Poland
Kuźnice

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Travelers at this place
  • Day 4

   Kasprowy Wierch

   July 8, 2022 in Poland ⋅ 🌧 8 °C

   [JJ] After we descended from Karb, we saw a very pretty and inviting stream which led to the following interaction:

   JJ: *starts drinking from stream*
   Thomas: *looks over at plant further upstream and brushes against it* wow this plant is the most deadly in the UK!
   JJ: *spits out water*
   Thomas: wow apparently death from this plant is instantaneous
   Thomas: *then starts drinking from stream*?!!?

   So in spite of fearing we might have just poisoned ourselves (and in Thomas' case intentionally so?), we decided to trek up the exposed section to Swinicka Przelecz, where there were at least some incredible views to see while potentially dying. In particular, a vast valley unfolded beneath us from the top and looked out over the Slovakian border for the first time. Along the following ridge walk, a torrent of rain came hurtling from the sky as the forecast had been predicting all day. But disaster strikes at this very moment as Thomas discovers that he somehow left his coat at the hostel(!). So in the teeming rain we managed to rush to Kasprowy Wierch mountain and hide in the cable car station, where Thomas dried out a little and gorged on chips a lot before deciding the most sensible action was to take the cable car all the way down to Kuznice.
   Read more

  • Day 12

   Tateratata - Tatra

   September 20, 2023 in Poland ⋅ ☀️ 14 °C

   Es hätte so schön sein können. Flash brachte uns sicher in die polnische Tatra. Wir haben bestes Wetter. Leider darf Inka mal wieder nicht rein.
   Daraufhin beschließen wir, dass Almkäse eh nicht schmeckt, schöne Holzhäuser auch überall anders stehen und wir eigentlich so schnell wie möglich nach Breslau wollen.Read more

  • Day 5

   Day 5 - Zakopane

   January 6 in Poland ⋅ 🌧 4 °C

   התחלנו את הבוקר במסלול הליכה הכי מפורסם בזקופנה - Dolina Strazyska. הליכה בעמק לעבר ההרים המושלגים ועד מפל. בהלוך עלייה של כ3 ק"מ בשלג, ובחזור - אותו דבר בירידה. ההליכה בשלג היא כיפית ומיוחדת מצד אחד ומצד שני לא פשוטה ומחליקה. ללכת 3 ק"מ בשלג זה לחלוטין לא כמו 3 ק"מ רגילים.
   אחרי הפסקת צהריים במסעדה מקומית חתולית, המשכנו חצי שעה נסיעה למרחצאות הכי גדולות בפולין, נבהלנו מכמות האנשים (היה יום ראשון) אז חזרנו הכל בחזרה והחלטנו ללכת שוב לפארק מים שהיינו בו בתחילת הטיול! אחרי ג'קוזי בחוץ ועוד קצת מגלשות מים (כולל שיא חדש של אוריקי במגלשה האדומה - 20.83 שניות!), הלכנו לסעודה איטלקית לכבוד הערב האחרון בזקופנה, פתחנו שולחן כמו שצריך וקשקשנו עם המלצר המתוק. בשלב הזה, כבר התחיל לרדת שלג והיה ברור שמחר בבוקר נקום לתפאורה חדשה ולבנה :)
   Read more

  • Day 4

   Giewont

   April 29 in Poland ⋅ ☁️ 16 °C

   Gestern Abend setzten wir uns ins Auto und fuhren ein Stück Richtung Süden - Zakopane am Rande der Hohen Tatra war unser Ziel.
   Heute morgen gab es ein ausgiebiges Hotelfrühstück bevor wir uns gestärkt auf unsere Gipfeljagd begaben. Der Giewont mit 1894m Höhe war unser Ziel für den heutigen Tag, welches wir nach circa 3h erreichten. Überwältigt vom Blick in die Hohe Tatra machten wir am Gipfelkreuz rast und genossen das Kaiserwetter. Bei über 20 Grad und strahlenden Sonnenschein mussten wir uns nach etwa einer halben Stunde aufraffen die Pause zu beenden und den Rückweg anzutreten. Wir wunderten uns weshalb wir hier niemandem begegneten außer ein paar Gämsen. Nach gut 2h Abstieg über kleinere Schneefelder fanden wir ein Schild welches uns mitteilte, dass der von uns gewählte Weg noch bis Mitte Mai gesperrt ist. Wir vermuteten das die aufgrund der Schneefelder der Fall sein dürfte, denn diese waren durchaus anspruchsvoll.
   Unsere Tour beendeten wir in einem urigen Restaurant bei einem leckeren Burger. Nun heißt es ausruhen und Kraft tanken.
   Read more

  • Day 2

   Nosal síelés

   January 3, 2020 in Poland ⋅ ☀️ 2 °C

   Második nap a síelésről szólt. Én és Ádám több mint 15 éve síeltünk utoljára, de szerencsére nem felejtettünk el mindent. A gyerekek most először voltak és nagyon ügyesek, a zöld pályáról már a kékre is felmerészkedtek. Estére jól elfáradtunk.Read more

  • Day 3

   Zakopane - 1. haiks Czarny Staw

   September 8, 2019 in Poland ⋅ 🌫 8 °C

   -Izejot no tā ka tuvākās dienas sola lietainu laiku, bet šodien ir diezgan cerīgas debesis mainam pirmo un otro dienu vietām, kas nozīmē, ka pirmais pārgājiens būs jau šodien. - Starta pozīcija tieši tā pati, kur pirms diviem gadiem - Kasprowy Wierch vagoniņa bāze. Tikai vienīgā atšķirība, ka uzreiz aizejam pa kreisi no takas. Tāpēc gājiens sākas ar stāvu kāpienu augšup. Pēc tam sekoja garāka daļa pa lēzenu, labi grantētu taciņu, kas aizveda līdz 1. mērķim un pusdienu vietai - ezeram Czarny Staw. Paēdam kopā ar daudz pīlēm un vēl dažiem gājējiem.
   - Ezers atrodas Tatru kalnu grēdu ieplakā. Visapkārt klinšainas nogāzes un nedaudz biedē fakts, ka kadai no tām mums šodien jātiek pāri. Šķiet, ka uz priekšu no šejienes aizgājām tikai mēs, pārējie iet atpakaļ. Nav super iedvesmojoši, bet mēs turpinām.
   - Vēl 15min pēc pusdienu pauzes ir laba taciņa un tad sākas jaudīgs kāpums uz augšu. Turpmākās 4h ejam tikai uz augšu un ļoti maz uz priekšu. Kāpšana daudz notiek pa ķēdēm un lieliem akmens krāvumiem. Es biju lietas kursā, par to, ka būs ķēdes, bet nezināju, ka tās būs tik daudz, un tik stāvas. Bet ir ļoti interesanti un iespaidīgi. Vajadzīga laba fiziskā sagatavotība.
   - Ja šodien būtu slikts laiks, tad būtu baigā, baigā šaize. Labi, ka paveicās ar sauso laiku. Pie vēdera bija pielikta kamera un video kāpšanas materiāls sanāca iespaidīgs. Izskatamies pēc klinšu kāpējiem. Skati ļoti iespaidīgi un elpu aizraujoši.
   - Gājiens grūts gan fiziski, gan psiholoģiski. Pēc noietām ~7h redzam zīmīgo Uwaga uzrakstu. Nesen bijis akmens nogruvums intensīvo lietus gāžu dēļ, tāpēc viens takas posms ir slēgts un būtu jāiet diezgan liels līkums. Tas nozīmētu, ka pa dienas gaismu vairs nepaspētu pabeigt taku un griezties atpakaļ arī nav variants. Pa tādām ķēdēm kāpt lejā nebūtu prāta darbs. Tāpēc prātīgi nolemjam iet uz priekšu. Ģirtiņš ar Rihi, gan jefiņi pa ceļam izdomā skatīties F1 telefonā...
   - Jāatzīst, ka izskatījās diezgan baisi redzot baltās klintis, kur acīmredzami bijis minētais akmens nogruvums. Reāli gigantisks klints gabals ir atdalījies un krītot sašķīdis tūkstoš gabalos.
   - Pēc gandrīz 9h esam sasnieguši Kasprowy Wierch vagoniņu, kur mūs gaida lēmums. Braukt lejā vai apli pabeigt ar kājām. Izvēlamies iet. Pirmā diena tāpēc spēks vēl ir.
   - Šodien kopā 10h un 26min laikā noieti 25,32km un uzkāpti 1817 vertikālie metri.
   - Vakarā esam pelnījuši alus kausu un lielo Adamo porciju.
   Read more

  • Day 3

   Zakopane. Kasprowy Wierch

   September 26, 2017 in Poland ⋅ ☁️ 7 °C

   - Šodien pirmais haiks. Plāni un apņemšanās (un varēšana cerams arī) pirmajam pārgājienam gana lieli. No apakšas līdz Kasprowy Wierch virsotnei un tad pa kori pusceļš līdz Krzesanica un pa otro nogāzi lejā uz sākuma punktu. Līdz gaisa vagoniņa stacijai aizbraucam, kur arī par 10 zlotiem uz dienu maksas stāvvietā noparkojamies.
   - Diezgan ātri ir skaidrs, ka haikingam nepieciešami labi apavi (ērtas botas tādi nav). Pirmās 2h viss skaisti, bet kad pirms virsotnes parādās sniegs kājas uzreiz ir slapjas. Madaras humpalu zābaki ir veiksmīgāka izvēle. Bet nu visādi citādi viss ir ok.
   - No sākuma līdz virsotnei viss gludi, klusi un vienkārši. Pa grantētu celiņu gandrīz līdz pašai augšai arī uzkāpjam. Virsotnē, kur ir arī vagoniņa gala stacija ir cilvēku jūra. Tur aši safočējamies un dodamies tālāk, jo tādā burzmā nav forši. Tāpat dara arī tie, kas uzbrauc. Izkāpj no vagoniņa - 15min paganās, uztaisa selfiju un brauc lejā.
   - Paejam vēl 10-15min un tad meklējam vietu piknikam.
   Read more

  • Day 5

   Zakopane - Mount Giewont

   September 10, 2019 in Poland ⋅ ☀️ 7 °C

   - Šodien otrais pārgājiens. Iesim cik tālu varēsim uz slēgto Mount Giewont. Pati virsotne slēgta, jo nesen negaisa laikā zibens iespēra lielajā metāla krustā un gāja bojā vairāki cilvēki. Šobrīd norisinās remontdarbi, jo arī ķēdes, kas veda uz virsotni esot krietni sabojātas no zibens spēriena.
   - Gājienu sākām kā plānots, bet pēc kādām ~2h sapratu, ka nebūs labi. Neesam ne tuvu nogājuši cik vajadzētu tāpēc jāmeklē kāds īsāks ceļš. Ja nemainītu maršrutu, tad visdrīzāk atkal sanāktu ~10h gājiens.
   - Pirmās 2-2.5h ejam pa diezgan līdzenu taku cauri pļavām tāpēc arī temps ir labs. Līdz ar to jāsecina, ka norādītā informācija pa takai nepieciešamo laiku ir maldinoša. Ja mēs ejot šādā tempā iepaliekam tad tur faktiski būtu jāskrien, lai "ierakstītos". Pēc pusdienu pauzes sākas kāpiens augšup. Kādu brīdi jākāpj augšā pa tekošu strautiņu. Labi ir tikai tiem, kam ir zābaki.
   - Augstākajā punktā, kur šodien tiksim, 20min atpūšamies pie Uwagas zīmes, kas vēsta ka uz Giewont virsotni iet nevar. No šī punkta arī var redzēt taku pa kuru būtu jāiet ja nebūtu noīsinājuši ceļu. Labi, ka saīsinājām... Izskatās arī diezgan izaicinoša.
   - Pirmās 40-50min iešana lejā ar superīgu panoramu. Jāiet pa serpentīnveidīgām kāpnēm starp divām virsotnēm.
   - Pēc gājiena lejā atvelkam nedaudz elpu. Tad jāgatavojas doties uz Slovākiju, Levoču.
   -Gājiens pieveikts 6h30min. Noieti tieši 19km un uzkāpti 1054 vertikālie metri.
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Kuźnice, Kuznice

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android