Indonesia
Bulakan Kauh

Here you’ll find travel reports about Bulakan Kauh. Discover travel destinations in Indonesia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Private Terasse in Balis Jungle

August 11, 2018 in Indonesia ⋅ ☁️ 21 °C

Nach unserem ersten Stop im Süden von Bali ging es für uns bis in den Norden nach Munduk. Da es auf Bali keine Züge gibt und keinen Bus, der so weit fährt, brauchten wir einen privaten Fahrer um überhaupt aus dem Touristengebiet Denpasar rauszukommen. Zum Glück haben wir nach einiger Zeit des Suchens einen freundlichen Fahrer gefunden, der die Entfernung auf such genommen hat. In Munduk hatten wir für zwei Nächte ein Homestay gebucht, ein ganz einfaches aber großes Zimmer mit Bad und eine private Terasse mit einer wahnsinnigen Aussicht auf Jungle, Reisterassen und Meer, gerade im Sonnenuntergang wunderschön!
    Auch hier haben wir uns wieder einen Roller geliehen und haben zunächst den Wassertempel Ulun Danu Beratan angeschaut. Der, wie wir finden, schönste hinduistische Tempel den wir bis jetzt hier auf Bali gesehen haben. Das Schöne war außerdem, dass wir eine traditionell hinduistische Gebetszeremonie mit anschauen durften. Danach haben wir noch einen kleinen Ausflug in Balis Jungle gemacht, wo sich uns eine atemberaubende Natur mit allerlei Pflanzen, eine tropische Luftfeuchte, eine Vielzahl an Wasserfällen und eine richtige Jungle-Geräuschkulisse bot.

Munduk

December 20, 2015 in Indonesia ⋅ ⛅ 22 °C

Dnesek jsem stravila v "horskem" Munduku. Rano mi Edy naserviroval sladkou ryzi a banan, coz bylo super, protoze mi bylo po vydatnem spanku mnohem lip. Pockala jsem, az ustane ranni lijavec, a vyrazila k vodopadum. A i bez guida jsem cestu dzungli kolem chaticek mistnich farmaru docela v pohode nasla. Melanting (60 m) i Laangan (50 m) Waterfalls stoji zato, jen kdyby vsude po ceste nebyly opet hory odpadku, predevsim pak pod cedulemi "zakaz odpadu" (na to si nezvyknu nikdy, je to des) :-(. Vybira se tu vstupne (opet klasika), ale ani u jednoho vodopadu nikdo nehlidal, tak jsem neplatila nic.
    Pak jsem objevila Eco Cafe, prijemnou kavarnu v dzungli, uprostred kavove plantaze. A mela jsem stesti, protoze zrovna dnes tu byl Budi, zcestovaly (mimo jine studia v Japonsku, sestro!) majitel, co umel vyborne anglicky a sdilel spoustu mych nazoru. Primo prede mnou na stole mi pripravil moji prvni indoneskou kopi luwak. Luwak se pripravuje z kavovych bobu, co projdou travicim traktem cibetek, neco mezi kockou s medvidkem. Na mistni plantazi jich tu divoce (nikoli v klecich, coz mi Budi potvrdil, je stale castejsi a komercni zpusob ziskavani bobu) zije vic nez 100 (jsou to nocni tvorove, spinkali nekde ve vetvich, tak jsem je nevidela). Kava byla silna, dvakrat filtrovana a vyborna. Mnohem lepsi nez kupovana luwak, co mi ji dal Budi pro srovnani ochutnat zdarma. A stala me 50.000 Rp, v Ubudu jsem ji videla od 110.000 nahoru (a buhvi jaka by byla). Stravila jsem tu asi hodinu a moc dobre si pokecala.
    Zpet jsem to vzala pres dalsi plantaze kavy, ryze a cloves (musim zjistit, co to je :-/). Dzungli, kde v kombinaci s mraky nad hlavou nebylo uplne vedro (dokonce jsem musela mit chvilku i bundu!). Vsude kolem byly chudinke, male, polorozpadle domecky lidi, co si evidentne neziji moc dobre. Pestuji ryzi, vari jidla a doufaji, ze si je nekdo koupi, provozuji mini supermarkety... chudoba z teto oblasti jenom cisi. Az je z toho cloveku trochu smutno. :-(.
    Pozn. Pokracuju v objevovani indoneske kuchyne. Na obed jsem mela lehkou polevku z varene travy s kurecim masem (trochu jako spenatovka, byla vynikajici!) a k veceri kureci stehno na grilu s peprovou omackou servirovane s dusenou zeleninou a opekanymi bramborami. Opet delikatesni, ale skoro mi uhorela pusa. Uaaaa....

Bulakan Kauh