Indonesia
Ubud

Here you’ll find travel reports about Ubud. Discover travel destinations in Indonesia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Ubud, Bali - Teil 2

November 11, 2016 in Indonesia

...im zweiten Homestay angekommen erst mal ne Runde gejoscht! Danach ging es dann zum Warung was futtern und anschließend zum Tegenungan Waterfall...mega krasse Strömung aber geiles feeling! Leider hat es den ganzen Tag geregnet, mit Sonne wäre das Ganze noch ne Nummer geiler gewesen! Am 2. Tag ging es per Roller auf die Jagd nach dem schönsten Wasserfall Bali's und noch nen Tempel zwischendurch....nach zig Kilometern, ner Rückfahrt bei Nacht und strömenden Regen steht die Wahl fest...die Wasserfälle von Kroya!Read more

23. päev Ubud 2

January 28, 2017 in Indonesia

Kui mōni päev vahele jääb siis on mega raske alustada, täpselt nagu lōputöö kirjutamine 😂

Pärast suurepärast Uluwatu ummikut ma läksin sööma nagu tōelisele turistile kohane- ülepaisutatud nōmedalt kallisse kohta, kus keegi härra laulis ja iga loo lōppu ütles Sbasibo... Vene rahvusest inimesi siin ikka jagub. Mu autojuht arvas, et ma olen pärit Lätist ning kindlasti oskan ka vene keelt, nii me siis rääkisime vene-inglise-indoneesia-eesti segu 😄

Üleüldse on toiduga siin nii, et kōik on vastikult tervislik. Sellest ma ei ole täpselt aru saanud, kust nad oma lihasaadused hangivad. Olen näinud mōnda suuremat kauplust ka, aga vähe usutav, et nii suur hulk inimesi/söögikohti oma tagavarad sealt saavad. Väikestes poodides on tavaliselt joogikraami (alkoholist pm ainult kohalik ōlu Pintang), kiirnuudleid ja šampoone, mōned küpsikud ka ja laiaslaastus kōik. (Snickers on kōige šokolaadsem asi siin poodides) Kiirnuudlid jällegi on väga igapäevane nende elus. Kohalik roog on riis/nuudlid köögiviljadega segatult, lihasööjad saavad valida veel kana vōi mereande juurde ning loomulikult muna kōrval. Nuudlid tähendavad siis kiirnuudleid, samuti nagu nuudlisupp tähendab kiirnuudleid.

Kōige odavam on süüa warung's, meie mōistes vist teeäärne putka paari lauaga. Eestis saab sellistest üldjuhul burksi ja friikaid, siin saab riisirooga ja värsket mahla. Ja neid kohti on palju ja seal ümbruses sagib tavaliselt palju kohalikke. Kolme euro eest saad warungis juba kahekäigulise lōuna ja tunne on nagu oleks priisanud 😄. Restodes läheb tavaliselt kuskil 100 000 IDR ehk 7€, aga mōlemad söögikohad on väga mōnusad. Kuigi ma pean mainima, et tihtipeale kui söök on söödud ja kōht korralikult täis siis isutab kohutavalt mingi gaasilise joogi järgi, coca tundub puhas kuld nendel hetkedel. Ju ma ei ole ikka harjunud nii tervislik olema. Samas kui tahan tööd teha siis paratamatult tuleb valida mingi koht, mis on kaunistatud siltidega: earth, live, love jne. Kōik on selline öko-möko ja täname kummardades käed koos. Üks ühine näitaja on kōikide toitude juures, olenemata kust see tellitud on- nimelt nad arvavad, et 1 kurgiviil ja 1 tomativiil on must be. Ilma nendeta ei saa toitu lauda tuua ja rohkem panna oleks juba priiskamine, iga kord üksi itsitan kui toit lauda tuleb 🥗

Miks ma toidust ja rahast räägin- ilmselt sellepärast, et Ubudisse saabudes täitus ka mu eelarve piir 😇. Majutus sai makstud ning sōit siia, selle sama autojuhiga, samuti mahtus veel eelarvesse. Kōik ülejäänud ostud, 4 päeva jooksul, on puhas kulu 😄.

Ööbin suhteliselt peatänava lähedal kodumajutuses, mis tegelikult on rohkem juba hotelli moodi. Mitu korrust, palju tube korruse peale ja lisaks mitu maja. Pōhjus, miks selle valisin, on lihtne... selle majutuse fb leht oli ühel hommikul minu uudistevoos, lisaks kōigele veel täitsa eesti keelne 😄Kuna mult küsiti, kas ma tean Teetu siis eeldan, et see Teet on siin mingi oma jope. Tuba on teisel korrusel, ilus puhas ja väikse rōduga. Esimesel ōhtul ei jōudnudki muud kui oma uue kodutänavaga tutvuda. Ma olen juba päris osav, tuterdan mööda pisikesi tänavaid ringi.

Lisaks on mul nüüd uus lemmik jook.. laimi-mündi mahl, magusust saab ise timmida vedele palmisuhkru abil. Ükskōik mis mahl on, alatu-laim päästab selle alati.

👣- Sandat Ubud kodumajutus

6. päev- Ubudi päev

January 11, 2017 in Indonesia

Ma siis vōtsin ennast eile kokku ja otsustasin tulla sisemaale. Siia kus kōik peaks olema eriti spirituaalne.. Peab ütlema, et alates sellest hetkest, kui mu Uber jōudis Seminyakist välja ja natukene oli juba näha loodust, juba mulle meeldis Ubud rohkem.

Eile ōhtul valisin Bookingust endale majutuse, 3 ööd 34€ ja hommikusöök hinnas- Ojek's homestay. Siis veetsin paar tundi, et sotti saada, kuidas toimib ühistransport. Seminyakis see väga ei toimigi. Olemas on bussid, mis meenutavad Hop-on Hop-off busse, kuid juurdlesin mis ma juurdlesin, kogu see süsteem tundus minu hetkevajaduste jaoks mōttetu. Kirjutasin ühele driverile, tema oli kahjuks täna bookitud. Vōimalus oli loomulikult minna jälle alla ja küsida LocoBoy käest, kuid mulle tundus, et ta määrib mulle pähe mingi tohutu hinnaga autojuhi. Aga kuna ma olen nii nutikas tüdruk, mōtlesin sōita hoopis Ubudisse Uberiba, kōlab ju hästi! Olin näinud tänavatel silte ja plakateid, kus on Uberit tauniv info, aga mis nad minuga ikka teha saavad... vangi ju ei pane.

Hommikul ärkasin varakult üles, pessu ja asju pakkima. Kōrvale panin juba Uberi tööle, et näha, kas mu läheduses on ikka autosid- ligi 8 tk tiirutas kogu aeg minu ümber. Olin väga rahul oma plaaniga. Kuna check out oli 12:00 pikutasin veel (silmad ei tulnud hästi lahti ja jooksid rähma). Lobisesin veel Kaisaga ning kurtsin muret, ta on minuga vähemalt natukenegi samas ajavööndis. Ja saabuski saatuslik hetk, kus oli aeg vajutada "request" nupule, et kōik need 8 autojuhti saaks minu pärast kaklema minna. Olid nad ju terve hommiku niisama seisnud.

Üks nägus tōmmu noormees vōttiski mu palve vastu ja pidi olema sel teel mu juht. Ekraanil hall joon ilusti näitamas, kuidas saab minuni kōige kiiremini ja aeg seal juures. Mingil imelikul pōhjusel hakkab ta aga teises suunas sōitma.. okei, vb ta teab lihtsalt mingit paremat teed. Järgmisest kurvist paneb ka nagu valesti. Saadan talle siis sōnumi, et hei kas sa tuled vōtad mind peale, vastu tuleb mingi indoneesia keelne automaatvastus. Ilmselt ta siis ei saanud mu sōnumit kätte. Mina enda peale pahane juba.. mu eriti äge plaan läks nurja ja ma pean ikka sinna alla minema... Helistan siis sellele juhile, ikka mingi indoneesia keelne tädi. Kui vajutada, tühista sōit nuppu, tuleb teade, et sōidu eest vōidakse ikkagi raha maha vōtta ( krediitkaardilt siis). No ikka eriti hea plaan neil. Lōpuks ta parkis ennast kuskile ära, minust 25 minuti kaugusele ja mina tühistasin sōidu.

Teen uue katse, kordus pm sama stsenaarium, kuid nüüd loobus juht ise mingil hetkel. Oi ma olin pahane. Proovisin siis veel mōned korrad, kus tuli teade, et oih ühtegi autot ei ole teie läheduses... viimase korraga mingi härra halastas mu peale ja suundus minu poole😄 see oli tore hetk! Aga tuli välja, et meie meeting point ei olnud üldse hotelli ees, vaid natukene eemal kurvi peal. Jalutan sinna, ühtegi sellise numbrimärgiga autot mina ei näe. Kōnnin edasi tagasi kott seljas, kōik taksod peavad kinni ja küsivad, kas vajan transporti, no ei vajaaaa... Olin juba lootust kaotamas, kui mu telefon helises, indoneesia nr ees ja küsib, kas ma ikka ootan teda... jaaaa ootan, kus sa oleeeed? Tema oli eemal, aga sōidab minu suunas valge autoga (absoluutselt kōik autot on siin valged, va taksod- need on sinised). Läks aeg mis läks, aga siis me siiski kohtusime. 😇 Auto oli ilus puhas, kliima töötas, juhil oli juba sihtkoht teada ja jooneke näitas, raha läheb krediitkaardilt maha ja elu on lill...

Sōitsime üle tunni ja 43 km, maksma läks see lōbu 10€. ( ja kindlasti pidin panema Uberi äpis juhile 5 tähte). Tore oli sōita, sain näha mis ka teistel tänavatel sünnib, kōik nad olid nagu suur turg, putkad ja putkad ja putkad. Vihma hakkas vahepeal täiega sadama. Mina ei ole ju mingeid ilmateateid vaadanud. Südamest lootsin, et Ubudis ei oleks mitme nädalast vihmaperoodi. Kohale jōudes päike paistis, turiste on palju, aga nii palju ei tüüdata tänaval. Internett on kōige hullem nendest kohtadest. Unustasin vaadata kliimaseadme olemasolu toas, loomulikult on ainult ventilaator, mis keerleb veidra rütmiga. (Hommikuks olen vb mingi uue loo vōi tantsu selle saatel välja mōelnud) Muidu on selline nunnu koht. Panen ka mōned pildid.

Ubud

November 14, 2017 in Indonesia

In Ubud ließen wir drei Tage lang die Seele baumeln. Wir besuchten einen wunderschönen Wasserfall und ließen uns durch einen Gewürzgarten führen. Wir durften leckeren Tee und Kaffee probieren, welcher von dem Kot Katzenartiger Tiere (Luwak) hergestellt wird. Und eines kann ich sagen: schmeckt gar nicht so “scheiße“ 😜
    Leider haben wir mit unserer Unterkunft nicht so ganz Glück gehabt und deshalb war vor allem Mama froh, dass wir die Weiterreise antraten. Was sie jedoch nicht wusste: unser nächster Stop liegt 12km vom aktuell brodelnden Vulkan entfernt 😂

Ubud, یوبود, उबुद, ウブド, Убуд, ابود