Italy

Top 10 Travel Destinations Province of Brindisi
Show all

4. den: Ostuni

July 27, 2023 in Italy ⋅ 🌙 23 °C

Dnes konecne celodenny relax (aspon taky bol plan). Famozne ranajky na terase s vyhladom na more. Melania vsak uz na ranajkach zacina pokusat, ze dnesny vecer by bol idealny na vylet do “bieleho mesta (La Città Bianca)” Ostuni (miesto osidlene uz od praveku, mesto zalozene v 7 st. pred n.l.), lebo vecer bude krasne osvetlene a cez vikend uz tam bude kopec turistov. Ked nam nakoniec Melania spravila na vecer aj rezervaciu v tamojsej restauracii, bolo rozhodnute. Cez den sme sa teda opalovali, plavali, skumali vedlajsie plaze (rozumej ja), citali knizky, lustili sudoku (rozumej pani M) a popijali caj, pivko a prosecco (rozumej obaja). Od ranajok sme boli v celom areali len my dvaja a jeden sympaticky nemecky par, takze uplna parada. Navyse Melania dnes vsetkych, co mali zaujem, pozvala na obed na taliansku specialitu Frisa (dvakrat pecene chlebove cesto), a to paradajkovo-mozzarellova a tuniakova verzia - prisli sme opat my a Nemci :) Bolo to dobre, ale Taliani maju aj lepsie speciality :) Do Ostuni sme vyrazali o pol osmej a uz aj vtedy bol problem zaparkovat. Ale podarilo sa a stihli sme aj restauraciu. Inak uz z dialky mestecko vyzera vecer famozne, ako z rozpravky. Slavne biele budovy, paradne nasvietene, malebne ulicky, strme schody, nadherne namestia, krasa. Restauracia Dish s priamym vyhladom na pamiatky bol bonus navyse. No a to jedlo !!! Na pripitok sme hned dostali vino a k nemu opeceny chlebik a malu porciu lososoveho tataracika. Na predjedlo sme si dali tatarak z podolice (sivy dobytok z oblasti Puglie , vid. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Podolica) s horcicovou zmrzlinou (ja) a surove cervene krevety na zazvore (pani M). K tomu pohar lokalneho bieleho vina (z 20km vziadelenej vinice). No a potom to prislo, hlavne jedlo. Pani M si dala mix morskeho certa, kalamara, slavok a korovca na chilli kreme s citronovou travou a vermutovym sorbetom. Ja som mal filet z brucha cerveneho tuniaka na kreme zo zeleneho korenia s rukolou. Bolo to fantasticke. Vlastne som zistil, ze som doteraz tuniaka asi este nikdy nejedol 😄. Pre mna to bolo naozaj gastro orgazmo. Fakt neviem, ci to nebolo najlepsie jedlo, ake som kedy jedol 🤷‍♂️. Povodne sme uz dezert nechceli, ale po tomto zazitku sme tusili, ze aj za nie uplne lakavymi nazvami a popismi dezertov sa moze skyvat nieco naozaj zaujimave. A dobre sme urobili. Pani M zvolila vegansku mandlovu panna cottu s mrkvou, citronovou zmrzlinou a mandlovym nugatom. No a ja cokoladu s rebarborou a jogurtom - co sa za tymto strohym nazvom skryvalo vsak bolo opat nieco prekvapive. Este raz velka vdaka Melanii za tento tip a klobuk dole pred surovinami a kucharom. Ak sa tu niekedy vyskytnete, tuto restauraciu dajte na svoj MUST list. Nasledovala prechadzka nocnym Ostuni, namestie Slobody (Piazza della Libertà) s barokovym stlpom (guglia) venovanym sv. Oronzovi (zachranil mesto pred morom - mor, nie more 😅), kostol sv. Vita, goticka katedrala Panny Marie, biskupsky palac, obluk Arco Scoppa a mnoho dalsieho - este aj pred polnocou vsade zastupy ludi, niektori len prichadzali do restauracii. Proste to tam v noci zilo, vsetko krasne nasvietene. Mesto nas tak zaujalo, ze sme 2x predlzovali parkovanie a nakoniec sme do auta sadali presne o polnoci. Nafotil som asi tisic fotiek, dnes sa bude tazko robit vyber. Po navrate uz iba pohar prosecca a padli sme utahani do postele. Zajtra (teda uz dnes) nas caka dalsi vylet.Read more

Ostuni

הוא בא מרחוק
      אליה״

ביקרנו בעיר Ostuni או כמו שהאיטלקים קוראים לה: העיר הלבנה
      La Città Bianca
      סמטאות קסומות, חנויות מדליקות, אוכל רחוב מושחת וטעים, נגן אקורדיון שהוסיף צלילי קסם לאוירה, ואפילו פגשנו שני פרפרים שרקדו טנגו 🦋🦋
      שבת שלום מאלברבלו, לצערנו לילה אחרון בעיר הדרדסים.

Ostuni - die weiße Stadt

November 11, 2023 in Italy ⋅ ☁️ 18 °C

Kurz entschlossen - und schon stehe ich am Bahnsteig in Ostuni.
      Mit dem Bus geht es hinauf - der Bahnhof liegt in einem ziemlich triesten Industriegebiet.

Der Ortskern liegt auf drei Hügeln mit Blick auf die Olivenhaine vor der Adriaküste auf einer durchschnittlichen Höhe von 223 Metern.
      Eine Siedlung wurde durch die Messapier gegründet und durch Hannibal zerstört. (Bevor er in Canae vernichtend geschlagen wurde).
      Wegen der vorherrschenden Farbe der Häuser in der Altstadt trägt Ostuni den Beinamen Città bianca (Weiße Stadt).
      Ein Grund war, die engen Gassen und Räume der mittelalterlichen Altstadt durch reflektierendes Licht heller zu gestalten. Man glaubte auch, dass das Tünchen mit weißem Kalk die Ausbreitung der Pest verhinderte.

Eine wirklich entzückende kleine Stadt - und ich könnte mich ständig verlaufen im Gewirr der kleinen Gässchen.
      In einer kleinen Bar einen Tagliere di Formaggi ( 🐄 🐐 🐑) puristisch mit Rucola und Maisbrot angerichtet und ein Glas Wein zur Stärkung …. .
      Auch hier sind nur wenige Touristen unterwegs; genießen aber wie ich den lauen Spätherbst Tag.

In der Bar am 🚉 kaufe ich mein Retourticket, während neben mir einem Herrn, ziemlich „presto“ ein Grappa, aufgefüllt mit Kaffee, in seine kleine Flasche eingeschenkt wird 😊 Salute🍀

Locorotondo

October 13, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 23 °C

Heute ist ein Märit bummel angesagt … da ist Adi happy weil er liebt die vielen verschiedene Stände🤗 natürlich wird auch gekauft 🤣Früchte Gemüse Wurst Käse und und und🙈war eingentlich zuvall weil wir wollten uns die Stadt anschauen weil sie auch runde Stadt gennent wirdRead more

Vallée d'Itria

November 2, 2023 in Italy ⋅ ☁️ 21 °C

Tout le long de notre chemin, nous traversons d'innombrables plantations d'oliviers dont une partie ravagée par le Xylella fastidiosa, cette bactérie qui tue les oliviers en les asséchant.
      Puis nous arrivons dans la vallée d’Itria où surgissent les fameux trulli.
      Ces drôles de huttes, construites avec de gros blocs de calcaire peints en blanc et surmontées d’un toit conique en ardoise, sont l’une des principales attractions de cette vallée agricole et fertile avec oliveraies, vignobles, arbres fruitiers..
      Et, perchés sur les collines, plusieurs villages typiques font le charme de cette région.
      En fin d'après-midi, nous arrivons à Locorotondo, un charmant village perché à 400m d’altitude, juste au bon moment pour une découverte nocturne.

3. den: Pescara - Torre Canne

July 26, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 29 °C

Rano sme vstali, zbalili a opustili apartman. Caka nas konecne presun do nasej finalnej destinacie v Torre Canne v Puglii (alias Pulia, Apulia … vyber si verziu podla vlastneho vyberu, my sa drzime talianskej lokalnej). S kuframi valime k nasmu autu na parkovisko pri hlavnej vlakovej stanici. Cestou jeden neuspesny pokus o odlovenie siat a este nakup ranajok v miestnej Salumerii Di Muzio. Kym pani M strazila vonku kufre, ja som zvladol cely nakup vynikajuceho prosutka salamky a klobasky so stylovym panom, ktory vedel len po taliansky a predaj skombinoval s rychlokurzom talianciny ;) Bolo to super, ku kazdej polozke mi vysvetlil kolko stoji, odkial je, kto sa v danom kraji narodil (napr. Modena a Pavarotti) a samozrejme nechybala ochutnavka. Doplnil som este lokalnym pecorinom z oblasti Pescary, absolvoval kratky vysluch (odkial som, ci som v Pescare prvy raz, kam mame namierene a pod.). Kupodivu sme toto cele zvladli v taliancine, sam doteraz netusim ako, ale som na seba nalezite hrdy. A kedze vedla v pekarnicke uz mali len sladke veci, este som sa vratil po chlieb … samozrejme, bol som opraveny, ze chcem pane ;) Auto sme nasli v poriadku a vyrazili z Pescary. Uz na dialnici sme zastali na cerpacke zbastit nase ranajky (preco nemam nohu a tvarim sa, akoby mi nechutilo, sa pytajte pani M - opak je totoz pravdou) a potom uz bez zastavky az do Torre Canne. Cestou sme videli vela lokalnych poziarov, jeden uz skoro priamo na ceste, kde len mavali, ze mame spomalit a presli sme kudolom husteho dymu, kde naozaj som nevedel, ci este ideme po ceste alebo do koho naburam, ak niekto pribrzdi viac. Zvladli sme a stastlivo dorazili do nasho ciela Aurelia Sea View. Uz nas cakala pani majitelka Melania, hned nam vsetko poukazovala a rozdala kopec rad. Je to tu fakt neskutocne, raj na zemi. Nieco take sme este nezazili. Z izby rovno do zahrady a priamo do mora. Su tu len styri izby a vacsinou sme vonku sami. Vsade obcerstvenie, krasna atmosfera. Vyprahnuty som hned hasil smad jednym piveckom ;) A mame este aj nasu privatnu terasku. Dali sme prve kupanie v mori, len je velky vietor a velke vlny. Pani M hned pri vstupe do mora zo schodov to zobrala gravitacne … nastastie som ju drzal za ruku, tak sa neutopila. Vzapati kopla do kamena a ma narazeny prst na nohe (toho casu uz pekne hrajuci farbami). Veceru sme podla odporucania Melanie dali v restike Al Buco. Pani M zvladla 30 minutovu prechadzku do restiky pesi aj s narazenym prstom. Za odmenu som jej v lekarni kupil chladivy obklad a masticku - opat cisto po taliansky, ale teraz som sa neobisiel bez zabavnej pantomimy ukazujuc kopnutie nohou do kamena, bolest a farebny prst na nohe (@Martin: aktivity tento rok musime vyhrat). Vecera bola famozna, ich focaccia, predjedlo musle s chlebovou krustou a zaudeny losos. Hlavne jedlo pani M grilovanu chobotnicu a ja stejcik z tuniaka s grilovanou zeleninou. Vynikajuuucce!!! Zapili sme flaskou Primitivo 14 Doc Gioia Del Colle (ano, ano, cervene k rybe, viem, viem … ale aj tak bolo famozne). Napriek nasmu tvrdeniu, ze sme plni, nam este doniesli aspon dva kusky kolacika plneneho jablkovym kremom (ala nase jablkove pite). Prechadzku spat som ja este prelozil gelatom (ale vcerajsiemu v Pescare sa nevyrovnalo). Bolo to potrebne zvlast po tom, co nas hlboko zasiahol umelecky performance miestneho umelca v dochodkovom veku (urcite prispela aj nekvalitna aparatura). Na izbe uz len prosecko z nasich Valdobbiadene zasob a spat.Read more

6. & 7. den: Aurelia Sea View

July 30, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 30 °C

Sobota a nedela sa niesli v znameni relaxu, oddychu, rochnenia v mori, slnenia, citania, cajov, pivka, prosecka a primitivka :) Celu sobotu sme nevysli z nasho arealu, Melania opat pozvala na obed - tentokrat na zeleninovy salat s tuniakom. Vecernu Angelovu party sme vypustili (oslavoval 34), lebo pani M sa tam nechcelo. Tak sme si sami spravili super vecer na nasej privatnej terase (i ked nam bolo na druhy den vycitane, ze sme boli jedini, kto narodeninovau party odignoroval). Ale tuc-tuc v jednotnom BPM sme pocuvali az do polnoci aj my 🥹. Nedela bola v rovnakom style, Melania pozvala na obed - ale boli to lazane (pani M tvrdi, ze naj ake jedla), nastastie ja som dostal overenu Frisa verziu obeda. Jediny rozdiel bol, ze dnes vecer sme po plazi presli az do centra a dali sme grilovanu chobotnicu a cerstve smazene morske potvorky v miestnom vychytenom fast foode. Aj podla Melanie je to povinna miestna jazda a naozaj to bolo famozne. Prelozili sme pivom vo vedlajsom podniku, ale capovane (na ktore som sa tesil) Peroni bol tazky disaster - nieco tak nechutne som uz davno nepil (a to flaskove v nasom areali je vcelku pitelne talianske pivo), a to stalo 4 euri male 😥. Musel som to prelozit niecim pitelnym, tak som nastatsie v jednom miestnom podniku nasiel nejaku americku IPA a s nou v ruke sme sa potom vracali s pani M naspat po tme po plazi. Pani M vsak napriek tme dokazala hladat a hlavne nachadzat musle 😲. Potom uz len na teraske primitivko zo zasob z Locorotondo, ktore sme dnes pocas dna nacali, kedze nechceme vypit cele zasoby prosecca z Valdobbiadene, aby nieco ostalo aj na taliansky vecer po navrate domov. Primitivko vyborne, k nemu lokalne Cantuccini, krasny vecer za nami. Len aby ostalo nieco z toho primitivka … dobru noc!Read more

Abstecher nach Apulien

June 12, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 24 °C

Unser Ziel Heute ist Apulien.
      Als Erstes besuchten wir Afrika von Italien 🤣, den Safarizoo in Fasano.
      Immer wieder sehr eindrücklich diese wunderbare Tierwelt🤩.
      Als nächstes bewunderten wir in Alberobello die Trully. 🥰
      Zum Schluss bestaunten wir noch den wunderschönen alten Stadtteil von Polignano a Mare direkt auf Felsen an der Küste gebaut. Romantische Bucht🥰🤩.
      Mit vielen wunderschönen Erinnerungen sind wir wieder nach Salerno zurück gekehrt.

Manduria

September 14, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 27 °C

Ovo nam je bio najbliži malo veći gradić u kojem ima više sadržaja i života nakon ferragosta. I friška zelena trava da se i Šila odmah razveselila 💩 a mi bez vrećica 🙈 Posljednji dan Apulije smo zatvorili finom napoletanskom pizzom, a nije ni slučajno da se restoran zove La Biga 😄Read more

Manduria

November 24, 2023 in Italy ⋅ ☁️ 18 °C

Nach einer super ruhigen Nacht mit Wellenrauschen sind wir in Manduria gelandet. Bisher hatte jede Stadt ein anderes Flair. So auch hier. Die Altstadt ist geprägt durch das ehemalige jüdische Viertel. Leider sind hier fast alle Palazzi dem Zahn der Zeit überlassen, es wird augenscheinlich leider wenig für den Erhalt der prachtvollen Fassaden unternommen.Read more

Provincia di Brindisi, Province of Brindisi, Brindisi