuri uz 5 dienām aizvieto mājas saimniekus. Viņi būvē aplociņu 10 vistām. Iedzeru kafiju un turpinu ceļu, no šī brīža tas iet tikai lejup. Ceļā vēl viena mājiņa un tad satieku 2 meitenes, kurs cītīgi kāpj augšup. Pie nākamās mājiņas (pēdējās manā ceļā) nolemju papusdienot ( gabaliņš bagetes, šķiņķis, siers). Tad no lejas elsojot uzkāpj pavecāks andoriešu pāris. Skaidrs, ka kāpiens ir bijis garš un šodien ir ļoti karsts. Bikiņ sāku atsvaidzināt savu spāņu valodu - tā man nākamos 2 mēnešus noderēs. Esmu jau nolēmis, ka uz dienu palikšu Andoras galvaspilsētā. Tam ir 3 praktiski iemesli:
    1) manām foršajām inov8 kurpēm locījumu vietās ir iziruši diegi. Tās ir jāaiznes pie kurpnieka.
    2) Man ir vajadzīgs nedaudz siltāks guļammaiss. Savā plānajā esmu katru nakti salis, bet priekšā vēl daudzas naktis 1000-2000m augstumā.
    3) vienkārši vajag nedaudz atpūsties. Protams, jaukāk būtu bijis to darīt kaut kur augšā kalnos.
    Tad nu nonākot galvaspilsētā piestāju pirmajā viesnīcā un palūdzu wifi paroli. Booking.com atrodu sakarīgu nedārgu viesnīcu un fiksi norezervēju. Šobrīd sēžu ielas un dzeru savu pirmo alu kopš aizbraukšanas no Latvijas:)
    Tradicionāli par bildēm:
    1) Viss skaidrs - kur kas atrodas :)
    2) govis govis govis. Tās kalnos ir visur.
    3) pirmais skats uz Andoras galvaspilsētu.

10.diena: Andorra la Vella

September 28, 2017 in Andorra ⋅ 🌙 18 °C

Nu tā, šodien esmu izstaigājis pilsētu krustām šķērsām, un esmu gatavs rītdienas gājienam. Mērķis-Spānija. Izskatās uz kilometriem 30.
    Interesanta lieta - aizgāju uz pastu, lai nosūtītu uz mājām guļammaisu. Dāma runā tikai kataloniešu, spāņu un franču valodās. Prasa man, vai man ir Andoras adrese. Nav? Tad neko nevarot nosūtīt. Bet tepat ap stūri esot Spānijas pasta kantoris. No turienes varēšot nosūtīt. Ja Andoras pasts pilnīgi sterils un es esmu vienīgais cilvēks, tad spāņu kantorī čum un mudž no cilvēkiem - gandrīz kā konservu kārbā. Čalis runā arī angliski un tā man pa pusei angliski, pa pusei spāniski izdodas veikt sūtījumu. Čalis vēl speciāli izdošanai atrod pavisam svaigu Andoras eiro monētu. Un nu dažas bildes ( sorry par kvalitāti- bildēts dienas vidū- bija baigā saule):
    1) vienkārši Dalī...izrādās tas ir oriğināls
    2) skolas sporta laukums. Loğiski, jo šai valstī nav nevienas līdzenas vietas. Bet es nebrīnīšos, ja LV futbola izlase nākammēnes zaudēs Andorai...
    3) Caldea - lielākais SPA centrs dienvideoropā
    4) tā kā pilsēta atrodas ielejā, tai cauri tek strauja kalnu upe (lielākā Andoras upe Grand Valira)..viens no skatiem uz to.

11.diena:Andorra la Vella-1 km Spānijā

September 29, 2017 in Spain ⋅ 🌙 19 °C

Šodien 26km ar kopējo kāpumu bikiņ virs kilometra. Rīts sākas ar kāpumu divarpus stundu garumā. Pēc tam paveras brīnišķīgi skati, jo eju pa augstumlīniju gar ieleju. Šodien notika 2 atzīmēšanas vērti gadījumi. Kalnos papusdienoju pie arhitektūras pieminekļa - nelielas XVII gs. baznīciņas un sāku doties lejā pa asfaltu, jo citu norāžu nav. Pēkšņi augšup brauc vīrs un angliski vaicā , vai es ejot pa GR7? Šis neesot īstais maršruts, viņš te esot daudz staigājis. Izrādās pagrieziens uz taku ir ap 20m atpakaļ, vnk iemarķēts citas takas krāsās. Rezultātā izvairījos no 3km šosejas...Beidzot taka noiet līdz šosejai - jāšķērso robeža. Eju cauri neskaitāmiem posteņiem, pēkšņi pie manis steidzas spāņu robežsargs. Dokumentu! Uz kurieni ejot? Uz Tarifu? Šim acis platas. Savāc manu ID un pēc pāris minūtēm nāk atpakaļ jau divatā. Otrs runā arī nedaudz angliski. No Latvijas? Uz Tarifu? Ar kājām? Cik km līdz Tarifai? Nevar būt! Es šiem saku, ka neba no Latvijas kājām nāku...vārdu sakot šie mani pabrīdina, lai ejot pa kreiso malu - tā, lai mašīnas mani redz un, lai pirmajā pilsētā griežoties nost no šosejas. Čaļi laikam nezināja, ka taka tikai kādu km ved pa šoseju, jo jāšķērso robeža. Bildes:
    1) Pēc pusstundas gājiena no rīta kalnos satieku Andoras cietumu
    2) Skats no šodienas augstākās vietas
    3) Šad tad taka ved gar pašu klints maliņu
    4) Esmu iekārtojies kempingā. Brīnišķīgs skats uz kalniem Andorā.