Spain
Benicasim/Benicàssim

Here you’ll find travel reports about Benicasim/Benicàssim. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Benicàssim

August 9, 2016 in Spain

Benicàssim je přímořské městečko, které se pyšní onou 6 km dlouhou pláží... Město je poměrně zvláštně koncipované. Bydleli jsme v centru, což znamená, že ne úplně u pláže. K moři jsme to měli asi 20 minut. Během této cesty se prochází pásem poměrně vysokých budov (17 pater občas není problém) s opravdu velkolepými balkóny (asi tak ve velikosti našeho obývacího pokoje – včetně dost podobného vybavení :-)). Potkáte tu většinou bohatší Španěly z Madridu, Valencie a Castellónu, kteří tu vlastní letní byty (kdo jiný by také měl na byty, jejichž cena se pohybuje od cca 165 000 Euro a jsou jen na léto 🙉). Zástavba se táhne v šířce asi 3 - 4 km podél moře. Mezi tímto pásem budov a pláží je hezká promenáda, na které toho však moc není. Restaurací minimum, počet plážových barů je rovněž velmi omezen. Pokud chcete pořádně jíst a pít, tak paradoxně musíte zaběhnout do centra Benicàssimu – tj. opačným směrem, než je moře.
    Jelikož je tu sice moře teplé, ale na nás otužilce až moc, rozhodli jsme se místo celodenního koupání proniknout do tajů místní kuchyně a vyzkoušet “základ španělské kuchyně” - paellu. Ochutnali jsme ji s (1) kuřecím masem, králíkem a žebry a s (2) langustou a hromadou mořských plodů (ty byly proti lístku trochu navíc :-)) a obě byly skvělé stejně jako ostatní jídla v restauracích La Manduca a Meson Bodega DOMA (ve které byla i úžasná obsluha).
    PS: Pravým důvodem naší dlouhodobější absence ve vodě samozřejmě nebyla teplota moře, ale bohužel kvalita vody. Hodně trávy, řas a jiného bordelu. Poslední den, kdy dopoledne pršelo, jsme dostali jako bonus ještě pěkný smrádek. (Vzpomínáme na Tebe, náš milovaný Atlantiku!) 😱

Benicasim/Benicàssim, Benicasim/Benicassim