Germany

Top 10 Travel Destinations Wilhelmshaven
Show all

Weiter gehts ans Meer

July 7, 2020 in Germany ⋅ 🌧 15 °C

Nach einem Zwischenstopp in Bremen (wir trafen hier einen guten Bekannten) und einem 2 tägigem Aufenthalt auf einem sehr schönem kleinen Stellplatz in Nordenham, geht es weiter nach Wilhelmshaven. Leider lässt uns das Wetter gerade im Stich und so verbringen wir viel Zeit im WoMo. Eine Erfahrung, die wir bis jetzt noch nicht hatten.Read more

• Day 37–40

Tee, Kaffee und Windstrand

June 26 in Germany ⋅ ☀️ 26 °C

Den besten Kaffee in Wilhelmshaven gibt es im Café Gröön. Da waren wir öfters für einen leckeren Hafermilch-Cappuccino und haben dabei das Treiben in der gemütlichen Stadt beobachtet.

Das Geheimnis des Ostfriesentees sind tatsächlich die knisternden Kluntjes, wenn heisser Tee eingegossen wird und die Wölckchen, die sich bilden, wenn die Sahne gegen Uhrzeigersinn mit dem Löffel in den Tee gegossen werden.

Gemütlich und auch etwas windig war es am Südstrand.

Nordsee (-lauf)

June 13, 2023 in Germany ⋅ 🌬 23 °C

Hooksiel, Niedersachsen, Deutschland

Nach einer ruhigen Überfahrt nach Hirtshals hiess es zuerst einmal zwei Tage Sonne, Strand und Grill in Dänemark, natürlich musste der Camper auch wieder einmal gewaschen werden und die Waschmaschine lief ebenfalls auf Hochtouren.

Ausgeruht ging es weiter nach Deutschland und nach einer Nacht am Bagersee Wanderup stand ein Zwischenhalt in Hooksiel an. Dieser kleine Ort auf dem Weg nach Holland ist wahrscheinlich den wenigsten ein Begriff, doch hier fand am Dienstag die 4. Etappe des Nordseelaufs statt, an welchem Barbara und Uwe teilnehmen. Bevor wir uns für einen Überraschungsbesuch an die Strecke begaben, konnte ich noch ein Spaghettieis verköstigen. Der Besuch war durchaus überraschend, erst nach mehrmaligem Hinsehen wurden wir von Barbara und Uwe erkannt (beinahe hätten sie uns übersehen😂). Im Zielbereich trafen wir uns dann nochmals unter "normalen" Bedingungen und nach Currywurst und Bier ging es für sie in die verdiente Regeneration und wir fuhren weiter nach Greetsiel an der holländischen Küste.

• Vorbereitungen für die Nordlandreise

February 11, 2020 in Germany ⋅ 🌧 4 °C

Inga und ich packen für unsere Reise ins kalte Norwegen. Von Bergen bis Kirkenes an der russischen Grenze soll uns das Postschiff “Nordlys“ von den Hurtigrouten bringen. Packliste: Wollsocken, lange Unterhosen, Wollhemden, Wolldecke, Strickzeug, Buch, Reiseführer...und Reisetabletten, falls es ordentlich schaukelt, und Rotwein für den 1. Abend in Hamburg...und, und: Ich bin furchtbar aufgeregt und voller Vorfreude. Soll sich doch endlich ein langgehegter Wunsch erfüllen: einmal mit dem Postschiff an der norwegischen Küste entlang fahren. Geträumt 1975 und jetzt soll es losgehen.Read more

Varenie na lodi

August 11, 2010 in Germany ⋅ ⛅ 21 °C

Dnes sme prechádzali naše prvé 4 plavebné komory. Posádka si to zjavne užívala no Peťo nás dokázal zas prekvapiť. Už v tretej komore si kliďánko počas napúšťania komory varil ako keby o nič nešlo. A vyšla z toho zase riadna dobrota...
      Podobne varil na Labe nezávisle na tom, že oproti nám občas išli lode, ktoré robili na varenie určite nie vhodné vlny. Dnes dokonca cedil zemiaky v horúcej vode priamo počas plavby zo zadného plata lode.

Kto umí, ten umí...

Ems Jade kanál

August 11, 2010 in Germany ⋅ ☀️ 21 °C

Už v noci sa tak rozpršalo, že som radšej behal skontrolovať, či moje príkazy, že matrace sa majú v noci kvôli možnému dažďu zbaliť boli dostatočne vypočuté.
      Neboli!
      Ráno zachraňujem matrace počas dažďa a spím vonku v kokpite a priebežne kontrolujem stav vytopenia. Samozrejme to nie je zďaleka také zlé. Ja si to spanie vonku užívam. Neskôr sa však zobudiť do dažďa, fungovať v ňom na mokrej lodi nie je vôbec príjemné.
      Po rannom nákupe vyrážame ešte na lodnú rýchloobhliadku Wilhelmshavenu a už si to valíme smerom na Ems Jade kanál. Ďaleko sme nedošli. Zastavil nás most s nízkou podjazdnou výškou.
      Trochu stresu, prvé manévrovanie na mieste a o chvíľu prvý nezabudnuteľný pohľad. Kvôli nám sa zdvíha velikánsky železný most. Pomaly vstupujeme do tenučkého kanálu, kde nás postupne čaká 42 mostov z toho je až 27 otáčacích, alebo dvíhacích.
      Je vzrušujúce pozorovať ako pribehne človiečik, zastaví celú premávku a kvôli nám otvorí most. Kým sa my pomaly posúvame ďalej, sadá na bicykel, či auto a už beží k ďalšiemu.

Naša prvá plavebná komora nás čakala na cca 3-ťom kilometri. Dážď a stres, čo nás čaká...
      Nie je to len prvá plavebná komora na tejto plavbe, ale aj prvá na tejto lodi a úplne prvá v živote, tak pred ňou máme náležitý rešpekt.
      Nakoniec sme to zvládli excelentne. Prejazd komorou bol veľmi jednoduchý a posádke sa to páčilo. Takmer celý deň sme prežili na lodi, no vďaka 4-om komorám a množstvu otváracích mostov to nuda nebola. Aspoň pre mňa príjemné spestrenie, lebo tento kanál je radikálne iný ako nejaká plavba po Labe. Už na obed sa začína pomaly vyčasovať. Plavba na slniečku, alebo pri mrholení je úplne iná. Behať po celej lodi, ktorá je vpredu mokrá od dažďa, uväzovať laná, chystať fendre a podobne to je počas dažďa pekná otrava.
      Podvečer za slniečka vplávame do útulného prístavu mesta Aurich.
      Večer sa ešte zoznamujeme s rôznymi zaujímavými ľuďmi v prístave. Všetci vyzerajú na dôchodcov, ktorí na staré kolená na lodiach 2x väčších rozmerov bývajú a spoznávajú krásy krajiny z vody. Kto to nezažil nepochopí...

Jeden je dokonca bývalý kapitán veľkých kontajnerových lodí. Na dôchodku sa plaví s manželkou v cca 13m dlhej obytnej lodičke so všetkým komfortom na palube.

Neskôr sa pomaly ukladáme na noc - jasnú, bezoblačnú a poriadne zimnú - pre každého, kto sa na noc nevie poriadne obliecť.

July 30, 2020 in Germany ⋅ ☁️ 18 °C

Jeudi, 30 juillet 2020
      Le vent s'est calmé et le soleil brille; nous pouvons de nouveau mettre les shorts. Wilhelmshaven sera notre lieu d'étape. Cette ville a pris ses débuts en 1869 quand le futur empereur Wilhelm I. a inauguré le premier port militaire ici, juste devant notre place pour cc. Encore actuellement Wilhelmshaven est le plus grand lieu de stationnement de l'armée allemande. Le port ne héberge pas uniquement la marine mais est également le premier port pétrolier du pays. Nous sommes installés sur une digue près du Südstrand, la “Beachfront" de la ville. Nous allons savourer un dîner “poisson" au Seglertreff, lieu du club de voile de la ville au Nassau-Hafen.. Un “Icemobile" nous rend visite devant le cc, irrésistible! Nous allons flâner le long du bord de mer jusqu'au Marinemuseum, Aquarium et Wattmuseum: tous ces endroits mériteraient une visite, mais c'est risqué en ces temps. La Kaiser-Wilhelm-Brücke peut s'ouvrir pour laisser passer les grands bateaux, impressionnant. Le Jade-Busen, comme s'appelle cette partie de la Mer du Nord se remplit et fait la joie de nombreuses familles qui s'y baignent.Read more

August 10, 2010 in Germany ⋅ ⛅ 23 °C

Po ďalšej karavaningovej noci na našom už klasickom mieste blízko megacampingu (znamená parkovanie zadarmo) vstávame s časovým plánom, že odchod je naplánovaný na 10:00. Raňajky už klasicky na lodi, sprcha v kempingu, WC-ko a pratanie pred presunom nakoniec pretiahne náš odchod na cca 12:30. Počas toho ešte porozkladáme na blízkej tráve na slniečku celú premoćenú plátenú strechu a sušíme rôzne handry. Chvíľami si pripadáme ako cigáni v Belgicku na "výlete".

Trojhodinový presun lode Peťo s Tomčom klasicky prespia. Peťo si tak nestihne užiť ani most popod rieku, keď sme v nadmorskej výške mínus 8m pod morom. Teda asi skôr hĺbke.

Vo Wilhelmshaven po trochu väčšej námahe nachádzame vchod do vody (Nemci z maríny nám mailom tvrdili, že v meste žiaden vchod nemajú) a skladáme loď. Je to mierne adrenalínový zážitok, keď kvôli tomu Tomčo so Žabom krátkodobo zastavujú premávku.

Auto s vozíkom ponechávame na parkovisku a modlíme sa, aby sme ho tam o zopár týždňov našli.

Po vode už hľadanie najbližšej maríny netrvalo dlho. Hneď v prvej sme zažili nadštandardné prijatie, pomoc pri pristávaní a zas sme ušetrili. Prežijeme tu piatu noc a za parkovanie, sprchy, WC sme zatiaľ dali len 13 Eur. No je tiež pravda, že sprchu sme zďaleka nemali každý deň.

Prvý krát vidíme Severné more. Jeho slanosť je cítiť vo vzduchu, keď sa podvečer prechádzame po promenáde. V prístavnom bazéne parkujú krížniky, ktoré majú väčšie delo ako je celá naša loď a v diaľke je dokonca U-boat (ponorka) z druhej svetovej vojny, ktorú si zajtra ešte detailne oboplávame. Centrum mesta nás nejako veľmi neosloví. Snáď len cenami. Veď sú menšie ako na Slovensku!

Večer si po dlhom čase užívame internet a v osvetlenom kokpite sa bavíme nad príspevkami v diskusiách. Zajtra nás čakajú radikálne iné zážitky. Len 20m širokým Ems Jade kanálom pôjdeme ďalšie dva dni na Nemecko-Holandskú hranicu.

Počasie

August 10, 2010 in Germany ⋅ ⛅ 24 °C

Za celú našu cestu sme zatiaľ zažili slnko len raz a to dnes doobedu, keď sme práve balili. Keď sme na lodi tak buď je zamračené, alebo prší. Našťastie sa jedná skôr o slabšie prehánky, búrku sme nezažili. V Hamburgu sme viac krát zažili dážď aj počas plavby. Teraz keď píšem tento článok tiež prší. Píšem ho vonku, v kokpite lode, takže pod strechou sa to ako tak dá. Aj keď všetci túžime po slnku, nie je to až také zlé ako by sa mohlo zdať. Čo sa týka vetra, ten našťastie veľmi nefúka, ovládanie lode by to radikálne zmenilo. V noci je príjemne, ale ráno by bolo pekné zobudiť sa do teplúčka, snáď príde aj to. Predpoveď ukazuje, že má naďalej pršat, neskôr dokonca hustý dážď... V Amsterdame naivne očakávame tropické horúčavy, snád nechce pršať dva týždne.Read more

Wilhelmshaven - auch schön

February 17 in Germany ⋅ ⛅ 8 °C

1./2. Oh ist das hier schön
      3. Oh ist das aber teuer
      4./5. Oh ist das hier schön - kostet Nix
      6. usw.
      War herrliches Wetter, schön zu laufen
      Kaffee und Kuchen war super bis mein Camper anrief, dann hatte ich also noch Sport 😬 - ich war mir so sicher Stimmen beim Anruf zu hören. Gott sei Dank war wohl ein Fehlalarm 🙈Read more