Canada
Old Toronto

CF Toronto Eaton Centre

November 19, 2019 in Canada ⋅ ☁️ 3 °C

The Toronto Eaton Centre (corporately styled as the CF Toronto Eaton Centre since September 2015, and commonly referred to simply as the Eaton Centre) is a shopping mall and office complex in Downtown Toronto, Ontario, Canada.

3D Toronto Sign

November 19, 2019 in Canada ⋅ ☁️ 3 °C

The 3D Toronto sign, officially the 3D TORONTO sign and commonly known as the Toronto sign, is an illuminated three-dimensional sign in Nathan Phillips Square in Toronto, Ontario, Canada, that spells the city's name. It is 3 metres tall, and 22 metres long (prior to the addition of the maple leaf and the medicine wheel), lit by LED lights controlled via Wi-Fi, that can create an estimated 228 million colour combinations, approximately equal to what the human eye can sense.

Originally installed for the 2015 Pan American Games as a temporary attraction meant to be dismantled in November 2016 at the earliest, the City of Toronto government decided to continue to operate the sign after it became popular with tourists and residents.

Strolled to the 3D sign and Eaton Centre

November 21, 2019 in Canada ⋅ 🌧 5 °C

At 3pm I took a stroll down to the 3 D sign to see how it looks during the day. It was drizzling as predicted so I stopped over to buy an Umbrella in Longos and my third knot tuque (wool cap), lost the previous two. Strolled around Eaton centre, no major shopping this trip, as the shopping budget had been exhusted in Dubai back in August.Read more

Toronto

May 18, 2019 in Canada ⋅ ⛅ 12 °C

Von den Niagara Fällen ging es dann direkt weiter nach Toronto :)
    Nichts spektakuläres, aber eine schöne Stadt! Und endlich wieder eine richtige Pizza 😍 Chef kam selber aus Italien und das merkte man auch! Frühstück gab es dann auch in einer richtigen Bäckerei. Also das beste an Toronto war wohl echt das Essen merke ich gerade 🤔Read more

CN tower

May 12, 2016 in Canada ⋅ 🌙 8 °C

A szikár tények: azért már nem egy mai csirke😊. Canadian Railway Networkről kapta a nevét, 1976-ban épült, 553.33 m magas és nagyon büszkék rá.A modern világ 7 csodája közé is besorolták 20 éve- nem tudom hogy fenntartják-e még ezt. Híres a 360 fokban körbeforgó étterme és az "edge walk" - a külső 1.5 méteres rámán kikötve körbesétálhatnak a kalandkeresők és csak a rettenetes mélység van alattuk.Ezt azért kihagytuk, viszont az üvegpadlót kipróbáltam-ettől is félnek sokan- persze ilyet már láttunk az amerikai kalandozások során a Grand Canyonban- ebben profi vagyok😀. Felmentünk a második lifttel egészen a tetejére, legalább felülről láttuk egész Torontot az innen törpe felhőkarcolókkal, a hatalmas Ontarioval- és ezzel el is ment a délelőtt.Read more

A kongresszus első napja: a Niagara

May 12, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 9 °C

A tegnapi konszenzus értelmében 9 tagú társaságunk úgy döntött hogy akkor mi Niagara Fallsra helyezzük át a megnyitót, az első napot és a fogadást. Kicsit meg kellett erőszakolnom busybody énemet, de aztán engedtem az erőszaknak 😉 és a kíváncsiságomnak. A hajnali -még mindig jetlages naplózás után- könnyű léptekkel 8-kor irány a jogosan kiadós reggeli, mert ki tudja, hátha éhenhalunk útközben... Kíváncsi vagyok, mit tud ez az agyonlihegett Niagara, bár úgy látom hogy itt nagyon sok egyéb attrakció is van a borkóstolástól a hajózásig és a Niagara múzeumig,stb.Read more

Toronto

May 15, 2019 in Canada ⋅ ⛅ 17 °C

Ursprünglich war es unser Plan, direkt über Toronto zurück nach München zu fliegen. Als wir jedoch erfuhren, dass ein guter Freund von Claudia (Felix) genau zu dieser Zeit in der Nähe von Toronto studiert, entschieden wir uns dazu, unseren Flug aufzusplitten und zwei Tage gemeinsam mit Felix in Toronto zu verbringen.
    Wir beide hatten schon vor einigen Jahren in Toronto jeweils für einen Tag besucht, hatten sie aber nicht als besondere Schönheit in Erinnerung. Nun waren wir überrascht darüber, wieviel Toronto tatsächlich zu bieten hatte und dass die Gebäude zwar viel Business-Feeling ausstrahlten, in der Stadt selbst aber eine äußerst gemütliche und angenehme Atmosphäre herrschte.
    Wir besuchten gemeinsam den CN Tower, von dem wir die gesamte Stadt sehen konnten und danach das Ripley‘s Aquarium. Hier begeisterte uns ganz besonders ein gläserner Tunnelgang durch das Aquarium, sodass man die Tiere auch von unten sehen konnte.
    Ansonsten schlenderten wir durch die Stadt, aßen alles mögliche ungesunde Zeugs und gingen in die zwei Lieblingsläden von Claudia zum shoppen (wo wir auch ziemlich zugeschlagen haben).
    Wie so oft auf dieser Reise reichten uns auch hier zwei Tage dazu aus, das Gefühl zu bekommen, eine lange und schöne Zeit in Toronto gehabt zu haben. Mit einem lachenden und weinenden Auge ging es dann am Abend des zweiten Tages in den Flieger zurück nach Hause.

Precongress nap

May 11, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 16 °C

Röviden az útról- Amszterdamon át- jövő hónaptól már tudtunk volna direktben is, de egye fene! Minden ok volt a süvítő jeges légkondiktól eltekintve, este 7-kor időre érkezés, majd 25 perc alatt a downtownba vonatoztunk (hipermodern, elegáns), és 10 perc sétával máris a Hiltonba gördültünk (mármint a bőröndök, amik szerencsésen megérkeztek😀).Flott becsekkolás, szokásos nagy halom pénz zárolása a kártyámról ( mire is? Szétzúzom a szobát???minibár üres, prepaid a szoba, reggeli és wifi, tehát max a telo, pornocsatorna és szobaszervíz jöhet szóba).A 15. emeleten lakom, kütyüim tölthetők a lámpákról, nem kell konnektort keresnem, nincs varrókészlet és cipőpucoló -ellentétben a vasalóval- gyönyörű kilátás a felhőkarcolós downtownra esti kivilágításban,minden ok, durmi reggel 5-ig (mini jetlag), folyt.köv.Read more

Niagara trip

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Bár már megint elcsúsztam 1 nappal a riporttal, de a jó hír, hogy ma sikerült túltenni magam a jetlagen és otthoni idő szerint du 1-kor ébredtem! Hát akkor a tegnapról....Reggel dobtam egy hátast, mert amikor a reggelizőben intézkedtem, hogy 9-en vagyunk, tehát tüstént rendezzék át az éttermet, akkor a teremfőnöknő azzal fogadott nagyon kedvesen hogy You are Dr.Küstel, aren't you? Kérdeztem hogy honnan tudja, lehet hogy már Torontóban is ismernek, mint a rossz pénzt😀?igenigenigen bőséges reggeli -persze azért nem különleges- de megbocsátottam a tegnapi cikizés után és felszívtam az egész napos kirándulásra magam kajákkal.Harsogó napsütés, jó idő, 9-kor indulunk a szállodából nagyon közvetlen, DiCapriora hasonlító egyszemélyes sofőr-guide-ovóbácsinkkal, aki úgy végigdumálta az utat, hogy mi sehol se vagyunk hozzá Mackóval😏!Read more

Niagara trip

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Kb másfél óra buszozás után végre meglátjuk a Nagy Ő-t 😎. Már csak azért sem voltak nagy elvárásaim, hogy ellenkezzem, de ez érthető elvileg az őserdő közepén levő Iguacu után. Hát ez valóban más....Első pillantásra csalódás, főleg mert rettenetes szórakoztatóipart telepítettek köré felhőkarcolókkal, óriáskerékkel, kaszinókkal, kilátótoronnyal, stb. Ugyanakkor a csodálatos virágözön, a gyönyörűen gondozott pázsit, bokrok, fák lenyűgözőek! Valóban a kanadai oldalról sokkal szebb és érdekesebb, mint a szemközti USA partról- mázlisták vagyunk! Persze a hab a tortán a hajózás a zuhatag alatt, ahol az ember bőrig ázik esőkabát ide vagy oda (azért az Iphone állta a sarat szerencsére), ilyenkor jön át igazán hogy miről is beszélünk....Read more

Old Toronto, オールドトロント