Mexico
Punta Cancún

Here you’ll find travel reports about Punta Cancún. Discover travel destinations in Mexico of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Holbox - Cancun (Krystal hotel)

November 8 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Buenos dias Mexcio 😊
    Danes je najin zadnji cel dan v Mehiki.
    Ob 7:15 naju prebudi budila, nakar vstanema in odideva na zajtrk. Sadna bovla z jogurtom in domačimi kosmiči. Nato pa Ameriške palačinke z maslom in Javorjevim sirupom.

Odideva na chek-out in na plaži počakava na taksi, da naju zapelje do pristanišča Holbox. Ob 10:00 se vkrcava na katamaran, ki naju v 25 minutah pripelje do Chiquile.
    Ker je turistov veliko, najverjetneje ne bi dobila kart za avtobus do Cancuna. Zato sva v Chiquili plačala taksi, da naju zapelje in to direkt pred hotel. Vožnja do Cancuna je trajala dobri dve uri.
    Prispemo v zono hotelera.
    Opraviva check in, ter odideva v sobo. V sobi naju čakata dva laboda narejena iz brisač. Zelo lepo in domiseljno. Ko pa pogledaš skozi okno hotela, pa ostaneš brez besed. Tukaj je barva morja božanska!
    Jaz sem bil talo navdušen, da sem spregledal stopnico na balkonu in skoraj padel. Čisto sem bil vzhičen in osupel. Kaj takega!
    Takšne kot so barve na sliki, so tudi v realbosti.
    Hotel Krystal je kot celota zelo velik resort. Ponudba je ogromna. Nekončna bela peščena plaža raztegnjena na t.i. Zona hotelera. Res zelo zelo lepo.
    Ko pridem malo k sebi, odideva na kosilo. Zopet spregledam šipo in se skoraj zaletim v vrata 🤪😂.
    Kosilo je bilo odlično. Bogata ponudba hrane, pijače in slaščic.
    Ker morava jutri zapustiti hotel ob 12:00, sva se odpravila v lobby, da povprašava za kasnejši chek out. Zopet spregledam stopnico in padem v samem lobbyju.
    Dejan se drži za glavo in se mi smeji. Z mano je vse ok.
    Odideva na plažo in v kristalno čisto morje. Noriva med valovi in zganjava norčije. Voda ima 28°C, kar ni preveč osvežujoče.
    Na plaži odtaneva do 17:30 ure, nato pa se odpraviva v sobo na balkon. Sediva na balkonu in občudujeva rajski razgled.

Odločiva se, sa greva malo po glavni ulice cone. Raziskujeva trgovinice in opazujev nočni "lajf".
    Kar hitro se odločiva, da se vrneva v hotel. Odideva na večerjo, nato pa plavat v bazen. Tukaj je vlage dosti več kot pa na lokacijah kjer sva bila. Ne glede na to, da piha rahel vetrič, je vroče.
    Na balonu še posediva cca. 30 minut, kjer opazujeva in poslušava valovanje morja. Zvok naju uspava, zato se odpraviva v posteljo in utrujena zaspiva.

Buenas noches 🌜💙

Cancun - Zürich

November 9 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Dobro jutro.
    Za mano je katastrofajna noč. Z nečem sem se najverjetneje okužil, zato sem celo noč prestal na wc-ju. Katastrofa.
    Ampak ker imam moža, ki dobro skrbi za zdravila, je zjutraj ob 6:30 ko ustanem, vse super :).
    Danes imava ob 19:55 let nazaj v Zürich. Hitro vtanem in se napotim na plažo slikat sončni vzhod. Dejan ostane v sobi in spi dalje.
    Današnji dan bova do dobra izkoristila. V hotelu sva se dogovorila za kasnejši chek-out, tako da lahko ostaneva v sobo vsaj do 13:00 ure. Ostali čas bova preživela na plaži.
    Ob 8:00 odideva na zajtrk, ki sva ga pošteno potrebovala, no vsaj jaz ko sem se izžel čez noč 🤪.
    Po zajtrku odidem na plažo, Dejan pa je odšel nazaj v sobo še malo počivat, saj tudi on no konkretno spal čez noč.
    Čez cca. 1 uro je prišel za mano. Skupaj sva se kopala in lenarila na plaži.
    Ob 12:00 uri sva odšla v sobo spakirat in pospravit stvari. Ob 13:00 sva se odjavila iz hotela, ter se dogovorila, da lahko brez problema ostaneva tukaj do 17:00 ure.
    Kljub vsemu sva si lahko vseeno privoščila pijačo in kosilo.
    Do dobra sva se naužila sonca in morja. Zopet prekrasen dan, barve morja, sonce, skratka vse.
    Ker nama še vedno ni dobro v želodcu, nama prijazna strežnica Olivija ponudi domače žganje, na kar upama da bo vsaj malo ok.
    Do 17:00 ure je kar hitro minilo, zato se počasi s taksijem odpravima do letališča.
    Sva kar vesela, da greva domov, saj sva se tokrat do dobra nadopustovala 😊.

Urediva Check in ter carinski pregled. Čas do samega boardinga zapravima v Dutty free-ju. Nakupiva par spominkov, ter se napotiva na gate G53 za Zürich.
    Ob 19:10 nastopi čas za vkrcavanje. Najdeva si svoje sedeže, ter čakava na vzlet.

Mehika je bila najina dolgoletna želja in ja je opravičila svoja pričakovanja.
    Hvala Mexico za vse! Imela sva se krasno in ogromno sva videla. Niti enkrat nisva imela slabe izkušnje z komerkoli. Počutila sva se varno in sprejeto. Ni bilo nodenih zapletov glede hrane, no razen zadnji dan.
    Vse je štimalo! Vsi naprej dogovorjeni prevozi in izleti, vse 😊. Mehika je varna za potovanje.
    Tako.......

1. Advent und 28 Grad

December 1 in Mexico ⋅ ⛅ 29 °C

Heute lagen wir den ganzen Tag am Strand. Danach noch ein Stündchen am Pool, wo das Bier leider deutsche Preise hatte.
    Dann ging’s für Sven erst mal zum Friseur. Nachdem der mehr als 45 Minuten fürs Schneiden gebraucht hat, bekam er sogar noch eine Massage. Sowas könnte man auch mal in Deutschland einführen.Read more

Punta Cancún, Punta Cancun