Hungary
Szabolcs-Szatmár-Bereg

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.

10 travelers at this place

 • Day26

  Wir passieren Ungarn

  October 4, 2019 in Hungary ⋅ ☁️ 10 °C

  Guten morgen ihr lieben,
  Vor 3 Tagen haben wir die Slowakei in den Morgenstunden verlassen und sind weiter nach Ungarn gefahren. Da wir bereits sehr weit östlich waren bzw. sind werden wir vermutlich nicht allzu lange in Ungarn sein, bevor es weiter nach Rumänien geht. Die letzten 3 Tage haben wir an einem wunderschönen ruhigen und abgelegenen Ort, direkt am Fluss Theiß, einem Nebenfluss der Donau, verbracht. Bei 25 Grad konnten wir den ganzen Tag draußen in der Sonne verbringen, unsere Wäsche waschen, chillen, Yoga machen und eine kalte Dusche nehmen. Nachdem das Wetter gestern dann nicht mehr ganz so angenehm war machten wir einen kleinen Spaziergang durch das nahegelegene Dorf. Wie uns bereits in Tschechien und der Slowakei aufgefallen ist gibt es auch hier in Ungarn in den kleineren Orten keine Kanalisation wie wir sie kennen mit Gullideckel. Links und Rechts der Straße befindet sich ein Graben, indem sich das Wasser, welches durch Rinnen von jedem Haus geleitet wird, sammelt, um anschließend abgeleitet zu werden. Hier in Ungarn fallen einem auch schnell die vielen Grundwasserpumper am Straßenrand auf, was für uns natürlich vor großem Vorteil ist um unser Frischwasser aufzufüllen, allerdings vermutlich darauf zurückzuführen ist, dass viele Häuser in den kleinen Dörfer über keinen Wasseranschluss im Haus verfügen. Für uns geht es heute wieder weiter... 🚃🏞️Read more

  Sylvia Schuster

  Sehr schön ❤.Gute Weiterfahrt nach Rumänien.🏕🌎🌅❤

  10/4/19Reply
   
 • Day8

  Ököritofülpös

  August 16, 2019 in Hungary ⋅ ⛅ 25 °C

  Das Länderfähnchen gibt es bei FindPenguins nur mit Footprint. Da wir durch Ungarn nur durchfahren und nicht übernachten, hier also ein Zusatzeintrag. Mit Nutzwert: wenn Ihr bei Günter Jauch nach einer europäischen Stadt mit vier Umlauten gefragt werdet, dann wisst Ihr ab sofort, wie sie heißt. 😀

  Außerdem nutze ich die Gelegenheit, ein Schaubild mit den Ethnien des kuk-Reichs einzufügen, gleichsam als Vorbereitung für die nächsten Reisetage.
  Read more

 • Day1

  Sóstógyógyfürdő

  August 27, 2016 in Hungary ⋅ ☀️ 28 °C

  http://n0by.blogspot.com/2016/08/raus-aus-schland-achte-etappe-moskau.html

  Am letzten Tag in Moskau führte uns die Reise am Vormittag ins Kriegsmuseum, am Abend zu den Nachtwölfen. Der Betrachter lässt Bilder an sich vorbeirauschen, die ihm den siegreichen Stolz einer wehrhaften Nation zeigen. Der Rückweg bis Warschau in zwei Tagen war hart für mich - verdammt hart.Read more

 • Day1

  Prvé kilometre

  October 11, 2018 in Hungary ⋅ 🌙 14 °C

  Danka sa náhli s autom domov a ani neskontroluje, či sa mi podarí naštartovať. Autíčko sa cestou porúchalo na vozíku nejde ľavé svetlo,na autíčku pravé... :)

  Pre mňa štartovací manéver vyžaduje odpádlovať dobrých 50m do riečiska, kým vôbec môžem zložiť motor.
  V riečisku sa hĺbka zvyšuje na "krásnych" maximálnych 1,5m. (tak by mi z auta trčal strešný stan, keby ma to pri vkladaní stiahlo a ja by som už nevyšiel von :)

  Pokúšam sa naštartovať a ani na tretí ťuk nič. Pumpujem benzín, nič.
  Je to kus stres, lebo voda viditeľne prúdi a ja v strede plavebnej dráhy neovládateľné, prúdom unášané plavidlo.
  Problém sa vyriešil, akosi som pozabudol, že aj tento supermotor má vytrhávaciu poistku...

  Zábave však nie je koniec. Motor sa nie a nie zahriať.
  Vždy pri zaradení zdochne. Takto sa s ním mordujem snáď pol kilometra, unášaný prúdom.
  Rybári z brehu na mňa čumia načo mi ten motor ryčí na voľnobehu a ja sa snažím zbesilým pádlovaním zabrániť zrážkam s veľkými zakotvenými plavidlami. Neskôr takto skoro nabúram do modrého člnku Rendorseg (abo jak sa to pise...). Našťastie len zakotvený bez posádky.
  Po hodne dlhej chvíli ten zázrak konečne zaradí. Lenže hĺbka vody dáko klesá. Maximum jeden meter. Vidím to dosť kriticky. Preplavím sa okolo sútoku s riekou Szamos a od toho bodu je Tisza oficiálne splavná rieka. Neprejdem ani kilometer a rieka sa začína rozširovať a to už šípim, že to bude problém. Maximálna hĺbka v ktorejkoľvek časti rieky kolíše medzi 0,5 až 0,7m, idem od strachu na voľnobeh. Dva krát vyklápam motor...

  Začína sa stmievať, tak sa v tejto polmetrovej vode poberiem na jeden kraj Tiszy (už nemám čas hľadať efektné pláže). Dobrých 50m od brehu končím na bruchu, hádžem kotvu, o ktorej účinnosti mám pochybnosti a leziem do nepriehľadného stanu postaveného v prednej časti loďky.
  Ráno z neho vyleziem a zistím, či som o kotve pochyboval oprávnene...

  P.S. na foto jedna z najznámejších pieskových pláži na Tisze (a je to fakt piesok, žiadne bahno) bohužiaľ teraz už úplne ľudoprázdna a ďalšia foto parádny (náš pôvodný zamknutý) vchod do vody. Viď. Pčo tam parkuje pred tým vchodom, či to niekto pozná. Také niečo by som v takom zapadákove vôbec nečakal, ale zjavne aj na brehu to vyzerá ako Kamenec na Šírave. Sú tu reklamy na ťahanie na lyžiach, v kolese a iné adrenalínové veci, takže v lete to musí byť iný život.
  Read more

  Tomas Igrini

  Haha partyboat so slnednikom. Parada. Take chcem aj ja :)

  10/11/18Reply
  Milan

  http://www.bbqdonutboat.com

  10/12/18Reply
   
 • Day1

  Pred výpravou

  October 11, 2018 in Hungary ⋅ 🌙 15 °C

  Ako to už štandardne pri takýchto výpravách býva, všetko sa už pred výpravou komplikuje.
  To, že dodávka lode mešká mesiace je jasná vec, ale že tovar, ktorý potrebujem ku dokompletovaniu lode s nápisom v eshope "na sklade, doručujeme ďalší deň" mi bude dochádzať týždeň, s tým sa nepočítalo. A to som to telefonicky urgoval každý deň a každý deň ma presvedčili, že žiadny problém, zajtra ho mám. Už som bol úplne bezradný. Dorazilo sa to, keď som dostal sledovací kód na zásielku a v domnení, že zásielka na ďalší deň dorazí som po 24h zistil, že kód mám, ale balík ešte DHL ani neprebrala...

  Dôležité je, že som našiel spôsob ako z malej loďky spraviť obytný karavan i keď realitu bývania uvidím až na vode...
  Read more

 • Day3

  Tokaj - Tiszalok

  October 13, 2018 in Hungary ⋅ 🌙 17 °C

  No áno neboli to len stromy, ešte kopa vtáčkov a kompy, pri ktorých stále tŕpnem,či podplávam lano. Pri jednej je to pekne natesno.
  Pred Tokajom to začína žiť. Tisza sa radikálne rozšíri a po fešnej kajakárke stretávam frajerikov na rýchlych Baylineroch.
  Keď okolo mňa prefrčia dve kajutové motorové jachty, uvedomujem si, že je víkend a na vode to fakt žije.
  Pri ústi Bodrogu ma predbehne veľká výletná loď.
  Všetci z tej lode na mňa čumia ako na atrakciu.
  No vyobliekaný ako do veľkomesta práve nie som...
  Z Tokaju sa náhlim, aby som ešte pred zotmením stihol prísť na nejakú pláž tesne pred plavebnou komorou Tiszalok.
  Zajtra ráno pokiaľ nebude komora pokazená totiž plánujem prekonať vodný výškový rozdiel 7m.
  Cca 3km pred komorou už po západe slnka na poslednú chvíľu kotvím loď k neznámemu mólu neznámeho vlastníka. To je dnes iný komfort parkovania. Teda pokiaľ som nejakému rybárovi neobsadil miesto a v totálnej tme mi po návrate z večernej rybačky nenakáže odpratať sa odtiaľ.
  Pod mólom je 8m vody a keďže niektoré dosky sú nalomené a niektoré chýbajú, dostať sa na breh bol adrenalínový zážitok.
  Zhodnotil som, že lepšie pevné a ukradnuté mólo, ako pláž s neistou kotvou. Predsa len tu stačí nechať sa niesť 3km po prúde a skončím v 7m prepade vodnej elektrárne. To by som asi nerozchodil.

  P.S. Celkovo dnes prejdených 85km.
  Read more

 • Day4

  Noc na móle

  October 14, 2018 in Hungary ⋅ ☀️ 10 °C

  O 3tej v noci som v tej riadnej tme ešte upravoval fendre, keďže začalo fúkať a okrem lístia padajúceho na stan som počúval aj zvuky loďky ťukajúcej o železné mólo. A to nie je pre majiteľa lode práve príjemny zvuk. Inak bola noc príjemná, t.j. zima mi nebola. Spať totiž chodím v toľkých vrstvách ako by bola zima a podľa informácií, čo mám, vraj priamo pri vode bola minulú noc najnižšia teplota 2 stupne.
  Ráno to je vidieť na celej lodi. Dnu v stane nakondenzovaná voda kapčí priamo na mňa a keď vyleziem von všetko je mokré.
  Zopár minút len utieram loď a potom nasleduje rituál s motorom. Rána sú proste ťažké...
  Toto je však výnimkou. Štartovať loď ukotvenú na móle v hlbokej vode to je balada. Dnes nebolo žiadne veslovanie...

  P.S. 50m za mojim mólom bol nenápadný vjazd do chránenej zátoky s vlastnou plážou, ktorej súčasťou bol aj prístav...
  Na foto môj nočný brloh.
  Read more

 • Day4

  Turistvandi

  August 30, 2016 in Hungary ⋅ ⛅ 24 °C

  Mein Blog in Arbeit wird den Platz näher beschreiben. Vorab nur ein Bild + ein Gruß :-) Das Bild zeigt die alte Wassermühle von Turistvandi.

  Erhard Thomas

  http://n0by.blogspot.hu/2016/08/raus-aus-schland-10-nach-russland-ruhe.html Mir schwirrt der Kopf immer noch von 5000 Kilometern Russlandfahrt. Russische Ortsnamen, Gegenden, Menschen sind mir nicht viel näher gekommen. Körper und Geist reichen nicht, um in zwei Wochen Russland zu begreifen. Ruhe, Ruhe und nochmals Ruhe! Die gibt es in Ungarn, gleich hinter der Grenze.

  8/31/16Reply
   

You might also know this place by the following names:

Szabolcs-Szatmár-Bereg, Szabolcs-Szatmar-Bereg, Komitat Szabolcs-Szatmár-Bereg, Саболч-Сатмар-Берег, Szabolcs-Szatmár-Beregi komitaat, زابولکس-زاتمار-بریج, סאבולץ-סאטמר-ברג, Szabolčko-szatmársko-bereška županija, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Provincia di Szabolcs-Szatmár-Bereg, サボルチ・サトマール・ベレグ県, საბოლჩ-სატმარ-ბერეგის მედიე, 서볼치서트마르베레그 주, Sabolčas-Satmaras-Beregas, Sabolčas-Satmāras-Beregas meģe, Wilayah Szabolcs-Szatmár-Bereg, شابولچ شاتمار بیرگ کاؤنٹی, Județul Szabolcs-Szatmár-Bereg, Сабольч-Сатмар-Берег, Szabolcs-Szatmár-Bereg Coonty, Sabolčsko-satmársko-berežská župa, Županija Szabolcs-Szatmár-Bereg, Szabolcs-Szatmár-Bereg ili, Саболч-Сатмар-Береґ, سابولچ-ساتمار-بیریگ کاؤنٹی, Sabolč Satmar Bereg, Condado han Szabolcs-Szatmár-Bereg, סאבאלטש-סאטמאר-בערעג, 索博爾奇-索特馬爾-貝拉格州