Vietnam
Mũi Gành Lơn

Here you’ll find travel reports about Mũi Gành Lơn. Discover travel destinations in Vietnam of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Mango bay

January 19, 2015 in Vietnam ⋅ ⛅ 28 °C

A parti uton megalltunk furdeni es ebedelni a strandon. Itt, a nyugati parton van a rengeteg hotel es igy a turistak is, "felenk" eszakon mar a madar se jar :)) itt sokkal nyugottabb a viz, semmi szel nem fuj. Lehet vitatkozni melyik resz a jobb, en elegedett vagyok a valasztasunkkal, sokkal eredetibb, mint a jol kiepitett nyugati part. A hazaig tarto uton meg jo par lakatlan obol, part mellett haladtunk el az immaron ismet voros homokossa valo uton. Sajnos nem sokaig fogja megorizni a sziget ezt az elhagyatott, nyersen gyonyoru báját, ugyanis nem egy hatalmas szallodakomplexumot terveznek meg epiteni. Igy pl ez a gyonyoru tengerparti ut is teljesen el fog tunni...
    Jo faradtan, es nyakik voros porosan ertunk vissza a kunyhonkba.

sowie noch mehr entspannen

September 16, 2018 in Vietnam ⋅ 🌧 25 °C

Heute richtig schön ausgeschlafen und im Hotel gegammelt. Nachmittags hab ich dann aber trotzdem einen Ausflug unternommen zu einem Wasserfall(was sonst) Dort konnte man sogar baden, was ich dann auch gmeacht habe. Die Rpckfahrt war weniger angenehm da es wieder angefangen hat zu regnen. zu strömen eher. Aber der Hardcore Regen dauert glücklicherweise nur so 15 min meistens und wird dann zu nieseln (naja eher normalen regen). Trotz Regenponcho war ich nass wie sonst was.
    Abends im Hotelrestaurant gegessen. War sogar ganz gut, nur etwas wenig.

und Mittagschlaf machen

September 15, 2018 in Vietnam ⋅ 🌧 27 °C

Heute ins Resort gewechselt. Endlich eigenes Zimmer und privates Bad. Nach einem Monat war das mal nötig. Konnte mal meinen ganzen Kram ordentlich ausbreiten und sortieren! Dann hab ich Mittagsschlaf gemacht. 4 Stunden lang. Erster Mittagsschlaf seit Ewigkeiten. Dann hatte es auch aufgehört zu regnene und ein Strandspaziergang, Essen und ein Sprung in den schönen Pool war drin. Habe wieder ein gutes Buch im Hotelregal gefunden. Abendessen und zwei außergewöhnliche Cocktails gabs in einer hippen Bar. Jetzt werd ich mich ins Bett kuscheln und weiterlesen bis ich einschlafe.Read more

und noch mehr essen

September 17, 2018 in Vietnam ⋅ 🌧 25 °C

Abends zu essen nochmal in die nächste Stadt(dorf) gefahren auf den Nachtmarkt. Ein in einer Auster? zibereiteten Snack gegessen und ein Schälchen mit einem undefinierbaren aber leckeren Inhalt. In dem Restaurant hat grad ein 10. Klässer seine Englisch Hausaufgaben gemacht wobei ich ihm gleich mal helfen durfte. Ich sollte ihm die Aussprache näher bringen, dabei ist mir aufgefallen wie unglaublich schwer es für Vietnamesen ist Englisch zu betonen. Alles mit P und R und L ist für sie sehr schwer umzustetzten da Vietnamesisch eine Tonale Sprache ist. Es hat aber Spaß gemacht und der Junge hat sich sehr gefreut. Im gegenzug wurde mir geholfen "Danke" in vietnamesisch richtig auszusprechen.
    Da die Snacks mich nicht satt gemacht haben , hab ich noch in einem BBQ in der Nähe des Resorts leckeres Hänchen verdrückt.

Deň s českou rodinkou

February 25 in Vietnam ⋅ 🌙 26 °C

Po zopár desiatkach kilometrov pomedzi trúbiace motorky prechádzame na prašnú cestu.
    Tam obehujeme 2 dlhonohé blondínky.
    Ako sa neskôr zistí jedná sa o českú rodinku, mamu s dvoma deťmi, ktorí sa k nám pridajú na prieskum opustenej pláže Vung Tau. Vďaka nim urobíme zopár kilometrový beachwalking. Popozorujeme panenské rezorty na pláži a tiež vietnamské loďky. Najviac ma zaujmú loďky poskladané z polystyrénu.
    Po výdatnom obede sa kúpeme vo veľkých vlnách (Tomčo sa trošku viac šalil, tak to bude mať možno zdravotné následky) a večer zakončíme spoločným výletom na nočný trh, kde si všetci pochutnávajú na zmrzlinových rolkách.

P.S. Dnes sme sa dozvedeli, že presne tu je aktuálne epidémia horúčky Dengue. Je to poriadne zákerná neliečiteľná choroba, ktorú prenášajú komáre, ktoré ma majú tak v obľube. A večer som zas kvalitne doštípaný, tak dúfam, že to nebude mať následky...

Návšteva pagody Ho Quoc

March 1 in Vietnam ⋅ ☀️ 30 °C

Doobedu vyrážame na motorkách obkuknúť široko ďaleko najväčšiu pagodu.
    Pagodu navštevujeme hlavne z toho dôvodu, že je postavená v štýle, aký sme tu zatiaľ nemali možnosť pozorovať.

Počas cesty sa mi potvrdzuje vietnamský fenomén, že pri každej ceste kdekoľvek ideme objavím cestou minimálne jednu papuču. Neviem si to vysvetliť inak ako tak, že vietnamci jazdia viacerí na motorkách a hlavne tí spolujazdci asi počas cesty strácajú papuče...

Inak na Vietname ja zaujímavý aj miestny jazyk. Ten mi pripadá neskutočne zložitý lebo drvivá väčšina slov má max. 4 písmená, takže všetky základné existujúce slabiky sú zjavne využité ako nejaké slovo. Takže sú slová cam, sam, com, comh, con, cong, cuam, cem, xem atď. a všetko má nejaký iný význam aj keď pre mňa je to všetko podobné...
    Toto je reálne opísaná veta: san xuat boi cong ty nuoc gai khat ep cam tel. No mám problém sa z toho vysomáriť.
    Navyše ich diakritika je o jedno tisícročie pred nami. Niektoré diakritické znamienka vyzerajú ako dve zložité písmená a používajú sa pomaly v každom slove.
    Úplne najväčšia zábava však je počuť ich rozprávať. Znie to ako keď Dui, Lui a Hui (traja káčerikovia) z rozprávky Káčerovo začnú dačo kačkať. Je to niečo medzi džavotaním, spievaním a huhlaňo-mumlaním.
    Nie ste schopní tie zvuky ani zopakovať...

Vodopád Suối Tranh

March 1 in Vietnam ⋅ ☀️ 30 °C

Potom vyrážame hľadať vodopád. Prístup k vodopádu tvorí akási botanická záhrada plná kvetov, bonsajov, ale aj rôznych domčekov a altánkov. Sedadlá v niektorých altánkoch sú vyrobené z ušľachtilého dreva takým štýlom, že jedna stolička by u nás stála 500 eur. Celé okolie obsahuje umelo vytvorené skaly a balvany aj výške 5 metrov, jazierka a kaskády a všade rozostavené umelé zvieratká od slonov až po tigrov v lese.
    Je tam veľmi pekne, ale Tomčo je hladný. Som ochotný zafinancovať obed v podobe banánovej placky (nič iné tam nebolo), ale zahlási, že on sa z "pochutín" nenaje. Ja zas umieram smädom, takže samotnému vodopádu nevenujeme až toľko pozornosti. Jednak je v období sucha málo vody a jednak celková výška nie je asi vyššia ako 4 metre.
    Najväčšou atrakciou tak môžu byť maximálne dve mladé nemky kúpajúce sa pod ním.

P.S. Tomčo sa nakoniec dočkal obeda. Pozrite sa na videu aké know how musíte mať, aby ste vedeli ako to jesť.
    No a inak tu sa nepoužíva nožík, čo nič nemení na tom, že je občas potrebný. Podobne ako v Thajsku sa tu na rozkrájanie mäsa, či placky a pod. používajú nožničky.

Day 20 Ho Chi Minh City (Sai Gon)

October 21, 2018 in Vietnam ⋅ 🌧 29 °C

We had to get up very early to get to the airport of Phu Quoc, at 7:40 AM was our flight to Ho Chi Minh City. When we arrived we dropped our baggage at the accomodation and went into downtown. Again it was very hot so we were just hanging ourselves from supermarket to shopping mall to get pleasant temperatures. For lunch we went to a coffee place to drink something and eat Banh Mi. Then we could check in to our quite stylish apartment in a big building with a pool on the rooftop. Therefore we went into the rooftop pool directly with a view over the city. After a while we returned into the flat. We went to have dinner in the city and afterwards we were up the Bitexco tower in a bar where we had a cocktail and enjoyed the view over the city. Later we went to Bui Vien which is the party street of Sai Gon. We had a couple of beers and walked through the busy street. Late night we returned to the flat.Read more

War Museum + Phu Quoc

March 20, 2018 in Vietnam ⋅ ⛅ 27 °C

Heute haben wir ein bisschen Sightseeing in Saigon gemacht. Wir waren in War Museum, Post Office und sind durch die Stadt geschlendert. Abends ging dann unser Flieger nach Phu Quoc, der dann noch 1,5 Stunden Verspätung hatte..
    Beim einsteigen in den Flieger haben wir entdeckt, dass der Mond hier andersrum liegt.
    Nach einer aufregenden Taxi-Fahrt haben dir unser Hotel dann doch noch gefunden und sind ganz begeistert, wie niedlich und hübsch alles aussieht. Abendessen gab es zu dritt mit einem Glühwürmchen!
    Bei 27 grad um 1 Uhr nachts, sind wir dann unter unserem Moskito-Netz eingeschlafen.

Vergeblich auf der Suche nach Bikinis

March 21, 2018 in Vietnam ⋅ ⛅ 30 °C

Da wir ja leider ohne Gepäck auf Phu Quoc sind, ist es mit dem Baden gehen im Meer auch gar nicht so einfach. Deshalb war es unsere Mission des Tages, Bikinis zu kaufen.
    Dafür haben wir uns im Hotel ein Moped ausgeliehen und sind ins nächste Dorf - Duong Dong - gefahren. Leider gab es in Duong Dong nicht ansatzweise Bikinis. Deshalb sind wir ohne Erfolg wieder zurück.
    Dafür hätten wir eine aufregende Moped-Tour durch die Stadt. 🛵

Mũi Gành Lơn, Mui Ganh Lon