Denmark
Viborg Kommune

29 travelers at this place

Viborg 1.0

August 19, 2020 in Denmark ⋅ ⛅ 19 °C

Szokás szerint Feri isteni péksüteménnyel jön reggel, minden mi szem-szájnak ingere, csodás napsütés! Délelőtt séta a városban, leviziteljük a régi helyszíneket, minden ugyanaz tulajdonképpen, bár a kaviáros üzletem -és sok más is- eltűnt, mégis ugyanaz a csendes, kulturált kisváros. Bár sok az udsalg, de már más vizeken evezünk, és valljuk be, a dán divat amellett, hogy borsos árú nem is lenyűgöző!Read more

marianna kustel

Itt lakunk-a leander bokor mögötti házban

Udsalg, tilbud, nyheder 😀

marianna kustel

Ez a félméteres reszelő nekem nagyon bejött...

4 more comments

Viborg 2.0

August 20, 2020 in Denmark ⋅ ☁️ 18 °C

Második reggel Viborgban, ragyogó napsütés.Ja nem, szomorúan szürkén szemerkél az eső, tegnap túl sok volt a jóból.Viszont hideg nincs, legyünk optimisták! Amúgy ez a kis vagy nagyobb eső jobban passzol Dániához, mint a tegnapi sok éves tapasztalatom alapján 😜.Én csak azt nem értem, hogy ezek az elvetemültek szeretnek -akár lakókocsival is- itt a kies (?) dán tengerparton nyaralni az Adria helyett. Bornholm pedig a csodák csodája nekik....Nekem már Skagen is sok volt, amit szuperlativuszokban emlegettek.Na jó, a Skagen órám kivétel 😀.Indulás előtt Áron még ügyesen megszereli a villanyt, szuperügyi!!!’Read more

marianna kustel

Ma reggeli esős kép az ablakból

marianna kustel

Az új kenyér ünnepe-dán módra.Bár nincs nemzetiszínű szalagunk 😱

marianna kustel

Ez a kajamennyiség, ami kisebb hadseregnek elég 100 Koronába kerül...Otthon nem kapnánk meg ennyiért, azt biztos....És akkor ne számítsuk az x-szer annyi fizukat itt, stbstb.

3 more comments

Viborg 2.1

August 20, 2020 in Denmark ⋅ 🌧 18 °C

Esős az idő-irány a Bilka. Mindenféle van, de engem a kajaválaszték nyűgözött le legjobban, hihetetlen választék, csoda grillezni valók, hihetetlen leértékelések.Mindenki megajándékozza magát valamivel, aztán irány a VGF.Ott mindenki megcsodálja Picqust, aki itt barnebarn -azaz bánkbán- névre hallgat, mint unoka 😂.Aztán beugrunk Matildához és Karl Erikhez mesebeli zsuppfedeles házikójukba az erdő közepén.Read more

marianna kustel

Felhívnám a figyelmet a 20 koronás -kevesebb, mint 1000Ft!- orchideákra...

Új kenyér ünnepe újratöltve 😀

marianna kustel

Engem még itt is számontartanak 😜

3 more comments

Legoland meg tovabb

August 18, 2020 in Denmark ⋅ ☁️ 22 °C

Szorgalmasan abszolváljuk a látványosságok többségét, de tényleg jó buli, mindannyian élvezzük.Dávci nagyon vagányul felül Áronnal és velem az elég vad hullámvasútra, Fülivel a forgó hánytatóra, a magasból lezuhanó kenura, de kipróbálunk sok minden mást is, a monorailtől a kalózhajóról való lővöldözésen át a szafariig.Végül kicsit becsábulunk a méregdrága ajándékboltba amíg a fiúk bőrig ázva elhozzák a kocsit a bejáratig, aztán irány Viborg.Betelepszünk Feri lakásába, jó kis rozés közös pizzavacsi aztán pihi.Read more

Dori Matkocsik

Jól neztek ki

Dori Matkocsik

Elfogott a nosztalgia, Emmussal is vissza kell menni! :)

Igeeeeeen

Viborg 1.1

August 19, 2020 in Denmark ⋅ 🌙 17 °C

Kis pihi és minigolf a Hjultorvon, persze a Fotexbe is beugrunk, aztán jöhet a VGF.Amióta itt voltam (nem beszélve a legelső alkalomról) eszméletlenül kibővítették;,3 hatalmas tornaterem, az emeleten csomó csodagép és a teraszt is sokkal nagyobb lett. Dávci még ugrál kicsit a teremben és aztán elpusztítjuk az Anjától örökölt egzotikus csirkét a teraszon sütkérezve. Eszméletlenül gyönyörű, meleg napsütéses az idő, Fülccel és Dávcival a stégen alszunk egy jót amíg a fiúk lámpabeszereznek. A szerdai szaunázó faszik faroklengetésére ébredünk, amint megmártóznak mellettünk a tóban 😂. Aztán még egy kis villanyszerelés itthon felemás sikerrel, közös vacsi, stb.stb.Read more

Viborg 3.0

August 22, 2020 in Denmark ⋅ 🌙 16 °C

Szokásos isteni nagy home made reggeli, majd Picqus és a szülők felderítik a játszóházat, ahol 65 koronáért majdnem minden gép, csúszka, stb.használható, aggoknak (mármint a kísérő nagyszülőknek) ingyen, de ezúttal nem élünk az ajánlattal 😜. Ez a játszóház amúgy jó opció, mert délelőtt kaka szomorú esős az idő, ráadásul alig van gyerek (már tanítás van). Délutánra aztán fel tisztul az idő, Petiékkel -egy nagyon szimpatikus fiatal szegedi házaspárral és 2 aranyos kölykükkel-istenit grillezünk a teraszon, csodás napsütésben.Azért bírom ezt a dán időt, egy nap alatt tízszer is változik, úgyhogy nem kell elkeseredni egy kis/nagy esőtől.Kicsit olyan mint az élet....Read more

Akkor irány Legoland!

August 18, 2020 in Denmark ⋅ ☁️ 18 °C

Eljött a nagy nap, Billundban ébredünk, tehát megyünk Legolandbe! Bár tegnap nem adtuk le a reggeli kérést, házigazdánk mégis intézkedik, gyönyörűen bekészített tálakat találunk a hűtőben, szobaszámmal ellátva! Még egyszer körbenézünk a farmon, felfedezzük a csodás emeleti közösségi szobát, rövid beszélgetés a jópofa kis kütyükében lakó disztingvált ötvenes önkéntes párnál, aztán a lovak közé csapunk hogy időben fel tudjuk venni Ferit a repülőternél.Read more

Viborg 2.2

August 20, 2020 in Denmark ⋅ 🌧 19 °C

Matilda után a szemerkélő esőben megkerülve a tavat beugrunk a Tinghalléba, itt Picqus végre a gyerek dzsungelben kitombolhatja magát, majd a teraszon esti grill parti.

Viborg Kommune