Nepal
Pāthekā

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Top 10 Travel Destinations Pāthekā
Show all
Travelers at this place
  • Day 45

   Annapurna Day 4 - Uper Pisang to Manang

   March 26, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 6 °C

   יום רגוע עם נוף ומזג אוויר יפיפה,
   חורשות אורנים משתלבות בנוף עם הרי שלג שמגרדים את השמיים. עדרי היאק מחליפים את העזים והפרות.
   הגענו מוקדם למנאנג, (3,600 מטר) כפר שנראה כאילו יצא מימי הביניים בבניית האבן שלו, ובו נשהה גם מחר כדי להתרגל לגובה ולהינות מהצ'יל.
   כנראה בגלל שחייב לעצור בו להתאקלמות יש בו מאפיות, מכולות וציוד טיולים.
   יצאנו בכוונה להגיע לאגם באזור וכבר מרחוק זיהינו כי הוא יבש, אז עלינו למעלה לשבת על טרסה ולהשקיף על ההרים והכפר.
   בחזרה תמיר ויעל עשו סיטוראציה לבדיקת חמצן וחהמשיכו להתקלח. את איילת ואורן נדי ואני פגשנו במאפייה והתפנקנו בסנדוויתץ' חביתה ורול תפוחים חם מנחם וטעים (5 סינמונים).
   נפגשנו לארוחת ערב והפעם מלחמה מצרית ופוקר בקלפים.
   שיהיה לילה טוב וחלומות
   Read more

  • Day 103

   Upper Pisang -> Manang

   March 24, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 4 °C

   קמנו בבוקר לנוף המהמם של האנפורנה 2 וישר התוודענו לגלות שהכדורי גובה עובדים כהלכה ולהגר של ולי יש נימלולים באצבעות ובפה. נהדר. אכלנו ארוחת בוקר עם אביה וארוצאס שבילינו איתם גם אתמול בערב ועל אף שחשבנו שהם תותחים שמדכאים גילינו שלא והם סיפרו איך הם הגיעו לפה בהרבה מזל ובלי הרבה אחריות בגלל בדיקת קורונה שהתפספסה, אז שמחנו לשמוע שהם לפחות כאן איתנו מסתבר שזה לא מובן מאליו. למרות נסיונות השכנוע הם החליטו שכן לקחת את הדרך הקשה יותר אז איחלנו להם בהצלחה ויצאנו לדרכנו. אני שוב עם שורש להיום, בתקווה שהעובדה שמחר יש גם יום מנוחה יעזרו לרגלים להבריא ואוכל לסיים את הטרק עם נעלים נורמליות!
   הבוקר התחיל בעלייה, חוסר החמצן מורגש ואכן כל מאמץ דורש הרבה אנרגיות וגורר התנשפויות רבות. הלכתי לאט בקצב שלי, נהנתי מהדרך ולא מיהרתי כי אני לא אוהבת להתנשף כל כך הרבה והעדפתי ללכת לאט ולהינות מהדרך. עצרנו בסטופה (מקדש) קטן לצד הדרך. נחנו קצת ואז דינס אמר שמתחיל רוח ב12:00 וכדאי לנו להמשיך. אני לקחתי את העצה והמשכתי ללכת לבד, אחרי חצי שעה בערך עצרתי בצד בנקודה יפה מעל מפל לפקל תה. כולם הגיעו עשינו תה שזה בעצם מים חמים עם דבש ונשנשנו אגוזים ומנגו מיובש טעים טעים. המשכנו ללכת, משם כל הדרך הייתה פחות או יותר רק הליכה מנהלתית של דרך ג׳יפים במישור. כולם אימצו את השיטה של ג׳ורדי ושלי והתפצלנו לאורך איזה קמ וחצי להליכת בדד. לפני היציאה נאמר שרוצים לעצור באיירפורט שזה 5 קמ לפני סיום היום. הלכתי ראשונה והופתעתי לגלות ששתי הדברים לא מתכנסים והאיירפורט בכלל נמצא הרבה יותר רחוק מסיום המסלול אז החלטתי להמשיך ללכת עד לאיזה אגם קטן שמסומן במאפס מי שהוא כן נמצא 5 קמ מסוף היום ולחכות לכולם שם להפסקת צהרים. הדרך הייתה מהממת הכל הרי שלג ענקיים מסביב, כל מיני חיות לצידי הדרך, ואנשים נפאלים עובדים את האדמה ובונים עוד תשתיות. הגענו כבר לאנפורנה 3, הירידה בטמפרטורות מורגשת אבל הלכנו עם חולצות ארוכות אז היה ממש נעים. כולם הגיעו איזה 10-15 דקות אחריי בדירוג מופתי, והוחלט שגם פה לא נעצור ונמשיך לכפר הבא.
   הלכנו עד לבראקא שנמצא ממש 2 קמ לפני מנאנג ושם כבר ממש הרגשנו את הרגלים שלנו כואבות ועייפות אז למרות שאנחנו כבר ממש קרובים החלטנו לעצור ולנוח. אחרי שלא עצרנו במשך איזה 9 קמ הליכה ברצף בקצב 4 (4 קמ לשעה).
   נשנשנו כמה שוקולדים שבהחלט הרימו את המצב רוח ובאו בול בזמן וסיימנו בגבורה את החלק האחרון עד למנאנג. הגענו לכפר בדרך כבר התלהבנו לראות כל מיני חנויות עם מאפים שנראים מעולה, חנויות ציוד וכביסה וכל טוב ונראה שגם לא כל כך יקר. מצוין. בהחלט הייתה שמחה בלב שמחר יש יום חופש, זה מרגיש נחוץ ביותר.
   הנחנו את הדברים והתחלנו את הנוהל הרגיל - מתיחות (שהפעם היו נדרשות במיוחד לגוף השבור שלנו), ארוחת צהרים (פסטות וכאלה זה היה נהדר ומפנק מאוד), מקלחות זמן מנוחה/שנ״צ בחדר ומשחקים להעברת זמן עד לארוחת ערב. ישבנו קצת ליד האח להתחמם והלכנו לישון.
   למחרת קמנו ליום מנוחה! איזה כיף! כולם התעוררו יקיצה טבעית חוץ מרועי וממני שנשארנו לישון עד שבשעה 9 התייאשו והעירו אותנו. יצאנו לארוחת בוקר קפה ומאפה במאפייה שווה. עשינו סיבוב חנויות והשוואת מחירים, גילינו שדווקא לא כל כך נורא. עשינו כביסה, תלינו את הכביסה שהשמש תכה בה ועלינו לגג שהשמש תכה גם בנו. אחרי זמן התחרדנות וצחוקים עם דינס יצאנו לסבב חנויות שני וקנינו קצת שוקולדים. ישבנו דן רועי ג׳ורדי ואני במעורת נרגילות ושיחקנו משחק חדש בקלפים שדן לימד אותנו והייתי ממש טובה. חזרנו לעוד משחקים והעברת זמן עד שהגיעה הארוחת ערב ופתחנו שולחן חגיגי כיאה ליום השישי.
   משם התארגנויות וצחצוח שיניים טוב טוב אחרי כל השום שאכלנו. הולכים לישון עם התרגשות בלב לקראת שלושת הימים האחרונים שהם בהחלט שיא הטרק! וגולת הכותרת היהלום שבכתר הפס של היום האחרון!
   כנראה שלא תהיה קליטה, אז נעדכן בסיום, הישארו עימנו לפרקים הבאים ❤️
   Read more

  • Day 79

   הגוסאיקונד 3

   April 29, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 11 °C

   בוקר של קיפולים ורביצה
   אנחנו מלווים חזרה ל'מיין רואד' ומתחילים טיפוס לעבר לוארבינה, הדרך קצרה והטיפוס אמנם קשה אבל לא קיצוני ובכל זאת אני גמור ועוצר כל כמה רגעים.
   בסוף הליכה שהרגישה לי כמו נצח, אנחנו מגיעים להוסטל ואני מתמסר למיטה למשך כל היום.
   כולנו מתכנסים בחדר הזוגי ומנסים לאגור חום מתחת לשמיכות, עומר ואני רואים עוד פרק של מסודרים ואחרי סבב מקלחות גז (שדרשה המון מוטיבציה לצאת מהזרם) מתעפצים.
   בערב, מתיישבים לאכול, וחדר האוכל מפוצץ, בעיקר בנפאליים טיילנים.
   אנחנו זוכים לשמוע זיופים על כלי מיתר מחריש אוזניים ושירי עם נפאליים שחיממו את החלל.
   קלפים קלפים
   ושיהיה לכולם לילה טוב וחלומות על חתונה ברבנות עם מיטה מפנקת
   פיס
   Read more

  • Day 80

   הגוסאיקונד 4

   April 30, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 9 °C

   מעפילים אל גוסאיקונדהה
   מתחילים את הטיפוס ומהר מאוד נבלעים ע'י ענן רעב במיוחד כמו שיקרה לנו עוד הרבה בימים הבאים.
   כל כיוון אפוף ערפל לבן וסמיך וכבר אי אפשר לאמוד מתי מגיעים לפסגה.
   עומר לראשונה מאז גיל 12 רואה שלג, וכקילומטר מהכפר פעם ראשונה בשביל כולם שהוא גם יורד עלינו.
   האגמים נראים כמו בריכות אינסוף שנשפכות אל האופק, וממוקמים בין הרים שמעשנים מקרביהם עוד ועוד עננים.
   קר בגוסאיקונדה, קפוא, אנחנו מצטופפים סביב האח הדל בהוסטל ומתפללים שיביאו עוד עצים (עומר מאיים לדחוף את הרגליים פנימה).
   באותו החדר יושב לאורך כל היום, צמוד צמוד ועטוף בשמיכות זוג בריטי מבוגר (מאוד), זו הפעם ה11 שלהם בנפאל, הם מטרקים בכל העולם ומחפשים זני חיות ופרחים נדירים.
   לא ברור מאיפה הגוף שלהם שואב אנרגיות בכלל, הם חוזרים לאנגליה רק לשבוע וכבר לאלבניה ולעונה הבאה בנפאל.
   מלבדם עוד תיירת צרפתייה, פסיכולוגית בת 28, שעזבה את העבודה ויצאה לטייל לבד בנפאל, שוחחנו יחסית הרבה, עד כמה שמחסום האנגלית שלה איפשר, ובעיקר פינטזנו על איזה בגט מפנק.
   כשחזרה הראות והשלג פסק, ירדנו ללוות את אורן, שמצטרף לטקס דתי יחד עם עוד נפאלים שנמצאים על הגדה לטבילה במים הקדושים.
   הוא עשה זאת באומץ ואני מהצד קינאתי והתבאסתי שכוחי לא בעזרי בימים אלו.
   ארוחת ערב, קלפים, עוד דיבורים עם החברים החדשים ואנחנו נכנסים כמו ארטיקים לעטיפה אל תוך המיטות
   שיהיה לכולם לילה טוב וחלומות על דיג מתוך חור באגםקפוא
   פיס
   Read more

  • Day 6

   Bergdorf

   November 6 in Nepal ⋅ ☀️ 23 °C

   Gestern brauchten wir für 150km von Kathmandu nach Bandipur knapp 6 Stunden, ihr könnt euch also in etwa vorstellen wie die Straßen hier sind.
   Heute wagten wir eine erste Wanderung nach Ramkot, einem traditionellen Magerdorf.Read more

  • Day 9

   ABC: Tag 1

   November 9 in Nepal ⋅ ☀️ 21 °C

   Heute war der erste Tag unserer Wanderung zum Annapurna Base Camp (ABC).
   Der Weg wechselte anfänglich zwischen furchtbare Schotterpiste und gut geteerter Straße. Nach 1,5h Fahrt, ging es mit frisch gepackten Rucksäcken zu Fuß in die Berge. Währenddessen wurden wir von Bussen und Jeeps überholt, aber nach ein paar Kilometern war auch das vorbei.
   Mehrere Bergdörfer wurden von uns auf dem Weg nach Ulleri durchwandert.
   Nach zwei spektakulären Hängebrücken mit schönen Wasserfällen ging es dann steil bergauf (4.000 unebene Steintreppen!!!). Auf welchen es auch Gegenverkehr gab, wie im Video zu sehen.
   Höhengewinn heute beträgt 1.000 Meter.
   Read more

  • Day 14

   Samdo-Larke Pass-Bhimtang 3590 M.ü.M.

   November 10 in Nepal ⋅ ☀️ -9 °C

   Schon nach kurzer Zeit hatten wir unser eigentliches Tagesziel Dharma Sala erreicht. Auf 4400 m im Zelt zu schlafen, hatte niemand wirklich Lust, so entschlossen wir uns, auch wegen dem schönen Wetter, den Larke Pass 5100m heute zu überschreiten. Ich fühlte mich gut, hatte keinerlei Anzeichen unter der Höhe zu leiden, ausser das halt alles etwas langsamer abläuft. So ca. 100 Höhenmeter vor errreichen des Passes, hat mir dann jemand den Stecker gezogen. 🤪
   Ich kann mich nicht erinnern, wann ich das letzte mal so beissen musste.
   Beim Abstieg nach Bhimtang konnte ich mich dann wieder erholen.
   Namaste
   Read more

  • Day 14

   Restday

   November 21 in Nepal ⋅ ☀️ -1 °C

   Die gestrige Strecke nach Manang war bislang die längste von allen ~ 21km. 🥾🥾 Total sind wir nun bereits bei über 90 gewanderten Kilometer. 💪🏼

   Inzwischen hat die Anzahl Touristen auf der Strecke zugenommen und wir haben nette Bekanntschaften gemacht. Der eine Holländer war sogar so nett, dass er Nicolas Sonnenbrille, welche beim Tee trinken vergessen ging, mitnahm und ihm beim Mittagessen wieder überreichen konnte. 😎

   Heute ist Restday in Manang angesagt, um uns an die Höhe zu gewöhnen. (Restday heisst nur 3h wandern 😉) 🕉️

   Morgen gehts weiter Richtung Tilicho Lake, das ist der höchste See der Welt. 🏞️
   Read more

  • Day 14

   Day 6- Manag

   March 27, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 9 °C

   היום עבר בנעימים והיה נחמד מאד. זה היה היום מנוחה שלנו והסתגלות לגובה
   הכפר לחלוטין מותאם ליום שהייה מלא במאפיות, קולנוע, חנויות מטיילים רבות ומרפאה.
   קמנו בעצלתיים ומרחנו את הזמן נהנים מהתחושה שאין לנו שום מקום שאנחנו ממהרים אליו.
   עננה של חוסר וודאות אפפה את היום עקב האופציה כי נדב איילת ועילי יצאו לאגמים הקפואים ואנחנו נשאר. האם נתפצל? האם נישאר כמה ימים במנאג ונעשה טיולי כוכב וניפגש אחרי? כל האופציות היו על השולחן ויעל ותמיר החלו לחשוב מה הם יעשו עם שלושה ימים במנאג.
   האמת שהמבחר של הטיולים היה נרחב והוחלט ללכת היום לטפס לתצפית היפה שיש ומחר לטפס לIce lake. גם אגם קפוא גבוה ויפה על נוף הרים מושלגים שש שעות הליכה מההוסטל שלנו- טיול יום אידיאלי.
   לאחר שבילינו את הבוקר במיטה ובארוחת הבוקר, בצפייה בתוכנית אפייה מאד מטומטמת של נטפליקס החלטנו לצאת לטפס לתצפית.
   העלייה הייתה קשה אבל עלינו אותה בקצב עדין, עוצרים להתנשמויות, מים, ומשחקים בשלג שנותר בשולי הדרך. שהגענו הנוף היה מרהיב ולחלוטין שווה את העלייה. ישבנו שם קצת נהנים ומסופקים ש- כמו שתמיר אוהב להגיד ״הרווחנו את הנוף!״.
   אחרי שחזרנו קנינו קצת דברים שהיו חסרים לנו והזמנו ארוחת ערב.
   בערב גילינו כי סופה הולכת להגיע ביום חמישי ולכן שותפינו לטיול לא יצאו למסע.
   שמחים שנשארים ביחד אך עצובים מכך שלא נלך Ice Lake מיהרנו לעשות את שאר הכביסה שלנו ואת הסידורים שישבנו שיש לנו זמן לעשות והלכנו לישון מרוגשים וללא ליינרים!
   Read more

  • Day 132

   Laurebina -> Gosainkund

   April 22, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 9 °C

   היום מגיעים לאגמים!
   יש לנו הליכה ממש קצרה עד לשם כדי שנגיע מוקדם לפני העננות, מקוות שזה יהיה שווה את זה.
   השארנו למעין ורותם פתק ״גידי גוב היה פה והמשיך לאגמים״ כדי לוודא שלא ישארו פה ללילה, ימשיכו ישירות עד לאגמים וניפגש איתן שם לארוחת שישי וערב של השמחות. ווידאו 5 פעמים עם בעל הבקתה שיראה להן את הפתק ויצאנו לדרך.
   כבר פחות מרגישים את ההליכה בגבהים כמו באנפורנה, הנוף היה יפה, כל הדרך התלהבנו מהאגמים וצילמנו מכל זוית אפשרית, וב9:30 כבר הגענו ל Gosainkund.
   ישר הנחנו את התיקים ועלינו עוד 300 מטר בערך לנקודת תצפית גבוהה על האגמים.
   הנוף משם היה מטורף!! תצפית 360 מעלות, השמש זרחה והעננים בדיוק התפזרו קצת במיוחד בשבילנו! היינו כל כך מרוצות מעצמנו ושמחות על ההחלטה לפצל את הימים כדי להגיע לכאן מוקדם בבוקר ולזכות לראות את האגמים בשיא תפארתם!
   ירדנו למטה והתיישבנו בדיינינג הול שהיה מלא במטיילים.
   היה קפוא, ניסינו להתחמם וכבר ב12:00 מצאנו את עצמנו מוציאות את כל הכלים הכבדים ולובשות את כל הבגדים שיש לנו. יותר קר מזה ופשוט נקפא פה אין לנו עוד מה ללבוש. אמא אמרה בשיחת וידאו שאולי יתחיל לרדת שלג, ופתאום כמה דקות אחרי זה באמת התחיל לרדת. איך היא תמיד יודעת????
   השלג נהיה כבד יותר ויותר והוא נערם וכיסה הכל בלבן. כבר ממש דאגנו למעין ורותם אבל בסוף הן הגיעו ואמרו שהן גם ראו את הפתק שהשארנו להן בבקתה הקודמת.
   כמה שעות עברו מכשהגענו והנוף השתנה לגמרי, הכל היה נראה אחרת.
   כשקצת הפסיק לרדת השלג ויצאנו החוצה לראות וזה היה פשוט מטורף לראות את האגמים עם כל השלג מסביב.
   סוף סוף הדליקו את האח ישבנו סביבו והתחממנו.
   כשכבר חשבנו שהחלק היפה מאחורינו, פתאום התחילה שקיעה מאחורי ההרים שהייתה נראת כמו תופעת טבע מטורפת!! עמדנו שם בחוץ קופאים מקור ומהופנטים מאחד המראות היפים שראינו בחיים שלנו! ענן ענקי עלה וכיסה את כל האגם ואותנו, ואחרי שהסתיימה השקיעה חזרנו פנימה לקידוש וארוחת שישי כולל קינוח סניקרס רול טעים שבא בול במקום.
   היה באמת יום מטורף מלא ב״וואו״ ו״מדהים״ ו״מטורף״ ו״מה רבו מעשיך השם!!״ כשבאנו לפה בבוקר והתלהבנו מהיופי לא תיארנו לעצמנו מה עוד נראה היום! אני באמת חושבת שזכינו להיות פה ברגעים מיוחדים ויוצאי דופן, כאלה שלא רואים פה כל יום, ואני מקווה לזכור את הרגעים האלה לעוד הרבה הרבה שנים.
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Pāthekā, Patheka

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android