Philippines

April 2016 - April 2017
A 371-day adventure by Hubitchka Read more

Negros - Dumaguete - day 14

May 3, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 28 °C

Ráno jsme museli brzy vstat, abychom vyrazili smer Apo Island, jeden z nejhezcich ostruvku, ktere jsme vubec navstivili. Za 1000 peso na hlavu od Harolds, kde jsme ubytovani. V cene doprava autem, lodi a jidlo, coz je jednoduse super! Apo naadhera, vsude zelvy, nadherne koraly a taky nejjedovatejsi hadi Filipin, kteri ziji v mori a co 90 minut se musi nadechnout. Krasny den, kdy jsem sve kuzi dodal zase trochu tomatove, jeste jsem ji dost natrhnul o koral, kdyz jsem pozoval s zelvama, nu coz to jsou obeti za ty krasne fotky. Vecer straveny na rooftop u Herolds a vylozene ceska vecere:-) Cordon blue s hranolkama a kecupem! Jo vazne. Porce jak v klasicky cesky vesnicky hospode, kde to delaj pro drevorubce. Cena? 60 kacek. K tomu samo San Miguel v litrovem podani:-D A pokec s Jumbem, nemeckym globetroterem. Cestuje 8 let jen s batohem. Nepracuje:-DRead more

Dumaguete - Casaroro waterfall - day 15

May 4, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 25 °C

Casaroro waterfall je nas dnesni cil, nehonime se, vstavame, davame snidani, ktera je v cene a je to sticky rice, pecivo, kokosovy jam, cokolada, caj nebo kava. Muzes samozrejme dat i kontinentalni stravu, ale zaplatis. Pujceni skutru a cesta pres autobusak, kde zjistujeme jak to pojede v patek do Cebu city. Pak prijezd na misto, kde se vydame krasnou cestou, ktera ale neni ta spravna:-D Prochazka no. Cestu k vodopadu nachazime jen kousek od te spatne, dokonce je tam cedule jako krava. Jenze kdyz tam dojizdis tak jedes po sotoline a musis koukat na cestu a ne kolem, ze? Platime nejake smesne vstupne na vodopad asi 5 korun? 337 schodu dolu, ktere zpet musis zase vystoupat.... v tom vedru to je trochu cvicenicko. Vodopad nadherny, par lidi kolem, koupacka v prijemne chladne vode. Tady to nikdo neresi. Vsude v Evrope by tam bylo zabradli a zakaz koupani. Tady nic. A chlapik chodi a cisti to od odpadku a jeste se u toho usmiva. Si rikam, a to se zase vracis do te sedi, kde jen kazdej pinda jak se ma spatne? Jo vracis se tam, treba mas co predat. Joo, staci jen uprimnej usmev a hned je vsechno jinak. Ale to musi kazdej zacit u sebe a ne to porad hazet na toho druhyho. Takze pokud mate hromadu hospodskejch kecu, cumite furt na bednu, tak radim vypnout vsechno a zacit se usmivat. Nesledovat, venujte se sami sobe, ne tem druhym, zijte podle sebe. Zivot je vas, ne tech druhych. Verte mi, zacnete se jen na vsechny usmivat a uvidite tu zmenu velmi rychle. Dnes to je takove poselstvi. Vecer jsem se jeste projel do Bais, vlastne jen takovy vylet 100km sam na motorce. Je to jiny, kdyz jedu sam;-)Read more

Dumaguete - Twin Lakes - day 16

May 5, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 23 °C

Rano po filipinske snidani vyrazim sam na motorce na Twin lakes, ktere jsou relativne vysoko v horach. Cestou zastavuji v marketu koupit nejaky mango a smazeny banany, fotim si rybky na marketu, platim a kdyz prijdu k motorce, zjistuju, ze nemam klice...nevim proc, ale jsem fakt v klidu, nepredstavuju si vubec nic jak to dopadne, beru to jako vyzvu. Jdu zpet, vsechny v marketu informuju o tom, ze jsem tam asi ztratil klice a jestli se mrknou, jestli v tom bordelu nekam nezapadly. Takze celej market ted vi, ze nejakej bilej magor nema klice a hledaj, jako uzasnej zazitek. Po asi 20 minutach hledani na to myslenkove kaslu a neresim pricinu, ale dusledek. Nemam samozrejme cislo na chlapka, je zamceny pod sedackou. Ok, nemam ale kredit na volani, jen na data na celej mesic. Mijel jsem pani, co mi chtela prodat kartu, jdu za ni. Kupuju za 20 peso neomezene volani a texting na dva dny. 10 korun:-) Zkousim najit cislo na Harolds, tam mi utcite reknou, kam zavolat. Nakonec po uspesnem zvladnuti zadani cisla mi recepcni prislibi poslani cisla. Volam motorkarovi a ten mi jen naprosto v klidu sdeluje, ze tam typek bude za 20 minut s klicem a ze zaplatim 350 peso. Jo vsak jsem idiot, tak platim. Mnoo prijizdi asi za 50 minut a platim 450,ale to uz je takova zdejsi realita:-) Mezitim si povidam s filipinkou, kde si kupuju colu a cigaro.... kusovku. Pak jedu na Twin lakes, parada, pujcuju kajak a padluju proti vlnam. Dojedu k mistu kde je vodopad a vystupuju z lodi. Breh vypada jako pisek, ale ejhle je to bahno, do kteryho se zaborim az nad kolena. Znicim keen sandal, protoze ten tlak pretrhne uchyt. No co uz. Krasny vodopadek, kde se pekne nahy svlazim a padluju zase zpet abych to stihl do hodiny a nemusel platit dalsi 150 peso. Pak v restauraci potkavam Paula amika, co tu je uz pul roku a uziva si svoji armadni penzi. Vypravi mi, jak bali filipinky a tak jsem zase o zkusennost bohatsi. Jedu zpet do Harolds a davam si Carbonara spagety, pivo, pokecame s Jumbem, dame si particku poolu a jdu spat. Krasny den, krasna zkusennost. Parada.Read more

Dumaguete - Cebu city - Kalibo day 17

May 6, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 21 °C

Dnesni den venujeme presunu bliz k Boracay, kam se chystame na posledni destinaci. Na recepci zjistujeme jak nejlepe a pak bereme trikolku za 120 php, lod z Negrosu na Cebu za 45 php, trikolku k busu za 20 php, autobus do Cebu city za 175 php, Uber taxi za 400 php a letadlo za cca 679 korun a posledni trikolku za 120php. Prekonavame cca 600 km z jednoho ostrova pres druhy na treti. Vyrazili jsme v osm hodin rano a do Kaliba priletame v 18:42 presne. Dlouhy den. Ale rozhodne ne nudny. Vecer jdu sam na prochazku, veceri, pivo a pokec s filipincema, kdy prichazim nekdy kolem druhe zpet do neklimatizovaneho pokoje, kde je vedro na padnuti. Den konci.Read more

Boracay - day 18

May 7, 2016 on the Philippines ⋅ 🌙 15 °C

Ráno přesun z Kalibo do Boracay. Lucii není nijak dobře a i přesto se vydáváme na cestu. Palec nahoru! Zajdu si jen pro Colu a hned na ulici chytáme Van, který nás za 100php dopraví do Caticlanu, kde zaplatíme nezbytné poplatky ve výši asi 150 php na hlavu a lodí se na párminutové plavbě dostáváme na Boracay. Boracay je to nejdražší letovisko, co tu je. 4km pláž z bílého písku. Drahé hotely, disko, všude prodejci nesmyslů za dlouhý peníz. Restaurace s tím nejlepším, co zdejší moře nabízí. Lucie má asi virozu a leží a leží a spí až do rána. Já jdu na průzkum. Je vedro na padnutí. Jdu si nechat vyprat pár věcí a po chvíli snažení najdu laundry, kde nejde o minimální váhu. Všude chtějí minimum 3kg. Jdu se najíst, dám si tuňáka a RedHorse v pulitru. Vracim se zpet a jdu se podivat zapad slunce. Myjim svatbu..... drahou svatbu. Amik a Filipinka, tradicni vyjev. Udelam par fotek, smocim se. Lidu tu je v sobotu vecer moc. Dojdu do hostelu a tam nejaka party, ze pry slavi den matek. A jsem pozvan k jidlu a piti. Hoduji, piji s filipincema az do pulnoci. Zase jsem o spoustu zajimavych informaci moudrejsi.Read more

Boracay - day 19

May 8, 2016 on the Philippines ⋅ 🌙 19 °C

Rano snidane na plazi. Pak konverzace s recepcni a spousta tipu, co delat. Pak jdeme na obed do D-Mall, coz je takovej plazovej obchodak, kde maji hromadu suvenyru a restauraci. Jdeme do Japonske. Davam si nejake poledni menu. Mnam. Projdu si plaz ktera ma 4 km az nakonec, je opravdu teplo. Obcas se zastavim na pivo, nebo colu. Pak prochazim neturistickou casti, kde to zije a nachazim kadernictvi. Po 22 letech se nechavam poprve ostrihat v kadernictvi. Na Boracay:-) Historicky okamzik! :-D S krasne ostrihanou hlavou se vracim zpet. Trochu zevlovani na plazi pri zapadu a pak poslechnout nejakou muziku s pivkem v ruce. Velice prijemny kytarista a zevlovani u hudby. Zase jeden fajn den.Read more

Boracay - day 20

May 9, 2016 on the Philippines ⋅ 🌙 19 °C

Snidane na plazi:-D Opet a jako kazdy den na Boracay. Ten vyhled nema chybu. Rano je vetsinou priliv, takze ta krasna melka plaz prechazi z tmave modre to temer zelene. Nadhera. Dojdu zpet na recepci, ktera je od plaze jen 2 minuty a na vecer objednavam parasailing;-) Davam si prochazku po plazi. Resim pohledy.... konecne:-) Hledam nejake pekne tricko, co bych si koupil. Nakonec nachazim rucne malovane, kde je minimum motivu s Boracay a je tam Koi Fish. Necham si udelat jedno s vyzvednutim dalsi den vecer. Pak dojdu zpet a jdeme na obed, tentokrat na plazi do restaurace, kde nikdo neni, ale maji tam klimatizaci:-) Jidlo je naprosto skvele. Mam nejaky polosalat s masem, konecne poradne pikantni. Dobrota. Vratime se zpet na recepci a cekame, kdy pro nas prijde chlapik a vezme nas se trochu provetrat vzduchem nad Boracay. Objednali jsme si to na zapad slunce. Cekame a chlapik prichazi po pul seste, rikam si v duchu zda to stihneme. Bezime na plaz sedame do rychleho clunu a vyrazim smerem ke stanovisti, odkud se odjizdi na parasail. Vse je rychle a naprosto sesynchronizovane, sedame do dalsiho clunu, kde uz nas hned navlikaji do sedaku a celkoveho postroje. Behem chvilky uz vypousti padak, kontrola, zda je vse ok a my se pripoutavame k padaku abychom ve vterine byli ve vzduchu a vznaseli se po chvili cca 50 metru nad ostrovem Boracay. Jeden z nejlepsich zazitku! Vznasime se, dole pod nami lodicka, co nas tahne, za nami zapad slunce. Dokonale. Po 15 minutach nas stahnou dolu a jedeme zpet. Jdeme na pivo. Hledame kytaristu z predchozi noci, ale dnes nehraje. Sedneme jinam, kde taky hrajou skvele. Poslouchame Floydy, Stinga, Zeppeliny...... chill out. V pulnoci do postele a myslenky na posledni cely den na Boracay, co bude?Read more

Boracay - day 21

May 10, 2016 on the Philippines ⋅ 🌙 19 °C

Rano snidane na plazi:-D Zevl az do skoro polednich hodin. Premysleni co s poslednim dnem. Luca, chce zustat na plazi a ja si to chci jeste uzit s necim, co jsem tu nevyzkousel. Od roku 2004 mam CMAS licenci na potapeni, kterou jsem vlastne nikdy nevyuzil. Kurz jsem dodelal a timto skoncilo. Rad snorchluju, jsem schopen se potopit dostatecne hluboko i bez pristroje, tak jsem si rikal, jestli to neni zbytecne jit jeste hloubs. Ne neni! Zasel jsem do Milkys centra, jednoho z nejvetsich a chlapikovi jsem rekl, jak to v realu je. On rika, ok. Musis si dat refresh kurz, nez pujdes dolu. A tak vyplnuju test, jak jsem na tom, co si pamatuju a co ne. No priznam se, ze jednak spousta potapecskych vyrazu v anglictine byla pro me celkem slozita, ale dal jsem to! A dokonce to nebylo vubec spatny. Porad tam neco zustalo. Pak nasledoval kurz jeste na melcine, kde jsme si shrnuli zaklady az jsem si zase uvedomil, ze to zas takova prdel neni. Pak uz jsme sli rovnou na vec. Lodi na misto s koraly. Dostal jsem buddyho a sup do body, pekne po lane dolu, kde uz nas cekal vasnivy dav nenazranych ryb. Co jsem si uvedomil, ze kdyz jdes dolu se snorchlem, tak ryby zdrhaj. Jak je to s pristrojem, jako by si mysleli, ze jsi taky ryba:-D Plavou s tebou, cekaji na krmeni..... parada! Jedno z nejlepsich rozhodnuti tady. Jsem tak opojen, ze se domlouvam na rano na dalsi ponor v sedm hodin. Pozdeji uz to neni mozne, protoze dalsi den odletame a po ponoru nesmis 12 hodin do letadla. Odletame ve 22:30, takze to je v pohode. Po ponoru si kupuji hromadu jidla, protoze i dvacetiminutovy ponor vycerpa, jak kdyz lezes na Snezku. Nejvetsi ztrata energie je na vymene tepla... telo - voda. Davam si nejaky street food s ryzi a vejcem.... 2x :-D A ceka nas posledni vecer, posledni.... ach. Jdeme na pivo, zase hledame kytaristu a zase neni, odesly mu hlasivky. Kupujeme si mango shake a z uspornych duvodu do nej lejeme rum koupeny za 35 peso placatka. Mnam. Mango je tu proste nejlepsi na svete. Najdeme misto, kde to vypada na zajimavou hudbu. Kupujeme bucket piv a zacina nerizena oziracka, ktera pokracuje jeste v baru a kolem pulnoci vravorava cesta zpet, kdy Luca topi svuj smatphone ve slane vode:-) Dulezite je, ze se dostaneme do postele:-DRead more

Boracay - Kalibo - Manila - day 22

May 11, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 30 °C

Rano v 6:45 se slepenyma ocima a s tezkym oderem z predeslene noci dochazim do Dive centra. Rikam si, jestli to tak trochu neni blbost. Asi je, ale co uz. Delam porad nejaky blbosti:-D Je to nadhera pod vodou. Opravdu rozhodne nelituju. Vylezam z vody totalne nadseny. A pekne probuzeny. Asi i na hangover je to dobry! :-D Jdu na snidani a jsem opravdu nenazrany:-D Pak pomala priprava na odjezd s malym pribehem filipinskeho typka, ktery chce Lucu za zenu. Kupuje ji kvetiny a pote uhanime na lod a Van do Kalibo. Jeste nakup v shoping mallu a pak uz na letiste smer Manila. Do Manily priletame se zpozdenim asi 2 hodiny. Porad mame ale fora.Read more