Thajsko, Singapur, Malajzia

December 2016 - January 2017
A 41-day adventure by Milan, Tomas & Dana Read more

Den 5 koniec nasich motosialenstiev

December 23, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Tak motorecky sme odovzdali. Za tie dva dni sme si uzili aspon 5x jazdu v protismere (to hovorim len o jazdach, ked sme si to neuvedomili, bolo to nechtiac). Najhorsie su rozne odbocky. Clovek odbaca zo spravneho pruhu a skonci v uplne nespravnom. Cim viac prudova krizovatka a cim vacsi chaos na ceste, tym vacsia sanca, ze sa nam to stalo. Raz sme sli v protismere asi kilometer a ani mne ani Tomcovi to netrklo (ale to bolo pomimo po takej poloprazdnej ceste). Min. 5x sme presli na cervenu a nie na takych hocijakych krizovatkach, vsetko krizovanie dvoch stvorprudoviek ;)
    Tahalo to celkom svizne. Ja s tazsou motorkou (kedze som mal aj Danku) som chodil max okolo 80kmh a stale to svizne zrychlovalo, ale to uz som sa vzhladom na vsetky podmienky bal. Niekedy bol okolo taky chaos, ze aj 40kmh bolo o zivot.
    Cestou sa Danka nevedela nabazit inych motoriek, kde sa bezproblemov na nejaky skrep o dost horsi ako nasa moderna Yamaha natrepali 4ia dospeli. Najlepsie boli zabery na ludi s detmi. 2 rocne decko s vypulenymi ocami priviazane nejakou plachtou o hlavneho jazdca...
    Mam pocit, ze Tomco bol z toho kus chory, kedze pravidla sa tu kus viac ignoruju a nemalou mierou sme k tomu prispievali aj ja s Dankou ako veduca motorka. Z mojho pohladu to vsak bolo nic oproti Albansku, na Indiu sa to zdaleka nechyta, tam by sme asi osediveli. Tu sa takmer vobec netrubi. V inych spomenutych krajinach pocut trubu pomaly kazdu sekundu a prispeva to k pocitu chaosu, ale v skutocnosti aj k vacsej bezpecnosti.
    Tu sme asi s motorkami skoncili, ale v Malajzii este urcite budeme poziciavat. Tam su vsak prisnejsie pravidla, takze by to malo byt kus civilizovanejsie.

Den 5 Chicken island a naj plaz

December 23, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Dnes sme si objednali vlastnu longtail boat s vodicom na vylet na Kuracie ostrovy.

Longtail boat, alebo dlhochvosta lod je cca 10m dlha drevena stabilne vyzerajuca barka pre max az cca 10 ludi plus vodic. Je pohanana motorom, ktory by si zasluzil vlastny prispevok. Je to nieco ako o dost vacsia kosacka (cele to ma cca 5m), ktorou sa toci podobne ako privesnym motorom. Tym, ze je to ovela vacsie a tazsie, tak len ta packa ma asi 1,5m. Srdcom je buracajuci diesel vytiahnuty z neviem coho o sile mozno aj 50 a viac koni, ktory je cely odkrytovany, takze sa tam tocia rozne kolieska, kladky, vedu tam rozne kabliky, hadicky, trubky a pridavanie plynu sa ovlada snurkou, ktora nema daleko od snurky do topanok. Cela konstrukcia je samozrejme patricne zhrdzavena. Zahadne to startuje na prvu supu a vzhladom na system ako je to urobene sa s tym da lod perfektne ovladat a dokonca prechadzat cez rozne lana vo vode spajajuce bojky a pod. (kosacka sa v tu chvilu jednoducho vyklopi z vody).

S touto sifou a kapitanom v podobe nejakeho mladeho a ukrutne cierneho Thajcana obleceneho v ruzovych trenirkach so srdieckami sme sa vybrali k prvemu zo styroch ostrovov, ktore sme mali navstivit.

Hned po vyjazde sme pochopili (kedze pocasie nebolo prave naj, zamracene, fukalo, vlny), ze pocit stability si na tej lodi urcite neuzivame a ze vacsina lode je po celu plavbu pod palbou vodnej trieste. Kym sme pristali na ostrove boli sme do nitky mokri. Nedalo sa ani poriadne fotit.

Minutu po pristani sa samozrejme spustil dazd. Nastastie netrval dlho, stihol vsak zapricinit to, ze sa nam na plazi zase objavil maly zlty pokemon (Danka v zltom prsiplasti).

To co sme v tej chvili este nevedeli bolo, ze prvy ostrov (zo styroch, ktore sme mali navstivit) boli vlastne uz 3 ostrovy (ako nespojite by sme ich asi povazovali za prilivu, ale my sme tam boli za odlivu). To samozrejme neskor viedlo k tomu, ze sme chceli od Thajcana, aby nas odviezol na 4 ostrovy a nie na dva, ked sme si to zaplatili... Ten nam samozrejme nerozumel ani slovo. Jedine co vedel po anglicky bola fraza "one o clock", ktoru vyslovoval vzdy po pristati na plazi svojim unikatnym thajskym prizvukom a ktora v skutocnosti v jeho ponimani znamenala, stretneme sa o hodinu.

Jediny, kto povazoval za nutne si na jemnom a konecne bielom piesocku nechat topanky (obuv do vody) bola Danka. To sa jej bohato vratilo v tom, ze pri nasom prvom kupani v mori aj cez topanku stupila na jezka, alebo nieco podobne. Nastastie bez nasledkov, okrem docasne bolavej nohy.

My s Tomcom sme topanky nemali, takze nase prve kupanie skoncilo dokrvavenymi nohami ;) To je tak, ked sa nemozeme kupat normalne, ale musime liezt az neviem kde, aby sme mali unikatnu plaz pomaly sami pre seba... V kazdom pripade ziaden zralok nic neucitil.

Vylet na dalsi (v ponimani kapitana 4ty, v nasom ponimani este len druhy ostrov) trval len kratko a ostrov, pokial si odmyslim ludi a stavby a bordel atd. bol naozaj velmi pekny. Samozrejme sa na ostrove spustil dazd (skor jemne mrholenie), ktory trval cca minutu a... zas zlty pokemon.

Potom este vylet na dalsiu plaz (ktoru sme my povazovali z treti ostrov, ale v skutocnosti sa jednalo o Phra nang bay vraj jednu z 10tich najkrajsich plazi na svete.
    Nie som si isty, ci si tento fakt Tomco a Danka vsimli... Iste vsak je, ze aj ked kuracie ostrovy boli krasne, tak toto bol zrazu uplne iny level. Plaz obkolesena vysokymi kolmymi vapencovymi utesmi a z vody vytrcajuce vysokanske kolmostenne skalne brala. Zabery, ktorymi je typicke Thajsko vo svete, ale ktore sa daju vidiet len v provoncii Krabi.

V skutocnosti to presne podla planu (ktory sme my pochopili az neskor, dovtedy sme si mysleli, ze nas Thajcan oklamal) bola nasa posledna zastavka s jaskynou.
    Thajcan nam vsak neprezradil co a jak a tak sme si ju nevsimli, pritom bola velmi velmi dolezita a velmi velmi blizko. Mozno sa tam este vratime.
    Jedna sa totiz o jaskynu, kde stroskotala indicka princezna a zeny tam nosia penisy (vacsinou vyrezavane z dreva) roznych velkosti (aj 1,5m vysoke), ktore im maju zarucit plodnost...
    A tuto "duchovnu" zalezitost sme my premeskali ;)

Zato sme sa s Dankou rozhodli oboplavat vysokanske bralo, aby sme sa dostali k zaujimavym zaberom. Po tom ako som zacal plavat jednou rukou a v druhej som nad vodou drzal mobil chytil Danku taky zachvat smiechu, ze som sa mohol aj utopit ;)
    Cely projekt trvajuci asi pol hodinu bol uplne zbytocny, nakolko po odchode z plaze presne tadial presiel Thajcan s nasou lodou a spomalil, aby sme si mohli urobit viac fotiek. Kedze ja som sa tam skveral po dakych skalach, koraloch, neviem com, vysledok uz dokrvavene obe nohy. Stipalo to riadne v tej slanej vode a doteraz sa mi tazko chodi ;)

Vylet sme ukoncili na nasej plazi a zamyslame sa ci ideme na nieco podobne aj zajtra. Je to dost drahe a my si nie sme isti pocasim... Uvidime...
    Ps foto su o nicom, ale naj fotky robi Tomco a k tym ja nemam rychly pristup

Den 5 stiplava vecera

December 23, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Po vystupeni z lode cca minutovy dazd (taka riadna sprska, ale o minutu uz nic). Tusite, co zlte sa nam zjavilo na plazi. Potom sme nejakou nahodou objavili pristup na plaz, ktora patrila resortu, kde ubytovanie stoji okolo 300eur na noc, celkom ok ;)
    Pobyt na plazi sme ukoncili po asi hodinke, po asi 30 sekundovom mrholeni. Verte, neverte aj tento kratky cas stacil na to, aby sa na plazi ukazal zlty pokemon...

Nasledne obchodnou ulickou domov. Samozrejme cestou male nakupy a male zjednavania. Na konci bonus v kupe troch ananasolizatiek (osupany ananas na stopke s vyfrezovanym zavitom). Jeden kus za 35, tri sme zjednali na 100 ;))) inak zjednat tretinu ceny je uplna malina...

Nasledne sme nasli novu restauraciu, kde kazdy ochutnal nejaku novu dobrotu. Najhorsie dopadol Tomco, ktory mal uz rano kontrolnu otazku "ale co budeme jest?", ktoremu priniesli objemovo dost malu porciu. Mna sa spytali, ci to chcem stiplave, tak som povedal, ze hej, chcem predsa vediet ako chuti prave Thajske jedlo (neskor casnicka povedala, ze mi tam toho dali viac, len aby som bol spokojny).
    Vysledok po druhom malom suste mi uz samostatne tecu sople z nosa. Po tom ako som vsetko dojedol ma este asi 10min stipu pery (to nehovorim o zvysku ustnej dutiny). V kazdom pripade sa to dalo zjest, nebol to az taky zabijak a bolo to aj velmi chutne spolu s karry polievkou, v ktorej plavali kusky kurcata, zemiacky, cibulka a cele to bol taky fajny thajsky gulasik...

P.S. ti co nemaju strach su zas na masazi, ja uz strach mam (po tom, co mi rozpravali)
    A uz su spat a totalne vyrehotani, ukazuju mi nazorne ako ich tam lamali, uboleni, ale chcu ist zas ;)

Den 5 dvaja zlti pokemoni

December 23, 2016 in Thailand ⋅ 🌙 24 °C

Idem spat a zrazu co si nevsimnem? Danka nejakym sposobom na nasu zaclonu pristipcovala obe zlte ponca a tymto sposobom ich susi (pod klimou). Vonku je tak vlhko, ze nevyschne nic.
    Pokemoni ma prenasleduju este aj v spanku...Read more

Den 6 nasiel sa Nemo

December 24, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 28 °C

Zaciatok dna tazky... Kazdy pekne po ranajkach na Wcko, Danka dokonca 3x ;) Ja som mal este bonus, ze ma este aj zadok stipal, zeby z tej vecere zo vcera? ;)

Tomco medzicasom rozlozil vo svojej izbe vianocny stromcek! Nechapem, kde ho mal zbaleny v kufri. Ale Vianoce su az vecer, nebyt Tomca pomaly si to ani neuvedomujeme.

Dnesny plan - celodenny vylet na ostrov Hong a dalsie dva prilahle ostrovy (vsetko sucast narodneho parku) - ani si neuvedomujeme, ze su Vianoce, akurat obcas prejde dakto s cervenou ciapkou okolo.
    Vydrnkali sme si kapitana, ktory mal aku taku znalost anglickeho jazyka a bolo to nieco radikalne ine ako vcera. Uz na zaciatku cesty sme ho vdaka tejto vyhode nabulikali na zastavku na este jednom ostrove naviac. Este pred tym sme vosli uzkou skalnou strbinou do vnutornej laguny ostrovu Hong. Bol to zazitok.
    Potom kratka plavba a krasna plaz ostrova La Ding (ktory sme si vybavili) uzavreta skalami, ponad to palmy a vo vode koraly (zas nie prilis extra kvality) a prefarbeny Nemo (milion ryb so zltymi pasikmi plavajucich zopar cm od nas). Takze sme trochu posnorchlovali (Danka a Tomco taki potapaci, ze sa viac topili ako potapali, takze aj figu videli ;).
    Potom sme sa este presli chodnickom povedla obydli morskych ciganov popod asi 20m vysoke fascinujuce kokosove palmy a hned ako sa ostrovcek zacinal zaplnat dalsimi turistami smyk na dalsi ostrov Raia.
    Tam uzasna plaz, kde padla Tomcova pamatna veta: "konecne prvy poriadny den, slnko svieti, vetrik fuka, voda zblnka" ;) Pre mna to znamenalo cas roztvorit Tomcov kengura dazdnik a pouzivat ho ako slnecnik, pieklo to riadne.
    Tomco zaroven chyta paranoju a natiera sa kazdu chvilu. V dobrom sa snazi upozornovat aj nas, ze nie je slnko ako slnko a ze na toto ani 50 faktor nepostacuje. Skusenosti (australske) su skusenosti... Cas ukaze nakolko mal pravdu.

Prave dnesna roztrhana oblacnost sposobila ovela lepsie pocasie. Za cely den ani kvapka, teplotu mora sme namerali 29 stupnov.

Z ostrova Raia sme este preskocili na blizky Pak Bia, ktory mal plaz uzku asi 50m. Na jednej aj na druhej strane sa dalo kupat. Vsade okolo vysoke kolme skaly a podobne ladene ostrovceky. Uchvatne pohlady plus mala fotka s opicou.

No a najlepsie na zaver. Vratili sme sa na Ko Hong (ostrov pokoja), aby sme okusili prave plastove molo. System skladajuci sa zo snad 500 pospajanych plastovych kocociek vytvaral asi 50m dlhe molo (cesticku) do vody a prehybal sa v rytme vln. Chodit po tom bolo ako so zopar promile alkoholu v krvi.
    Po vystupeni na ostrov sme zakusili to, o com pisu vsetky prirucky. Najbielejsi a najjemnejsi piesok z celeho Krabi. Zrnistost piesku sa limitne blizila k nule, laicky povedane, to nebol piesok, to bol prach ;)
    Vizualne uzasne, na dotyk perfektne, lezi sa v tom tiez paradne, ale clovek sa z toho nevyprasi, takze raz stacilo ;) Cela takato plaz uzavreta v malej lagune medzi skalami. Obrazok ako z pohladnice - ved aj na vedlajsej plazi natacali akusi telenovelu ;)
    Ostrov Hong je priznacny este tym, ze sa tam da ist po naucnom chodnicku a ked ma clovek stastie stretne az 1,5m dlhe jastery. Stastie sme nemali... Stretli sme len 5cm velkeho skorpiona. Za to sme uvideli zvysky lodi ako memento po tsunami z roku 2004 vid. foto.
    Po chutnom obede (polievka zo zeleneho kari s kuskami kurcata a dalsimi zopar nedefinovatelnymi prisadami) este vykupanie a potom hodinova cesta longtail boat domov. Samotna cesta je tiez zazitok, nakolko ta lod ide v takom polosklze cca 30kmh a vsade naokolo riadne strieka voda. Ak smer vln nie je kompatibilny so smerom lode nestrieka to len vsade naokolo, ale doslovne do celej lode...

Po navrate samozrejme kupujeme 3 anasolizatka (odvcera zdrazeli 1ks 40, my stale platime 100kou).

Teraz sa pomaly chystame na zajtrajsiu logisticky zlozitejsiu cestu na ostrov Jum (taxi+longboat+taxi), kde budeme pokracovat v nasej dovolenke takym trosku Robinsonovskym stylom. Zajtra sa dozvieme, ci bude tepla voda, ci elektrika, alebo dokonca wifi ;)
    Ko Jum (ostrov Jum) je podla internetu poslednym skvelym miestom pre tych, ktori hladaju to, co thajsky plazovy zivot bol pred niekolkymi desiatkami rokov, predtym ako sa Thajsko stalo celosvetovo zname a turizmus v nom priam vybuchol (so vsetkymi svojimi negativami). Kym ostrovy v tesnom susedstve ako Phi Phi a Lanta boli napadnute masovou turistikou, miestnej komunite Koh Jum sa podarilo zachovat ostrov, jeho kulturu a jeho prirodzene prostredie. Ked vsetko vyjde, posleme vam zajtra obrazok nasho ubytovania a pochopite, o com to je...

Predpokladam, ze hladosi este odhlasuju stedrovecernu veceru a pojdeme sa dakde najest...

P.S. pozdravujeme vsetkych, uzite si Vianoce...

Den 6 vianocna vecera

December 24, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Rozhodli sme sa este ist sa niekde najest a vynimocne sme si dali aj polievku aj druhe jedlo (vacsinou to nezvladame). Vosli sme do nam neznamej restauracie s celkom akymi takymi akceptovatelnymi cenami (v praxi o nic lepsie ako u nas).

Ako sme neskor zhodnotili ta restauracia sa mohla volat u dvoch pribrzdenych chaotikov, alebo ako zhodnotil Tomco - Pat a Mat vo vyssej verzii...
    Az neskoro sme pochopili, ze sa jedna o chlapsku restauraciu (2ja casnici a kuchar) a tak to aj podla Danky vyzeralo.

Narehotali sme sa neskutocne. Este teraz ako to pisem sa nemozem ubranit slzam z toho rehotu. Jeden casnik snazivy, ale ani slovo po anglicky a polepetko na druhu. Druhy perfektna anglictina, ale behal tak rychlo, aby vsetko stihol (okrem nas bol v restauracii iba jeden stol o dvoch ludoch), ze nasledne skoro zinfarktoval - musel si sadnut na zem a kriesit sa. Pripadne bol taky zostresovany z toho, ze sa na neho ozvali dvaja ludia naraz a nevedel komu skor odpovedat, ze sa musel otocit, zopar krat sa nadychat, aby ho zas nekleplo ;)
    Gol bol, ked sme objednavku robili z obrazkoveho cenniku, takze si Tomco objednal nieco s ryzou (kopka ryze jasne viditelna na obrazku). Casnik mal otazku, ci to chce s ryzou, to uz zas nechapal Tomco, ked tam bola ako sucast jedla. Nakoniec casnik, ktory to jedlo poznal len podla obrazku (lebo nazvy boli v anglictine) pocudovane zhodnotil, ze ten obrazok, na ktory sa uz hodnu chvilunpozera vlastne ryzu obsahuje.
    No a takto to pokracovalo... Danke zabudli doniest polievku, Tomco mal jedlo pred sebou, ale nedoniesli mu pribor no komedia na tretiu...
    Nakoniec, ked si uvedomili chybu boli z toho tak vyklepkani a v zachvate ospravedlnovania, ze nas z toho zase len chytal huronsky smiech.
    Hlavne Danka ma problem s tym, ze ked sa dostane za urcitu hranicu smiechu, uz je nezastavitelna.

Nakoniec toho nanosili tolko, ze sme to nevladali zjest a okrem mojej polievky asi nikomu ani nic nechutilo, aj ked treba povedat, ze to bola zmes roznych vyraznych chuti, len nam asi nepadla. No a moja polievka bola chvilami stiplavejsia ako vcerajsie maximalne pre mna na mieru ostiplavene jedlo.

Najhorsie bolo, ze toho bolo tak vela, ze aj ked nam nechutilo, prezrali sme sa ako prasce, takze z vecere rovno na wcko...

V kazdom pripade bol to sialeny zazitok, aj ked nie kulinarsky...

Len pre nacrt, co bolo nase stedrovecerne menu:

Kari polievka s kokosovym mliekom a roznymi serepetickami
    Zelena kari kuracia polievka so zemiakmi a kadejakymi serepetickami
    Nudlova kuracia polievka s kadejakou travou a serepetickami
    Thajske narodne jedlo Pad thai kai - ugrilovane rezancospagety s kurcatom
    Dake kuracoryzovozeleninove cosi

Vajcomaster

December 25, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Vajcomaster ako sme ho spolocne pomenovali bol jeden z ludi zamestnanych v hoteli, v ktorom sme byvali v Ao Nang (kedze je to rodinny hotel, pravdepodobne nejaky manzel recepcnej a pod.).
    Tento cloviecik vid. fotka si zasluzi samostatny prispevok, nakolko nas neskutocne zaujal svojou rannou funkciou v hoteli a svojou vasnou k tejto funkcii.
    V skratke to bol clovek, ktory sa kazdy den postavajuc za plynovym garden sporakom spytal nas prichadzajucich na ranajky, ci chceme omeletu, prazenicu, alebo volske oko. Uz samotna otazka v jeho thajskej anglictine sa v prispevku neda popisat, ale prvy den sme pochopili len omeletu a chvilu nam trvalo pochopit prazenicu. Volske oko sme rozdekodovali az po troch dnoch.

Nasledne s 200percentnou zanietenostou, ako keby ovladal zakladne packy v atomovej elektrarni sa pusta do vyroby jednoho z troch tychto unifikovanych produktov. Pri tom nevyboci pohladom od panvice...

Skusil som sa vcitit do jeho dolezitej funkcie, ktoru dostal od zvysku osadenstva hotela (vsetci zamestnanci okrem neho su zeny). Dali mu nieco, co bolo na hranici jeho schopnosti (podobne by som to zvladal ja), ale on pri sustredenosti prekracujucej maximum sa snazi vyprodukovat 100percentny produkt. Vyzera, ze ho nemoze nic vyrusit, lebo to by narusilo zlozite myslienkove postupy, ktore sa musia udrzat pri vyrobe tak zlozitych produktov - to dokazem z vlastnej skusenosti pochopit.

Okolo vajcomastera je navyse rozlozenych milion produktov svedskych stolov. To si on vsak nema cas vsimat. Cokolvek, co sa deje mimo panvice je uloha niekoho ineho, to on nemoze zvladnut, lebo by musel mysliet na dve veci naraz a to by vyslednemu produktu neprospelo. Ak dojde nejaky iny produkt tesne vedla vajcomastra, musi sa o to postarat niekto iny, to uz je mimo jeho hlavnej a dostatocne vytazenej vajcofunkcie.

Uz sledovanie s akou preciznostou a zanietenim dokaze rozbijat vajicka, niekolko krat za sebou zapalovat nezapalitelny gril, ci dennodenne preklepkavat navlhnutu solnicku vo vas vytvara pocit, ze tento clovek nerobi nieco ako robot, ale vklada do toho vsetky svoje schopnosti.
    Vajcomaster je zaroven max. usluzny a usmievavy, hlavne vsak v ramci svojho vajcorajonu.

V kazdom pripade je to postavicka, ktora nam prvych 5 dni sprijemnovala ranajky a bez toho, aby povedala nieco viac ako svoje 3 slovicka (prazenica, omeleta, volske oko) nas dokazala naozaj zaujat. Inak by sme mu tiez neudelili taky vazny titul ako "Vajcomaster".

P.S. foto nic extra, lebo bolo fotene tajne

Den 7 raj na zemi, ostrov Jum

December 25, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Uspesne sme dorazili na Ko Jum. Mohli sme experimentovat s dopravou, ale radsej si priplatime viac a isli sme luxusnym SUV, ktory nas presne na cas cakal pred hotelom. Po 50km vystup na mole, presun asi 40min velkou longtailferry boat.
    Nasledne nastup na korbu auta pre presun po ostrove a za 5min sme uz vo svojom resorte.

S Dankou mame romanticku drevenu chatku priamo na plazi so strechou z nejakeho listia. Vpredu teraska s masivnym drevenym stolom a stolickami a hlavne na teraske hojdacia siet.
    Kedze chatka je priamo na plazi, tak vyhlad priamo na more a vecer na zapad slnka, pripadne aj rovno z postele. Meter vedla chatky nam rastu dve obrovske palmy, cvirika tu nejaky vtacik s velmi vyraznym hlasom a obcas tadial preleti motyl obrovskych rozmerov. Za chatkou sa po dalsej palme splha opica.

Nasa chatka bola posledna v resorte, preto Tomco byva vo vedlajsom resorte asi 150m od nas. Za tu cenu (18eur/noc v tejto top sezone) co na rozdiel od nas zaplatil ma paradny domcek aj ked dalej od plaze v takej tropickej zahrade. Jediny problem, ze nema klimu, ale len ventilator.
    Obe chatky maju elektrinu aj teplu vodu. U nas je dokonca sprcha a wcko a cela tato dost velka cast hore otvorena (nema strop), takze clovek ma pocit, ze sa sprchuje v nejakej vonkajsej zahrade.

Je tu totalny klud - aspon zatial, mozno sa to vecer zmeni. Na to, ze sme kupili posledne dva domceky na celom ostrove a teda vsetko je uplne plne, tak plaze su takmer ludoprazdne. Na tento ostrov sme sli znicit sa oddychovanim a zda sa, ze to tu je idealne na maximalny relax, povalovanie a nicnerobenie... Uvidime ako dlho to vydrzime.

Najviac sa mi paci, ze priamo na schodoch do chatky mame mini sprsku. Nohy od piesku umyjem a sup do domceka. Podobne je to aj v restauraciach, kedze su priamo na plazach a dnu do restauracie sa uz ide na boso... Lebo ten piesok je obcas otravny.

Aj ked tu takmer nikto nie je, tak jedina rodinka na plazi je ako inak zo Spisskej Novej Vsi. Tomco sa hned zoznamuje a nabera nejake know how, kedze su tu uz dlhsie a vyznaju sa ako to tu funguje. Z celej skupinky su 4 zeny a jeden muz, tri dokonca nezadane... Takze je to na Tomcovi (byvaju v tom istom rezorte), ako nasmeruje dalsiu realitu ;) vela casu nema, zajtra odchadzaju...

Boli sme aj v miestnej restauracii v tvare lode, ktora je od nasej chatky nejakych 50m a kazdy si dal nejaku dobrotu. Aktualne Tomco dakde odisiel spat (oficialna hlaska), Danka na lehatku pred domom cita knihu a ja v hojdacej sieti. Raj na zemi :)

P.s. Je tu blby internet, tak fotky pridavam postupne ked sa podari, tak sa obcas pozrite dozadu, ci daco nepribudlo.

P.s. Part 2 Kto si vsimol pred chatkou zlte slapky, ano spravne, tie su moje. Podobne ako v Amsterdame osud dal, ze som zas skoncil pri zltych. Moje superznackove topanky z yachteru ma otlacili hned prvy den, este mam na nohe rany z dvojiteho pluzgiera, takze sme museli zhanat nieco ine.

Den 7 romantika na plazi

December 25, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Vecerna prechadzka s Dankou po plazi, vacsinou co stredisko to romanticke chatky. Pekne naboso, piesok ma tu spravnu tvrdost, len obcas kamienky, alebo musle niciace moje uz kvalitne dorezane nohy.

Potom po nestastneho Tomca, ktory ma v izbe gekona ;)

Nasledne vecera v restauracii na plazi. Perfektne nasvietenie, lampioniky, atmosfera. Vacsina ludi (a je ich tu uplne mininum) sedi na plazi pri roznych plazovych stolcekoch s masivnou drevenou doskou a podstavec tvori vacsinou nejaky zvysok obrovskeho korena stromu. Pripadne lezi na barovych drevenych lehatkach.
    Vo vedlajsich strediskach su dokonca sedacky poskladane z bambusovych paliciek, alebo z bambusu upletene hojdacie siete. Vyzera to efektne.
    Vacsina sa kocha prilivom, ale postupne je uz taka tma, ze nic nevidno, len pocut priboj aj ked sme len 10-20m od vody. Este aj v plazovom bare ide hudba tak decentne, ze je jasne, ze toto je ostrov, kde neburacaju diskoteky, ale clovek sa naladi na zvuky mora a prirody.
    Zalezieme do nasej superchatky, Danka sa nevie nabazit nasej kupelne pod holym nebom, rozlozime moskytieru okolo celej postele a unaveni po celom dni na dnes koncime pri zvukoch mora..